Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
11. nov 2011

@vavenka ja som brala magnezko od 35 do konca tehu

vavenka
autor
11. nov 2011

@tinika no vidis, a pritom sa to uz neodporuca, lebo by mohlo utlmit pripadny pripadny prirodzeny porod - teda vseobecne pripravu tela... Tak tvoj gyndos zjavne ratal s tym, ze pojdes na cisarsky 😉

snazivazuzi
11. nov 2011

no asi hej 🙂
Magnezku beriem uz pff... 3 mesiace urcite, najprv 2x denne, ale teraz uz mesiac 3x, a stále tvrdnem, ale toto tvrdnutie je uz uplne iné, dlhsie.... ˝prijemnejsie˝ 😀

@vavenka neviem ako ty, ale ja mám taky pocit, ze o tyzden rodim 😀 ale fakt... mám takého tusáka, ze mladá slecna si na termin nepocká, len dufam, ze vydrzi aspon do stredy, kedy mám poradnu, aby ma dr. poslal do nemocky na cs, a nebudem musiet bezat s krcmi... 😎

tinika
11. nov 2011

@vavenka ale mne to dali v nemocke uz som brala infuzky a v prepustacej spravre oni pisali a oni tiez este nevedeli ze bude sc ani gyndos lebo ja som vtedy este bola v tom ze riadny

vavenka
autor
11. nov 2011

@tinika jezis tini, ty furt riesis 🙂 no dobre, ty si vynimka 😀 sak to je jedno, zas plodu to neuskodi a uz som sa stretla aj s takym, ze baby brali magnezko az do porodu, ked mali tvrdnutie kazdu hodinu....
Ale spravidla sa po tom 36-37tt uz vysadza......

@snazivazuzi este vydrrz, do ukonceneho 38tt, nech mame svedomie ciste 🙂 a ber to tak, ze sice si uz nemotorna, ale kym je mlada v bruchu, netreba ju balit, krmit a v noci nereveee 😀 😀 ver ze teraz to je este parada 😉

ingulik
11. nov 2011

ahojte..takze mame morfo za sebou, vsetko ako ma byt, na 100% chlapcek bude 🙂

@vavenka asi sa moze ked do mna a kazdej tehule pchali magnezko aj v infuzkach aj tabletkach po 36tt co som v nemocke lezala pri prvom tehu...

vavenka
autor
11. nov 2011

@ingulik gratulujem k morfo 🙂 a samozrejme ze ked lezis v nemocke, tak je to ine,..... Bavim sa o normalnom priebehu tehotenstva 😉 aj vyssie som pisala, ze ked su krce a falosne kontrakcie prilis casto a tvrdne brucho, tak ano... ALE v normalnom tehotenstve bezproblemovom sa po ukoncenom 37tt odporuca magnezium vysadit, len tolko som chcela 🙂

vavenka
autor
11. nov 2011

A nikde som nepisala, ze sa NEMOZE, len ze sa neodporuca 😉

ingulik
11. nov 2011

@vavenka jasne ja chapem, ale ze tam boli proste baby, ktore mali rodit prirodzene a i tak brali magnezko az do porodu...ale ved je to jedno, ja ho berem uz zas, ale len jednu tabletku denne aj to len ked si spomeniem 🙂

tinika
11. nov 2011

@vavenka čo riesim, len som k teme napisala uz som ticho aj tak je to strata času

ingulik
11. nov 2011

a este jedna poznamocka...alee to je len z mojho pozorovanie...magnezium spomaluje pohyby babatka, utlmuje ho...hlavne v infuzkach ked je podavane

vavenka
autor
11. nov 2011

Tak tak, je to jedno.. Ved o nic nejde v podstate...
@snazivazuzi - taska do porodnice uz zbalena? Ja este nist, ale aspon vlozky a plienky uz mam kupene... Dnes som akurat prala veci pre mladeho, joooj jake malinkate 🙂 🙂

vavenka
autor
11. nov 2011

@ingulik tebe nejako podozrivo rychlo tyzdne nabiehaju, to ako robis? 😀 a teda Filipko bude... Super 🙂 joj ako ti zavidim, ze mas uz meno, to je moja nocna mora 😀

snazivazuzi
12. nov 2011

No ak megnezko spomaluje pohyby bábatka, tak to moje je asi posadnuté tanecom 😀 bo aj napriek 3xMG6 sa pohybuje straaasne vela, a silno kopká, vrti sa 😀 Si neviem ani predstavit co by so mnou robilo keby som magne nebrala 😀
Veci mám prichystané len ako tak... uterák, malu odsávacku, klobucik na bradavky, vlozky.... mám uz v taske, a zvlást v kupelke maly balik s sprch. gélom, zub. pastou a pod, ale kym ich potrebujem doma, su iba tak na jednom mieste pre pripad, ze by ich trebalo rychlo hodit do tasky. Pre malu mám veci vypraté, vyzehlené, asi dnes pripravym aj mansi balik do nemocky, akurát vcera som bola kupovat plienky, asi uz mám vsetko co musim mat doma, ale pre istotu si vsetko prezriem dnes ked budem balik osatné veci.
A co ty? Joj a este si musim kupit cca 20 ks detskej vyzivi 😀 a piskoky 😀 - akoze stravu na prvé dni po sc 😀

tinika
12. nov 2011

@snazivazuzi hihi dačo na to m bude bo moj strasne vystrajal az v nemocke sa ukludnil

ingulik
12. nov 2011

@snazivazuzi ale hlavne v infuzkach podavane, nie v tbl 🙂

snazivazuzi
13. nov 2011

Baby, fakt nepanikarim 😀 ale druhy den mám taky vytok, ze az... aj ma pichá na pravej strane podbruska, tak silnejsie, ze to fakt boli, ale je to len chvilka.
Mali ste podobné priznaky pred porodom?

ingulik
13. nov 2011

@snazivazuzi ja som nestihla tak ti neporadim...u mna to slo velmi rychlo cele...

vavenka
autor
13. nov 2011

@snazivazuzi aj mna picha na pravej strane! A celkom dost, niekedy tak, ako keby som prave zabehla 12 minutovku, az sa nemozem narovnat.... Ale to je podla mna preto, ze decka niekde tlacia na nejaky nerv, uz su celkom velke... A vytok taky kremovy biely, nie? Aj toho mam viac teraz..... No ja dufam, ze to s porodom este nema nic spolocne, aspon do ukonceneho 38tt chcem vydrzat 😅 😅
Inak dievcata to utlmenie pohybov by mozno bolo prislo aj bez magnezka, teda len co som citala, ze je normalne, ked sa pohyby spomalia na konci, kedze babo je velke a uz sa nema velmi ako hybat 😉 takze ktovie, ci to bolo magnezkom, alebo by sa babatka upokojili tak ci tak 😉
Aky ste mali vikend? My fajn, vcera boli nasi, skoro cely den, dnes sme boli zas cele poobedie na navsteve u znamych, 4 deti tam boli, tak sa Vanda paradne vyhrala a vybehala, uz spi ako zarezana 😀

slniecko4
14. nov 2011

čaute babenky, čo to, už sa chystáte rodiť? 😵

vavenka
autor
15. nov 2011

Slni ja este niee 🙂 dnes som mala poradnu v nemocnici, tak vsetko v poriadku, maleho mi namerali 2,80, tak nech este troska priberie.. O tyzden idem zas, uz aj predoperacne si mam spravit...

soni1
15. nov 2011

@vavenka ahojky, rada by som sa ťa spýtala aké si mala príznaky, keď si otehu? pýtam sa preto, lebo mi meškajú, ale stále ma strašne bolí podbrušku ako na menzes, nič iné necítim. testovať ešte nechcem. dakujem

vavenka
autor
15. nov 2011

@soni1 no ja som testovala 🙂 ked som otehotnela s dcerou, hrozne ma boleli prsia..... Teraz pri tomto tehotenstve som prsia necitila, len mi bolo "divne"..... Nic specialne... Ak mas pravidelny menzes a meska ti, tak jednoducho ocikaj test a hotovo 😉

soni1
15. nov 2011

@vavenka mešká mi 6 dní, ale ešte počkám. a ako divne ti bolo? a podbrušku ako na menzes nebolelo?

vavenka
autor
15. nov 2011

@soni1 myslim ze bolelo, uz ani nepamatam... A preco nechces testovat?? Ved to je to najjednoduchsie a najspolahlivejsie, samozrejme, ak neratam odber krvi a hned vies, na com si.... My sme na prve babo tiez dlho cakali, vyse 2 rokov, kym som otehotnela a ja som furt testovala, pre mna bola najhorsia ta neistota.....

snazivazuzi
15. nov 2011

Meská ti 6 dni a netestujes? ti sibeeeeeeeeeeeeee 😀 Ja s vavenkou sme testovali uz asi den pred tym ako mala pris ms 😀 vsak vave? 😀

Inak moja malinká mala min. tyzden 2800g 🙂 /vraj/ a v nemocke som dostala termin na sc 5.12. Ty uz más termin? Zajtra mám poradnu, tak som zvedavá co mi dokino povie, uz tyzden ma strasne bolia panvové kosti, cely zadok a picha ma vsade .... tak dufam, ze este nejaky cas vydrzime....

tinika
15. nov 2011

@vavenka
@snazivazuzi haha presne tolko odhadovali mojemu ze bude mat a narodil sa o tyzden po tom a mal 3,5 skoro :D

snazivazuzi
15. nov 2011

@tinika no to poznám... pri dankovi mi pred sc povedali ze 2900-3200g,... a ked mi doniesli malého som neverila ociam, mal 3700 😀 akoze velkost 56 sme nevynosili, max na cestu domov z nemocky 😀

tinika
15. nov 2011

@snazivazuzi hehe moj sa ledva vtrepal do 56 overalu a ja este pod narkozou a ziarovka nad hlavou zaziarila ze čoooo?? ze 3460g? hehe

vavenka
autor
15. nov 2011

Ja som pri Vande zas mala opak, furt mi opakovali dookola jaka je velka a v den porodu mi ju namerali ze 4200. A ked ju potom odvazili uz nazivo, tak mala "len" 3780 😉

@snazivazuzi termin este nemam, buduci tyzden chce doktorka kuknut jazvu, jak je na tom a uvidime... Neponahlam sa vobec, este nemam nachystane veci a teraz mi aj postielka "vybuchla"... Som sa spoliehala na jednu kamosku, ze mi pozicia po dcerke a ona ju medzitym pozicala svojej kolegyni! Tak musim este pozhanat...
Akurat co mam pre mladeho uz nejake veci oprate a ozehlene a kociar vypraty poskladany.... Do porodnice ale veci este nemam, musim uz tasku pobalit, pre istotu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre