Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
25. dec 2011

Krasne Vianoce vsetkym 🙂

lenocka1979
31. dec 2011

Prajem všetkým Veselého Silvestra a všetko dobré do Nového roku ... čakajúcim maminkám dobrý pôrod a zdravé detičky a tým snaživým veeeeeľa šťastíčka, nech to tento rok vyjde 🙂

tinika
31. dec 2011

Lyžičku hrdosti,
hrnček radosti,
kotlík úspechu,
jazierko peňazí,
more šťastia,
oceán zdravia
a celý vesmír lásky v Novom roku.

Prajeme my :D

tinika
2. jan 2012

čafte baby :D uz poznam (zatial neosobne) nasho noveho suseda kde budeme stavat a dalsi dvaja su z presova, jeden z vedlajsej ulice a druhy so sidl. kde som 20r byvala :D

ingulik
3. jan 2012

@tinika tak ste sa nasli :D

tinika
3. jan 2012

@ingulik oni si nas nasli :D

mum_to_be
5. jan 2012

ahojte kocky! dako to tu o vianoc flakame, ze???? ako ste sa mali? aky bol jezisko? u nas super, oddychli sme si, deticky sa potesili z darcekov a tak. najnovsie nam veronika zacala v skolke strajkovat. ☹ tak od prveho dna bez problemov, bez jedneho mrnknutia a teraz rano pol hodinku v skolke na nu musim pozerat a nechce ma pustit ani za svet... ach jaj, ... no snad to povoli... maju tam teraz nove deticky a tie placu za maminami, tak neviem, ci to vlastne odpozerala alebo co... musime asi len vydrzat.

ingulik
5. jan 2012

ahojte, tak my mame dnes za sebou poradnu, maly je dolu hlavickou, vazi 1164g, vsetko je v poriadku 🙂
my sme mali Vianoce v pohode, ale v podstate som aj rada, ze skoncili.....vcera sme boli stahovat nejake veci z bytu na dom, vlastne sme uz na polovicu odstahovany...

vavenka
autor
8. jan 2012

Ingu gratulujem k poradni a peknej vahe 🙂
My ok, sviatky boli fajn, vela navstev bolo, spajali sme sviaky+obzeracky jerguska+obzeracky domu, takze cely medzisviatkovy tyzden sme kazdy den niekoho hostili, ale super bolo, no a od stvrtku sme boli u svokrovcov na vychode, dnes sme sa uz konecne dotrepali domov - poviem vam - toto balenie a babusenie novorodenca a jeden a polrocneho torpeda - mam dost, sme sli nabaleni jak na 2 mesiace 😀 😀
Zajtra poradna s malym, som zvedava, kolko pribral... Inak je to celkom masaker - vsetky, co este nie ste tehotne a mate doma dieta do jedneho roka, tak zvazte druhe tehotenstvo! 😉
Jergusko je dost uplakany, rad sa nechava nosit po rukach, takze som v kuse v jednom pohybe a nedari sa mi nastavit ich na spolocny spanok, takze vacsinou ledva co vanda zaspi, tak krpec je hore a proste dookola... Budi sa velmi casto aj v noci, takze je to riadna zaberacka, zatial... Esteze mam mamku 😅

tinika
8. jan 2012

@vavenka akurat včera som ta spominala ze ako sa vam vodi :D
a to balenie hehe mne stači ze ideme na den k nasim abo svokre, papanie, plienky (pouzivam latkove) a obliekat tiez zabava hehe a neboj, aj moji sa minali postupne sa to upravilo a cca s polohodinovym rozdielom spia naobed spolu a občas aj ja s nimi :D bude to lepsie, my najnovsie zase mavame koliky abo čo, neviem ale plače uz dva dni hned po papani a pritom najedeny, vykakany, odgrgnuty a strasny plač, dakedy ani na rukach nepomaha nosit

zuzub
8. jan 2012

čaute
@ingulik už sa nám to pomaly začína krátiť 😅
@vavenka no veselé to veru máš, ja sa tiež obávam, ale každý kto ma chalana aj dievča mi hovorí, že chalani sú ako bábätka "horší" teda v tom zmysle, že viac plačú , vyžadujú si viac pozornosti a podobne.....takm som zvedavá, ty už to vieš tiež porovnať ja len teoriu ovladam 😉 ale neboj bue sa to už len zlepšovať.
my sa zase trapime s papním, Miško je hrozný jedák nič nechce už som niekedy z toho na prašky..... 😝 ale inak je zlatý ale nezastaví sa ani na sekundu, proste malé tornádo stále v pohybe 😀

tinika
8. jan 2012

@zuzub neviem, starsi nebol taky takze mam dvoch chalanov a kazdy je iny :D aspon si vela veci nepamatam hehe a to jedenie podobne u nas raz je ze nema dost a raz nič

ingulik
8. jan 2012

@zuzub no krati, ja sa uz aj neviem dockat, lebo ma hrozne chrbat boli, ale zas na druhej strane som rada ze este mam cas, lebo nemam nic nachystane ani pokupene a teraz do toho to stahovanie...no mam naozaj dost
...co sa tyka jedenia u nas je to v celku fajn, len neviem donutit resp naucit Niku papat ovocie a zeleninu...nepomaha nic od rposenia az po strasenie naozaj nic...nemate nejaky tip? lebo Nika neda do ust ani surove ovocie ani zavarane, ani vyzivu...zeleninu surovu absolutne nie a varenu len sem tam mrkvu a zemiaky...

tinika
8. jan 2012

@ingulik moj surove zje jedine jablko a banan a zo zeleniny občas mrkvu a hrasok a kukuricu

ingulik
8. jan 2012

@tinika Nika zboznovala kukuricu, v lete este hrasok zo zahradky ale teraz vooobec nic....a ked kaka tak len place ze ju dupka boli a obcas aj krv v stolici ma....zufala som z toho uz...

tinika
8. jan 2012

@ingulik zo zahradky hrasok prv nechcel a potom nevedel kedy dost :D a s tou stolicou si nevravela lekarke?

ingulik
8. jan 2012

@tinika s tym mame problem uz od leta, boli sme aj na gastro, tam dostala Nika syntostigmin co su lieky na uvolnenie svalstva a sa mi po nich zacala dusit (v neziaducich ucinkoch je pisana zastava srdca a podobne komplikacie) tak som ich vyhodila do kosa a dali sme si predpisat Duphalac na zmakcenie stolice, ten jej davam tak raz-dvakrat do tyzdna...ale zas nechcem ju naucit na sirupy a podobne bludy, aj ked duphalac su vlastne prebiotika a teda nie su navykove...

zuzub
8. jan 2012

@ingulik Miško ma problem s kakanim od 8 mes. teraz je to už trochu lepšie ale tiež žiadna sláva.Duphalac sme brali dlhodobo a velmi nam pomohol teraz sme už bez neho.lekarka mi hovorila, že ak má mať učínok treba ho dávať min.dva týždne 1x do dna potom zaberá.

ingulik
8. jan 2012

@zuzub my ho tak brali v lete, potom som trochu zriedila davkovanie...

tinika
8. jan 2012

@ingulik u nas ma problem risko lebo mame to zahustene mliečko, snad sa to potom upravi, ja som ako dieta tiez mala tvrdu stolicu a teraz sa mi to asi vynahradilo tou intoleranciou laktozy bo malokedy mam tvrdu resp. normalnu (sorry za popis)

ingulik
9. jan 2012

@tinika nevadi 🙂
no ja dufam zze Nike intolerancia nehrozi...ved ona na vecer je schopna pol litra mlieka vypit....

tinika
9. jan 2012

@ingulik ja som mlieko nikdy neoblubovala max. po treningu studene

slniecko4
9. jan 2012

ahojte babenky,
čo sa týka ovocia, naša už v lete papala všetko,čo sme mali v záhrade,čiže jablká,hrušky,slivky,čerešne,ona miluje ovocie a papá ho každý deň,teraz v zime sme skúsili aj mandarínky,tie jej tiež chutia,zo zeleniny papá len paradajky-tie riadne hryzie ako jablko,uhorky len zavárané,čerstvé nechce,papriku tiež nezje,ale miluje hráškovú,šošovicovú,tekvicovú polievku,aj kukuricu varenú už jedla v lete,teraz zaváranú papá. Čo sa týka jedenia, tiež má stavy, keď nechce vôbec jesť,aj keď jej 3 druhy jedla dáme,nezje nič,ale zas má dni,keď je viac.. Ja hovorím,že keď vyhladne,zje všetko..🙂

vavenka
autor
10. jan 2012

Mum ako verca v skolke? Sa to uz vratilo do starych kolaji, ci este strajkuje? Zvlastne, ze teraz ju to chytilo.....
Co sa ovocia a zeleniny tyka, tak Vanda ma obdobia 🙂 raz sa nevie dojest bananov, potom ani pocut, potom jablcka alebo vyzivy, potom zas len mrkvu si pyta v kuse... A mala uz aj take, ze surovu zeleninu/ovocie nechcela... Ale zas varene - polievky, omacky, privarky, s tym nema problem, hlavne ale polievocky, to hej...
A jedno, co moze jest od rana do vecera od leta do jari je cerstva uhorka 🙂 teraz u starkych ju vyjedla zo vsetkych oblozenych chlebikov 😀 😀

tinika
10. jan 2012

@vavenka to s bananmi aj u nas takto hehe a aj s jogurtami

mum_to_be
12. jan 2012

nasa verca papka vsetko. jedine, co nechce je brokolica. ale v skolke v kremovej polievke ju v pohode zjedla. 🙂 za toto som fakt vdacna, ona je so vsetkou zeleninkou aj ovocim kamoska. 🙂 nelubi akurat tu brokolicu, a mimo ovocia a zeleniny este nechce cokoladu. a to je vsetko. :D minule so mnou jedla aj makrely z konzervy, to som sa teda cudovala...

mum_to_be
12. jan 2012

ja ju dost motivujem tym, ze z vitaminkov rastu vlasky a proste ona si sama Z a O vypyta, aby sme uz mohli copiky zapletat. :D
co sa skolky tyka, strajk bol nastastie len do tohto utorka. v stredu som si tam cupla, pozerala som aj s romuskom na nu a deticky, no a po chvilke mi povedala "maminka, uz mozes ist" 🙂 tak som rada, ze to preslo...

mum_to_be
12. jan 2012

babenky, krati sa vam to... vavenka, s tym prehodnotenim si to dobre napisala... ja by som teraz planovala tak, ze ked bude veronika v skolke, mat druhe. aby malo max. pol roka, ked ide prve do skolky. u nas to potom od 8 mesiacov bolo najhorsie...
taka vzdialenejsia kamoska ma deti presne po 1 a pol roku. a teraz caka tretie, tiez po presne 1 a pol roku... teda, to sa priznam, to by som asi zosedivela...

vavenka
autor
13. jan 2012

Mum presne! Ked uz druhe dieta, tak az to prve bude v kolektive.... A ze pozdravujem kamosku, a skladam klobuk 😀
Inak Vanda uz zacina vystrkovat rozky, ked som s malym (mam ho na rukach, kojim ho, hojdam alebo cokolvek), tak zacina robit prieky, vyslovene robi veci, ktore ma zakazane, len aby som si ju vsimala... No, nebyvam s nimi sama casto, ale ked som, tak je to o hubu, maly je este furt hrozne urevany, bud place, alebo spi, nic medzi tym, dufam, ze po tych 3 mesiacoch to prejde, lebo inak si to hodim 😅 V noci je este stale hore cca kazdu hodinu a pol...

tinika
13. jan 2012

@mum_to_be
@vavenka presne tak ja som to chcela ze maly do skolky a ja druhe :D ale viem ja kolko by sme na neho čakali ked sme aj na prve čakali tak reku nech je skor :D no prezivas to čo ja prednedavnom akurat s rozdielom ze moj maly uplne v pohode vobec neziarli, pomaha sama sačudujem, ze by ta hračka do riska na privitanie pomohla? :d

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre