Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
28. okt 2009

No myslela som PO 36tt, ale tak to je jedno 🙂 Co ja viem, tak po 36tt je uz babo plne vyvinute na zivot mimo bruska, posledne 4tt uz len pribera na vahe....A to moze pokojne aj mimo mojho brucha 😀
Ale ako sa poznam, mne sa furt opak splni, takze predpokladam ze budem prenasat 😀 😀

tinika
28. okt 2009

ja som zase nebalila a neprala bo sme mali este bordel vsade a nemala som volnu skrinu na vecicky tkaze az teraz ja sa tiez bojim trocha.
Postielka je este u nasich, tolko v najhorsom ju mm postavi ked budem v nemocke a kočiar uz na chodbe, včera ma kamoska zdrbala ze ja to, ze nemozem ho mat doma 😀
a mne treba jedne postolkove nohavice este a podpira by sa tiez este jedna zisla a tiez nocna kosela kratka na porod bo jednu mam a druha dlha tak tu neberem

tinika
28. okt 2009

no ja dufam ze velmi prenasat nebudem, bo bude zo mna uzlik nervov 😀 😀 tak do 7,12 budem este kludna a potom začne stres 🙂

vavenka
autor
28. okt 2009

Tini neviem jak u vas v PO, ale tu v KE sa rodi v nemocnicnych 😉 kamoska co ma dvojicky bola cely cas v nemocnicnom - aj zupan aj secko, aj zasrosi mali erarne vecicky na sebe..... Sak to je vela krvi, nebudes predsa svoje nicit 😉 zdravotne poistenie platime poctivo tak aspon pri porode sa mozu postarat, nem?

tinika
28. okt 2009

vave u nas si nosia, mozno aj dostavaju ale nechcu asi take nemocnicne čo mal kadekto oblečene
a aj porodna asistentka vravela ze si mame doniest tak neviem

slniecko4
28. okt 2009

aj u nás sú v nemocničných,až po pôrode na izbe vo svojich vlastných..

vavenka
autor
28. okt 2009

Tini ale sak to sa perie 😉
No ale ak Ti povedali ze si mas doniest, tak jasne, treba.....
Joooj aj ja uz kcem riesit ze co do porodnice.... A to som estelen v ptvej tretine 😖

slniecko4
28. okt 2009

neboj,vave,to ti tak rýchlo zbehne,ani nebudeš vedieť,kedy.. ja som si tiež na začiatku myslela,že kedy dôjdem do 9teho mesiaca a zajtra ho už začínam.. 🙂

evus
28. okt 2009

cauteeeeeeeee...

tinika,mna tiez tak mrchovsky bolelo brucha asi tri tyzdne pred porodom 🙂

co mate nove?ja sprtam anglinu,sa mi moc nechce,ale uz minuly tyzden som to zanedbala,lebo som mala doma malu choru,tak sa moc ucit nedalo...inak sa mame dobre,Miso teraz dava zabrat,lebo vsade ho vsetko zaujima a do vsetkeho sa mala potvora stara

slniecko4
28. okt 2009

evus,rozkošný je ten tvoj malý.. 🙂 ináč,ty si mala aké pôrody,ťažké,či dalo sa? bo jak som počúvala v robote,väčšinou sa každá vytrápila,len jedna kolegyňa mala obe deti rýchlo,do 3 hodín aj s bolesťami..

vavenka
autor
28. okt 2009

Caaau Evuus 🙂
Tak sa tesim ze ste ok, len pekne studuj 😉
Slni myslim ze Evus mala cisarak, ale niesom si uz uplne ista 😅

slniecko4
28. okt 2009

vave,ty čo porábaš?
evus,to chodíš na riadny kurz,či len samouk?

evus
28. okt 2009

slni,ja som mala oba cisarske,aj ked pri prvom som si odtrpela bolesti,sice len par hodin,ale uzila som si to,neboj,zvladli ine,zvladnes aj ty 😉,a anglina je dialkovo,mam svojho ucitela,ktory sa o mna stara

vave,som na teba mylslela,ked sme sli v piatok cez kosice

katka444
28. okt 2009

tiniiii, takze porod na blizku? ako evus hovori o 3 t to uz moze byt. jujha sa tesim. sme tu davno nemali cerstve babtko. to zas bude adrenaliiiiiin 🙂

zuzub
28. okt 2009

ahojte 🙂 viete mi niekto povedať koľko je nárok na dovolenku v tom roku, ked nastupuješ na MD?

vavenka
autor
28. okt 2009

Zuzi to netusim, ale mne povedala moja personalistka ze ked budem PN tak nebudem mat narok na dovolenku 😒

evus
28. okt 2009

zuzb,narok by mal byt rovnaky,nie?kolko dovolenky mas,tolko si vycerpas este pred nastupom na MD ak ti ju ovsem nepreplati zamestnavatel

zuzub
28. okt 2009

no to práve, že neviem kebyže sa od nového roka vrátim do roboty tak mám nárok na celú dofču? 😕

evus
28. okt 2009

zuzi,ty si teraz PN?

vavenka
autor
28. okt 2009

Zuzi no tak ano, aj ked - vychadza ti narok na dovolenku za necele 3 mesiace, co su 4-5 dni predpokladam......
Preco sa pytas?

zuzub
28. okt 2009

hej som PN, ale chcem sa dať okolo 20.decembra vypísať lebo mám ešte starú dovolenku a nechcem aby mi prepadla chcem ju vyčerpať, dúfam, že doki s tým nebude mať problém 😒 so šéfkou som sa už doho že si po PN beriem hned dofču a hovorila, že v pohode....len neviem po tom novom roku ako to poriešim

vavenka
autor
28. okt 2009

Zuzi dovolenka ti urcite neprepadne, budes ju mat ked nastupis spat do prace po MD 😉

zuzub
28. okt 2009

z toho roka mi vavenka prepadne ked si ju nevyčerpám tento rok lebo nám dali také nariadenie, že si ju musíme vyčerpať, nedá sa ani preniesť a už bôbec nie preplatiť 😒

vavenka
autor
28. okt 2009

Zuzi ja som myslela tu z roka 2010 😉
Ja som si na tento rok vycerpala najprv dovolenku a az potom sa dala vypisat......Takze tento rok ja uz mam porieseny a jasne - ked ti ma prepadut tak si ju radsej vycerpaj.... A nedala by sa so sefstvom pre teba dohodnut vynimka? Lebo kebyze potom zas ostanes PN, tak zas zacinas s 30% prve dni atd atd.......

zuzub
28. okt 2009

prečo by som mala potom len 3O%?? 😕 len ja som aj kvôli tomu,že cez Vianoce byť PN nič moc rada by som išla pozrieť s mm aj na východ k jeho rodinea úpočas PN by som nešla ☹

vavenka
autor
28. okt 2009

Zuzi no tak sa plati PN: neviem teraz presne, ale prve dni PN je to 30%, potom viac, a po 2 tyzdnoch alebo ako prechadzas na tych 50% z hrubej mzdy.....
No ja absolutne neriesim ci som doma alebo nie, aj na chatu by som schcela ist na silvestra aj se bude pendlovat cez vianocne sviatky....Kebyze pride kontrola tak sa zozenie peciatka 😉

zuzub
28. okt 2009

my to máme ale Vavenka tak, že 2x ročne nám zamestávateľ platí vyššiu PN t.j 90% tých 10dní.
no uvidím ako to ešte poriešim možno ma doki vôbec nebude chcieť vypísať

vavenka
autor
28. okt 2009

Jaj Zuzi tak to mate super 🙂 u nas ziadne taketo socialne vyhody nefunguju 😖 Ved presne, uvidis 🙂 To by sa ti fakt chcelo v januari nastupit este do roboty? 😅 Ja si to uz ani predstavit neviem 😀 😀

zuzub
28. okt 2009

no asi veľmi nechcelo 😀 😀 😀 😀

zuzub
28. okt 2009

to by som len tak 2 týždne a potom by som sa dala na PN 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre