Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
8. jan 2014

a v 2011 ked som otehu s riskom ze reku čo viete o rok dva mozno budeme mat po 2-3 deti a niektore uz mame 4 nie? @ingulik D:

nikka_
8. jan 2014

Tak čavte baby, no krati sa mi to, dnes som bola na poradni takže mi zmenili termin z 27.1 na 22.1. Tak som zvedava kedy to pride, budeme mat dievčatko Kristinku, maly jej vyberal meno. Už to len prežiť, lebo z pôrodu mam panicky strach, resp. z tych bolesti ked si spomeniem na pôrod pri malom. Ale utešujem sa, že naposledy🙂) som viac na FB, tak ak tak si ma popridavajte, lebo Vas nikoho nemam, mala som pred rokom padnuty cely FB. Veronika Maďarova Rusnakova ..
Majte sa

vavenka
autor
8. jan 2014

@tinika a vy riesite tretie? Som zaregistrovala, ze BT merias....
Servus @nikka_ , drzime palce 🙂

tinika
8. jan 2014

@vavenka hej :D
@nikka_ tak moj chcel Soničku :D:D:D bo suseda je sonička .D on chce len devčatko jak on vravi cele leto nahanal bociana čo tu chodi ze nech mu uz sesičku donesie

vavenka
autor
8. jan 2014

@tinika no ja z teba odpadnem 😀 😀 to fakt uz tretie riesis? Vy ste tu ine matky 😀 kolko sa snazite?

tinika
8. jan 2014

@vavenka povodne sme začali v novembri ale ked uz bolo plodne obdobie risko ochorel mal horučky tak nevyslo takze teraz prvy mesiac :D no načo budem čakat :D chcem potom uz makat na sebe aj pracovne aj fyzicky sak som jak buchta a neoplati sa mi nahanat robotu kym dačo normalne najdem tak nemozem hned na md ist odtial :D

nikka_
8. jan 2014

@tinika tak klobuk dole.. ja zostavam pri dvoch..

tinika
8. jan 2014

@vavenka tiez som neplanovala tri len dva :D tak ako ty jedno :D ale človek mieni pan boh meni a rozhodli sme sa tak :D

vavenka
autor
8. jan 2014

@tinika no ved to je super, ja som nepisala nic 🙂 kludne majte aj 4 😉

tinika
8. jan 2014

inac @vavenka som myslela ze vas soknem ked sa zadari a ty ma tak odhalila :D

tinika
8. jan 2014

@vavenka sak ja to tak aj beriem :D len som napisala ze ako to bolo a ako to je :D

ingulik
8. jan 2014

Ahojte babule...takze vratim sa este k nasmu porodu 1.12.....rano o 5.30 mi odtiekla plodova voda a tak sme sadali do auta a sli sme do nemocky. Este som sa ale osprchovala, bolesti nikde az po ceste v aute ma chytili a kym sme dosli do nemocky uz to bolo dost blbe...rodila som sekciou...o 7.52 sa narodila Emmka minutu po nej Evka...mala som spinal...uzasny zazitok pre mna kedze starsie som rodila v celkovej anesteze...
@tinika ako pises ze ti bolo do placu...aj mne je obcas....ja uz nikdy nezazijem ten pocit z dvoch ciarok na teste, uz nikdy sa nebudem tesit na utz, nebudem citit pohyby babatka a ten pocit, ked ho vidim prvy krat...nie ze by som nejak tuzila po dalsom dietati, ale tieto malickosti okolo toho mi budu chybat...
A inak sa mame fajn, geminky su zlate babatka, ked su napapane tak su spokojne...Filip ma obdobie vzdoru, inu odpoved ako Nie od neho nepocut, plienky sa zbavit nechce a rozpravanie mu ide ako tak, rozumie vsetko a co nevie povedat ukaze alebo naznaci a ma neskutocnu radost ked ho pochopime, Nika ta je tvrdohlava ako vzdy...je to taka nasa Anna zo zeleneho domu 🙂

vavenka
autor
9. jan 2014

@ingulik takze si pochvalujes spinal? No mne sa to nepacilo ani trochu, ja som bola spokojnejsia s celkovou narkozou....
A ako to zvladas? Filipko je s tebou doma, ci ho davas niekam? Aj sa kojite? 🙂
@tinika som sa ta chcela, ze ty teraz pracujed niekde? Ci ako, niekam chodis? Ze si Riska uz do sukromnej skolky dala.....

tinika
9. jan 2014

@vavenka doma robim mam toho vela tak robim aj cez den a pri riskovi sa neda

tinika
9. jan 2014

@vavenka k uz pisem z pc nestiham robit mam stres ze nestiham tak musim robit aj cez den tak som ho musela dat do skolky ale pači sa mu tam venuju sa mu ma sa s kym pohrat tak je rad bo doma furt mi dakto volal abo som varila pratala a on bečal bo sa nudil a na telke som ho nechcela nechat furt .D
ja som chcela spinal pri patovi lekar povedal ze sa uvidi ale uz nebol čas a nemala som vybavenu anesteziologicku ani vysetrenia a to som netusila ze sa tiez picha do chrbta bo ja som nejako sekciu nepripustala :D:D takze som aj rada uz by som ani nechcela bojim sa pichania do chrbta a byt pri vedomi ked ma rezu mi tiez nevonia ked som prezila ze prvych dvoch videl tato prvy prezijem aj tretie len nech je zdrave

ingulik
9. jan 2014

@vavenka ano max spokojnost a mam uchvatny zazitok z toho az mi je luto ze uz nikdy viac... Filip je doma so mnou...od septwmbra ho chcem dat do skolky bude mat 2,5 roka...

slniecko4
9. jan 2014

ahojte babenky,
som prekvapená, ako sa to tu rozbehlo, lebo presne, ako @tinika písala,každý nakukne,zistí,že nič a hotovo..🙂 Až som sa potešila, že ste sa tak rozpísali..
ináč @ingulik máme rovnaký dátum, aj moja malá sa narodila 1.12., len o 4 roky skôr..🙂
@tinika neuveríš,ja som sa ťa tiež chcela opýtať,či pracujete na treťom,lebo pamätám,že si raz písala,že od decembra chcete začať..🙂 držím prsty..🙂
@vavenka fúú,nezávidím ti to cestovanie hore dole,to kam to vlastne dochádzaš? aspoň, že sú cesty super, nesneží, aj keď na druhej strane, už by mohlo,lebo malá by už tak chcela snehuliaka,len niet z čoho..🙂

vavenka
autor
9. jan 2014

@slniecko4 No ja chodim do Bystreho , to je za Presovom dedina, smer Vranov.... Nieje to az take hrozne a hlavne tankujem za firemne, takze sa to da 🙂 + samozrejme sluzobky, ale teraz pomenej, lebo moja polovicka je rozlietana medzi bratislavou a kosicami, tak si velmi neviem planovat.... Som zvedava, dokedy mi to sef bude tolerovat 🙂
@ingulik a nepohravali sa s myslienkou, ze porodis normalne? Ci to by si ani nemohla? No ja som sekciu so spinalom znasala zle hlavne kvoli tomu stavu "po" , aj ten porod - nerobilo mi dobre, ako sa tam vo mne hrabali, aj ked som necitila bolest, ale aj tak to nebolo prijemne. A malu som videla asi 3 sekundy, len mi ju ukazali a brali prec.... Najhorsie bolo, ked "odchadzala" narkoza - uz som mala bolesti rany a nohy som este necitila, aj som zvracala a to bol najhorsi zazitok, myslela som, ze som sa znova rozparala, ked ma naplo.... Ble....
Celkovu narkozu som zvladala ovela lepsie, asi aj preto, ze uz som vedela. co ma caka.....
Hej aj ja chcem dat mladeho v septembri s Vandou do skolky. Filipko sa uz pyta na nocnik? Mna uz tak nebavi toho nasho prebalovat, no ale co narobim, ked je lenivy 🙂

zuzub
9. jan 2014

čaute ženy, tak som vás ako tak dočítala 🙂
my sa celkom fajn máme, Miško si už zvykol na školku, veľmi rád tam chodí a majú super učiteľky, takže aj ja som spokojná :D zatiaľ bol 1x chorý ale to bola ceká školka zavretá lebo mali len 40% detí.Sima to je iný prípad tvrdohlavá, trucuje ....na nočník ani počuť, strašne reve ked ju posadím či už na záchod alebo nočník....tak ale hádam to príde.na jesen sa chystám do roboty ešte neviem ako to celé zvládneme musíme násjť niekoho k detom na opatovanie a zvažujem či dám simu do jasiel alebo počkáme na školku najskôr mi je zoberú od 1/2015.ja budem robiť v robote 12tky a mm je viac ako dva týždne do mesiaca na služobke takže to bude o držku.... už teraz som z toho na nič.
@vavenka vy to máte tiež pestré, to dochádzanie teda nezávidím.inak bola som s krpcami na hemato a Simči zistili tiež vrodenú trombofíliu, schytala to po mne, no čo už hlavne, že sa o tom vie 😒
tebe na hemato neodporúčaali spraviť detom odbery?

zuzub
9. jan 2014

@tinika takže tretie bábo?! fíííha, držím palce ;) obdivujem, ale nenasledujem :D

zuzub
9. jan 2014

@ingulik tie vaše kočky sú strašne krásne, vždy ich obdivujem ked dáš foto na FB 🙂

vavenka
autor
9. jan 2014

@zuzub Jeee servus 🙂 a coze uz do prace? Z roboty Ta suria? Ci prazdna penazenka, tak ako mna? 😉 My kebyze nemame taku velku hypo, tak ma ani nehne do roboty, ale tak co uz...... Kebyze mi oco moj nepomaha, neviem, ako by sme polatali poplatali, teraz aj pre vandu idu s malym do skolky, ked my nestihame 😖
A ten nocnik neries, pozri, jergus ma uz vyse 2r a este je plne plienkovy, na nocnik absolutne ani nahodou, na misu sem tam sadne, ale este sa mu nepodarilo vytlacit nic 🙂 Simka este ma cas.....

tinika
9. jan 2014

@vavenka uf a to ti nedali taku blbost nechutnu vypit ako mne? aby si negrcala z narkozy? pri riskovi mi to dali pri patovi nie
mne zase pri prvom bolo uz jedno som bola strasne unavena po tych kontrakciach ale pri riskovi mi bolo lepsie vstavat ale zase velke kusy krvy zo mna sli krvacala som neviem ako dlho pri patovi do 1 vlozky a konec a strasne mi bolo zle ked som mala chodit a to risko len reval ked sa napapal a ticho bol len ekd bol na rukach a ja sa prechadzala a to este setstrička na mna skaredo ked som povedala ze na izbu ho chcem az dalsi den ze mam aj horucky z mlieka a nie je mi dobre najlepsie ze na druhy en ked osm mala vstat prisla jedna trubka a ze mozte vstat a odisla a to viem ako mi bolo nedobre pri patovi ruky nohy fialove hlava sa krutila ta som sa nastvala :D ale ostatne boli v pohode

@zuzub tak to je supere ze je zdravy nech mu to vydrzi nam nejako na nic ten rok stale chory bol od septembra vseho vsudy asi mesiac v skolke :( a to prvy rok v pohode nechapem a uz som z toho zufala ked sa teraz budu striedat tak kde ja mozem do prace ist ked ich nemam s kym nechat a na nočnik nenut bo ziska odpor a bude to este horsie ja neriesim uz fakt a aha sam sa začal kakat pytat nie pravidelne ale kaka :D
@vavenka aku mate hypo vysoku? a aku splatku?

vavenka
autor
9. jan 2014

@tinika neviem presne aku vysoku mame, to ma polovicka na starost, ale dost na to, aby som doma sedela za 200 eur 😖 nieco okolo 700, sa mi mari......

tinika
9. jan 2014

@vavenka uf tak to mate teda dost my mame 100tis hypo a splatu cca 420 ale zae mame poistky milion a dva spotrebaky a leasing takze sme tak na tom ako vy :D ba este horsie .D

slniecko4
9. jan 2014

@vavenka a čo vlastne robíš, keď sa môžem spýtať, že aj na služobky chodíš?
@zuzub zuzi, prečo budeš 12ky ťahať? a nemáš nikoho z rodiny, kto by ti s deťmi pomohol,keď nastúpiš?

ingulik
9. jan 2014

@vavenka tak ja som mala ovela mensie bolesti a zle mi vobec nebolo...dievcata mi ukazali pohladkala a pomojkala som sa s nimi a tak ich brali prec a normalny porod po dvoch sekciach uz neprichadzal do uvahy, uz cele tehu bolo rizikove a o to viac ze to boli gemini...filip ani pocut o zachode abo nocniku...ale aj Nika az okolo 2r sa to naucila tak nerobim paniku a vobec chlapi su lenivy...

tinika
9. jan 2014

@vavenka tak tak ja po 2sc uz tiez len sc :(

vavenka
autor
10. jan 2014

@slniecko4 obchodacka som, v podstate 🙂
@tinika no my uz sice ziadne ine pozicky nemame, ale samozrejme su tam nejake tie poistky - nam, detom, auto, dom, aj ine ucty... Takze to nieje sranda, no....
@ingulik tak tak, chlapi su lenivi 🙂 len to, ze moj jergus uz ma vyse 2 🙄 ale neriesim, len ma to uz otravuje, take velke decko prebalovat 🙂

tinika
10. jan 2014

@vavenka sak moj risko este viac :D a tiez neriesim :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre