Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
4. mar 2010

náš krpček je už mesiac dolu hlavou, mám napísané, že hlavička nalieha na vchod.
vave jasne,že som pn a pojdem na tu skorsiu matersku.
ja mám celkovo asi slabšiu maternicu k tomu ešte tie čistenia... ja som otehotnela po 7mesiacoch tak neviem...ale čo sprvavím no proste tej mojej maternici nepomožem... 😒
kati mojej kamoške sa malý otočil okolo 36tt takže ešte máš nádej 😅

katka444
4. mar 2010

ahoj zuzub. tak fajn, ze ste uz doma. akurat som dnes myslela ze ti poslem sms. tak sa len setri. ved ja si tiez este davam nadej ze sa predsalen otoci.

tinika
4. mar 2010

kati tak cisarak hej 🙂
zuzi moj uz od 20tt bol dole hlavou a aj tak som skoncila cisarskym bo sa vybral zlou stranou hlavky von 🙂 ale super ze ste ok vydržte aspon do 36tt

zuzub
4. mar 2010

ja mžnom tiež pôjdem na cisarsky, kvôli tej maternici ale to ešte neviem, uvidíme čo zajtra povie môj doki som zvedavá...

tinika
4. mar 2010

no kocky to jedno ako len nech si neuzijete oboje ako ja 🙂 bo teraz mam dilemu ze ako budem rodit druhe 🙂

vavenka
autor
4. mar 2010

Kati a teda to je dobre, alebo zle, ze cisarsky? 😅
Joj ja by som mozno bola troska radsej, kebyze mozem porod prespat 😅 ale tak prezijeme, vsakze 🙂

Dnes som si uz konecne kupila jednorazove nohavicky a nejaku kozmetiku, mozem pobalit tasku 😀 teda este mam cas, ja viem, ale tak radsej nech na nu sada prach ako keby som potom mala stresovat.....
A zastavila som sa v sekaci 😅 mali v Genesise 60%tny vypredaj, tak som za 4,- eura take kusky povyberala pre vandu 🙂 riflova suknicka, kratasy, saty, tricko saint olivier, no super.... Aj ked fakt zacinam pochybovat ze ponosi vsetko, niektore veci isto neoblecie ani raz 😀

maxii
4. mar 2010

caute 😉

Kati tak ty ma asi predbehnes.... 😅 😅 ja idem tiez z poradne (uz u porodnika) a nasa mala ma uz vyse 2600g !!!! neviem co tak rastie, sak som chcela rodit 3 kilovu 😀 😀 tak dufam teda ze nebudem prenasat ked takto jej chuti papat zjavne 😀

vavi pekne si pokupila 😉

zuzi vitaj doma...hlavne ze ste ok 😉

zuzub
4. mar 2010

ahoj maxii, dakujem, vy ste už teda riadne veľký 🙂 ja som zvedavá koľko má našw malý, som sa v nemocke ani nepýtala v tom strese ked mi sono robili...
ozaj už máme doma to lehátko chicco, jeden kámoš bol v LM tak nám ho bol u tej kočky zobrať a je fakt parádne úplne zachovalé, teším sa 😀

ingulik
4. mar 2010

ahojte baby...pozrite si toto...ak kupujete autosedacky, moze vas to zaujimat http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/test-tieto-...

vavenka
autor
4. mar 2010

Cautee 🙂

Sme kupili farby, zajtra sa maluje spalna - bude fialovo/biela kava 🙂 uz sa tesim, a potom sme boli na pizzu, juj jaka som prezrata 😉

Maxii pekna vaha 😵

ingulik
5. mar 2010

bre ranko 🙂
kde ste vsetky? este spinkate?
...Nika si dnes zmyslela, ze najlepsie bude vstat uz o 5.45 😒 ....aleo siedmej si to rozmyslela a spi dalej...len ja uz nemam spania 🙂
co mate dnes v plane, takto v piatok?
ja asi vybehnem do mesta s mamkou...uz davno som nebola nikde po obchodoch... 🙂 a vsetky tehule tu tak veselo nakupuju, ze normalne zavidim 😀

tinika
5. mar 2010

ahoj ingulik nas patko sa zase rozhodol ze cvhce papat o 5 ale som mu to vyhovorila, z papame po 6 tak este zaspal 🙂 ja sa tiez chystam do mesta idem na ten danovy odniest danove a opravit vetrovku - uz zasa 😀 pre to moje velke brucho sa mi uz zase zips pokazil

ingulik
5. mar 2010

tini..tak snad uz pride jar a bundy a vetrovky zalozime do skrine aspon do decembra 🙂
ja som si chcela dnes vestu obliect, ale tak tu fuka, ze predsa len vetovku obleciem...

tinika
5. mar 2010

sak super ingu druhu vetrovku som včera čimsi obliala a flek jak fras ani som si nevsimla som taka po meste chodila, zmrzla na kost a nas.. som jak sa mi dnes asi vsetci ludia chceli pomstit, cesta busom dnes hruza des, ale nechce sa mi rozpisovat, uz som doma v teple tak je to jedno ale by som zabijala hihi

katka444
5. mar 2010

ahojte,

tak ja som dnes absolvovala kadernicku. nech sa mala nezlakne ked pride na svet 😀

myslim, ze prirodzeny porod ci cisarsky, vsetko ma svoje vyhody i nevyhody. ja budem spokojna, ked to hlavne vsetko prebehne v poriadku. nech je mala zdrava a ja sa rychlo zotavim. na cisarskom by bolo super, ze nezazijem porodne bolesti. zaroven mam pocit, ze mi asi bude trooosicku luto, ze nebudem vediet co su to bolesti. ale ten hore to uz nejako zariadi.

ingu, tinika, ja som sa dnes tiez zobudila o pol5 a nie a nie uz zaspat. to je asi priprava na nocne vstavanie 😀 . potom som zadriemala asi po 6 a pred osmov som sa zase zobudila na bolest bedrovych klbov a bolo po spanku.

maxi tak mala je uz riadne velka. mne vcera nepovedal vahu. v podstate ani nemaeral, lebo iba kukol polohu a urobil tie prietoky. ja som myslela, ze to davaju take pasy na brucho a to on nejako cez sono robil a si to vytlacil a vlozil do karty. a cosi zapisal do tehu knizky.

tinika
5. mar 2010

no ja by som tiez uz konečne mohla ist na melir od kedy som bola tehu som nebola, uz nemam skoro nič 🙂 aspon si vlasy oddychli 🙂
kati hej ved aj ja vravim ze som si sice boleesti uzila aj počas porodu aj po, ale neriesim, som rada ze maly je ok a proste ja musim mat vsetko komplikovane 🙂) tak apson tehu bolo celkom v poho az an začiatok 🙂

zuzub
5. mar 2010

ahojte, dnes som bola na poradni, malý má cca1600g, otočený úplne dolu hlavičkou, doki nás pekne pomeral hlavičku bruško chodilo pozrel obličky a pod.všetko ok.zvýšil mi dávku magnézia na 3xdenne po 2tbl a mám oddychovať.
a bola som dnes objednať postieľku aj matrac. 🙂

tinika
5. mar 2010

zuzi super
ja len pozeram čo za veci vam povedia, mne robili sono ale len tak ze tu ručka, nozka ... ale ze merali hlavičku a nepovedali kolko ma a tak

zuzub
5. mar 2010

čau tini, no je to sranda, že tých drobcov takto merakú, chodidlo mal 5,19 doki mi hovoril, že malý je takú akurát 😀 ja som rada lebo šak teraz sa akési veľké deti rodia 😖 ked som bola teraz v nemocke tak jedna baba porodila chlapčeka 4,5 kg a 55 cm!!! 😨

vavenka
autor
5. mar 2010

Caute 🙂

Tak na dnes domalovane, zajtra nas caka este jedna stena a polovica bytu je hotova - teda spalna, detska a chodba.....

Kokso tak moja mala je teda potom riadne velka, ked tak citam - Zuzi, KAti.... No sakra, kto to vytlaci? 😀

Ja uz by som zajtra chcela spravit poriadky v skriny a vetrovky a zimne topanky pekne odlozit na letny spanok 🙂
viem ze este asi tyzden bude zima, ale to uz nejak vydrzim 🙂

vavenka
autor
5. mar 2010

v SKRINI samozrejme 😅

tinika
5. mar 2010

fuha zuzi tak nas mal 50 cm a 2850 tak aj normlane keby som rodila ta v pohode

vavenka
autor
6. mar 2010

Ahojte, tak konecne sme dnes domalovali chodbu a spalnu, uz len obyvackokuchyna, ale to az o tyzden, davame si s tatkom pauzu, mam toho momentalne plne zuby 😀

Aky ste mali den? Ja budem mat zajtra isto svalovicu 😀

zuzub
6. mar 2010

ahojte, vavenka trochu aj oddychuj 😉
my sme dnes vegetili, boli sme akurat na nakup a ja som si bola zobrať veci z roboty.u nás je vonku poriadna kosa, už nech je po zime

vavenka
autor
6. mar 2010

Zuzi ja som uz dnes pobalila zimne bundy a topanky do krabic a zaniesla do kumbalu, ja uz mam po zime 😀

Hej hej, este treba dopratat, ale uz kaslem na to, ved aj zajtra je den, aj pozajtra, tak co 🙂

zuzub
6. mar 2010

jasne ved mas este kedy porobiť... ja už sa nič také robiť nechystám, iba prrať a žehliť vecičky budem a musím ísť ešte do zdrav.potrieb na nákup ani neviem čo mi to treba dokúpiť....ty máš nejaký zoznam čo treba?

vavenka
autor
6. mar 2010

Zuzi zoznam nemam, ale uz som bola v potrebach, tak ti pisem co som kupila ja:

- sietovane gatky poporodne - 3 ks - niesu uplne ze jednorazovky, teta vravela ze parkrat sa daju oprat
- vlozky - mam 50 ks
- bepatnhen - na bradavky aj pre malu keby trebalo
- postolkove nohavicky jednotky - 2 ks som kupila
- podlozky tie velke, pre seba - mam 5 ks
- jednorazove vlozky do podprsenky jedno balenie (30ks)

Aj kozmetiku uz mam nakupenu - v DM mali tak mini balenia zubnej pasty, samponu, mam dajake vzorky kondicionerov, tak toto beriem miesto celeho balenia; v lekarny som si aj vypytala vzorky kremov, nech tam netaham cele krabicky 😀 labelo mam kupene, sprchac, tie uz navlhcene tampony na tvar som si kupila, gulicku proti poteniu taku mini rexonu a to je asi vsetko 🙂

+ mam nachystane plienky a obrusky na ritku pre malu...

Myslim ze zhruba vsetko asi 🙂 zatial to mam nahadzane na kope za dverami v detskej, uz len to pobalit 😉

vavenka
autor
6. mar 2010

Teda na tej kope mam uz aj novu kefku zubnu a jeden kotuc toaletneho papiera 🙂

zuzub
6. mar 2010

fiiiha vavenka šak ty už máš skoro všetko 😅 musím sa aj ja už vybrať na ten nákup, čosi už aj mám ale iba minimum

vavenka
autor
6. mar 2010

Zuzi no ja mam pocit ze uz mam vsetko 😀

Este nemame soplnovu odsavacku.... Inak mozem ist rodit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre