Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

cukor
15. jún 2011

@vavenka ....pekný tyzden uz máš.a picháš clexan od zaciatku?moja známa teraz porodila sekciou tretie dieta.vsetky isli sekciou a rozdiel medzi druhým a tretím je 17 mesiacov.

tinika
15. jún 2011

@vavenka praveze lekar poveal, ze dnes uz do roka po sc rodia normalne, ze sa robi iny rez a hej v tomto pohlade je to fajn ale počula si ze druha rana boli este viac? ja som poll roka mala problem vstavat a este aj dnes ma občas picha a chcela som zazit ten pocit mat dieta hned a vediet ze je moje :D bo takto mi mohli priniest aj cudzie 🙂)) a zubky idu ani neviete ako? tiško zavidim, my vieme o kazdom .( este nas čakaju dolne očne a 4 stoličky

sweetberry
15. jún 2011

@tinika vdaakaaa fantaziaaa, tak ked sa to nepodari po tomto tak uz neviem 😀

sweetberry
15. jún 2011

@tinika aaa chytaaaaaaaaam obrovitanskou narucou........ci? 😀 😀 😀 nie narucou ? 😀 😀 😀 nevyznam sa 😀 😀

vavenka
autor
15. jún 2011

@tinika no tak drzim palce 🙂 ja som sa tiez svojej lekarky pytala ze ako to je, tak vravela ze kebyze veelmi chcem prirodzene, tak sa to da, ale ze uplne bez akejkolvek chemie, ziaden oxytocin, ziaden epidural...Len priroda, kedze pri urychleni by mohlo dojst k poskodeniu jazvy - to znamena ze ak sa budes otvarat 2 dni, tak 2 dni.. A to ja neriskujem 😀 a ja som presne opak pocula, kedze ti v podstate rezu tu istu jazvu, co je viacmenej uz mrtve, tak to boli menej... Ja som to dost zle znasala ale lekarka ma ukludnila, ze druhy cisarak je oproti prvemu malina, tak teraz neviem 🙂 V kazdom pripade si tak o polroka mozme vymenit zazitky a uvidime, kde bola pravda 😀
Ja som velmi chcela rodit Vandu normalne, ale kedze to nevyslo a bruch uz mam porezany tak ci tak, tak druhe chcem tiez na cisarsky.... Malu som videla hned, kedze som mala spinal a bola som celkom vdacna, ze som potom mala este par hodin klud, lebo bolesti to boli riadne....

@sweetberry chytaj cim chces, hlavne poriadne 🙂 aj ti par poslem taaak nech sa paaaciii TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

vavenka
autor
15. jún 2011

@cukor jeeej cauko cukor 🙂 hej ide to nejak rychlejsie ako pri Vande, asi nieje casu na zbytocne rozdumovania 😀 hej hej picham od zaciatku, ale krv mam podstatne lepsiu ako pri malej, takze len obden picham a kontroly kazdych 6 tyzdnov...
Jasne, sekcia nieje az taky problem, som sa potom opravila, ze ked je prvy porod sekciou a druhe by mamina chcela rodit normalne, tam moze byt problem, kedze jazva by nemusela vydrzat kontrakcie....

tinika
15. jún 2011

@sweetberry no to neviem kto čim chytal 🙂) ale vzdy sa podarilo skor či neskor .)

@vavenka praveze po tej istej rane vraj boli viac tak neviem, asi je to indi vindi a na spinal ma neukecaju, tak o tento zazitok pridme .( no nič, sak uvidime o pol roka .)))

sweetberry
15. jún 2011

@vavenka zlataaa si tieeez ste take mile 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵

@tinika no tu mozem chytat iba ocami 😀 tak chytam hlavne aby to malo osoh 🙂) vsak 🙂

tinika
15. jún 2011

@sweetberry pomoze, vsetky sme tu boli čakatelky a uz sme aspon raz maminy .) tak určite sa podari aj tebe 🙂

sweetberry
15. jún 2011

@tinika ano verime tomu aj ked ratame aj s tym ze sa to nepodari ale ak by o to vacsia radost bude 🙂 asi ju ani neunesiem

vavenka
autor
15. jún 2011

@tinika ozaj, co je s @ingulik ? nevies nic? nejak na nas zanevrela....

@sweetberry chystate sa na IVF? A kedy?

sweetberry
15. jún 2011

@vavenka netusim este sme neboli v ziadnom centre len sa chystame a vobec nevieme co nas caka...a ani nemame centrum vybrate......a chceli by sme ist uz tento rok do nejakeho len nevieme kam...

vavenka
autor
15. jún 2011

@sweetberry no tak sup sup cim skor 🙂 to vas kopec vysetreni bude cakat, aj teba aj polovicku, takze to isto potrva.. A Centrum - isto su tu na konovi temy takmer o kazdom, takze si to treba nastudovat a vybrat podla toho, co od toho ocakavate 🙂

tinika
15. jún 2011

@vavenka a vy ste uz stotozneny ze vanduška nebude jedinačik? 🙂) čo by ste chceli? babu?

slniecko4
15. jún 2011

@vavenka ďakujem,tiež sa teším z MS, že môžme opäť začať snažiť, aj keď mi povedala, že potrvá mesiac-dva,kým sa vaječníky opätovne dostanú do činnosti,tak som zvedavá.. 🙂

a ste ma sklamali s tou tabuľkou,ja tak chlapca chcela vypočítať... 😀 😀 😀

ako čítam názory na druhý pôrod, zastávam vavenka tvoj, ja by som chcela tiež druhé na cisársky, keďže pri prvom som pri cisárskom mala masívne krvácanie, pri ktorom mi dávali krv, nechcela by som rodiť normálne a potom aby sa nezopakovala situácia a aj tak pôjdem pod nôž... tak to je na istotu.. a fakt vave, čo by ste chceli druhé? ja by som nebola proti ani za babu, ale manželík by aj chalana chcel.. a tretie kolo už nezopakujem.. 😀

tinika
15. jún 2011

@slniecko4 no ta vidis, jedine jonasa mozes este skusit, hoci aj tam je sanca 50:50 keby ze teraz čakam treti mi je to jedno ze zase chalan :D ale čo bude potom netusim 🙂 keby ze ideme na tretie a zase s tym ze aby bola baba 🙂)) ale čo som čakala, ked sa podarilo hned, ze aj pohlavie vyjde? 🙂))

vavenka
autor
15. jún 2011

Dievcata, kaslite na vypocty,
@tinika stale je tam 50%tna sanca, kedze su len dve moznosti 😀 😀 😀
Mne je to uuplne jedno... Som si teraz schvalne pozrela cinsku tabulku - tak podla nej by mal byt chalan... Ja by som mozno troska viac babu chcela, ale tak ako @slniecko4 , kvoli chlapovi - nech ma synatora, takze ci uz bude tak alebo tak, dobre bude 🙂 a tiez tretie kolo nehrozi.. No ale to som tvrdila ze ani druhe nehrozi 😀 ale nie, to uz nenecham na prirodu, nejako jej pomozem, bud si dam danu alebo nejak poriesime... Skoda len ze HAK mne uz nikto nepredpise skrz tej mojej krvi nestastnej...
A ci som zmierena? To vam poviem o polroka 😀 jasne, tesim sa velmi, ale aj sa bojim ako to zvladnem s takymi detickami malymi.... Avsak cesta spat uz nieje, takze nejako to len budem musiet zvladnut 😉

slniecko4
15. jún 2011

@vavenka ako píšeš,cesty späť už niet, ale neboj, ty to zvládneš, Vanduška už bude väčšia, bude pozorovať toho drobčeka malého.. 😵 si myslím, že aj moja taká bude, lebo veľmi rada sa hrá s deťmi.. 😵 len neviem, lebo doteraz všetci od nej starší, mladšie ešte nevidela.. 😅

ingulik
15. jún 2011

@vavenka ahojky..nezanevrela som, ale dala som si pauzu od vsetkeho co sa tyka tehu a podobne pretoze mi to nerobilo dobre....veci ktore sa tu rozoberaju su mi momentalne cudzie a len mi pripominaju moju situaciu...ale stale sem nakuknem, teda na uvodnu stranku ci ma niekto nespomina...

slniecko4
15. jún 2011

@ingulik a ako sa máš?

vavenka
autor
16. jún 2011

@ingulik jasne, chapem.. Neboj, dockas sa aj ty 😉 My sme sa trapili pri prvom a nakoniec sa podarilo, treba len verit, skusat a nevzdavat to 🙂

ingulik
16. jún 2011

@slniecko4 no naoko sa mam vyborne, Nika je zlatucka, vsetko opakuje aj rozprava pomaly tak si uzivam toto obdobie...ale psychicky som na tom biedne a to dost...a nie len kvoli tomu ze sa nam nedari uz 14 mesiacov, ale ubija ma aj ten stereotyp....neviem sa dockat dovolenky, koncom jula ideme s mamkou k moru, tak dufam ze mi to pomoze a trosku postavi na nohy...

@vavenka ja sa nevzdavam, stale verim...ale zaroven si chcem dat od toho vsetkeho pokoj trosku...zajtra mam mat vysledky z hemato, ale uz pred mesiacom som si povedala, ze necham tomu vsetkemu volny priebeh....cize uzivame si tutumutu bez ochrany a ci sa zadari abo nie sa uvidi....

vavenka
autor
17. jún 2011

@ingulik daj potom vediet ako si dopadla na hemato 😉
Co mame v plane dievcata? My ideme poobede na cely vikend k babke vandinej na vychod, tesim sa.... Joj moja zlata, ako sa jej tlaci ta druha stolicka, uplne cele dasienko ma opuchnute ☹ cez den je v pohode, ale dost zle teraz spava.... Chudatko male....

vavenka
autor
17. jún 2011

@mum_to_be ty mas surodenecky kociar? Alebo si to vobec neriesila? AKurat pozeram ze co je na trhu, aj tie buggypody, aleo pridavne sedadla, tak neviem...

@tinika ty kupujes nieco? Vsimla som si na fb, ze ste teraz patkovi kupili kociar, ale tam sa vanicka neda dat, co? Co za kociar ste kupovali a kde a za kolko? 😉

tinika
17. jún 2011

@vavenka kupili sme surodenecky Phil and teds VIBE 2 v cechach ma vysiel na niečo cze 600eur, je drahy, ale aspon je taky dlhy ako dvojičkovy a viem ho pouzivat aj pre jedno dieta 🙂

tinika
17. jún 2011

@vavenka ten buggy... pre mna neaktualny v bytovke, uzke dvere vsade, amm dost ked musim kočik dovnutra dotrepat bo dvere sa nedaju nijako zaondit tak stale sa zatvaraju a nie este sedadlo odmontovavat a tak, preto sme investovali scie viac, ale sak furt ho viem predat, tych kočikov je malo a je zaujem a navyse ja mam 2ku a tie este na bazare nie su 🙂

ingulik
17. jún 2011

@vavenka vsetko je v norme na hemato...
inak suroedenecky kocik sa mne strasne lubi easywalker...ale ja uz take neriesim

tinika
17. jún 2011

@ingulik som ti chcela volat ze ako si pochodila ale ta dnes mame rusno .(

vavenka
autor
20. jún 2011

@tinika no a na ten vibe vies dat vanicku? Ja este pockam, uvidim ako to boudeme riesit, kedze druhy krpec bude na zimu, vela s nim prve tyzdne asi po vonku nenachodim a mozno nam nakoniec ani nebude treba....

vavenka
autor
20. jún 2011

@ingulik takze hemato v norme.. Ved to je dobre, nie? Aj hormony ti kontrolovali? Ci nahodou nemas malo progesteronu alebo co.... Neboj, o chvilu s nami riesis kociar 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre