Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
6. feb 2012

cauteš, diky za blahozelania pre veroniku!!! vavenka, vybozkavaj za na vandusku!!!
veronika je este chora, a podla tych jej soplov predpokladam, ze tento tyzden sa skolka este nebude konat... :( co uz... ale konecne mame doma ocinka a navyse dnes sme vstavali s romuskom az po siedmej, jupiiiii. 😀 az som prespata. 🙂
@katka444 a vy este surodenca pre kristinku neplanujete?

katka444
6. feb 2012

@mum_to_be Nech to Veronike čo najskôr prejde. aj Kristinku chytali soplíky v sobotu, ale našťastie to prešlo. No ja by som už aj druhé chcela, ale musím spracovať mm. Ten je zatiaľ zato, že jedno je až až dosť. No ani sa mu nečudujem, keď sa Kristínka takto v noci budieva a on vstáva ráno do práce o 4:00 😒 . A ešte by som asi aj tak počkala, tento šk.rok dokončievam PhD, tak aby mi práve na obhajobe nebolo 😝 blee. Pri Kristínke som týždeň na začiatku tehu preležala v posteli úplne neschopná, čo mi bolo zle.

mum_to_be
6. feb 2012

@katka444 jasne... ja som s romankom v brusku (6.mesiac) statnicovala, ale bola to pohodicka. zle mne nikdy nebyvalo a takto boli vsetci este taki ohladuplni, napr. sla som odpovedat hned prva, tusim, aby som tam nemusela cakat a pod. 🙂

katka444
7. feb 2012

@mum_to_be takto by to bolo fajn, už s veľkým bruškom. len viem ja kedy otehu? s mojím šťastím pregrckám celý týždeň, kedy budem mať obhajobu 😀 . Ale som zistila, že horšie bude asi zlomiť mm na druhé bábo 😢

tinika
7. feb 2012

:D ahojte
@katka444 drzim prsteky pri obhajobe a potom hned aby si otehu :D
my sme sa s tatom rozhodli, ze aj napirek vysokej sume za jasle, dame patka do leta do jasli sukr. mame to tu nedaleko a myslim ze konečne začne rozpravat, ked bude medzi detmi, poslednu dobu sa vie pekne s nimi hrat a ked niekt odochadza od nas tak patko plače, chodi tam aj kamoskyna dcerka, s ktorou sa maju velmi radi a radi sa hraju ,tak apson dakoho tam bude poznat :D a ja budem mat troska viac casu na riska, sice mi bude smutno aj za patkom (vynahradim si to cez pradniny) ale robim to pre jeho dobro

katka444
7. feb 2012

@tinika Ďakujem, snáď to dobre dopadne. Už aby to bolo za mnou.
Určite by si mala viac času na seba a Riška keby bol Paťko v škôlke. A vôbec nemusíš mať výčitky. Tu u nás ani jasle nie sú, ale zoberú ti do škôlky od dvoch rokov, dokonca aj ak ešte ciká a kaká do plienky. známej tak zobrali a do týždňa už ani plienku nepotrebovali. A Paťko to určite tiež zvládne, zvlášť ak sa rád hrá s druhými deťmi. My možno tiež dáme Kristínku už od septembra do škôlky, to bude mať 2r. a 4 m., ale možno až od Januára.

tinika
7. feb 2012

@katka444 tak to mate super, u nas problem aj od 3r dostat oskolky statnej tak som zvedava či ho vezmu a ano, ja nemam potrebu sa ho zbavit, ja som rada ked ich tu mam oboch, ale fakt jemu to da viac a ano aj ja to budem mat lahsie sa vykotit von s jednym, hoci uz nebude tolko obliekania v jari aj rezim riskovi uz nejako nastavi :D a v lete uz budeme si uzivat :D

mum_to_be
7. feb 2012

tinika, tak drzime palce, snad budu mat este volne miesto. je este malicky, ale urcite tam v rozpravani pokroci. a aj s odpliekovanim sa to asi urychli, predsa len ucitelky to maju uz mnohokrat zmaknute, 🙂

tinika
8. feb 2012

@mum_to_be miesto maju :D len este potvrdit prihlasku a rozhodnut od kedy pojde :D ideme na logopediu 23.2. tak uvidime

vavenka
autor
8. feb 2012

Inak dievcata ako je to so zapisom? To ma kazda skolka na to nejaky den vyhradeny, alebo je casove obdobie, kedy sa treba ist zapisat? Musim asi zabehnut do skolky tu v dedine, aby na nas pani ucitelka myslela 😉

tinika
8. feb 2012

@vavenka nie zakonom je určene ze 15.2-15.3

tinika
8. feb 2012

tak velkonocny pondelok u mna konči v nemocnici, mam novy termin :D

ingulik
8. feb 2012

@tinika no tak to aby som sa aj ja presla do skolky kym som 2v1... 🙂
to nejaky zvlastny termin ti dali...ale tak hlavne nech to mas za sebou cim skor a bude vsio OK

tinika
8. feb 2012

@ingulik ak mali volne, presuvaju operacie lebo mali teraz potopu a mne to vyhovuje lebo mam teraz vela roboty :D a musim sa aj podla kramov orientovat :D a furt lepsie ako na velku noc byt v nemocke :D a kam do skolky pojdes? jaj sak vy uz prestahovani hehe a ja rozmyslam kde tam poblizku mate kde ste byvali :D

ingulik
8. feb 2012

@tinika no keby sme boli v Presove tak ani ja netusim, myslim ze niekde tam je skolka ako je Obrancov mieru...a dalsia je tam kde si ty byvala medzi rodinnymi domami...
...ved ja viem ze ty mas teraz frmol 🙂

tinika
8. feb 2012

kočky adenka ma uz danielka :D

mum_to_be
8. feb 2012

jeeeej, parada!!!! dufam, ze vsetko dobre dopadlo a je zdravucky!!!!

mum_to_be
8. feb 2012

a kedy mala vlastne adenka termin? nejako to rychlo bezi u druhych ... 🙂

tinika
8. feb 2012

@mum_to_be ani netusim len kamoska mi pisala a videla som aj foto ale maly pomodrety chudačik, sa potrapili asi http://www.facebook.com/media/set/?set=a.342512...

dufam, ze sa adenka nenahneva ze som tu dala foto

mum_to_be
9. feb 2012

no ved adenka hadam napise, ako to prebiehalo... ale je to krasnucky chlapcek, hadam bude vsetko v poriadku.

mum_to_be
9. feb 2012

a teraz som to pozrela, adenka mala termin 10.2., takze temer na den to vyslo. 🙂

vavenka
autor
9. feb 2012

Jeeeej @adenka gratulujeme! Fesak to je, a aky vlasac 🙂 🙂 🙂 no, tesim sa, ze to uz ma za sebou, som zvedava na podrobnosti....

ingulik
9. feb 2012

Blahozelame....Danielko vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂

slniecko4
9. feb 2012

@adenka gratulujeme a tešíme sa na fotečky, mne už nezobrazilo ten odkaz.. 🙂

mum_to_be
10. feb 2012

slniecko, a mas adenku ako priatela na FB? lebo mne to zobrazuje.

slniecko4
10. feb 2012

@mum_to_be už zobrazuje aj mne,ale včera nechcelo.. zlatunký je, ale aký vlasáč..🙂))

vavenka
autor
11. feb 2012

Pocujte baby, neviem si rady... Vanda je ako z divych vajec posledne tyzdne, dnes sme po dlhsom case boli v nakupnom centre a co ta tam predvadzala ☹ rycala, o zem a mi hadzala, utekala mi v kuse, ked som ju chcela vybrat z vlacika, dobreze ma tam nezbila, ach jaj..... Aj vase ratolesti maju/mali take obdobie? Krik nepomaha, mam ju bit, alebo co? Na slovicko nono/nesmies/nemozes nereaguje a ked jej to chcem vysvetlit, vobec ma nepocuva, alebo sa tvari, ze nerozumie.... A za vsetko ryci, katastrofa! Neviem, kde robim chybu....

zuzub
11. feb 2012

@vavenka ahoj, no my sme s Miškom na tom podobne, ja mám už niekedy pocit, že mi nervy pri nom vyteču, vobec nič na neho nezabera, len občas to, že mu poviem že pojde za dvere tak vtedy vie že je zle....ale zaujmave je že je taky len ked je so mnou.tento týžden bol u mojej maminy ja som bola v meste atak si vybavovať veci a mama mi hovorí, že čo vravím, že je "zlý" že sa pekne hral, aj papal aj spinkat išiel pekne....a doma sa sam nevie zahrať len vymyšla hluposti a poobedné spanie to sú iné cirkusy vyše hodiny zaspava....takže aj man by zaujmalo ako na neho.....

tinika
12. feb 2012

@vavenka mi hovor, čo je risko chory ze uz skoro sa nevenujem patovi tak furt reve ked treba ist spat, nepočuva ma ked mu niečo vravim, len po mne lezie, chce na ruky ,v noci sa budi a furt pyta jest, takto sa plienok nezbavime ked tolko pije .( a risko si teraz zvykol na rukach a v kočiku zaspavat aj hodinu :(( joooj tazke to mam teraz este aj ta operacia a danove, snad si v maji uz vydychnem a tento rok bude uz ok, lebo tento sa stastne velmi nezačal
@zuzub toto poznam, ked bol maly dala som do postielky a spal a teraz? lahnut k nemu, drzat za ruku a od kedy risko chory tak sa doslova na mna natlači a tak zaspava

slniecko4
12. feb 2012

@vavenka vave, si myslím, že týmto asi prechádzajú všetky deti a časom to prejde.. Petra sa síce o zem nehodí, u nej sa to tak prejavuje, že keď ju niečo vytočí, nevie čo so sebou, rozplače sa a hryzie si ruku.. Na verejnosti sa skôr hanbí, dnes sa vozila v OC vo vláčiku a taký malý chlapček sa k nej prihovoril,tak sa vozila celý čas s hlavou dolu, no a keď sa jej už dotkol,rozplakala sa.. Obdobie "hluchoty" máme aj my, počuje dobre,len čo chcem,počujem,čo nechcem,môžeš sa aj potrhať.. Takže, nič iné nám nezostáva, len sa obrniť trpezlivosťou.. Neviem, v ktorej MAMINE som čítala,že keď v takom amoku dáš dieťaťu po zadku,alebo na neho kričíš,je ešte viac zmätené,že v takom čase ho treba len pritisnúť k sebe,aby cítilo bezpečie a ono to prejde.. U nás to funguje,lebo keď som vtedy na ňu kričala,ešte viac plakala.. A ona je iný káder, vie sa rozplakať tak, až jej ústa modrejú..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre