Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
9. apr 2010

tak to už asi buduci týžden zavolám.
slni diky za info, hlavne s tými uradmi lebo z toho som bola blbá 😖

vavenka
autor
9. apr 2010

Slni tuna skoro vsetky pediatricky chodia domov k babatkam, do 3 dni po prichode z nemocnice.....
Zuzi a co ty chces co behat, sak manzel bude 🙂

slniecko4
9. apr 2010

vave,manžel nevybehá,mne akurát na matrike bol pre rodný list,ale musel mať aj môj občiansky preukaz a čo sa týka pôrodného a rodinných prídavkov,tam som vypisovala papiere.. Jedine,že by odvšadiaľ vzal tlačivá,doma si povypisuješ a odnesie..

zuzub
9. apr 2010

no mm asi veľmi nevybehá to by si musel brať dofču a na čo ked ja som na materskej a navyše možno bude dakde na služobke takže na to sa ja spoľahnuť velmi nemôžem

slniecko4
9. apr 2010

a čo sa doktorky týka,ja som tiež vedela,že chodí domov k bábu,možno aj naša by prišla,len keďže sme išli domov z pôrodky,asi preto nás volala tam..

zuzub
9. apr 2010

no ja neviem o tom, že by doki chodila domov, teda tu u nás v ZA

slniecko4
9. apr 2010

zuzub,veď uvidíš,popýtaš sa jej,až si ju budeš vybavovať,ako to u vás funguje..

tinika
9. apr 2010

slni u mna to bolo podobne po 6 hodinach bolesti a neotvaani 🙂)) som uz povedala ze nech ide von akokolvek len nech uz je koniec 🙂 a tiez mam dilemu ako pojdem rodit druhe, lebo chceme az neskor a to by som teoreticky mohla ist normalne a kedze uz viem čo su to za bolesti trocha mam obavy kedze si epidural dat nechcem

tinika
9. apr 2010

kocky ja som si pozistovala dopredu a vypisala papier a uz potom som len nosila na urady 🙂

slniecko4
9. apr 2010

tini,ja som možno aj celkom rada,že už len cisársky.. by som sa bála,aby mi nepraskla jazva a takisto,aby som nemala zas problém s maternicou.. vy kedy až chcete druhé?

tinika
9. apr 2010

no chcela by som tak o dva roky začat snazit ale kto vie mozno aj skor uvidime

tinika
9. apr 2010

a ja som tiez krvacal

tinika
9. apr 2010

dvakrat som stisla a a aj tak ho tam nedalo

slniecko4
9. apr 2010

už to tu je... 🙂

tinika
9. apr 2010

čo slni ?

slniecko4
9. apr 2010

tvoj príspevok.. 🙂 píšeš,že dvakrát si stisla..

tinika
9. apr 2010

ze a som dvakrat stisla a aj tak mi napisalo ze krvacal hihi nie krvacala

tinika
9. apr 2010

idem dokukat film papa a pekny vikend

slniecko4
9. apr 2010

ahaa,ja toto a prekukla.. pekný víkend aj tebe.. 🙂

zuzub
9. apr 2010

čau tini
ozaj máte nejaké poistenie pre deti? alebo idete dávať?

slniecko4
9. apr 2010

zuzub,my máme drobca poisteného v kooperative,nejakých 17 eur mesačne.

vavenka
autor
9. apr 2010

No co mam po okoli mamicky, tak vsetko to vybehavali chlapi, ony pekne doma s babatkami boli... Myslim ze tlaciva si boli pytat este pred porodom a potom chlapi chodili to odovzdavat a peciatkovat...... Neviem, ale ak bude narocny porod, ze si po tyzdni este ledva sadnem na pol rite, istoze budem pobehovat kade tade......

slniecko4
9. apr 2010

a zabudla som,ešte k tomu vybavovaniu,mm bral do robotky kópiu rodného listu na ten bonus na dieťa..

slniecko4
9. apr 2010

vave,ja na riti sedela super,ale to ohýbanie v pase nemalo chybu,keďže ja mám všetky rifle bedráky a pás akurát cez jazvu.. 😀

zuzub
9. apr 2010

ja nechcem aby si mm bral dofču hlavne kôli tomu, že bude ju potrebovať ked budeme prerabať a tých 20 dní čo má to neni nič moc..... 😒 ale šak to netreba hádam hned všetko obehať, ved kto by už behal hned týžden po porode po úradoch

tinika
9. apr 2010

slni ja sice bedraky nenosim ale mne sa zarezavaju nohavicky kedze mam velke brucho tak sa stale skrutia do jazvy tak som musela vyselektovat vačšie hihi a tie nosim

adenka
9. apr 2010

ahojte, ja som zas len tak rychlo nakukla 🙂
baby moj manzel mal vsetko obehane a vybavene za 2 dni... jeden den bol pre rodny list a na druhy den stihol zdravotnu poistovnu, a prihlasenie na trvaly pobyt ci co.... po 2-3 tyznoch sme boli pre papiere na prispevky a odovzdala som ich ked som si bola vybavit rodicak.. takze uplna pohoda.. a lekarka prisla k nam 3 dni po porode... ozaj aj tam bol nahlasit malu a odniest prepustaciu spravu... ale nie je toho tak vela, len to tak zle vyzera 🙂

vavenka
autor
9. apr 2010

Cauko Aden 🙂

Ja si tiez myslim ze dovolenku kvoli tomu nebude treba brat......
Ved stranky mavaju urady aspon 2x do tyzdna aj do piatej.... No uvidime ako to bude, mozno ja prva budem vybavovat, lebo drahy nebude schopny/ochotny/pritomny... Ale tak pevne verim ze s tym nebude mat problem, predsalen je mobilny, moze cestou do prace, z praci, v ramci obednajsej prestvaky odbehnut, nevidim v tom az taky problem.....

vavenka
autor
9. apr 2010

z prace 😅

adenka
9. apr 2010

inak ja vam velmi odporucam aspon na prvy tyzden nech manzel ostane s vami doma... je to strasna pomoc a hlavne taky super pocit ze si uzivate toho drobceka prve dni spolu... ja viem ze vzdy sa neda, ale toto stoji za to....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre