Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
5. aug 2013

ahojte babule...takze NT aj AFP a tripple nam dopadli na vybornu, citim sa fajn, len mocove cesty trapia trocha, nejake ketolatky mi nasli v moci, ale riesim to pitim vela a brusnicami...zatial netusime co to bude, kedze ani na poslednej poradni sa neukazali....snad na morfo 21.8.
@tinika mama ostala taka nijaka voci tomu, teraz uz myslim ze je to dobre....a co sa tyka tajomstva, ja som si to dala do pasu a uz ani neviem, tusim zuzub to tu na mna prezradila....ja sa nechvalim nikomu, donedavna som sa s tym potrebovala vysporiadat sama a nie este vesat to niekomu na nos....ale teraz sa uz tesim, aj kocik uz mame doma a zacinam spekulovat ako postielky a vybavicku a tak....ale sa potrebujem dozvediet co to bude aj ked mi je to jedno len nech v zdravi vydrzime do konca a aj potom nech sme zdravi...na NT nam povedala dr ze na 70% je jedno dievcatko....tak ked budem mat zase nieco nove isto sa ozvem 🙂

tinika
5. aug 2013

@nikka_ aj nas patko chce devčatko :D stale tu vola bociana čo tu poletuje :D a ak opises vdaka bohu ze som v dome :D

tinika
5. aug 2013

@ingulik ved jasne ja som sa len smiala :D a my sme tu partia nie hocikto :P :D ale ja este stale z toho mimo tak ta chapem :D waw dvojky :D to budes mat velmi zaujimave :D tri prdi deti a veroniku do skolky

katka444
6. aug 2013

@vavenka ked on sa istí gumou, asi tazko ho oblafnem, ze ups pošmyklo sa 😒

slniecko4
11. aug 2013

ahojte babenky, my sa včera vrátili z dovči, sme si kúpili zľavové kupóny do Ľubovnianskych kúpeľov, tak sme boli na 4 dni. Ináč už by fakt mohli pominúť tie horúčavy, doma zatepľujeme dom, až majstri nemôžu na tom slnku vydržať.
@ingulik už máš polovičku za sebou, o chvíľu vás bude o párik viac..🙂 cítiš sa dobre?
@vavenka chce sa ti do práce?
@tinika takže 3tie kolo? 🙂 to vás už fakt nedoženiem..🙂
@katka444 kati, prečo nechce druhé dieťa?

tinika
11. aug 2013

@slniecko4 jo tak to vyzera :D

tinika
19. aug 2013

hehe inac ma minule napadlo ze tretie kolko este nezačal nikto ze asi začnem ja a @ingulik si to poistila, len tak ju niekto netrompfne :D a prve dvojky v skupine budu :D

ingulik
28. aug 2013

Ahojte, takze my sme po morfologii uplne v poriadku, cakame jednovajecne dievcatka :D

vavenka
autor
30. aug 2013

@ingulik gratulujem!!!! Ty kokso ze 22tt, to kedy si stihla? 🙂
Mena?

ingulik
30. aug 2013

@vavenka mená mám v pase...emma mária a alexis eva...aspoň zatiaľ...že 22tt mne sa to vlečie 🙂

tinika
31. aug 2013

@ingulik oslavujete obe meniny?

ingulik
31. aug 2013

@tinika my ani nie ale svokrovci dávajú deckam darčeky na obe 😝

zuzub
6. sep 2013

čaute ženy, idem sa vám pochváliť aj posťažovať :D ( tehotná nie som )
Miško nastúpil v stredu do škôly tak nečakane volala som v piatok 30augusta riaditelke a kazala mi prisť v utorok, že uvidí či všetci nástupia tak som bola jedno miesto sa uvolnilo tak mi ho vzala, bola som nadšená, Miško mal síce šokovú terapiu, ale čo už ...
horšie je však to ako to znáša no poviem vám dosť zle :( dva dni ešte celkom ok len trochu, že v triede poplakal a bolo ok, aj vraj torchu spinkal.ale dnes katastrofa :( už včera večer zaspával s revom, že on do školky chodiť nebude chce byť so mnou doma a pod.no a ráno to pokračovalo, horko ťažko sa mi ho tam podarilo dotrepať...no a v škôlke dnes katastrofa, učiteľka ho musela zo mna strhnuť reval ako o život :( tak mi ho bolo ľúto 😢
ako znášali vaše deti nástup do škôlky? ja som sa na to tešila, ale teraz už aj začínam mať výčitky, že som ho tam dala, ked som ešte doma a tak...viem , že si hádam zvykne aj sa tam veľa naučí, len to ťažko spracovávam.a ďalší problém je Simča ta len chodí hore dole mrnčí, hladá ho nosí mi jeho hračky a pod.... taká som z toho unavená, že až viacej ako ked som ich mala oboch doma.tak som zvedavá ako to celé zvládneme......

ingulik
6. sep 2013

@zuzub ahojky, no u nas veronika tak vystrajala dva tyzdne, potom som ju nechala dva dni doma a nastupila do skolky uplne bez problemov, zacala sa tesit....okolo vianoc im pomenili riaditelku aj ucitelku aj kuchara, no proste chaos v detskej dusi, tak nechcela chodit....nepomahalo nic, az system odmeny za chodenie do skolky....hrali sme s nou taku hru, ze vsetky deti kontroluje pan inspektor, ktory ked dieta chodi do skolky tak mu necha raz za cas nejaku drobnost (obrazok konika, omalovanku, cokoladku) a ze ked nechodi do skolky tak sa potom pan inspektor velmi hneva...viem, ze toto nie je uplne najlepsi sposob, ako presvedcit dieta k chodeniu do skolky a dokonale maminy ma ukamenuju, ale nam to fungovalo a mne velmi pomohlo, ze chodila do skolky....prazdniny mame nekonecne dlhe, kedze skolku nam opravuju teraz a MOZNO zacne 16:9....Nika sa nudi, zase zacina ziarlit a je to s nou obcas az na nevydrzanie....
ja mam zase iny prosblem, lebo som od dalsieho roka chcela dat aj Filipa do skolky, to by mal dva a pol roka ale tu mi ho sucasna riaditelka nevezme, lebo vraj nemoze mat v jednej triede dvojrocne a patrocne deti...tak sa tesim na blazinec s troma detmi doma a jednym v skolke :(

slniecko4
6. sep 2013

@zuzub
@ingulik ahojte kočky, tak u nás bola škôlka bez problémov, musím poklopať, nastupovala minulý rok, to mala 2 roky 9 mesiacov. U nej to zas bolo iné, ona je jedináčik a tu u nás v okolí nie sú žiadne deti, len susedia dôchodcovia, takže ona sa veľmi tešila na deti. Od prvého dňa bola na celý deň aj so spinkaním, cez prázdniny sa už pýtala do škôlky, lebo tu nikoho nemá, takže aj v pondelok bezproblémovo, akurát sme sa nemohli zobudiť, keďže zas musela zvyknúť vstávať 5:45. Ináč u nás opačne, nechce sa jej zo škôlky domov-ešte na tú šmýkalku, ešte na hentú preliezku a tak.. A nevidím dôvod, prečo by nemohli byť deti vekovo odlišné v triede, moja chodí do škôlky na dedine a tam bola v triede ona najmenšia a boli tam aj predškoláci. Sú len jednotriedka.

ingulik
7. sep 2013

@slniecko4 to je len vymysel tunajsej riaditelky...podla mna je to len jej lenivost pretoze by musela davat na tie decka vacsi pozor 😒

slniecko4
7. sep 2013

@ingulik aha..>} Lebo u nás sú dve učiteľky, jedna doobedu, jedna poobede, spolu sú akurát od 10tej do 1nej a to majú v škôlke 30 detí vo veku od 3 rokov po predškolákov. A minulý rok nastupovala Peťka a ešte jedne dvojčatá a nemali ani 3 roky.

ingulik
8. sep 2013

@slniecko4 u nas je len riaditelka a ucitelka a maju zapisanych sice 19 deti, ale nikdy ich tam viac ako 15 nebolo, takze si myslim ze by nebol problem sa aj povenovat mensiemu dietatu...ale tu u nas je vela veci na hlavu v dedine a ja uz sa nad tym ani nerozculujem, pretoze to nema zmysel :(

vavenka
autor
9. sep 2013

@ingulik mate trvaly pobyt v dedine uz? U nas v skolke su urcite pravidla pri prijimani deti do skolky, ale riaditelka sa nimi riadi len v pripade, ze ma nadpocet uchadzacov..... Ak nema plny stav, tak ti ju musi zobrat.... Ale zas chapem, ze cez vyhrazky to nepojde, lebo si to potom len chudence deti odnesu, takze treba mat dobry vztah.... Vyskusaj na nu este nejak cez pomoc skolke - ak sa vam da, tak venuj nejake peniaze/kancelarske potreby/ zeleninu, hygienicke, alebo nejaku pozornost - ja som za svoj zivot zistila, ze nieje nic ucinnejsie ako uplatky 🙂 moja vanda je v skolke varena pecena a to je velky huncut, ale ja uplacam - nosim balicky na zaciatok roka, na koniec, na vianoce, ked ma vanda narody, den ucitelov....Vzdy investujem - teraz dostala kazda jedna (dokopy su 4 - 2 ucitelky, kucharka a skolnicka) flasu dobreho vina, sprchovy gel, velku cokoladu a po 3 caje teekane..... A akurat sme mali radu skoly a riesili sa presne podmienky prijimania deti - ze nad 3 roky a trvaly pobyt a bla bla - tak som oci vyocila, lebo buduci sk rok by som uz aj jergusa chcela dat - to este nebude mat 3.... Tak len mavli rukou, ze mna sa to netyka, ze nech sa nebojim 😉

vavenka
autor
9. sep 2013

@zuzub neboj nic, Misiak si zvykne, hlavne netreba polavit..... Ja mam kamosku, ktora ma o rok starsiu malu a ta jej revala ale ze original cely skolsky rok kazde rano... Ak je po tom rannom cirkuse v skolke ok, ze neziape cely cas za tebou, ze sa pohra, naje, pospi (mojej sa nie vzdy podari zaspat) a relativne spolupracuje s kolektivom, tak sa treba na rano obrnit.... Vanda ma teraz v skolke malu Kristinku, ma 2 roky a par dni a ta dava arie cely den - vraj dnes to uz bolo trochu lepsie, ale ze cely tyzden masaker.. Vobec nemaj vycitky, ved na to su skolky.... A aj Simca si zvykne 🙂

evus
15. sep 2013

Cauteeeee zenyyyyy 🙂...ja neverim ze to tu este existuje,to je uzasneeee 🙂strasne ten cas leti,to je neskutocne 🙂.my sme spokoj a rodinka v domceku...Karin ma 7 rokov a je druhacka na zakladke a Miško bude mat zajtra 5 rokov a to sme nedavno oslavovali tu spolu dve ciarky na teste.

snazivazuzi
16. sep 2013

Cauteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D Sa mi ocia kutia ci dobre citam, ze kolkááááte kolo tu zacinate?! Ingulik, gratulujem, neboj, zvládnes to, musis mysliet pozitivne 🙂.
Evus, tak tak, akoby to bolo pred rokom co sme si tu tehulkovali spolu ani neviem kolko tehuliek naraz..... My sa máme dobre, Danko druhy rok v skolke, malá bude mat v novembri 2 a je riadna nezbednica, nemám ani chvilku casu pri nej. Ten cas strasne rychlo leti a vidiet to hlavne na nasich detoch....aké stastie ze mi sme stále také mladé ako ked sme zalozili tému :D

adenka
20. sep 2013

cafteeeee 🙂))
jeeeejda baby ze ake novoty???
@ingulik inguuuu gratulka najvacsia dvonasobna 🙂... no musel to byt sok, verim, ja by som toto tazko rozchodila, ale pozri priestor mate, tesite sa, nech si vsetci zdravi a bude to paradicka 🙂)

a my sa mame celkom fajn, domula v skolke, nechodi rada, ale musi...danulo je vymyselnik vely, bojujeme so serblom, za svet nebude cikat inak ako do plienky, ale tak snad raz 😀

adenka
20. sep 2013

@ingulik este u nas vo februarovkach ma jedna baba dvojicky baby, tak ak by si chcela nejake vecicky, mozem vas na seba kontaktovat 🙂

ingulik
21. sep 2013

@adenka vdaka...mozes, zatial sice este neviem co budem nahanat, lebo som nepretriedila veci po nike a filipovi, ale mozemm sa s nou spojit 🙂

adenka
21. sep 2013

@ingulik na fb maju skupinku dvojickovo, vraj ta radi privitaju 🙂

vavenka
autor
18. okt 2013

@ingulik ako sa mas?? daj nejaku foto, ako vyzera nadejna stvornasobna mamina, aspon bruska 🙂 priberas vela, ci v norme? mena su uz definitivne? aj nejake pripravy uz riesite, na prichod hereciek? 🙂 rodicia a svokrovci uz v pohode? 😉

Ako sa mate ladynky? U nas klasika, uz zarezavam, deti nic moc, co sa zdravia tyka, furt riesime sople a kaslania, ale tak co pocuvam, vsade je to rovnako.... Radsej nech uz je sneh, ako toto aprilove hnusne pocasie...

tinika
7. nov 2013

ahojte nejako neviem najst na liste tuto temu tak som tu aj dlho nebola postazujem sa aj ja boli sme v oktobr 2 tyzdne chori ,angina tzden skolka a zase sme chori durhy tyzden doma zase angina k tomu aj s uskom dao slabsie počul takze do konca novembra sme doma, som z nich nerva bo sa furt natahuju a stvu ma aj v skolke ze nosia chore deti do skolky a potom si to odzeru ine deti :(

tinika
7. nov 2013

@zuzub moj pato bez plaču v pohode ale kamoska ma podobny problem ako ty dokonca maly neviem či aj nezvracal, aj v skolke mame jedno dievčatko kamoskynu dceru ona skoro kazde rano sa vygrca do umyvadla a ide do skolky, neboj zvladnete to ked bude doma venuj sa mu hlavne sa ho nevypytuj velmi na skolku ako bolo vraj to nei je dobre resp. pisala si to davnejsie ako ste na tom teraz? aj risko ho hladal ale uz si zvykol

tinika
7. nov 2013

@ingulik kadza matka si najde sposob :D u nas chodi kontrolovat vrtulnik ked zlostia alebo nechcu jest :D u nas tiez menia okna v skolke mali za 3 tyzdne urobit jedne pavilon a este pred 2tyzdnami nebol dokončeny :D terza asi uz funguje nasa trieda v inom rezime tak jedna vyhoda ze sme doma :D na buduci rok mam slubene ze ich vezmu oboch do zupcan konečne nebudem furkovat bo si neviem predstavit s malym babom. u nas su dve driedy ale svagrina maju jednu a su tam deti rozneho veku tiez sa len to mensie moze naučit od starsich neviem čom je problem ja tu sice tiez nemam sancu dat risa skor lebo je tu plno a ani pata nezobrali a do PO risa som nemohla ani zapisat ked nemal k 1.9. 2 roky čo kamoska uz davno mala 2r2m v skolke na dedine aj mladsiu uz ide dat a bude si uzivat tehotenstvo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre