Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

katka444
4. sep 2009

vsak som aj myslela, ze vyzera ako rapi 😀 ale ciarocka je uz riaaaadnaaa 🙂

katka444
4. sep 2009

vave my mame len cca 20 dni rozdiel v termine 😵 hi to je tak super, ze sme vsetky tri otehu takto naraz.

uz mas aj nejaku knihu o tehotenstve? ja som si objednala 9 mesiacov otazok a odpovedi. tak uz len cakam a kukam kazdy den na net ci ju uz posielaju. ale uz ju expeduju 🙂 tak budem studovat.

katka444
4. sep 2009

inak k tomu keksiku s mm. my sme este stale len 1x keksikovali ako som zistila, ze som tehu. cez toto grckanie to ani neslo. ale uz mam normalne posledne noci eroticke sny s vlastnym mm 😀 . tak to musime cez vikend poriesit 😵. len neviem ci nebude lepsie pouzit kondom. adenka spomynala, ze vraj spermie mozu vyvolat potrat 😒

vavenka
autor
4. sep 2009

No my tiez nesexujeme, mam strach, ale uz som tiez nadrzana 🙂
Ked bude sex, tak urcite normalny, bez ziadneho primerosu....Podla mna sa nemoze stat nic - a uz ked mam nad tymto sa zamyslat - tak podla mna viac skody urobi ten umelina ako spermose.... Ja som skoncila s takymi "babskymi" radami ze co sa moze a co sa nemoze - sak clovek aby sa z toho zblaznil 😠 😠
Dam si aj paradajku, aj citrusove plody, aj orechy, aj matovy cajik si dam a aj plesnivy syr - ak budem mat chut - a ak uz budem sexovat - tak normalne......

vavenka
autor
4. sep 2009

ze ten umelina 😀 😀

katka444
4. sep 2009

😀 tak ten umelina nepouzijeme 😀 ale mozno to aspon dame mimo 😎

inak ja tiez jem vsetko. sice paradajky som od grckania nejedla, nejak som k nim dostala odpor. ale citron som si prave vytlacila do caju. a ked nam v robote robia cestoviny s fantastickou syrovou omackou, tak v nej je urcite i niva a ja si ich urcite dam 😉 ved to nebudem jest kazdy den, tak preco nie. nie? 🙂

katka444
4. sep 2009

tak uz teraz chapes ten moj strach alebo divny pocit z keksikovania. ale teraz som uz ok. dr. nic nepovedal a babatko je v poriadku. tak som spokojna 🙂

katka444
4. sep 2009

inak este ma napadla jedna rada, co mi dala sestricka na gynde. ze si mam davat na seba pozor najme v case ked mala byt MS.

vavenka
autor
4. sep 2009

Kati akoze kazdy mesiac? 😨 😨

katka444
4. sep 2009

asi ano. lebo maternica je asi vtedy zvyknuta krvacat, tak aby nedoslo ku krvacaniu. aspon ja som to tak pochopila. teda, mozno len tieto prve mesiace.

vavenka
autor
4. sep 2009

Kati - no ja neviem - podla mna somarina - ale samozrejme treba si na seba davat pozor cele tehotenstvo....

tinika
4. sep 2009

Vavenka 1.-3. den PN je to 25% HM a od 4.-10. dňa PN je to 55% HM, potom ti uz vyplaca socialka,
nie zamestnavatel a je to 55% HM

tinika
4. sep 2009

vavenka a ty si si neplatila DNP?
Katka ja som tiez chcela trosku viac dievčatko , ale hlavne aby vobec niečo bolo a aby bolo zdrave 😉

tinika
4. sep 2009

Vavenka tak tak, ja som si aj pečienku dala a priznam sa ze aj kapucino a kofolku som si davala počas tehu, ked mam strasnu chut na to 😅

vavenka
autor
4. sep 2009

Tini neplatila, lebo som nemala co 😅
Takze ked budem na PN v kuse - tak je to 55% HM?

danka24
4. sep 2009

ahojte prepacte ze sa vam tu miesam ale ja si platim od 6tt DNP a aj tak na figu lebo mi to nevychadza .. tak tomu nechapem preco treba si to zacat platit najneskor od 8tt 😕

vavenka
autor
4. sep 2009

Dani co ja viem, tak si to treba platit minimalne 270 dni pred nastupom na MD - cize mesiac pred otehotnenim 😒

danka24
4. sep 2009

vavi presne tak ..

katka444
4. sep 2009

danka DNP musis mat zaplatene 270 dni v predchadzajucom roku ako nastupis na matersku. a ked otehu, tak najneskor uz od 8 tt musis zacat platit na max vymeriavaci zaklad. to musis mat tych 26 tyzdnov a potom dostanes max. matersku.
ja si platim uz od vlani od marca ten minimum, takze 270 dni mam splnenych a teraz som si to dala na ten maximum.

tinika
4. sep 2009

no za prvy mesia PN to nebude 55% z HM lebo prve tri dni je to 25 ale cca tolko
dani to zmenit VZ do 8tt sa ma, nie začať platiť, to musis uz pred otehu 😉

danka24
4. sep 2009

katka ja si socialku platim od roku 2005 takze to splnam ale ja som si to zacala platit DNP v 6tt 18.marca a nevychadza mi tych 270dni takze mam prd z toho..

danka24
4. sep 2009

no sak hej ale bohuzial nezacala som si to platit skor 😠

vavenka
autor
4. sep 2009

Tini hmm... Tak to je dost malo.....musim si to s tou PN premysliet... 😠 😠

tinika
4. sep 2009

no vavenka, smola, ked si si neplatila DNP ,lebo by si mala viac ☹ katka to ma poriesene, ona aj na PN moze ist, sice neviem ako potom z materskou

katka444
4. sep 2009

danka no neviem ci socialka a DNP je to iste. to DNP asi musis mat + este k tej socialke 😒 tinika nech sa vyjadri. ona je tu odbornik 🙂

vavenka
autor
4. sep 2009

Tini ja mam vyssiu vyplatu ako je max. vymeriavaci zaklad - ja som si nemala co platit 😅

katka444
4. sep 2009

tini a ako je s PN ked mam to DNP? to kolko s platu potm by som mala?

mam nejake divne pichanie v podbrusku. dufam ze sa nic zle nedeje 😖

vavenka
autor
4. sep 2009

Kati - fazula rastie a robi si miesto 😉 vsetko je uplne v poriadku 😵 😵

tinika
4. sep 2009

katka normalne ako vavenka z platu plus este tych 25 a 50 % z VZ z DPN

tinika
4. sep 2009

čiže z tvojho platu, a zo sumy, z ktorej si si minuly rok platila DNP - predpokladam minimum, maximum si si dala az teraz, to zase bude VZ pre matersku. Len neviem ako keby si isla na PN teraz a neplatila by si odvody, ako by to ovplyvnilo tvoju vysku materskej, to mozem zistit ak sa mi podari

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre