Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
22. sep 2010

Mum tak si s dockalaa!!!! Gratulujem, uzasne miery, tesime sa na fotky a prajeme vela zdravicka, stastia a aspon takeho dobrunkeho Romanka, ako je Verca 😵 😵 😵 😵

Janulik neboj nic, zbehne to ako voda, ani sa nenazdas 😉

petulig
22. sep 2010

gratulujeeeeem 🙂))

tinika
22. sep 2010

@mum_to_be gratulujem, tak predsa som dobre tipla 🙂)))) dostanem od Romanka pusinku za odmenu? Tak nech sa vam drzi, je zdravučky, rastie do krasy a pre radost rodičov a sestričky 🙂 dufam ze si sa velmi netrapila, ked ti porod vyvolali 🙂

evitkamalicka
22. sep 2010

jeeej gratulujem

zuzub
22. sep 2010

@mum_to_be SUPER, gratulujem 😵

@vavenka šťastnú cestu, užite si to 🙂 a hej my sme bolo už na druhom očkovaní tiež dve injekcie plus ja som davala aj rotavírusy 😉

nikka_
22. sep 2010

@mum_to_be gratulujem k Romankovi, nech je zdravučký, rastie do krásy a robí mamke samú radosť.. teším sa..

tinika
22. sep 2010

@mum_to_be či to tebve mali az vo stvrtok vyvolavat ne? tak to nakoniec samo prislo? tak to som fakt tak super tipla???

ingulik
23. sep 2010

mum velka gratulacia aj cez MK....vela zdravicka, pohodicky a mliecka prajeme 🙂

slniecko4
24. sep 2010

@mum, gratulujem a prajem,nech je Romanko spokojnučké bábätko a máš veľa mliečka. 🙂

katka444
24. sep 2010

mum gratulujem 🙂

zuzub
24. sep 2010

@katka444 kati ahoj, ako sa máte?

katka444
26. sep 2010

mame od stredy sopliky tak odsavame. a uz aj kaslik nas chyta. davam jej stodal. zajtra asi pojdeme k dr. chvalabohu teplotu nema.

zuzub
26. sep 2010

@katka444 juuj tak to nič moc my sme už soplikovali dva krat treba len odsavať a my sme mali Libenar fakt pomáhal 😉 tak nech je Kristínka čo najskôr zdravučká 😉

mum_to_be
27. sep 2010

ahojte dievcata, romanko mi spinka, veronika je od 8:30 na varovke u mojej maminy, tak som bola trosku na facebooku a idem vas aj sem pozdravit. 🙂 romanko sa nakoniec vypytal na svet sam, den pred planovanym vyvolavanim (a zaroven aj den pred mojimi narodeninami). vlastne uz v noci z 21. na 22. som citila nejake kontrakcie, ale nic silne, nic pravidelne. rano este u nas bola kamoska s malou, odchadzali o 11:00 hod., my sme potom s vercou varili, najedli sme sa a ako sme jedli, som si uvedomila, ze brucho mi tusim tvrdne dost casto (ale nie moc bolestivo). tak ked som ukladala veroniku, merala som si intervaly medzi tymi tvrdnutiami, no a 12:20 hod. mala zaspinkala, tak som volala manzelovi, ze asi sa to zacalo. vtedy boli kontrakcie tak po 10 minutach, ale nie celkom pravidelne. o 14:00 hod. sme prisli do nemocnice, to som uz mala intervaly skratene tak na 3 minuty! a otvorena som bola na cca 4 cm (rano na kontrole u gynekologa o osmej to boli 3 cm). proste slo to cele strasne rychlo... a o 15:55 hod. sa narodil romanko. dali mi aj epidural, aj injekciu na urychlenie, ale epidural mi ani poriadne nestihol zabrat, bolo to dost dost bolestive. pri veronike si pamatam, ze samotna druha porodna doba bola len o tlaku a bolest som necitila, teraz bola ta bolest dost intenzivna. ale hlavne ze uz to mam za sebou... 🙂

tinika
27. sep 2010

@mum_to_be tak super, mas to za sebou a teraz sa uz len tes z maleho 🙂 nas to este len čaka, druhe tehu a porody 🙂 aj sa občas bojim, pri patkovi som bola hrdinka bo som nevedela čo ma čaka, a navyse kazdy hovori inač, ze po sc aj dasli na sc porod, niekto ze v poho prirodzeny tak uvidime

mum_to_be
27. sep 2010

inak, malicky je zlaty, dobrucky, akoze mat len jeho, uplna pohoda... 😉 ale strasne dlho papkava, da sa povedat, ze dnes rano jedol takmer non-stop od 7 az do 10 hod.!!! od 10:20 mi spinka, len ho po dakych 2 hodinach dojcim. poobedia mi skoro cele zatial vzdy prespinkal, no a potom ma zase take papkanie po kupkani, od 19:30 az do snad 22:00 hod. proste zaspi po dakych 20 minutach papkania, ponosim ho, dam do postielky a o chvilu je hore a mlaska a papka. a takto dokola, proste aj 5 krat!!! tak neviem, ako to budeme hlavne rano riesit, lebo 3 hodiny sa mi sama veronika ani nahodou neprehra, no neviem este. snad sa to papkanie casom upravi, neviem, preco je to takto, akoze uz ste to poculi, ze dieta 5 krat po sebe dojcite po cca 20 minut? najlepsie je, ze tie prsia su aj tak stale plne, tvrde, aj po tolkych kojeniach...

tinika
27. sep 2010

@mum_to_be neboj moja kamoska mala to iste, a cez den jej mala vydrzi uz aj 5 hodin spat v kociku a nepapat, ale večer este stale dlho papa mala ma 2 mesiace skoro

mum_to_be
27. sep 2010

@tinika - vecer mi to nevadi, ok, tak papame aj 5 krat, ale to nie som sama doma s detmi... proste manzel kupe, uklada veroniku a ja som pri malom... ale co s tymi ranami, to si neviem zatial predstavit...

tinika
27. sep 2010

@mum_to_be nejak sa to ustali len treba trpezlivost

mum_to_be
27. sep 2010

teraz sa mi podarilo dat malemu dudel a zaspinkal skoro hned. a to sme sa predtym tiez uz asi 3-4 krat krmili... mozno to bude riesenie na tie jeho papkania. (inak, ked som mu skusala dat dudel v porodnici, vypluval ho a dokonca ho raz aj napinalo na zvracanie, tak som si myslela, ze bude take to dieta, co dudle odmieta...)

tinika
27. sep 2010

kocky prosime si dalsi hlas

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/adky/

vdaka

@mum_to_be mozno si zvykne a ked nie tak aspon jedna vec od ktorej nemusite odučat .)

slniecko4
30. sep 2010

ahojte babenky,ako sa máte? som sa neozývala posledné dni,lebo máme drobca chorého,od pondelka máme teploty a hnačky,v utorok sme už boli na pohotovosti,lebo zvracala až cez nos,bola biela ako krieda,teplota jej stúpala,dnes sa k tomu pridružili soplíky a nádcha,čiže veselo..

tinika
30. sep 2010

@slniecko4 moja zlata, tak skore uzdravenie, nas dnes tiez pri večernom zaspavani reval hodinu jak tur tak bolestivo ale teplotu nema, ale ked som chcela dat gelik na zubky ta sa krutil jak ... tak zubky asi zase

slniecko4
1. okt 2010

@tinika,nás sa tiež každý pýtal,či jej nejdú zúbky,ale nevidím,aby jej nejaké išli.. my mali včera úžasnú noc,nechcela zaspať ani v postieľke,ani na posteli,ani na rukách,ani v kočíku,už som hotová bola z nej.. keď plakala,viac sa jej soplíky robili,čiže trebalo odsávať,keď konečne zaspala,kýchlo sa jej,tak sa zobudila,proste,keď sa darí,tak sa darí..
Dnes ideme na kontrolu,hnačka ustupuje,ale nádcha je tu aj s kašľom.. Paťko už má koľko zúbkov? Peťka stále len tie dva.. 🙂

tinika
1. okt 2010

@slniecko4 no my tiez dnes desna noc, nechcel ani cumel furt sa otačal ked sa niečo priblizilo k puse ale zuby furt nikde :(( tak sa tesim na očne a stoličky ked pri tychto sa takto trapime, zatial mame len 2 dolne zubky

mum_to_be
1. okt 2010

zubky vam nezavidim... ☹ veronika si prvy horny vytrpela a potom hlavne tie ocne, ked jej vysli dva naraz. to mala horucky a trapila sa... nam uz chybaju len posledne stolicky, tie su vraj tiez dost bolestive.
inak, zatial to s dvoma detickami zvladame vcelku dobre, tento tyzden po navrate z nemocnice mi velmi pomahala moja mamina a aj svokra, takze vacsinu casu som bola len s romankom. mali sme asi dve dopoludnia a jedno popoludnie, ze som na oboch bola sama, ale nejako sa to dalo zvladnut. zle je len, ked potrebujem ulozit spinkat veroniku a je hore aj romanko, inak to az taky problem nie je... 🙂 romanko je zlatucky, zatial vela spinka, takze pri nom si aj porobim aj trosku oddychnem. dnes som vyskusala manduccu, zaspinkal mi tam ani nie za 10 minut, tak vidim to, ze sa bude asi dost pouzivat. 🙂

haninkat
1. okt 2010

ahojte babulenky, ako sa dnes dari?

slniecko4
1. okt 2010

tak sme prišli z kontroly,Peťke hnačka ustupuje,na soplíky a hrdielko sme dostali dithiaden a kvapky do nosa.. Že jej to nestieklo nikde,tak len ten dithiaden má brať ráno a večer na ukľudnenie sliznice.. A výsledky z výteru ešte neboli,tak dúfam,že tá hnačka bola len vírusová..
@ mum, som rada,že vám to takto ide,my by sme chceli tiež druhé bábo cca po roku,čiže by som mala druhé ako ty teraz Romanka. 🙂 a spinkajú na obed spoločne? nebudia sa navzájom?

tinika
1. okt 2010

sutazime dalej, hlasy od znova počitaju tak skusame stastie, dakujeme za hlasy

http://www.pampers.cz/cz_CZ/photoCompetition?ba...

@slniecko4 skore uzdravenie

slniecko4
1. okt 2010

@tinika,ďakujeme a hlas pošleme.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre