Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
14. sep 2012

inac uz začinaju choroby ale u nas v triede zatial klop klop vsetci ok

tinika
14. sep 2012

@slniecko4 hehe moj pato sa este občas k nam tiez stahuje takze spi krizom a my s tatom sme pomaly na zemi :D skore uzdravenie kočkam @vaven
inac moj dostaval imunoglukan ale teraz ne bo neviem ho do neho dostat len na silu :( tak dufam ze ho presvedcim aby nebol často chory

a moj patko vobec neplače ale vravela učitelka ze on a dvaja chalani sa začinaju biť, ze oni si to kompenzuju takto, ze pato chodi k detom a stucha, berie im hračky .( on taky nebol ale v jasliach taku babu mali čo kazdeho bila tak to obkukal snad to nebude ho dlho drzat a s mierou bo ma urve ze moj akurat bude ten na ktoreho bude kazdy nadavat ked on furt bol taky zlaty teraz fakt obdobie vzdoru uz polroka a teraz ked nema čo chce len spusti plač .( a zatial ho to bavi a ja som bezradna, t omame za to ze na 2r nemal vzdor

slniecko4
14. sep 2012

@tinika tini, čo je to ten imunoglukan? ja kúpila čaj na imunitu zatiaľ a kašeľ a predušky.. takže bitkár bude z Paťka? 🙂 nedá sa chlapec..🙂

slniecko4
14. sep 2012

@tinika tini, pozerám ten tvoj projekt, pekný je.. len som nepochopila, stavia firma, lebo vy nemôžte? som nepochopila. 😅

tinika
15. sep 2012

@slniecko4 to je taky sirup a ano stavia firma bo keby mi ta nebyvame ani o 10r :D firma s tavia za svoje a potom zaplatime, dali sme zalohu ktora ostava u realitaka, kym dom nebude nas

vavenka
autor
15. sep 2012

@tinika velmi dobre ste vybrali - jednoduchy, priestranne izby, dobre vyuzity priestor... No, s tymi vianocami opatrne, na stavbe sa furt nieco pretiahne, ved to poznas, prerabali ste... Ale aspon nebudete mat starosti, ked vam to firma robi.
My nemame plyn, len elektriku a krb.. A Studnu nemame, mame obecnu vodu. Mozno casom, ale teraz na to niesu prachy 🙂
Takze mas doma bitkara? 😉 To nic, kazde cudo tri dni trva, hadam sa upokoji...

slniecko4
15. sep 2012

@tinika tini a aký máte rozpočet na bungalov? my zvažujeme,či stavať, alebo prerábať u svokrovcov..

tinika
15. sep 2012

@slniecko4 no ja by som radsej stavala: 1. nove je nove hehe a hlavne 2. byvat sami je najlepsie :D no to je dom na kluc za 105tis okr. kuch. linky s terennymi upravami

tinika
15. sep 2012

@vavenka taky bol uz vybraty, ale pan stavitel by nam aj iny postavil keby sme chclei, ale tento je fakt najlepsi s tych čo som pozerala, lebo bud su male izby, alebo zbytočne chodby a hluche priestory, akurat fakt ma mrzi ze tam nie je satnik, ale to je vo velmi malo domoch a čo sa tyka terminu on musim splnit termin +- lebo 30,11, sa podpisuje uz kupna zmluva a vravel ze zateplene bude a fasada az na jar :D to s rezervou na vianoce, vravel ze 2m a je hotovy ale ze este dokoncuje 4 domy tak si dava rezervu a super, ani my nemame plyn len elektriku a teplovodny krb tam bude a studna. no ono nie ze bitkar zatial ale ze sa natahuju a tak tak som zvedava najma ked o 3m zase zmeni skolku :( a tam bude asi jednotriedka takze rozne velke deti, čo ma mrzi lebo tu su super učky, deti rovnako stare cca vtriede, takze aj tak program prisposobia

vavenka
autor
19. sep 2012

@tinika tak drzim palce, nech to dopadne podla predstav 🙂
Inak ako skolkopovinne deticky? Nejake zmeny k lepsiemu?
Vanda klop klop, dokonca im tam uz aj spavat zacala, vcera ju museli budit 😀 tak sa tesim..... Rano uz o siedmej ma tahala, ze chce ist 😀

tinika
19. sep 2012

@vavenka nas patko v pohode, len rano o 6 ho budit musim bo ranajkuje ako slimak :D a po ceste do skokly fnuka bo neide autom abo mu dačo vadi ale inac sa tesi do skolky, len skoda ze to mame dalej, tak tato musi skoro rano ist aby stihal do prace, ja by som sa do pol 9 nevytrepala s oboma aby som tam stihla dojst. inac v skolke neplače, ako som pisala, skor je "bitkar" neviem čo je horsie :( plač prejde ale či aj toto

vavenka
autor
19. sep 2012

@tinika tak to chudak dost skoro vstava 🙂 u nas tiez tatko vozi do skolky, ale ked ide velmi skoro, tak idem ja, som velmi rada, ze som si tu moju sunku staru kupila, klop klop zatial jazdi masinka a som aspon sebestacna, co sa auta tyka...
Vanda ma rano este stale mlieko zahustene kasou co flasi, takze to si vydunda za 5 minut, cize ranajky zatial neriesim 🙂

tinika
19. sep 2012

@vavenka ja mam tiez auto ale tak zase az tak daleko skolka nie je aby som autom chodila :D este vydrzi do vianoc a snad potom uz bude spat dlhsie bude chodit so mnou nebude uz tolko schodov, risko uz bude vačši a patko uz rano mlieko nepije tak preto tak skoro vstava. ked chodil do jasli tiez bola pohoda, vypil mlieko alebo som mu mohla zabalit ranajky tam, ale do skolky nesmie

vavenka
autor
20. sep 2012

Fajne pocasie mame, ze?? U nas od vcera vecera nepretrzite prsi 🙄 az som normalne rozmyslala, ze sa dnes vykasleme na skolku, ale ked som sa opytala, ci chce ist, tak ze ano 🙂 nebudem jej predsa branit, ze? 😉
Zajtra maju v skolke fotenie 🙂 🙂 to su pre mna uz take velkacske zalezitosti, nechce sa mi verit, ze moje male dievcatko uz ma skolkarske fotenie 🙂 🙂 🙂
@tinika a risko ako so spankom? uz sa to lepsi? ci furt len v kociari? joj jergusko sa tak krasne sam vyhra, ked sme sami doma, ani neviem, ze mam dieta 🙂 akurat tiez trocha tazsie zaspava aj cez den aj na noc, ale tak co uz, aj tak som prestastna, ze nieje taky sibalisko, ako bola vanda v jeho veku, fakt kludne decko 🙂 🙂
V utorok som s nim bola u lekara, lebo mi teplotoval + tie sople, tak vyfasoval atb - augmentin..... Niesom nadsena, ale robila mu crp a mal ho pozitivne, tak radsej preliecit, nech mi to nezide na priedusky, alebo co.....

tinika
20. sep 2012

@vavenka dnes je 4 den čo spi aj cez den v postielke, zaspava kedy ako tak 30min. az hodku s tym ze tam furt chodim bo stavia sa v postielke a vyrevuje. spi tak max. hodku kedy ako ale myslim ze sa to zlepsuje klop klop
moj tiez sople ma a kycha, ale ide nam horna 1tka tak sople asi z toho su najma. no tiez uz sa cez den aj pohra sam, hlavne sedi pekne nepada tak nemusim tolko davat pozor, ale furt mi lezie do roboty hehe pod pc ku kablom a tak :D ale snad konečne mozem povedat, ze po skoro 11m si ho začinam uzviat a som konečne kludnejsia

vavenka
autor
20. sep 2012

@tinika my zas opacne 😀 treti den je, co sa nevie ulozit v posteli - doteraz nebol vobec problem, tak teraz sa kocikujeme - dnes po dome, kedze vonku leje 🙂 ale tak zalomil do 5 minut, v postielke by sa mordoval ako pises, mozno aj polhodiny a uz hodinu a pol spi..... Vecer zatial nema problem zaspat v posteli, tak aspon to nech mu vydrzi 🙂
Ani Risko este nema hore zubky? Sranda, Vanda v jerguskovom veku mala tusim uz 6 zubkov, jergusko estelen tie dva spodniacky 🙂 som sa mu snazila nakuknut do ust, ale nedal si, tak ktovie, mozno aj jemu sa uz tlacia.... Ako dobre ze ti sedi, jergusa uz sedenie nebavi, uz len sa vystverat na nohy a chodit popri nabytku 🙄 zasuvky ho tiez velmi bavia... Ale je ovela opatrnejsi, vanda bola ciste kamikadze, tento najprv zisti, ci je to stabilne, pochyta, az tak sa presunie dalej.... A ked vanda nieje doma a dam mu nejake jej hracky - ktore ani za svet nechce pozicat, tak celkom aj posedi na koberci pri mne, fakt oproti vande je tento ako za odmenu 🙂 🙂

tinika
20. sep 2012

@vavenka nie len dolne dva ma, pato tiez sli horne v takom čase ale 4 naraz ale nemal take hnačky vodnate, len obyčajne hnačky a ze sedi som myslela ze nemusim byt pri nom ze necapne na hlavu, ale ze by furt sedel to ne :D stale sa dakde stvera, najlepsie po mne az na hlavu tak dole a zase spat :D

ingulik
21. sep 2012

ahojte...tak my konecne chodime do skolky bez placu a protestov...pozeram ze riesite zuby a spanie, my zuby este ziadne a spanie...boli sme u nasich 4 dni a za ten caas sa Filipko naucil potvora jedna spat so mnou v posteli kedze tam nemal kde inde spat...no a teraz zaspi pri dojceni a ked ho dam do postielky zacne vrieskat a je po spani...ale inak je dobrucky, spapa vsetko co mu dam, Niku trebalo o jedlo prosit....

slniecko4
21. sep 2012

ahojte, tak my už sme chorí, Peťka zostala dnes doma, žiadna škôlka, lebo je zasoplená a ukašlaná až až..:( minulý týždeň zostala doma štvrtok piatok, lebo nemala hlas, dnes sople..:( Vy sa držíte?

vavenka
autor
24. sep 2012

@ingulik tak rychlo si zvykla slecna, super! Nasa Vanda tiez klop klop, zatial ok.... Tiez sice teraz trocha zachripnuta, ale sla dnes do skloky, lebo s jergusko mam neurologiu a velmi by sa to skomplikovalo, nemal by s nou kto ostat.... A jerguskovi az na 8 mesiacov tie dva spodne zubky vysli a vrchne este nic 🙂
@tinika kedy zacinate so stavbou?
@slniecko4 vy ako? doma ste? Ci vikend stacil na kurirovanie?

tinika
24. sep 2012

@vavenka my dnes doma, bo sme boli na gastro a logopedii ale ma zelene sople hoc nestekaju tak neviem či moze zajtra ist do skolky. a stavba uz stoji :D teraz sa robia rozvody elektriky a ostatne :D

tinika
24. sep 2012

aha @vavenka

tinika
24. sep 2012

heh omylom ma suplo na prv stranu a tam čitam ako shaarka pise ze dufa ze bude tehu aj ja a este ine baby hehe to som este len o patkovi snivala a dnes uz mam dvoch sibalov :D a skoro vsetky mame po dva

vavenka
autor
25. sep 2012

@tinika Tini wow, takze dom uz stoji - teda hruba stavba - bomba 🙂 a to tam nejak na kopci ste, co? Aky velky pozemok mate?

tinika
25. sep 2012

@vavenka no je to taky kopec troska ale pozemky pri dome su zarovnane tam kde uz byvaju, u nas este nie zatial, takze dvor rovinka a pozemok mame 6,5a

slniecko4
25. sep 2012

@vavenka vave, nestačil víkend, od piatku som poriadne nespala, zahlienená je až strach, až vracia od hlienov, dávam jej mucosolvan, včera som už volala jej dr.,či s ňou treba ísť, tak povedala, že keď nemá teplotku, tak mucosolvan stačí, predpísala jej antibiotické kvapky Pamykon tuším sa volajú a fenistil.. V noci je to najhoršie, lebo veľa kašle, tak ju len otáčam na bok, aby sa nepovracala.. Včera som už aj ja začala s Paralenom grip, lebo už hlava a hrdlo bolí.. vy ste zdraví všetci?

@tinika tini, whaw.. tak rýchlo domček už stojí? 🙂

tinika
25. sep 2012

@slniecko4 no on uz stoji dlhsie :D len teraz sme ho my kupili :D a to vracanie ja tiez poznam patko bezne tak vracia ked ma sople :( ale teraz sem tak fuka zelene a neviem či ho nechat este doma či moze ist do skoly vo stvrtok

vavenka
autor
27. sep 2012

Joj dievcata aj vanda je doma, sa prezmenu rozkaslala 🙄 a tie sopliska sa tiez oboch drzia, ma porazit ide 🙄 je toto normalne? Cele leto ani tuk a teraz naraz, som z toho normalne nestastna....

slniecko4
27. sep 2012

@vavenka vave, Peťka ešte stále kašle, sople už pomaličky povoľujú, v našej škôlke z 27 detí je 10, všetko je choré.. A keď to máš dvojmo, ti nezávidím..

@tinika tini, ja som myslela, že staviate pomaly a vy ste kúpili už hrubú stavbu. Pekný domček je to.🙂

tinika
27. sep 2012

@slniecko4 my kupujeme dom na kluc :D len momentalne je v stave hruba stavba. pred tyzdnom sme boli značit kde chceme vypinace a zastrčky, mame uz konstrukciu na sadrokarton na strope, objednavaju sa okna

nas patko bol dnes uz v skolke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre