Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
19. máj 2010

caute, brokolica aj karfiol su uplne v pohode, len nejedzte tie stopky ci hluby, ci ako sa to spravne vola, tie totiz naduvaju. uplne ich odkrojte a jedzte len samotne hlavicky.
co sa tyka umyvania tych intimnych partii, ja som ich veronike umyvala vo vanicke a raz za par dni som tie biele povlaky docistila navlhcenou vatovou tycinkou. niekto hovori, ze by sa mala navlhcit v oleji, ale ja som jej tam nic take davat nechcela, robila som to s cistou vodou.
vavenka, kupanie je na zaciatku drina, clovek dava pozor, aby sa babatko nezosmyklo a co ja viem co, ale neskor to bude strasna zabava, my kolkokrat mame centimeter vody na podlahe po kupani, tolko spliecha a vylieva vodu a pije vodu zo sprchy a co ja viem co vsetko este. a u nas kupe tatinko, to maju svoj ritual. na zaciatku sme ale kupavali spolu.

mum_to_be
19. máj 2010

a hlavne dajte pozor po kupkani a vsetky zarezy dokladne vysuste, hlavne pod krkom, aby sa babatkam netvorili zapareniny. verca bola riadna gulicka, tak to utieranie trvalo tusim dlhsie ako kupanie... ale zapareninu mala len raz,na krku a hojilo sa to zle a dlho, kedze to mala riadny zarez a nedostaval sa tam vobec vzduch, takze radsej tomu predidte...

tinika
19. máj 2010

mum to aj nas patko mal dvojitu bradu a tam raz tiez mal zapareninku ale doktorka nam dala kremik a rychlo to bolo preč .) ale veru ked bol este maly a nevedel držat hlavicku bola fuska umyt ten krk aj ho vysusit lebo som kupavala sama kedze mm bol este v praci

vavenka
autor
19. máj 2010

Dakujem za cenne rady dievcata 🙂
Inak uz som prisla na system odgrgavania - doteraz som ju nosila po byte celom vpred, takze sme pozerali z okna, a mamka ma zdrbala ze tak mi veru neodgrgne, ze si ju musim dat brusko na brusko a hlavku na pleco, ze vtedy sa jej trocha brusko stlaci a namoj veru, furt si grgne, len ta hlavka 😀 😀 dviha ju o 106 😀 no vidite, take banalne veci ja sa musim ucit 🙂

A puci sa stale., mam ale pocit ze je to skor vtedy ked je unavena, alebo jedno s druhym 😖 dnes sme vstali o siestej, dostala cistu plienku, didku, potom sme sa hrali v posteli chvilu a po polhodke tak sa pucit zacala a revat ze az, a v podstate revala az doteraz, do deviatej, ked dostala didku zas a zaspala, no neviem co to je, ale zacina t obyt pravidlo - po kojeni je polhodinku zlata a potom hodinu - dve reve, kym bud zas nedostane prsnik alebo nezaspi 😖 😖

tinika
19. máj 2010

vave neobojkaj aj my sme sa učili 🙂 asi ma koliky lebo ked do polhodiny od papanie začne plakat boli ju brusko, skus jej ho pomasirovat alebo prilozit teplu plienočku 🙂

vavenka
autor
19. máj 2010

Tini dik za radu - ale neviem ci je to kolika, nakakane ma v kazdej plienke, a peknu zltu prazenicku 🙂 sice niekedy trocha redsiu, ale vacsinou je taka akurat 🙂 skor si myslim ze "len" prdiky.....Alebo sa puci len tak 🙂

tinika
19. máj 2010

vave ved nas tiez pekne kakal ale tak bublinky mal v brusku čo sa vzduchu napapal

adenka
19. máj 2010

ahojte,
vave k tomu co pises mi napadli 2 veci, obe sme si prezili... takze ked som mala nadprodukciu mliecka tak jej islo velmi prudko pri sati, a tym padom sa nahltala aj vela vzduchu a bolelo ju brusko..prejavilo sa to do hodinky od kojenia...plac, nervozita...
druhe vec bol reflux, cize do pol hodinky od krmenia jej zacala stupat kyselina a to ju bolelo a zas bola plac a nepohoda...
takze ak si vies odsledovat tok mliecka, skus predist tomu aby jej slo velmi prudko, a reflux (co dufam ze nema), ale pomoze ak ju po jedeni nedas na rovny povrch ale na trosku vyvysenu podlozku... aby mala hlavicku a hrtan trochu vyssie ako brusko.. to inak pomaha aj ked reflux nema... tak skus, mozno pomoze 🙂

tinika
19. máj 2010

dalsie davam do albumu

slniecko4
19. máj 2010

tini,krásne fotky. 🙂 sledujem,že polohy pri spaní majú s Peťkou rovnaké,ona má podobné ťahy.. 😀

tinika
19. máj 2010

Slni no nie nadarmo maju aj meno podobne .))) a sme dostali novu hračku od babky dnes - hrajuci hrniec, do neho sa davaju cez otvory take vselijake tvary a ma dva rezimy bud hovori ake je to čislo alebo aky je to tvar a ked je hrniec plny tak zahra pesničku mamka s ockom uz vyskusali 😀 😀

tinika
19. máj 2010

na tej fotke v ruzovom tričku mi kamoska napisala či som pila 😀 😀 ze tak vyzeram

tinika
19. máj 2010

inac dnes som cvičila doma aerobik 🙂 a manzel mi doniesol kolace no da sa chudnut??? 😀

mum_to_be
19. máj 2010

tinika, malicky je strasne chutnucky a na tej poslednej fotke ma nadherne ocka. dufam, ze som ti ho neuriekla. 😉

mum_to_be
19. máj 2010

ozaj, uz viem termin statnic - nastastie idem v posledny den - 1.6. (utorok). 🙂

tinika
19. máj 2010

mum 🙂 dufam ze nie hihi no tak ti drzim palceky, uz bude komisia unavena a bude to v pho, my sme mali vsetci naraz, mala som ist v poradi tretia a nakoniec to zmenili a sla som predposledna. maturovala som azse posledny den posledna, ale este na druhy den dve spoluziacky maturovali 1,6 takze to nebol posedny den

tinika
19. máj 2010

ale som im nezavidela, my sme dosli do skoly uz na ukoncenie a oni sa este klepali hoci to uz bol otake medzi dvermi hihi sak vies ako to chodi

mum_to_be
19. máj 2010

🙂 ja som maturovala v posledny den ako predposledna. asi su mi tie posledne dni sudene, hihi. 🙂 a tusim aj teraz som na tom zozname predposledna. (to najlepsie skoro na zaver, haha)

tinika
19. máj 2010

veru mum najlepsie na koniec, drzim paluchy

evus
20. máj 2010

ahojte dievcence....vave pozeram,te si mamca na plny uvazok 😉 a ide ti to teda

my sme s amlym sami doma,Karin je u maminy na dva tyzdne,tak mame klud,akurat ze Miskovi chyba,ten kade chodi,tak len omiela Kali,Kali,chudatko,chyba mu

tinika
20. máj 2010

evus aspon vies ako sa lubia 🙂

mum_to_be
20. máj 2010

caute! tak dnes som si spravila spenatove cestoviny s cherry rajcinkami a so syrovo-smotanovou omackou. MNAMMMMM!!!! len sa tak zaprasilo. 😀 😀 😀 😀

tinika
20. máj 2010

ja som si kupila mrazenu pizu salamovu milujeeem 🙂

evitkamalicka
20. máj 2010

ahojte,
ja som prave dopapala fajnu zeleninovu polievocku a tiez uvazujem nad pizzou hawai, ktoru mam v mrazaku 😀

tinika
20. máj 2010

evi vidis ze ja som si hawai nekupila mm taku nikdy nechce t som mohla mat, jooj a teraz som si spomenula ze večer idem s kamoskou na babsku jazdu na pizuu ta len pizovy den mam dnes 🙂))

evus
20. máj 2010

a ja som robila palacinky s dzemom a tvarohom...nepridete na dezert??? 😉

tinika
20. máj 2010

ja som zjedla pizzu tak mozem dojst evi 🙂

katka444
20. máj 2010

ahojte,

nejako sem nestiham chodit. kristinka posledne zle cez den spinka. ako maxim je 10 min a potom zaplace zamrnka na 5 min a znovu nachvilku podrieme. vcera tiez takto cely den a potom nam o 17-tej zaspala a spala az do 21:00. tak sme mali nocne kupanie 😀 . ale zato v noci pekne spinka. klop klop.
vcera sme boli na sono s nozickami. tak mame este balit na siroko do 4 mes.
a dost grckame. niekedy hned po papani vygrcneme celkom dost mliecka. ale aj tak hodku dve po papani sa nam zvykne grcnut ako taka vodicka s uz zrazenym mlieckom. len dufam, ze to nieje ten reflux.

katka444
20. máj 2010

ja pisulu vytieram vatovou tycinkou namocenou v olejceku. ale len po bokoch ako popri pyskoch, kde bol aj ten bieli povlak. stredom nie (cez posvu a mocovu rurku). a ten biely povlak nam zmizol asi az po tretom kupani a vytierani. ono to hned nejde dat prec.

mum_to_be
20. máj 2010

kati a pekne pribera? aj podla toho sa da usudit... aj podla obsahu plienky, farba, konzistencia...

katka444
20. máj 2010

a s grganim mame tiez velky problem. niekedy grgneme krasne a je jedno ci cez plece alebo ju len tak zdvihnem. a niekedy len hned hodime grcku a z grgania uz nic nieje. alebo ani negrgneme ani negrcneme. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre