Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

adenka
24. máj 2011

@vavenka zajtra sa mi zrusil jeden progran, tak ak nepojdem fotit tak mozme... zavolame alebo napiseme si dopoludnia... mohlo by byt tak okolo 4? a kam pojdeme? mesto?

tinika
24. máj 2011

@vavenka hej som vypisana ale v juli uz chcem aby som nebola bo ideme na dovcu 🙂 no ja bars tomu neverim, viem ako mi bolo pri patovi stale horsie a horsie ale su aj lepsie dni 🙂) dnes ten horsi .) strasne ma picha občas sa mam problem pohnut tak mam zabavu pri malom aj preto je to tazsie bo pri prvom človek sedel v robote abo oddychoval 🙂 ale sak zvladneme, dufam, ze za odmenu bude baba :D bo neviem či zvladnem este jedno take tehu 🙂 pri dvoch detoch

vavenka
autor
25. máj 2011

@adenka Aden mozme, o stvrtej pred Tescom na hlavnej? ja sice nebudem dlho, tak mozno hodinku - aj to pochybujem ze mi decko vydrzi v kociari, takze sa aspon prejdeme, dame zmrsku a ja potom budem zdrhat..
Moze byt? 🙂
Tini fiiha a kam sa na dovcu zberate? My toho roku nic, priorita je prestahovat sa.. Ale aj keby nie, asi by som s malou este nesla nikam ,strasne ziva je, neposedi, len beha v kuse a ja za nou, to by pre mna nebol ziaden oddych..... No a o rok tiez nic, to bude mat krpec 7-8 mesiacov 😀 takze potom v roku 2013 - ale to sa uz budem chystat do roboty, tak neviem neviem, ci sa ja este niekedy dostanem na dovolenku 😀

tinika
25. máj 2011

Vave len tu na Liptov, minuly rok sme boli ked pato mal necelych 8m a bolo super, to sme boli nedaleko Brezna. A ak BOh da a ja usporim, tak aj o rok pojdeme 🙂

adenka
25. máj 2011

@vavenka oki, sedi vec... ani mne neposedi v kociku ale chodim s nou do toho parku za domom sv. alezbety, tam sa vyhra s kamienkami a fontanou... idem napisat aj ingu ci nie je v KE

vavenka
autor
25. máj 2011

@adenka dohodnute 🙂
Tini no zavisi od povahy dietata, kamoska ma o 3 mesiace starsiu Julianku - a ona je poklad - taka rozvazna, nepoplasena, pohra sa, posedi.... Boli minuly rok v Turecku - vtedy mala Juli asi 8 mesiacov a tiez si pochvalovala.... No Vanda je cisty konec, neposedi, beha, lieta, skrabe sa v kuse niekam - hlava nehlava, nedava vobec pod nohy pozor, katastrofa 😀 sama modrina je... Takze pri nej tazko.. Jedine ze by s nami sla napriklad moja mama, ako aupair... Lebo inak - to cez den si clovek neoddychne - mozno na 2 hodinky, co by pospala cez obed, aj to by jeden z nas musel byt s nou a druhy co - sam na plazi? Od veci... No a vecer ani nikam ist, by sme na izbe cucali - maximalne na balkone alebo v hotelovom bare s vysielackou vo vrecku.... To ma az tak nelaka, no 🙂

tinika
25. máj 2011

NO sak ja k moru by tiez nesla, to ja pri vode cely den nevydrzim a tahat Paťa po pamiatkach .... 🙂) Ale taka dovca niekde na chate je pre nas ako stvorena .) Patko je ako kedy, ale vačšinou kludny, stači mu piesok a je spoko, tam budu mat bazenik maly tak snad tiez bude v poho 🙂) A prave kvoli tym večerom by som ensla do hotela, 🙂) my budeme pri ohniku sediet 🙂 a to je v poho odbehnut ak maly nahodou sa zobudi 🙂

vavenka
autor
25. máj 2011

Tini no ja som zas morsky typ, milujem slnko, more, plaze, secko 🙂
A s mojim deckom aj na chatu jedine tak, ze tam bude viac dospelych a prestriedaju sa pri nej.
Teraz cez vikend sme boli na grilovacke - bez draheho, len Vanda a ja a samozrejme zvysok party a mala som dost! Nikto sa moc necinil, takze som si to tam s nou odlietala sama a som povedala ze nikdy viac, kym je v takomto veku a s tolkou energiou 😀

tinika
25. máj 2011

@vavenka Tak ja zasadne na take akcie chodim s taatom 🙂 a to sa striedame, on je v tom zlaty, mam pocit ze odkedy som tehu, tak k malemu vstava viac ako ja 😀 😀 😀 a more aj ja milujem, len proste nevydrzim tam cely den len tak lenosit a lezat, bo potom by som len spala, ja chcem spoznavat krajinu a tak .)

vavenka
autor
25. máj 2011

Tini no nas tato sa intenzivne venuje stavbe, takze musime si vystacit same 🙂 ale sak jasne ze aj popozerat treba krajinu, ale tak ja zas sa viem rochnit aj cely den pri vode, s tym nemam najmensi problem 🙂 Ked sme boli na Rodose, sme mali skutre pozicane, to bola pecka.. Aj sme cely ostrov preliezli, aj plno plazi otestovali a aj som sa dosytosti vyrochnila, takze tak nejak si ja predstavujem dovolenku 🙂 zas nejake organizovane celodenne vylety ja moc nemusim 😅 a ani na poznavaci zajazd by som asi nesla teraz, to si necham na dochodkovy vek 😀

tinika
25. máj 2011

@vavenka 🙂) no my sme tak presli kos cely na skutroch 🙂 jasne, tato vas robi hniezdočko, nas uz to ma za sebou zatial 🙂) tak sa venuje krpcovi, včera som sa smiala ze o chvilu bude uspavat dvoch

mum_to_be
25. máj 2011

caute, fiha, tusim ste dost toho popisala, tak mam rest. 🙂
k dvom babatkam mam "tretie" - choreho manzela... ☹ potesi...

mum_to_be
25. máj 2011

adenka a vavenka, potom poprosime fotky vasich slecien zo stretnutia. 🙂 🙂 🙂 uzite si to.
co sa tyka dovoleniek, ja by som bez mora neprezila. s veronikou v bruchu som bola v 24.tt, potom s 8 mesacnou, minuly rok v 30.tt a teraz so skoro rocnym romankom urcite dame chorvatsko zas. my chodime na sukromie. cez obed sme si pospali aj my, no a vecer sme jedavali v restikach a to nam mala zaspala vzdy v kociku, takze sme boli vcelku "volni". teraz to uz bude tazsie s dvomi. aj ked romanko bude spinkat v kociku, co s veronikou, vsak? mozno nahovorime na dovolenku babinu, neviem, este sme sa o tom velmi nebavili...

mum_to_be
25. máj 2011

moja segra ma teraz v nedelu uz termin. 🙂 🙂 🙂 som zvedava... mala by mat chlapceka, takze to bude 8 mesiacov medzi nasim a ich drobcom. 🙂

vavenka
autor
26. máj 2011

Cauko mum 🙂 no ja som si tiez myslela, ze bez mora v lete to nejde, a toto uz bude tretie leto, co nic 😀 no ale hadam sa este niekedy mora dockam 🙂
A segre prajeme rychly porod 🙂

tinika
26. máj 2011

@mum_to_be super, moj ma s bratrancom presne 3m. a 20 minut rozdiel 🙂

tinika
26. máj 2011

@mum_to_be a nevyslo vas to draho v restiakch? bo sme uvazovali ze ak more tak chorvatsko ale vraj strava draha tam

mum_to_be
27. máj 2011

ahojte, no jasne, v restikach je to drahsie, ale zas ubytko sme mali za dobre ceny. teraz sa moc s manzelom niekam na veceru nedostaneme, tak aspon na dovolenke si doprajeme. 🙂 vavenka, ved jasne, ze sa da... neboj sa, aj ja by som prezila, keby sme riesili dom... hlavne teraz v lete to na cinziaku uplne neznasam. ale co uz... 😠 my sme obaja z rodinnych domov, tak toto berieme ako docasne riesenie...

mum_to_be
27. máj 2011

vavenka, a co vam este na dome chyba? kedy to vidite tak realne na stahovanie? druhe babatko uz pride do noveho?

vavenka
autor
27. máj 2011

Jeej mum no ja som zas panelakove decko, este aj moji prastari rodicia boli kosiciania, takze som si vidiek a rodinny dom vobec neuzila, ani ked som k babkam a dedkom chodila, takze zatial mam len predstavy, ako sa v dome byva a uz sa neviem dockat.
No - taky oktober by mohol byt, snad sa to dovtedy podari dokoncit. Teraz sa dokoncuju steny. Buduci tyzden sa zacina robit kupelna a wcko. Potom podlahy a dlazby v juni hadam sa podaria, no a medzitym treba teren upravit, chodniky porobit, nejaky plot by sa zisiel 🙂 a teda august - september linka a vstavane skrine a nejaky nabytok zadovazit a mozme sa stahovat 🙂 tak ale to je plan, uvidime aka bude realita.

mum_to_be
27. máj 2011

my sme byvali v dome, ale v meste, takze taky super kompromis 🙂))

mum_to_be
27. máj 2011

vavenka, to neznie zle, ze oktober... v dobrom, zavidim. 🙂

mum_to_be
27. máj 2011

a co ma nove vanduska? nema moc urazov, ako zacala bezkat? asi este nechape, ze bude mat surodenca, vsak? kolko ti vychadza vekovy rozdiel medzi nimi? my mame 21 mesiacov.

vavenka
autor
27. máj 2011

Mum ved to, neznie to zle, len aby to aj realita bola, no 🙂
A Vanduska? No zlata je, len hrozny neposedko 🙂 a klopem, uz 2 noci boli absolutne bez zobudenia - od siedmej do siedmej! A aj cez den uz pospi lepsie... Tak dufam ze to takto na dlho ostane 🙂 a jasne, modra je cela, pistaly, kolena, sem tam nejaky monoklik na cele, ale hlava uz chvalabohu malokedy - ze sa jej nieco neuhne 😀 teraz ma maniu trepat sa po schodoch, vysoke prahy prekracovat, liezt na gauc, postel, takze pistaly si to vacsinou odnesu. ani neplace, len vecer ked ju kupeme, tak sa nestiham cudovat, odkial zas tolko novych modriniek 🙂
Jasne, este nechape... Ani ja niekedy este nechapem, ze bude mat surodenca 😀 19 mesiacov bude rozdiel, ak vsetko dobre dopadne, no... 🙂
A Veronka ako sa ma? A Romanko? Ten uz je tiez velky chlap, co? Nejak mam furt zafixovane ze teraz si rodila a mas doma babatko a ked pozriem na FB, tak sa nestacim divit, strasne to leti 🙂
Inak na vasom mieste jednoznacne ukecam babinu, nech ide na dovcu s vami, budete to mat super!

mum_to_be
27. máj 2011

ahojcek vavenka, takze modrin a modrin ma mala princezna... u nas je to v pohode, ale minule som jej kupila nove tenisky, tak zakopavala vo vacsom cisle. a na jednom kolene mala 9 modrin!!!! vyzerala ako tyrane dieta. 😀 😀 😀 romanko je uz veliky, ma 8 mesiacov, zub s amu prave tlaci prvy, dnes je taky mrnkavejsi. uz spinka dve hodinky teraz, aj rano dal skoro hodinku, super. v noci veronika spava celu noc do cca 7-8 hod. a romanko sa zvykne budit raz. takze to je v pohode. akurat romanko velmi nechce jest zatial, ale co uz. som trpezliva... este ovocie ako-tak da. ale obedy su horory. sotva do neho natlacim dakych 10 lyziciek, aj to ho vsemozne zabavam. 🙂 nuz chlapi asi predsa viac inklinuju k tym prsiam, hihi.

vavenka
autor
29. máj 2011

Mum 😀 preco jej obuvas velke topanky? 😉 😉 ale nie, srandujem 🙂 no Vanda vacsinou naberie modrinky na pistalach, ked sa snazi zdolavat chody, najma betonove 😉 A noci mate super, to viem ze Verca spava ukazkovo uz dlho, moja dcera nie, takze po straaasne dlhej dobe som zazila noc, ked ma okrem mocoveho mechura nic ine nezobudilo 😉
@adenka Aden uz ste v BA? Ked mas nejaku peknu foto, tak sem s nou 😉 a budem rada ked sa ozves aj nabuduce a mozme zorganizovat rande aj v PO 🙂

adenka
29. máj 2011

@vavenka ano uz som v ba... foto som este ani nekukla, spracovavam teraz 7 foteni tak mam celkom dost, ale urcite poslem... a tesim sa velmi ze sme sa stretli tak v lete dame repete 🙂

tinika
29. máj 2011

@vavenka jojo mozme v PO 🙂 aj Inga sa prida a bude veseloooo 🙂)

vavenka
autor
30. máj 2011

@mum_to_be ako segra? 😉
Aden pohodaa, ved ja len tak 😅
Tini no sak kvoli vam som ten PO navrhla 😀 zajtra mam NT, tak drzte palce....

tinika
30. máj 2011

@vavenka dakovam si zlata 🙂 ja mam problem dojst do ke, autom sa bojim do ke a busom vies ako to 🙂 keby inde hned sadam a idem 🙂 a drzim prsteky, ja o 15 dni utz morfo sa tesim aj bojim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre