Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
17. mar 2011

@hanysek.hanysek ahoj, v tomto ti neviem poradiť,ja som to nikdy nekupovala..

tinika
17. mar 2011

@slniecko4 ja som mala chalana a zle mi nebolo 🙂 tak uvidime čo teraz bo ked chalan tak do haja, mohlo mi byt zle pri prvom ked som mohla odpočivat 🙂 svagrinu obskakovali, varili a mne nema kto pomoct esteaj maleho mam 🙂

vavenka
autor
17. mar 2011

@slniecko4 to mas v podstate jedno, vsetky su na rovnakom principe, treba si pozriet citlivost - cim mensie cislo, tym citlivejsi a teda mal by byt aj presnejsi.... Ovulacnych si kup aspon 4-5 ks a v case, ked si myslis ze mas plodne dni (teda 2dni pred ovulaciou sa to zacina), treba testovat kazdy den, v poobednajsich hodinach a aspon 2-3 hodinky predtym nepit....
Drzime palce 🙂 ja ale aj tak vacsinou radim merat si bazalnu teplotu - to je asi najspolahlivejsia dostupna metoda na to, ako zistit ci ovulujes...

vavenka
autor
17. mar 2011

@tinika a podla cinskeho co ti vychadza? 😉

vavenka
autor
17. mar 2011

@slniecko4 Slni ja som tiez nemala konkretne chute, ale mne chutilo vsetko 😀 strasne vela som jedla, mnam, aj mi to ostalo 😀

tinika
17. mar 2011

@vavenka baba .) aj podla krvi :D a pri patovi vychadzal v oboch pripadoch chalan tak som prenesmierne zvedava 🙂 či to sadne aj tentokrat

tinika
17. mar 2011

@vavenka ja som tiez jedla ale teraz len pomyslim na jedlo a nemam chut :( a velmi premyslam čo zjem aby som nebola hladna, zajtra si kupujem tyčinky take dietne celozrnne nech chrumem

tinika
17. mar 2011

@mum_to_be ako volate romanka?

mum_to_be
18. mar 2011

ahojte. tinika, mne teda nebolo zle ani pri veronike ani pri romankovi. chute som mala odlisne, pri veronike mi strasne chutilo ovocie, zelenina, pri romankovi som sa nevedela dojest masa. 🙂 no a nasho maleho volame, ako sa podari: romanko, romko, romčo, romúšik, rominko, momo, romanečko, ... 🙂

mum_to_be
18. mar 2011

ja som si vsimla, ze som inym sposobom priberala. pri veronike sa mi uplne stratil pas, priberala som tak do sirky. a pri romankovi som aj v 40.tt mala stale naznaceny pas a brucho bolo riadne dopredu. 🙂

mum_to_be
18. mar 2011

a u nas sedelo pohlavie oba razy podla cinskeho kalendara. veroniku som si pozerala este v tehotenstve, ci to sedi, romanka az teraz, ked otehotnela sestra a pytala sa ma, ci to sedelo pri mojich detoch. 🙂

tinika
18. mar 2011

@mum_to_be no ja tiez teraz skor sladke a zeleninku .) a pri patovi som mala itez tak zebrucho dopredu tak uvidime

mum_to_be
18. mar 2011

tinika, ake mena zvazujes? aj romanka? ja som dala po manzelovi, a navyse nie je velmi caste, takze to som rada. 🙂 peknych chlapcenskych mien je podla mna dost malo, pri dievcatku by som vedela este vybrat, ale chlapcek... neviem-neviem...

tinika
18. mar 2011

@mum_to_be no ja to mam tazke aj preto, ze vobec sa s mm nevieme zhodnut .( a uz presiel cely kalendar a ak uz tak by som vybrala kristian, romanko, radovan, simona, karolina ale nie su to uplne favoriti :( tak uvidime

vavenka
autor
20. mar 2011

Mum ako si to pekne zhodnotila, tie svoje tehotenstva 🙂 no ja neviem, ja sa nejako vymykam, moja Vanda bola uuplne ze cela v predu, zo zadu ani nebolo moc vidno ze som tehotna, len ked som sa dala zboku tak obrovske vypukle brucho, vobec mi nebolo zle, chutilo mi VSETKO a VELA 😀 a dost mi islo maso, na mcdonalde som bola minimalne 2x do tyzdna 😀 ale zas je pravda ze je zivsia ako traja chlapci dokopy 😀 A skoro cele tehotenstvo mi kazdy vravel ako som opeknela, ze to isto bude chalan 😉 akurat v poslednom mesiaci sa mi spravila ta tehotenska maska....

vavenka
autor
20. mar 2011

@tinika na mena mate este kopec casu, a hlavne to bude jednoduchsie, ked uz budete vediet pohlavie, zamerate su uz len na dievcenske/chlapcenske mena a isto ti nejake padne, ja som na tom bola podobne 😉 mne sa hodne pacia aj ruske mena - chlapcenske aj dievcenske...

tinika
21. mar 2011

@vavenka no mm chce len take čo su v kalendari .( a velmi nechce take netradične tak uvidime .... 🙂

vavenka
autor
21. mar 2011

Tini ved jasne, ja tiez len z kalendara som vyberala, ale aj v nasom su pekne ruske 🙂 mne sa paci alexander/dra, nada sa mi paci, tamara, ilja, boris a tak 🙂

tinika
21. mar 2011

@vavenka tamara aj mne muz nechce, jemu zase alexandra to ja nechcem bo som amla taku kolegynu 😀

vavenka
autor
21. mar 2011

Tini urcite najdete nejaky kompromis 🙂 ja som chvilu myslela, ze vanda bude gretka 😅 to meno mi pride take, ze aj pre male dievcatko take jemne a zas Greta pre dospelu take vznesene, ako Greta Garbo 😀 Alebo aj Margaretka je pekne 😅

ingulik
22. mar 2011

@vavenka ahoj chcela som sa ta spytat ako sa volala tvoja henatologicka v KE...lebo ide ma moja gyndoska poslat na hemato kvoli tym potratom...inak na kyret som musela, mam na tri az styri mesiace zakazane otehu a caka ma ta hematologia....tak som len chcela vediet ku komu si chodila ty....dakujem mozes mi aj do IP napisat 🙂

vavenka
autor
22. mar 2011

@ingulik v pohode napisem aj tu - Mudr. Hulikova (mladsia) 🙂 je vyborna, maju aj stranku www.hemomedika.sk , to je v novej nemocnici.... Tak drzim palce, snad to bude "len" to 😅

ingulik
23. mar 2011

@vavenka dakujem asi pojdem tam 🙂

ingulik
27. mar 2011

@vavenka a este som sa chcela spytat ako si zvladala tie injekcie si pichat? a pichas aj teraz ci uz nie?

vavenka
autor
27. mar 2011

@ingulik ingu celkom sa to dalo, ja som si pichala uz pred otehotnenim preventivne, tak 2-3x do tyzdna a hned ako som zistila, ze som tehotna, tak az do porodu kazdy den... A po porode este asi tyzden. Teraz si uz nepicham.. Nieje to nic strasne, tie ihly su malinke a tenke, pichala som si cely cas do brucha..

ingulik
28. mar 2011

@vavenka dakujem za info...dam potom vediet ako som dopadla, v kazdom pripade idem este len v pondelok za gyndoskou s vysledkami z histologie...

jahoda
4. apr 2011

caute baby, ako sa mate? tinika, gratulujem!!! my tiez uvazujeme trosku nad druhym, ale zatial to nechavam na nahodu, uvidime, co to da 🙂

tinika
4. apr 2011

@jahoda dakujem, no my sme sa rozhodli a hned sa zadarilo 🙂)

vavenka
autor
5. apr 2011

No my sme sa nerozhodli a tiez sa zadarilo 😀

ingulik
5. apr 2011

@vavenka ahoj...no volala som tam do tej hemomediky a vies na kedy ma chceli objednat? na januar 2012!!!!! tak idem patrat po inej hematologickej ambulacnii, pretoze tak dlho nebudem cakat....ma to sokovalo....ty si kolko cakala kym ta vzali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre