Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
24. jún 2011

@tinika presne tak, auto uz bude ceresnicka na torte.. Tak ja som veelmi zvedava co na ten dom povies, cena je fakt super, 6arovy pozemok tiez ok, by ste mali poriesene a mozte na dcere pracovat 🙂 a potom casom mozno aj svoj domcek snov si postavis, ale hlavne, teraz tento splni ucel, co sa deti tyka..... Tak potom daj zajtra vediet co a ako 😉 len aby to nebola nejaka habadura, ked je taky lacny 😕

tinika
24. jún 2011

@vavenka no dufam, ze nebudem sklamana ale z foo vyzera fajn, ine uz aj na foto o ničom

kutina
24. jún 2011

Ahojte maminy, som na koni po skoro 4-roch rokoch, ako vidím stále funguje. Počas celého materstva študujem všetko možné pre zdravie a výchovu dieťaťa. Založila som s kamoškami aj materské centrum, kde sa venujeme (teraz už popri zamestnaní ) deťúrencom a tehulkám no postupne prichádzam na to, že je treba sa venovať všetkým 🙂
Ak máte niečo rada poradím. Pošlite mi prosím však ak máte konkrétnu otázku do IP, tu nie je možné vkladať odkazy......
Teším sa 🙂
robím takú menšiu "vzburu" - resp. osvetu niečomu inému
ak Vás zaujíma alternatíva, pozitívne myslenie, spôsob výchovy na dohode a kopec iného veľmi rada sa podelím.
Papa

tinika
26. jún 2011

@vavenka tak moja, nič z toho, z fotiek to vyzeralo obyvatelne hned ale v skutočnosti by to trvalo este nejaky čas tam to dat do poriadku a tiez aj peniazky a čo nas odradilo najviac bola prasklina okolo celeho domu na streche, takze ak by to dali za polovicu este by sme mozno uvazovali, aj to tazko kde by sme byvali kym to tam dorobime ... skoda, ale pekna bola predstava vlastneho domčeka .)

mum_to_be
26. jún 2011

caute. nasa verca mala prve vyraznejsie obdobie vzdoru v asi 16 mesiacoch. ale potom ju to riadne chytilo, ked mala nieco vyse dvoch rokov, revy aj polhodinove, uplne sa dostala do vyvrtky a tiez na nu nic vtedy nezaberalo. presne v tom obdobi som si vsimla, zema sem-tam take tiky hlavickou. tak sme ju pre istotu zobrali aj na neurologiu. doktorka ju skontrolovala, preskusala veci, ktore by mala vediet, atd. skonstatovala, ze je sikovna a ze podla jej nazoru by jej velmi prospela skolka. (potom sme aj zacali riesit tu sukromnu, kedze do statnej ju nezobrali.) a na skusku na 3 mesiace jej predpisala MagneB6. davame jej rano pol tabletky. tiky zmizli. 🙂 a co sa tyka vzdoru, je to teraz 100 a 1. neviem, to asi uz s tymi tabletkami nesuvi. proste preslo to obdobie, resp. velmi sa to skludnilo. tak uvidime...

mum_to_be
26. jún 2011

@tinika - skoda ☹ ale natrafite este... drzim palce.
ja som dnes bola kocikovat so segrou. boli sme sa prejst v takej casti, kde su same nove domy, tak sme obe skonstatovali, ze hned by sme jeden brali...

pancake
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavenka
autor
27. jún 2011

Caute po vikende 🙂
@tinika joooj skoda s tym domom, tak si sa tesila... No nic, hadam sa este najde nieco 😅

vavenka
autor
27. jún 2011

@mum_to_be takze sam mame na co tesit, hej? Vanda tiez sa teraz za vsetko rozreve a uz sa aj o zem hadze 😀 som zvedava co to bude, az to bude ozajstne obdobie vzdoru 🙄

tinika
27. jún 2011

@vavenka ta čo uz ja som vedela, ze tolko stastia mat nemozem 🙂 asi si počkam na ten svoj vysnivany .)) a s tym vzdorom to sa aj ja tesim bo maly uz ma take stavy dakedy ze sa napne, červeny jak paradajka a reve tak od zlosti ked dačo chce abo sa mu nedari

vavenka
autor
27. jún 2011

@tinika ale sak jasne, mate pekny velky byt, niet sa kam ponahlat... Akurat skoda tych schodov, no...

tinika
27. jún 2011

@vavenka ta skoda, ale zase keby mame vytah tak vo velkej bytovke sa ludia stazuju stale na vrtanie, dupanie, hlud vytahu a to ja nemam 🙂 ja mam pocit ze som v dome čo sa kludu tyka 🙂) len tie schody 🙂) keby som z nich aspon chudla a spevnila svaly ale nemam pocit ze pomahaju

vavenka
autor
27. jún 2011

@tinika ved hej, vsetko ma svoje vyhody a nevyhody.... No idem nieco porobit, kym dieta spi 😉

mum_to_be
27. jún 2011

tinika, my sme na sestke. vytah je sice tichy, ale ledva sa tam napraceme s kocikom. no a kazdy tyzden sa tusim aspon raz pokazi. :(

mum_to_be
27. jún 2011

co sa toho vzdoru tyka, skuste hned od zaciatku hladat, co na vase deti zabera - ci odputat pozornost alebo pouzit pevne objatie alebo dat do kuta. u nas systematicky (pri neposluchani) pouzivame teoriu 1-2-3, ked nechce posluchnut, zacnem pomaly ratat 1-2-3 a po 3 dostane na zadok. (alebo poslite do kuta). vacsinou uz pri 1 alebo 2 uz posluchne. 🙂 malokedy to dojde az k tomu capnutiu po zadku. len musite byt systematicke, proste vzdy musi po 3 dostat po zadku. a medzitym uz nic nehovorte, ked pocitate. len pomaly pocitajte. malo by to byt 1 (5sekund pauza) 2 (dalsich 5 sekund pauza) a 3. medzitym uz neupozornujte, co pride, len ratajte. je to dobra metoda, lebo dieta ma pojem o tom, kolko to trva, kym naratate do tych troch. a aj vy same trosku vychladnete, kym do tych 3 napocitate. 🙂

tinika
27. jún 2011

@mum_to_be sak to ze kazdy kto k nam ide nadava ze vytah nemame, ale aspon sa netrpaim ze nefunguje 🙂) a viem ze čo ma čaka, stale to iste 🙂))
a ja som susala 5 minut ked spat nechcel, ze ak nebude kludny odchadzam a bude sam, bo teraz sme zaspavali spolu čo bol chory, a este ho to trosku drzi, ale dnes dorazila zabrana, tak ide do postele do svojej izby 🙂 som zvedva na zaspavanie 🙂)

vavenka
autor
27. jún 2011

@mum_to_be ja som tiez pocula ze metoda 123 je dobra a ucinna, isto vyskusam, az bude treba 🙂 romanko sa ako ma? a ako verca v skolke?

vavenka
autor
27. jún 2011

@tinika aku zabranu si kupovala? ja rozmyslam tiez, ci kupovat este jednu postielku alebo uz valendu a zabranu...

adenka
27. jún 2011

ahojte cicusky,
ja si predychavam svoje nevolnosti, nie je to take zle ako pri domi, ale aj tak su... v nedelu letime na dovolenku, tak som zvedava ako zvladnem let a cely ten pobyt...

domika nemala ani take origos obdobie vzdoru... ona ma take dni ze je upistana, uplkana, nervna...potom to zas prejde... jeden cas dostalava po zadku aj porukach, lebo ma bila, skribala, ale viedlo to len k tomu, ze ked nieco urobila, zacala sa bit sama... tak som s bitkou prestala a teraz ked jej dam tak to uz musi byt fakt sila... teraz zasa zacala bit nas a deti.. tak neviem co s tym.. vcera do jedneho dievcatka hodila stolicku, tak som ju hned chytila a sli sme domov... ale nemam pocit ze by si to uvedomila... tak neviem co s nou...

tinika
27. jún 2011

@vavenka take dačo, ale na bazari za 22,5 aj s postovnym 🙂 http://www.e-kio.sk/produkty/cam-zabrana-barrie...
@adenka vidim ze kazda si uzijeme s drobcami to svoje .)

zuzub
28. jún 2011

ahojte hlásim, že mrcha dorazila a už aj pomaly odchádza 😀
kočky chcem sa spýtať kedže je vás tu dosť z Košíc a okolia, 15 júla ideme na týžden ku svokrovcom na východ do Humenného tak mi napadlo, že či by sa nedalo zorganizovať nejaké to stretko by som bol rada 🙂 tak dajte vedieť ako kedy kde by vám to vyhovovalo.

tinika
28. jún 2011

@zuzub 🙂 ak nebudeme u babky aj my mozme, ale neviem či sa az do ke dostaneme :((( ak by si mohla do Prešova, budeme velmi radi

mum_to_be
29. jún 2011

adenka, urobila si to podla mna super. a ked to spravi zase, zas ju zober prec. aby vedela, ze to je ta hranica. inak, u nas to obdobie vzdoru zacala az po dovrseni 2 rokov, tak nechcem ta strasit, ale este to moze prist... pisu, ze medzi 2. a 3. rokom.

tinika
29. jún 2011

kočky, som pisala do MAMA A JA do temy porodnice tak mame tam foto a kamoska mi pise ze sme vam dali hlas mate tam fotku, a ja si ani nevsimla, takze v jednom časaku mame dve fotky .))) aj som zabudla ze som posielal do sutaze, tam sa nahodou losuje par foto a hned na prvy sup sa podarilo 🙂) tak som rada, hoci nevyhrame sak uz sme v časopise ale plienky by sa zisli 🙂

mum_to_be
29. jún 2011

vavenka, my sme dali veroniku do svojej izby a postielky v 18 mesiacoch. ma postel (so zahlavim), ku ktorej sme dokupili zabrany z IKEA, su nizke, tak mame dve na sebe. ale aj tak to bolo ovela lacnejsie nez tie CAM. tie IKEA zabrany maju myslim len biele. inak, v IKEA sa predavaju aj postele pre deti s dlzkou 140 cm, tie maju vacsinou aj zabrany. ale my sme rovno kupili 200 cm postel...

mum_to_be
29. jún 2011

tinika,posleme hlas. je to julove cislo?

tinika
29. jún 2011

@mum_to_be hej julove cislo, ale v obchodoch este nie je, az asi o dva tri dni .) ja mam predplatene ta chodi furt skor .)) a za hlasy dakujeme ak poslete .) posleme potom nejaku plienku 🙂)

tinika
29. jún 2011

mame čislo 8 (take som mala na drese kedysi 🙂))

zuzub
30. jún 2011

@tinika vpohode aj Prešov môže byť mne je v podstate jedno 😉 a fotečky som videla 😀

tinika
30. jún 2011

@zuzub super, k mamci ideme do utorka, takze budeme doma v tom čase ak sa nič nezmeni, tak sa potom ozvy a sa prisposobime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre