Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
26. jan 2010

Slni ja toho roku 33 😉 a to este ani toto prve nieje na svete, takze ja by som chcela cim skor druhe, nerada by som uz rodit po 35ke.....

tinika
26. jan 2010

sak to slni, mali by sme si uzivat drobcov ale co uz ked mame aj ine povinnosti, tak si to musime aspon takto naplanovat, hoci ja som planovala prve uz pred rokom a nedarilo sa tak aby som nepreplanovala aj druhe hihi
svagrina by uz chceli druhe, neterka ma dva rocky a nedari sa

tinika
26. jan 2010

ja som chcela mat do 30 aspon jedno, to som splnila 🙂 a druhe pride samo hihi

tinika
26. jan 2010

potom urobim pokus ze si nebudem davat pozor ale mi to bude jedno a či sa podari hned hihi

vavenka
autor
26. jan 2010

Uvidime ako to cele vypali, zatial by som rada ostat doma a venovat sa len malinkej, ziadna praca ziadna skola, aspon 2 roky, a medzitym aj druhe zriesit, ale ktovie ako to cele bude... Mozno uz o polroka sa budem trepat do roboty s tym ze o druhom ani pocut 😀 😀 😀

tinika
26. jan 2010

vave veru zivot ukaze

slniecko4
26. jan 2010

baby a vaši mm by chceli koľko detí? môj by aj 3 prijal,ale keďže už len na cisársky môžem rodiť,stačia mi 2,neriskovala by som 3krát po tej istej jazve rezať..

slniecko4
26. jan 2010

vavenka,tiež chcem do 35ky aj druhé porodiť,nerada by som deťom ako starenka na stužkové išla. 😀

slniecko4
26. jan 2010

tini,keď si chodila na to cvičenie a prednášky pred pôrodom,nerozoberali ste tam,kedy môžu začať dojčiace matky cvičiť?

vavenka
autor
26. jan 2010

Slni preco by si mala ist aj pri druhom na cisarsky? Ved to mozes kludne este rodit prirodzene, pokial viem....

Uz by si cvicila? 😉

zuzub
26. jan 2010

čaute, som doma z cvičenia dnes nám dala zabrať 😝 cvičili sme okrem iného ruky a nohy, ale fajne bolo...
to lehátko čo som chcela kúpiť tá baba predáva len osobný odber, takže nič,no škoda sa mne aj mm páčilo...

mum_to_be
26. jan 2010

caute! no ja mam na dnes dost, od rana som sa nezastavila. a v piatok mam skusku a este by som sa teraz mala ucit... ako ste pisali o tych plienkach pampers, jednotky su specialne, maju vrstvu, ktora pohlcuje aj riedke stolice babatka, takze urcite si kupte aj jednotky, aj ked su drahsie. ja som minula pri veronike 4 baliky jednotiek, a to sa narodila velka - 4000 gramova. ostatne pampersky uz tu specialnu vrstvu nemaju.

slniecko4
26. jan 2010

vavenka,ak rodíš cisárskym rezom,riadne môžeš rodiť až po troch rokoch,ak skôr,tak stále len na cisársky rez,tak mi to vysvetľoval primár,lebo hrozí roztrhnutie jazvy.. Aj sa neoporúča otehotnieť hneď s druhým,najlepšie ročná pauza.A keďže už nestíham 3 roky čakať,zas len cisársky ma čaká.. A robí sa to po tej istej jazve.. Mali sme aj také babenky v pôrodnici,čo po 2 rokoch zas na cisársky,ale hovorili,že druhý viac bolestivý ako prvý..
A čo sa týka cvičenia,áno,cvičila by som,lebo sa nemôžem pozerať na to ovisnuté svalstvo na bruchu.. 😒 ble.. 😒 ale neviem,čo sa môže,aby som nestratila mlieko.. 😒

tinika
26. jan 2010

slni len to ze po sestonedeli, ale nie to či dojčiace alebo nedojčiace, ja síce aj prikrmujem ale zajtra už idem cvičit

slniecko4
26. jan 2010

mum,nezávidím to učenie,sama to zisťujem pri malej,že kým má človek už čas si k tomu sadnúť,padá únavou.. ale ty už končíš,tak prajem veľa síl to zvládnuť. 🙂

slniecko4
26. jan 2010

tini a čo konkrétne ideš cvičiť?

vavenka
autor
26. jan 2010

Slni aha, to som nevedela ze az tri roky.....
Medzi mojou sesternicou a bratrancom je rozdiel 2,5 roka a stryna rodila najprv cisarak a potom normal, ale pravda, bolo to pred vyse 30timi rokmi 🙂

No ja len viem ze cvicit by sa nemalo ani nie tak kvoli strate mlieka ako kvoli tomu, ze pri cviceni sa uvolnuju do mlieka nejake toxiny, ktore sa tvoria v ramci spalovania..... Ale isto to neviem ......

zuzub
26. jan 2010

nám dneska hovorila cvičiteľka, že nabudúce nám povie a ukáže cviky, ktoré sa môžu cvičiť po pôrode tak som zvedavá, potom vám dám vedieť

slniecko4
26. jan 2010

vavenka,to som aj ja čítala.. Len teraz neviem,či to ovplyvňujú len cviky na bruško,alebo je to jedno,či cvičím brucho,nohy,alebo zadok.. Zuzub,zistíš,dáš vedieť. 🙂
babenky,ktoré už máte dievčatká,neviete poradiť,čo je lepšie,či nastreliť,alebo prepichnúť uško? Lebo čo čítam diskusie,jedne sú za nastrelenie,iné za prepichnutie.. My chceme zajtra a už od dnes máme s mm paniku,ako to bude nášho drobca bolieť a či sa to bude dobre hojiť.
😒

vavenka
autor
26. jan 2010

Slni ja ti neporadim, ale nastrelenie mi pride bezbolestnejsie, aj co si ja pamatam 🙂
Ja by som chcela uz v porodnici, aby malej spravili dierky, dufam ze sa to bude dat.......

tinika
26. jan 2010

slni zumbu 😀

slniecko4
26. jan 2010

My sme chceli tiež v pôrodnici,ale malá mala takú silnú žltačku,že schudla 320g a nechcela papkať,len spala a spala,tak nám neodporúčali,aby nebola ubolená a ešte viac neschudla.. Potom sme chodili stále na kontrolu so žltačkou,lebo mala hraničné hodnoty a už konečne máme pokoj,pred 2 týždňami sme boli na poslednej kontrole,aj drobec už pekne priberá,tak chceme teraz,lebo čím neskôr,tým horšie.. A čítam,že pri nastrelení bolí uško dvakrát,raz pri nastreľovaní,druhýkrát pri výmene náušníc.Tak už som z toho jeleň,čo je lepšie..

slniecko4
26. jan 2010

tini,čooooo??? 😕 poprosím aj slovenský preklad.. 😀 blondína nepochopila.. 😀

tinika
26. jan 2010

sli dam ti tu odkaz a si kuiknes hej? som na konovi nahodou na to nadabila a u ans to este nebolo ked som bola tehu. a dufala som ze kym budem moct cvičit ze to bude aj u nas a je hura

tinika
26. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=tm7DyRjtWRc

toto je najlepsie čo som videla, na inych videach to uz nie je az take super

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

slniecko4
26. jan 2010

oki tini,hoď,nech kuknem..

tinika
26. jan 2010

uz

tinika
26. jan 2010

ta čo? kde ste?

vavenka
autor
27. jan 2010

Ranko 🙂
Tini daj potom vediet ako bolo na zumbe, mne sa to tiez velmi pozdava, tak potom ked to bude aktualne pozriem, ci mame take neco aj v KE....

Plany na dnes? 🙂 Ja este neviem na isto, mozno sa pojdem trochu poflakat, vybrala som kuracie cecky z mrazaku, tak nieco poobede ukuchtim a uz by sa zislo pozmyvat asi, ale tak neviem ci sa mi bude chciet 😀

ingulik
27. jan 2010

bre ranko....
no my dnes ideme na kontrolu do rizikovej poradne....br v tej zime sa mi nechce velmi ale co uz 😒
vave...pokial sa chystas rodit v starej nemocke v KE, tak na novorodeneckom prepichuju uska, musis len doniest nausnicky nalozene v liehu 24hodin a stoji to cca 6eur
a co sa tyka cvicenia...nic velmi aktivne sa nesmie, lebo ked sval pracuje na kyslikovy dlh, tak sa do mlieka uvolnuje kyselina mliecna...to je to co boli ked mate svalovku...a pre babo je toxicka..takze s cvicenim vydrzte...a co sa tyka ovisnuteho brucha, mala som a uz je skoro prec...samo sa vstrebalo a vobec som necvicila...len okolo malej, dvihanie kocika...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre