Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
24. máj 2010

Mum mne sa tiez zda ze to balenie na siroko nema rada, ale chcem pockat aspon do toho ultrazvuku, co povie ortoped, o tyzden alebo 10 dni pojdeme, v podstate do mesiaca by jej to mali pozriet a potom ked nebude treba tak nebudem davat.... My sme ale mali v rodine problemy s klbikmi, tak to nechcem podcenit....

Vanda spala do desiatej dnes sice, ale od poldruhej do polstvrtej rano mala koncert, susedia museli byt nadseni 🙂 🙂

vavenka
autor
24. máj 2010

Janulik to je pravda, pediatricky vacsinou chodia na prve navstevy k babatkam, zial ta nasa to nepraktizuje, tak sme sa presli 🙂 ale dala nam termin medzi ordinacnymi hodinami, na 12tu, ked sa vacsinou koncia ordinacne hodiny a poradne zacinaju az o 13tej, takze tam boli asi traja ludia na celom poschodi /su tam 3 pediatricke ambulancie/

adenka
24. máj 2010

ahojte,

tak my sme balili nasiroko 6 tyzdnov, ale posledne 2 uz iba cez den.... teraz mame mat kontorlu tak som strasne zvedava, nakolko este stale nestvornozkuje.. 😒
a nasa pediatricka je v tomto super, ma zvlast cakaren pre babatka a zdrave deticky co chodia len na preventivky, takze parada...

mum_to_be
24. máj 2010

janulik, aj ja dufam, ze aj to druhe babatko bude na sposob verci... 😉
vavenka, ked mate taku rodinnu anamnezu, tak o urcite nepodcen, to je ine...
u nas pediatricka sa pytala, ci chceme prist cestou z porodnice, alebo ci sa ma zastavit ona. bolo to v case, ked robi poradne, tak sme sli a aj nas hned zobrala. adenka, ale oddelena cakaren je super riesenie, nevedela som, ze aj tak to niekde funguje.

vavenka
autor
24. máj 2010

Jee, dnes si prvykrat Vanda okakala chrbat 😀 😀 samozrejme aj plienku latkovu aj body, chvalabohu na perinku s nedostalo😀

A vcera a aj dnes ma na take 3 hodiny pauzu od postoliek, velmi sa jej bez nich paci 🙂 🙂

Bola som s kamoskou von, sme fajne pokecali, boli tu v miestnej pizzerke, dala som pirohy bryndzove (mnam), fajne bolo 🙂
konecne trocha psychohygieny 😉

tinika
24. máj 2010

adenka, moj synovec ma v stredu 9m a uz za pomoci sa uci chodit, rychly je 🙂) ale nestresuj ja som v 8m. este len sediet začala hihi

tinika
24. máj 2010

a my sme balili 3 m. este ze bola zima tak ho to zohrialo len si to neviem rpedstavit v horučavach

tinika
24. máj 2010

janulik kde mas foto? ja ze kto novy zavital hihi a ani nasa pediatrička nechodieva domov

janulik.j
24. máj 2010

Ja neviem kde mi zmizla foto, nejaky atentat sa na nu odohral 🙂 tak som dala novu foto nasho skera 😉
Ja som balila len cez den, lebo Kubko mal tie koliky a ked som mu potrebovala v noci masirovat brusko nechcelo sa mi to zakazdym odbalovat...
Ozaj a co je so snazivouzuzi? dlho tu nebola...

adenka
24. máj 2010

mum ano ta oddelena cakaren je super...to je vyslovene pre babatka, su tam hracky, prebalovaky a zmesti sa tam aj kocik... potom ma normlanu cakaren pre chore deticky...aj doky je strasne mila tak som velmi spokojna...

tini my chodime na rehabky, domika este nesedi...teda sedi ak ju posadim, ale namala by... no nech niekto zabavi 9 mesacne dieta vecne v lahu... ale plazi sa ako male hada...fuci pri tom, ale ideeee 😀

janulik.j
24. máj 2010

Tak som pridala nejake aktualne fotos 😉
Aden mojej sesternice mala ani vobec nestvornozkovala absolutne. a vobec to nejako neriesili a nakoniec normalne v roku chodila 😉 niektore deti zas stvornozkuju do zadu ako raky 😵 a niektore skratka vobec nestvornozkuju. mozno je len mala trosku leniva, ale ona to dozenie. ta sesternicina je riadny sinter. pokial sa dr. zda v poho tak sa neboj 😉

Zajtra sme sami 😢 a v juli az 3tyz 😒 ☹ idem si vypit cajik, tak vsetkym dobru nocku a hl. kludnu a nikym a nicim nerusenu 😀

mum_to_be
24. máj 2010

janulik, kubko je podareny!!! a mal krasnu tortu na narodeninky! 🙂
tiez vam prajem dobru a kludnu nocku... aj mna taka caka - nad knihami... ☹ ale uz len tyzden... papa.

tinika
24. máj 2010

janulik maly je zlaty, nahodou ti ju nezmazala adminka? bo aj ja som mala len patovu tvar a mi aj ip pisala ze nech si zmenim bo ju zmaze

evus
24. máj 2010

vavus,ty jes vsetko?nedavas si na nic pozor???lebo ked citam,ze bryndzove pirohy,no by som sa necudovala,ze Vanduska robi koncert,ale zas treba babo zvykat,no len ci jej tie jedla co jes nerobia paseku

zuzub
25. máj 2010

ahojte,chcem sa spýtať neviete mi poradiť koľko kvapiek espumisanu môžem dať malému?

mum_to_be
25. máj 2010

zuzub, na netusim ☹

mum_to_be
25. máj 2010

dnes maju asi babatka tazky den kvoli pocasiu, tak tu mame mrtvo, vsak? aspon sa viac ucim, hihi... papa.

adenka
25. máj 2010

zuzi mne tusim hovorila doky ze 5 kvapiek pred kazdym jedlom.... ale nie som si 100% ista...

tinika
25. máj 2010

ahojte no my sme mali celkom kludny den ... alebo si na to uz zvykam? 😀

zuzub
26. máj 2010

ahojte 🙂 my sa máme celkom dobre, v noci sme spinkali od 22hod do 3.30 😅 takže paráda, už druhý krát sme mali taký dlhý spánok uvidíme či to boli náhody alebo to bude častejšie.dneska sme celý den sami, mm išiel do zajtra na služobku, ale našťastie večer príde mamina ku mne spať lebo neviem akosi mi je samej smutno, asi to bude aj tým počasím a, že som furt zavretá doma, čakám už kedy bude krajšie nech ideme konečne vonku medzi ľudí.
bruško nás trápi vždy večer tak dávame stále čajík a ten espumisan a kým malého uspím tak aj hodka dve ☹
tini blahoželám k 6.mesiacom 😉

tinika
26. máj 2010

zuzi dakovam 🙂

vavenka
autor
26. máj 2010

Evus praveze si sakra davam pozor - myslela som ze zemiakove cesto a brynzda su ok.....

Nejem strukoviny, cokoladu, orechy, pecivo len vynimocne, len kuracie maso, v podstate moj jedalnicek sa sklada z jogurtov, krupice, kuraciny na prirodno s ryzou alebo zemiakmi, sem tam podusim mrazenu zeleninu, tvaroh, bryndzu, kyslu smotanu, acidka....

Nejem uz ani cerstve ovocie, surovu zeleninu si len odstavujem alebo uvarim v ramci nejakeho vyvaru, tak akoze nechapem tie tvoje otazniky.....
Nikde som sa nedocitala ze by zemiakove pirohy s bryndzou mali robit problem 🙄

evitkamalicka
26. máj 2010

ahojte kočenky, ako sa vám darí?

vavenka
autor
26. máj 2010

Ja davam 10-15 kvapiek Espuisanu pred alebo po kojeni cez den, v noci nie .....

zuzub
26. máj 2010

ja som dávala len tak 2-3 kvapky som myslela, že sa viacej nemôže.v noci ani nedavám väčšinou večer pred spaním a teraz som mu tiež dala lebo sa skúcal a plačkal chúďatko moje ☹
a od rána od pol deviatej vôbec nespí, spal 1 hodku, jaaaaj babenky už som zúfalá 😢

tinika
26. máj 2010

ahojte tak dnes sme boli na poradni mame 8030g a zubky vraj tak skoro este neuvdiime, ze ho bolia dasienka z toho ako idu nahor ale este sa neprerezavaju takze este si trocha uzijeme

mum_to_be
26. máj 2010

ahojte, no ja som tiez dnes po dlhej dobe gazdovala s vercou sama, teraz mi ju zobrala mamina a idem sa rychlo ucit. posledne dni mi stale veronika spinkavala 3 hodiny a dnes len pol hodinu, tak som ani len knihu neotvorila a to mi do statnic zostava necely tyzden!!! takze ahojte zatial...
vavenka, zo surovej zeleniny mozes urcite mrkvu a z ovocia tiez hocico, len teda bez supky, ked to robi vanduske take trapenie. ja si myslim, ze aj bryndzove halusky su ok.
a dnes sa mi podarilo spadnut do blata, ale ako! pod hojdackou (takym kolesom) bola mlaka, dala som si vercu na kolena a dako sa mi smyklo, skor nez som si vlastne sadla a som sa tam natiahla, na zadok... cele gate som mala spinave, este ze sme boli 10 minut od domu... a verca cely den 'mama bum-bac'... teraz ma bolia vzadu zozadu za kolenami asi slachy alebo svaly (mozno su trosku natiahnute), normalne to necitim, ale ked vstavam alebo si klakam, ani sa mi poriadne neda, musim sa dacoho drzat. esteze som nepadla dako ma brusino... papa...

mum_to_be
26. máj 2010

tinika, tak to je patko riadny valibuk, my sme mali v 6 mesiacoch 7820 gramov a to teda verca bola riadna gulicka!!!!!!!

vavenka
autor
26. máj 2010

Tini fajny bunko 🙂

Mum 😀 😀 no to sa ti teda podarilo 🙂 🙂 moja zlata, musis na seba davat pozor, az v ramci tvojej poslednej vety mi doslo ze ty mas uz brusko zas , tak teda veru opatrne radsej.....

Hej, mrkvu jem, teda odstavujem si ju, milujem cerstvu mrkvovu stavu 🙂 a ovociu sa zatial vyhybam, akurat ked jablko si odstavim, viem ze to nieje bohvieco, lebo treba aj vitaminy, ale ked si predstavim ako Vanda place, tak ma hned prejde chut 😖
Aspon to sestonedelie vydrzim a potom budem postupne pridavat do jedalnicka aj dalsie ovocie.... Ved ide leto, juj budu marhule, broskyne, hrozno, slivky, ceresne, melony, lesne plody - maliny, cernice, ribezle, sak ma drbne ked to nebudem moct 😅

zuzub
26. máj 2010

vavenka ja si tiež len ošúpané jablčko dám a ma už ide trafiť z toho jedenia čo áno čo nie 😖
môže sa napr tuniak, olivy? 😕
inak malý mi dnes vôbec nespal cez den len asi 3 x také 20minutovky sa mi ho podarilo uspať až o štvrtej som zvedavá dokedy pospí.je normálne aby také malé bábo tak málo spalo?
vavenka a už ste boli vonku na prechádzke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre