Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
4. máj 2012

@slniecko4 kocky ta to sa rozbehujete, mi velmi pomaly, ale tak lepsie ako nič a hnačky este furt mame ale vsetky testy boli dobre tak ja uz fakt neviem
@zuzub neboj bude lepsie, sice ja mozem z osobnej skusenosti len tolko ze niečo je lepsie ale zase riesim ine, ale mozem povedat, ze si konečne začinam riska uzivat po tych vsekych trampotach

zuzub
6. máj 2012

čaute ženy, ležím doma v teplotách so zápalom prsníka 🙄 máte niektorá skúsenosť?čo vám pomohlo a za aký čas vám to prešlo.ďakujem.

vavenka
autor
6. máj 2012

Zuzi ☹ ☹ ☹ kurnik to je take nespravodlive, ze taketo veci sa stavaju, nie? Ved staci, ze mas doma novorodena a k tomu dvojrocneho sibala a o chvilu na nich este aj sama budes 😠
Neporadim ti, ale drzim palec, nech je to cim skor prec!

baklik
6. máj 2012

@zuzub a skocila si na pohotovost? mne sa to nastastie do teplot nepretavilo, len zatvrdliny, cerveny opuch a malatnost a unava. uz v nemocke mi kazali potierat cerveny opuch octanovou mastou a zatvrdliny masirovat v sprche teplou vodou. ale s teplotou ti neporadim...

ingulik
7. máj 2012

@zuzub ja som mala teploty pri nike, pomohol mi medipyrin a studene obklady a samozrejme odsavanie mlieka, super je aj kapustny list na to...drzim palce nech si skoro fit

zuzub
7. máj 2012

dakujem kočky, už som bez teploty, prso ešte bolí, ale už mi je lepšie.
inak dnes sme prvý krát sami mm už išiel do roboty a Simča ako naschval od rana skro vôbec nespí ☹

tinika
7. máj 2012

ahojte tak my sa ten rok chorob nezbavime, pato chory ja az des uz 2x tento rok asi oslabena imunita po operacii bo az priedusky mam chytene :( dnes uz lepsie aspon čo sa unavy tyka bo ryham furt aj soplim ale od stvrtka som skoro furt sla spat s detmi čo som nevladala nič
@zuzub ja dnes tiez zabavny den, prsalo cely den tak von sa neslo a to jaka zabava ked risko spi len von v kočiku :( drzim prsty nech sa skoro zabehnete
a ten prsnik nezavidim ja som mala teploty pri oboch ked sa nalievalo mlieko ale potom uz ziaden problem

@zuzub

vavenka
autor
9. máj 2012

@tinika Aj Vanda je chora zas! To iste, co mala pred 2 mesiacmi ☹ zacalo to soplami a kychanim a sup uz duni riadne, ked kasle... Aj Jergusko uz ma sople ☹
@zuzu tak super, ze si to ustala, ako zvladas deti sama?

vavenka
autor
9. máj 2012

Moja zata, od siedmej rana mi en vetrovku nosi, nech ju oblecem, ze von von..... Uz dva dni nebola von, nezvyk pre nu ☹

tinika
9. máj 2012

@vavenka a od včera aj nas risko uz sopli mna drbne z toho :( a my tiez dva dni neboli von akurat sa chystame paaa

zuzub
9. máj 2012

@vavenka
@tinika skoré uzdravenie detičkám.Miško tiež by len po vonku lietal aj od rána do večera keby na ňom bolo.
mm išiel dnes do BA príde až v piatok,ale našťastie moja mamina mohla prísť tak to celkom zvládame, akurát, že Simča hrozne zle spí aj v noci aj cez den, len také krátke spánky 30-40 minút a hned je hore.ja len dúfam, že sa to zlepší lebo strašne som z nej unavená a potom sa nevládzem aj Miškovi venovať.systém ešte nemáme žiadny kedže ona nemá ani režim žiadny 😝
niekedy si myslím, že by bolo celkom fajn keby sa už detičky rodily ako dvojročné 😀

tinika
9. máj 2012

@zuzub presne ako u nas to bolo :( a tiez si dakedy hovorim boze majte uz 4 roky a potom mi to bude luto :D lebo uz teraz mi je luto a mam pocit ze kolko som s patkom zameskala, niekedy si hovorim ze keby som mala len jeho sa viem venovat len jemu kde kady by sme chodili ale zase na druhej strane som rada ze je to tak ako je, lebo uz teraz vidim ako ma maleho rad, ako sa s nim hraje, ze si snad budu lepsie rozumiet ako keby mali vačši vekovy rozdiel

vavenka
autor
9. máj 2012

@zuzub zlepsi sa to, aj nas jergus takto spaval, prve dva mesiace boli o drzku, ale potom uz aj plakat prestal aj teraz uz dava doobedu 2 hodinky 😉 nebojte dievcata, dobre bude! 😉 noci su sice este vzdy zaberak, ale tak aj to sa raz zlepsi 😉

tinika
9. máj 2012

@vavenka no my sme sa potrapili dlhsie, ani teraz to nie je ideal kedze spi ce zden len v kočiku v postielke po dlhom uspavani da max. polhodku a na to nervy nemam, v kočiku uz vie dat aj 1,5 ale občas s budenim dnes spal dokonca dlhsie ako pato a ten dava vačšinou 2-3hodky, v noci kedy ako stava 1-3x ale ked začnu zuby zase bude koniec zlatym časom ako pri patovi verim tomu :( ta čo uz chceli sme ich trapme sa o par rokov este budeme sponinat na take male problemy :D

slniecko4
11. máj 2012

babenky, dnešné štátnice dopadli na výbornú, konečne pokoj..🙂)))

tinika
12. máj 2012

@slniecko4 gratulujem

slniecko4
12. máj 2012

@tinika ďakujem..🙂

ingulik
13. máj 2012

@slniecko4 gratulacia 🙂

vavenka
autor
13. máj 2012

@slniecko4 jeeej gratulujem! Uz mas teda definitivny klud od skoly? Ci este nieco bude?

slniecko4
13. máj 2012

dievčatá, ďakujem krásne..🙂)) Vám poviem, že je to úľava, konečne si poriadne malú užívam, aj dospať ešte musím poriadne..🙂))
@vavenka kľud asi nebude, som Bc. končila a keďže do dopadlo super na výbornú, rozmýšľam, že pôjdem asi ďalej.. Aj keď som sa zariekala,že NIE, lebo skončím takýmto tempom na psychiatrii, nalomil ma predseda komisie, tak uvidím..🙂 Dnes som poodkladala tie kopy papierov, sa mi nechce veriť, že sa nemusím učiť..🙂)) Normálne sme sa smiali, že čo budeme robiť po večeroch..🙂))) Ale normálne mŕtva som v piatok prišla, o šiestej ráno sme šli do školy a prišla som o 4tej.. Des.. Vy sa tu ako máte všetky? 🙂

vavenka
autor
14. máj 2012

@slniecko4 no ved uvidis, ci este dalej, alebo nie... Dokedy mas cas sa rozhodnut?
A my nemame nic specialne. Vanda je uz bez plienok, teraz su obaja taki nejaki pochoreti, horne dychacie cesty maju obaja zanesene... Oslavujeme postupne 🙂 v utorok boli nasi, vcera bola partia jedna, este tento tyzden jednu partiu volam a na vikend k babke na vychod, hadam uz aj stacit bude 😀 kokso ja som na 30tku tolko neoslavovala, ako moja dcera dva roky 😀
Jergusko sa uz otaca na obe strany, aj spat sa mu semtam podari a pomaly uz dviha zadocek, ratam este mesiac a bude mobilny.... Zlaty je 🙂 take slniecko vysmiate, ked je najedeny a vyspaty, nema problem - ved ako chlap, vsakze 😀 Akurat tie noci, este furt je tak 4x hore, ale uz asponze nevystraja, len si cucne a spi dalej.... Uz chcem zacat prikrmy, len teraz rozmyslam, ci na obed zeleninu alebo na veceru kasicku nejaku 🙂

slniecko4
14. máj 2012

@vavenka jeeej, Vanduške gratulujeme k 2. narodeninám..🙂 Sledujem, že oslavy v plnom prúde..🙂 Čo sa týka Jerguška, ja by som začala so zeleninkou na obed, čo sa príkrmov týka.. Peťka napríklad tie kašičky nikdy nechcela, hocaké značky som kupovala, hocaké príchute, občas, ale to fakt len občas niečo z toho ďobla, ináč nula bodov.. A predsa, zelenina = vitamínky..🙂 Čo sa týka školy, sa mi zdá, že do augusta sa máme čas rozhodnúť, takže ešte času dosť..🙂 Ináč, baby, ste robili čurbes po promóciách aj po Bc., či len po Ing. a Mgr.?

tinika
15. máj 2012

@vavenka vsetko naj vanduske :D no nasi su tiez pochorety, resp. pato uz konci a riskovi idu zuby ta sopli a teplotuje, parada, som sa tesila, ze aspon pri nom nebudem vediet o zuboch a holy konar .((( A pato este ma plienku na spanie a ked ideme von, doma mu nedavam, ale mava nehody .( včera sme mali rodičko so skolky tak sa musi odplienkovat do septembra bo bude problem :(( Riško sice dnes vstal okolo 4 ale zato ma nechal spat do 7:30 ale inac spi od 7 do rana do 5 ale potom uz spat nechce a včera bol celkom kludny, ale on ma take ze rano ideme von pospi, zobudi sa este je ok, prideme domov dam mu papat a ked ideme my s patom ta mnauči tak ide zase spat zobudi sa a mnauci a tak uz do večera vačšinou :( on sa gula, uz začina pokrčovať kolienka ze by siel na 4 len ten zadok nejaky tazky :D ale neriesim, pato od 7m sa plazil do 11 a tu je :D a ja davam prikmy na obed, ale nestači mu este vačšinou mlieko alebo neskor pije, patovi som davala na desiatu a na obed mal len mlieko
teraz si tam pospevuje papapapam papappaam
@slniecko4 ja som len bc, takze curbes bol :D

vavenka
autor
15. máj 2012

@slniecko4 slni ja som pri bc nerobila curbes, kedze som bola na magisterskom a my sme boli prvy rocnik, co sme mali povinneho bakalara, takze to bola len formalita, ako keby skuska navyse 😀
No pri vande som zacinala kasami a uz od 4teho ukonceneho mesiaca, lebo sa hrozne casto v noci budila a myslela som, ze ju to viac zasyti, ale uz nepamatam, ci sa to zlepsilo, ona lubila kase, doteraz jej davam rano a vecer, ale uz len do mlieka, taku riedku, do flasky 🙂 jergusko vcera dostal prvu mrkvu, velmi mu chutila 😉 ono zas - povedzme si uprimne, ked tie 4 kolieska mrvky polhodinu varim/parim a z toho male decko zje asi tak pol cajovej lyzice, o nejakej vitaminovej bombe asi nemozno hovorit 😀 To je skor o tom, aby si traviaci trakt zacal zvykat, dieta sa naucilo jest - myslim vyslovene motorika jazyka atd atd.... O taky mesiac to uz samozrejme bude o inom, ale tieto prve prikrmy su len take, skusobne 😉 No a uz aj rano v plienke bola mrkva, takze zjavne to preslom celym cloviecikom 😀

tinika
15. máj 2012

@vavenka to je na tom sranda ze furt vieme čo papali :D raz červena, raz zelena :D:D:D

mum_to_be
23. máj 2012

cauteee. aj my trosku soplime a len dufam, ze nic viac sa z toho nevyvinie. to je asi tym pocasim, ked je slnko, je perfektne, potom zajde za mrak a ochladi sa. a stale tie deti vyzliekat a obliekat... asi prechladli trochu cez vikend, ked pofukovalo. ale teda zatial len sopliky, tak fukame a odsavame... verca je v skolke, tak pohoda. 🙂
my sme po bc statniciach boli len s nasimi na obed, nic velke. ale ja som sla dalej na ing, tak preto, inac by sme tiez riadne oslavili. 🙂
u nas to bolo s rezimom super u romanka, skoro do 18 mesiacov spaval 2 krat po 90 minut, potom zacal uz len raz, ale natiahol si spanok na 2-3 hodiny, podla toho ako skoro vstane rano a kolko je vonku doobeda. 🙂 zatial sa mu nechce na nocnik ani na zachod. akurat vonku sem tam zahlasi, ze chce cikat, tak ho povyzliekam a nic. 🙂 ale ja dufam, ze cez leto spravime nejaky pokrok. v septembri bude mat dva rociky, tak snad aspon cez den sa bude trosku pytat...

mum_to_be
23. máj 2012

ja som davala ako prve prikrmy zeleninu. ja som ale kupovala sprvu tie mini-vyzivky od hipp. ako pise vavenka, kvoli dakym 2-3 lyzickam sa to podla mna neoplati varit. aj tu mini hippku mal dlho na 2-3 dni. 🙂

tinika
23. máj 2012

@mum_to_be ja uz mesiac kaslem uz sice nemam hlieny ale ma dusi, pato tiez občas este zakasle a risko uz druhy tyzden ma sople vraj zo zubov aj teploty mal ale ta zuby nikde. dnes som sa nas... a zobrala maleho von bez plienky, pred odchodom na nočnik, nic, von sa ho pytam a nič a 5 minut na to sa pocikal tak som ho prezliekla uz do plienky a tak dvakrat som ho davala a cikal ale sam sa neopyta .(((( uz som zufala, aj teraz sedi len ze som ho ja dala a to uz mame 2,5roka sa bojim ze ho nevezmu do skolky

vavenka
autor
23. máj 2012

Caute, konecne tu niekto nakukol 🙂
Mum jeej romanko uz je taky velky! Furt mam pocit, ze mas doma babatko a on je uz velkac 🙂
Tinika nestresuj! Oduci sa aj on, neboj! Vanda sa odplienkovala za tyzden! Uz jej ani na obednajsi spanok nedavam, ani v noci sa uz nepocikava, musi velmi tvrdo spat, aby jej uslo, ale na noc jej este davam plienku, nechce sa mi pripadne nocne nehody eset riesit....
No moje deti su opat chore ☹ sme sli na vychod na 4 dni k svokrovcom, uz boli ako tak ok, no a tam svokra nadchu mala brutalnu, aj svagrininej mala alzbetka kasle ako o zivot, takze v nedelu sme dosli domov a vcera uz obaja sviecky mali z nosa az po bradu, ked som 20x neodsala jedneho aj druheho, tak ani raz 🙄 U vandy to uz mam overene, takato nadcha - 8 az 10 dni sopli 😠 jergusko neviem, ale statocny je moj zlaty ☹ akurat tak krasne zacal spavat a zas sa mu to pokazilo, kedze sa budi na plny nos ☹

tinika
23. máj 2012

@vavenka ta len moj sa odplienkovava uz rok, teraz to tiez nie je zazrak z dna na den ako kamoskyn a nepyta sa len ked ho dam, dnes finta ze laura ( jeho naj kamoska) ide kontrolovat či piskal tak utekal s radostou furt musim dačo vymysliet na neho. malym skore uzdravenie, my tiez furt chory, s riskom furt problemy ale uz da aspon 2 hodky na obed ak rano spi menej, ale zase poobede mi nechce spat, bojujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre