Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
26. máj 2010

Zuzi hej uz sme boli, Vande sa celkom paci v kociari, len musin kocikovat, hompalanie na mieste ju nebavi 😀 😀
No dnesok ti nezavidim, aj ja uz mam za sebou par takych dni, neboj, nieje to pravidlo, zajtra dufajme maly pospinka viac 🙂
Nasa bola dnes dobra, do takej tretej, potom zacala nariekat, a dost place aj ked je unavena, a to len na ruky taky cas, a pochodovat, po sediacky neplati 😀 😀 no co uz, ved sme mamy na plny uvazok, to je nasa hlavna praca momentalne 🙂

Inak z toho jedla som uz magor, v jednej knihe pisu ze ryba je alergen, v dalsej ze treba ju jest, v jednej pisu ze s mliekom opatrne, v druhej ze mlieko treba, no neviem uz co...

A pritom ryby milujem, len teraz fakt neviem ci si dat ci nie 🙄

Ako som pisala, jem piskoty, jogurty, kuracie maso, cestoviny a podobne veci, ale uz sa mi ziada trocha zmeny 😅

Dala by som si pizzuuuuuu 😅

zuzub
26. máj 2010

vave ja som jedla 3 dni vypražane ryby také boli fajné strýko doniesol z čiech a starká mi ich vypražila a malý bol v pohode.
mne hlavne chýba zelenina ☹ paradajky, uhorky a pod... čo už musíme vydržať.
my sme vonku ešte neboli, u nás je stále hnusné počasie prší a prší....tak dúfam, že cez víkend sa podarí.
a v noci vave ako spávate?

evus
26. máj 2010

vavus,nieeee,ja som to nemyslela v zlom,len bryndza nafukuje,tak reku,ci ju brusko nebolelo

vavenka
autor
26. máj 2010

Evus no mna nikdy bryndza nenafukla, to pocujem prvykrat, ale nehadam sa ....
Zuzi noc je ok, zaspi ta o 22:00, poto sa zobudi okolo druhrj-tretej, potom o piatej a potom o osmej vstavame 🙂

zuzub
26. máj 2010

tak to máme vave skoro rovnaký nočný režim 😀 budem na vás myslieť ked budeme hore 😀 😀 😀
som zvedavá ako bude dnes v noci, ked tu bude spať moja mamina, dúfam,že sa vyspí 😅
mm ten má taký spánok, on sa skoro nikdy nezobudí ked som s malým hore alebo len tak kukne otočí sa na bok a spí dalej 🙂

mum_to_be
26. máj 2010

zuzub, tuniaka a olivy by som jedla opatrne kvoli moznym alergiam, predsa len, su to cudzokrajne potraviny...

mum_to_be
26. máj 2010

nase ryby by som sa nebala jest.

tinika
26. máj 2010

kocky ked tak na neho pozeram ani sa mi nezda na tych 8 kil ved jeho bratranec mal tiez tolko a vyzeral vačši este 🙂 ale posledne poschodie uz fučim ked ho vynasam bo som nejaka unavena posledny mesiac

adenka
26. máj 2010

ahojte,

baby v tom jedalnicku sa fakt nemusite az tak obmedzovat..ja som jedla vsetko okrem strukovin, kyslej kapusty a takych veci co fakt naduvaju alebo su velky alergen... a mala mi dnes pekne spapa vsetko co jej dam...okrem cervenej repy 😀

vave pri tom tvojom acidku ma napadlo...ja som sa tiez nadajala acidkom a ked som to povedala na poradni tak mi doktorka povedala ze nesmiem pit acidko lebo su tam nejake kultury ktore mala nemusi stravit a moze ju z toho boliet brusko.. som bola v soku, lebo v nemocke sme mali acidko nazdy druhy den, ale ked som vysadila, tak bolo lepsie...

aaa este ked som pila bezkofeinovu nescu, tak mala mi nevedela spavat... teda neviem ci niekto pijete, ja len tak pre info...

a paradajky, nam v nemocke povedali - skuste...ak sa dieta vyhadze na cerveno pri zadocku, tak nejest...ak nic, tak kludne jest, ale zas nie kilo denne..

maxii
26. máj 2010

caute mamicky 😀

vave, ja som po mesiaci zacala jest okrem strukovin a surovej cibule uplne vsetko...jem aj paradajky, aj jahodky planujem jest, mliecne vyrobky jem a dost vela, aj oriesky som si uz dala, aj cokinu, aj petrzlenovu vnat jem v polievke (lebo zevraj aj to je alergen!!!)
Ved to y sme dokopy nic nejdli kebyze dodrziavame vsetky tie zasady, lebo vsade pisu nieco ine, mna z toho islo porazit!!!
Pocula som uz aj nazor, ze ked mamicka je vsetko aj tie alergeny aspon ich dieta ma v malej koncentracii v mliecku od malinka a nebude na ne alergicke....tak si vyberte 😅 😅 comu verit ???

mum_to_be
26. máj 2010

je to ozaj take - bud budes mat tu stravu jednotvarnu alebo budes jest zo vsetkeho trosku a odsledujes si, co malickej (ne)robi dobre. vavenka, ale bude to len a len lepsie, neboj sa.
adenka, verca cervenu repu uplne zboznuje. a este zboznuje kukuricu a hrasok. toho by zjedla snad neobmedzene mnozstvo... akoze do tyzdna mame repu ako prilohu k hlavnemu jedlu snad kazdy druhy den. 🙂)) a jedine, co nechce, je umele mlieko... co je teda skoda, ale co s nou... minuly tyzden mi dokonca zjedla na obed cestoviny so spenatovo-bambinovou omackou, to ma fakt prekvapila!

mum_to_be
26. máj 2010

babenky, uz sa dako neviem prinutit k tomu uceniu, brrr, uz nech je to za mnou... poslite daku pozitivnu energiu... papa... radsej by som sa uz pomaly zaoberala vybavickou pre maleho romanka ako tymto... 🙄

tinika
26. máj 2010

ingulik zajtra držim palčeky

vavenka
autor
27. máj 2010

Dakujeme za rady 🙂

Jasne, budem pridavat, ale to sestonedelie uz nejako vydrzim, aj tak sa mi puci pri kazdom prdiku.... Nakakane ma v kazdej plienke, peknu "prazenicu", puci sa mi pri vetroch, ako niesu to trojhodinove place, ale tak po polhodinke skoro po kazdom kojeni si poreve, a to mi fakt nestoji za to, este vydrzim a po sestonedeli budem postupne pridavat pomalicky......
Muum musis vydrzat, ved uz nemas vela 🙂 a aka budes na seba pysna po 😉 ja som chcela pocas tehotenstva napisat rigorozku, ale nedostala som sa k tomu 😅 (no ved jasne, ked som cele dni presedela tu na konovi 😀 )

mum_to_be
27. máj 2010

vavenka 🙂 ja som tiez pri veronike, ked som ju cakala, bola vela na MK, ale teraz som sa snazila fakt to obmedzit, aby som tu skolu dokoncila... pri dvoch detom by to bolo len a len tazsie... prave mi zobrala mamina veroniku, tak idem sa rovno ucit. papa babenky, drzte sa.

vavenka
autor
27. máj 2010

Mum no ved jasne, u teba to je ine, a hlavne, ja nemam nejak moc velku motivaciu, v praci mi to netreba, len by sa mi titul pred menom zmenil - a ja niesom moc na akademicku karieru a tituly 🙂 🙂 aj ked nasi by sa isto potesili a v konecnom dosledku aj ja by som bola spokojnejsia, lebo to by bol vrchol mojho studia, takto stale tlacim pred sebou take pomyselne bremeno ze kurnik mohla by som si to spravit konecne, ale na mna prilis slaba motivacia 🙂 mam strach ze si to uz asi nikdy nespravim 😀

mum_to_be
27. máj 2010

vavenka, teraz si uzi a vychutnaj vandusku... ja by som sa na studium popri takom malom dietati urcite nedavala... a ked trosku vyrastie, uvidis, znovu to zvazis...

vavenka
autor
27. máj 2010

Mum co si, teraz nieje sanca 🙂
Aj ked - to uz v podstate nieje studium ako take, uz mam aj temu, tam treba len napisat rigoroznu pracu a ist ju obhajit + statnice z 2 predmetov.... Aj ked si neviem predstavit ze by som sa po tolkych rokoch zas mala ucit tie gebuziny 😀

mum_to_be
27. máj 2010

dnes sa mi dobre uci 🙂 akurat vercu som mala za cely den snad 2 hodiny...

zuzub
27. máj 2010

ahojte, my dnes máme celkom v pohode den, mamina tu bola od včera večera tak mi bolo hned veselšie len sa chuda veľa nevyspala kedze ona nie je zvyknutá na také vstávanie 😀 malý spinkal od 22 do 2.30 ale potom zaspal až o pol piatej taky bol daky uplakaný a potom sa budil každú hodku a pol dve do deviatej ale tak ja som už zvyknutá.
a dnes normálne neverím dali sme ho na obed o dvanástej spať na balkon do kočiara a spal až do 16hod! 😅 😨 napapal sa a teraz zase od piatej spinká v kočíku asi sa mu páči na vzduchu 🙂 dnes je u nás celkom pekne dúfam, že aj cez víkend bude chceme ísť konečne aj s mm na prechádzku.
inak čo sa týka tej stravy tak ja mám pocit, že také babenky čo všetko v pohode jedia tak bábätkam nič nie je a ked si dáva niekto čo najväčší pozor na stravu tak bábätka bolia bruška a pod...
mum ale aj taj ta obdivujems tým učením 😉 mna mm stále posielal nech si dialkovo spravím ešte vyšku ale ja som strašný lenivec nechcelo by sa mi učiť 😖 😀

mum_to_be
27. máj 2010

zuzub, kym mas take male dieta, je to faaakt tazke. ja som si robila tu prvu vysku denne, slobodna, to bola pohoda a pritom to bola tazka skola... teraz som si to vyskusala najskor skombinovat len s pracou, potom s manzelstvom, potom s dietatom, a teraz este s druhym dietatom na ceste a poviem ti, je to cim dalej tym tazsie... a to este mozem byt rada, ze mi nebyvalo v tehotenstve zle, ze najvacsiu unavu v prvom trimestri som nemala pocas skuskoveho obdobia alebo statnic... a hlavne mozu mi neustale pomahat nasi a svokrovci s varovanim veroniky...
uz len taka malickost - spravit teraz statnice, ked sa mi podarilo dostat az sem... 😉

a co INGULIK???

zuzub
27. máj 2010

neboj mum to už zvládneš 😉

janulik.j
27. máj 2010

ahojte 😉
Mum uz sa ti to krati!!! a potom sa uz budes moct na plno venovat prichodu Romanka... joj zas kupovat tie malilinke vecicky MNAM 😉 to mas super, ze ti vasi takto postrazia Veroniku, aj ked ti je urcite smutno, ze si bez nej. Ja tiez niekedy chlapov vyzeniem, a potom im po 2hod. volam, ze kde su, nech uz sa vratia 😀

Inak dnes sa Kubis zobudil 4,30 na mlieko a potom nie a nie zaspat, nakoniec zaspal 6,30 a spal do 9tej nastastie, lebo inak by bol cele doobede protivny a ja tiez 😅 takze zuzub a vaven vidite, ze aj ja byvam este pocas noci hore a to si myslim, ze uz mam narok, aby prespal celu noc ! 😀 😀

tinika
27. máj 2010

Ingulik je MGR 🙂GRATULUJEM

tinika
27. máj 2010

janulik moja neter ma 2,5 roka a svagrina sa este celu noc nevyspala 🙂) no a to vstavanie cca o 4 poznam aj ja .)

mum_to_be
27. máj 2010

ja som ingulik prave blahozelala na facebooku. zavidim!!!! 🙂

vavenka
autor
28. máj 2010

ingu blahozelaaaam 🙂

mum_to_be
28. máj 2010

caute caute, no my sme dnes vstavali uz o siestej. dnes mam naplanovane uz posledne otazky a tri dni by som chcela opakovat... jaj, uz sa to blizi, fakt blizi... ako sa maju cerstve maminky? vyspali sa aspon trosku?

zuzub
28. máj 2010

ingu blahoželám 😉

mum_to_be
28. máj 2010

moji spoluziaci su uz poniektori inzinieri 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre