Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
25. aug 2011

@vavenka sak preto sa smejem ze to nie je fer :P no hej vy dva a ja tri haha kto to uzivi? a ked sa nepodari? budem mat troch chlopoch a na krku tri nevesty 😀 😀 😀 😀 ale to len z principu vam hovorim o parikoch, mna to vobec nemrzi ze bude chalan velmi sa tesim 🙂

vavenka
autor
25. aug 2011

@tinika no ja by som sa nedivila, kebyze zacne v tejto teme aj tretie kolo 😀 Evus ma velky nabeh, aj mum podla mna este jedno da 😀 aj vy by ste si mohli dievcatko zaobstarat 😉 my DUFAM uz nie 😀

tinika
25. aug 2011

@vavenka 🙂)) ze vy uz nie 🙂)) a to uz dom mas skoro hotovy a my este nemame ani tehlu kupenu :P

vavenka
autor
25. aug 2011

@tinika ked budes mat tolko rokov ako ja, tiez uz budete mat dom skoro hotovy 😀

tinika
25. aug 2011

@vavenka no len bud budem robit a bo rodit 🙂)) jedine ze mi niekto klientov nazenie 🙂)

mum_to_be
25. aug 2011

zuzi, gratulujeeeeeem!!!! krasa. fakt neuveritelne plodna tema. tusim sem prestanem radsej chodit. sme sa minule s MM bavili a tak sme skonstatovali, ze keby nam pan boh tretie pozehnal, tak dobre. ale ze snad nepozehna. 🙂 akoze aj dve su dost takto rychlo po sebe... uz sa tesim, ze budem mat veroniku v skolke a trosku si vydychnem...

vavenka
autor
25. aug 2011

@mum_to_be jooj, tu skolku ti taaak zavidim 🙂 ja si ani nemozem povedat, ze sme mohli pockat kua, ked sa nam to tak neplanovane podarilo 😀 😀 😀 uz som aj rozmyslala, ze budem malu davat do jasli aspon na doobedie, ked sa malicky narodi, ale tak strasne palky chcu za sukromne jasle - pod 250+strava/mesiac niesu... A to si teda momentalne nemozeme dovolit 😖 ale tam v dedine je skolka, zlata pani ucitelka, vravela ze ked bude vanda uz oducena od plienok a bude mat ake take stravovacie navyky, tak mi ju vezme aj skor ako v 3r - to je klasika statna skolka dedinska, tak ma velmi potesila 😅
Mum - co teraz tak porabate cele dni? A chcem sa ta opytat - kedy ste zacali "ficat" na rozpravkove? A kedy si ju zacina ucit narabat sfarbickami a papierom?
Ozaj, kedy ste zacinali vase deticky ucit same jest lyzicou?

tinika
25. aug 2011

@vavenka vave ja som neučila, on sam chcel, skusal, a ani netusim presne kedy 🙂)) teraz uz papa sam 🙂 a tu skolku som ja tiez povodne uvazovala ale do normlanej ho ledva vezmu ked bude mat 3r. bo tu tlačenka a do sukr. nechcem bo stoji to vela

slniecko4
25. aug 2011

@vavenka vave, ja som tiež Peťku neučila, sama sa to naučila a teraz ani nechce, aby sme ju krmili, lebo hneď "Peťa sama".. 😀 ale polievočku sa jej snažíme aj my dávať,takže polievočku tak napoly, ona aj ja, nech nenarozlieva toľko..

@tinika tini, takže tretie kolo? 😀 😀 😀

tinika
25. aug 2011

@slniecko4 joj baby sak este som druhe neporodila :P 🙂)))
tvoja tak krasne uz peta sama? 🙂) moj len papat , papa nepovie ze šam 🙂)

slniecko4
25. aug 2011

@tinika tini,šak onedlho už porodíš,je čas rozmýšľať nad tretím.. 😀 ale nie,srandujem.. 😉 Peťa už chytá také slovíčka,len si to komolí po svojom,traktor je kakor, sused Braňo je Bady, kombajn je bomban, najnovšie cipana povie cipapa, humor z nej..🙂 Keď sa jej spýtam,ako sa volá,tak je Peťa,Peťka nevie povedať a na otázku,kde je Peťka,ukáže na seba a povie: "tam". 🙂 zlatunká je. 🙂

tinika
25. aug 2011

@slniecko4 super, šikulka, tak to nas si dava načas, jedine čo teraz cele dni počuvam je mama mamaaaaa maaaaama v roznej tonine, ne ne, papa ako papať, ham, havo, a kaka to je tata asi nič viac slabo sa rozbieha .))

slniecko4
25. aug 2011

@tinika tini, u nás tiež mama v každej tónine, ale najviac ju milujem,keď mi povie mami. 😅 Večer, keď ideme spinkať, mi povie, mami, haji, ja si ku nej ľahnem a spinká.. 🙂 A keď sa jej spýtam, čo varila s babkou dedovi, tak povie, že "kavu." U nás bol pes najprv jaja, teraz je havo, kačka je gaga, kohút je koko, koník hijo. a v piatok bol u nás jarmok, tak sme jej kúpili balón, to je bajon a pískajúcu stoličku,čiže od piatku len "mami hopi". 😉 Neboj, ešte budú kecať toľko, až budeme túžiť po tom, aby boli aspoň minútku ticho.. 😀

tinika
25. aug 2011

@slniecko4 no moj na zvieratka zatial zvuky ako robia nie menovat 🙂) a mami tiez povedal parkrat 🙂 a hopa je u nas sadnut 🙂)

slniecko4
25. aug 2011

@tinika dobrí sú už teraz, sestrin do dvoch rokov máločo hovoril, potom sa rozbehol..

tinika
25. aug 2011

@slniecko4 no moj brasko skor hovoril ako ja a to o rok mladsi je ja naraz som začala ale neviem kedy, verim ze pato bude do 2r 🙂) baby dnes bol podareny, som ho dala na nočnik a on sedi sedi ja pri pc a naraz mama mama mama a ja nič tak zobral nočnik a doniesol ho plny ku mne 🙂)) tak na zachod vyliat 🙂) predvčerom sam si zobral ze ide sadnut reku nič nove to uz skusal ale prvykrat sa hned do sekundy vycural som skalala po strop od radosti 🙂))

vavenka
autor
25. aug 2011

Dievcata, ja si tiez myslim, ze si este treba vychutnat, kym toho vela nenakecaju... A ked sa naucia otazku "preco" , tak to estelen vtedy bude 😉 Vanda tiez toho vela nenarozprava - zvuky zvieratiek, Auto, Tata, Mama.....
Takze pisete, ze sami zacali krpci nejak sa angazovat v jedeni, hej? No skusim niekedy jej dat lyzicu, len najprv spratam koberec 😀

vavenka
autor
25. aug 2011

@tinika joooj u nas nocnik zatial ani pocut... Oblecena si don sadne, bude vydavat zvuky akoze tlaci... Ale akonahle ma holu rit, tak ani za svet 🙂 No este jej dam par mesiacov....

slniecko4
25. aug 2011

@vavenka vave,to isté u nás, oblečená si sadne na nočník, akonáhle plienka dolu, ani za svet nebude.. a zas keď behá po dvore bez plienky, čupne a vypišká sa, tak neviem,čo ten nočník taký strašný pre ňu.. a to nehovorím, že moč sme pediatričke stále neodniesli, keďže nočník nie je náš najlepší kamarát.. 😅

slniecko4
25. aug 2011

@tinika tini, tíško závidím ten nočník, šikuľka je Paťko.. 😵

tinika
25. aug 2011

@vavenka jaaj sak vy mate ešte času dost

zuzub
25. aug 2011

čaute, u nás v ZA vám do jasieľ dieťa nezoberú pokiaľ ste na materskej, a do škôlky od troch rokov ked máte dobrú známosť tak aj skôr :D
my už skúšame na nočník Miško tam celkom rád posedí, povie že kaka, už bolo aj pár úspechov ale cikanie zatiaľ nie.
žienky mám takú otázku na tehule, idete niekto kupovať súrodenecký kočík???? ja už inak dopredu rozmýšľam, že 😀

mum_to_be
25. aug 2011

vavenka, co sa rozpravok tyka, tak zacali sme tak asi v roku a pol. v dvoch rokoch vedela skoro sama porozpravat prvu rozpravku - o pernikovej chalupke (mame to aj medzi videami na FB). co sa tyka farbiciek a podobne, tak prve sme my zacali s prstovymi farbami, to mala tak cca 15-18 mesiacov? ale kamosky skusali aj skor.
co sa jedenia tyka, tak ozaj pekne uz zacinala papkat tiez tak v 18 mesiacoch, dovtedy som ju krmila ja, aj ked mala svoju lyzicku v ruke a "pomahala" mi. ale videla som kamoskine dieta, ako uz v dakych tusim 13-14 mesiacoch perfektne zjedlo pribinacika. takze da sa aj skor...

mum_to_be
25. aug 2011

vavenka, a zozen si DVD spievankovo, na tom verca ficala od ani nie 18 mesiacov. a neskutocne velky pokrok spravila v spievani, rozpravani podla mna aj vdaka tymto pesnickam... poznala ich z CD-ciek a teraz ked sa k tomu pridal aj obraz, bola z toho fakt nadsena. bezalo nam to dokola... 🙂

vavenka
autor
25. aug 2011

@zuzub ja som rozmyslala, aj som chvilu pozerala, hlavne bazos.sk ... Ale asi este pockam - vanda sa teraz celkom rozbehala, uz casto chodime von bez kociara na kratsie trasy... Mozno ho uz do zimy ani potrebovat nebude 😅 viem ze Tinika kupila, Mum uz nepotrebovala. Okrem surodeneckych kociarov je este niekolko moznosti - skejtik, sedadlo, ktore pripnes na vanicku, resp. pridavna buginka, ktoru pripnes ku kociaru...... Ja teraz nemam moc prachy, takze ak kupim, tak az ak to bude potrebne - pre krpca mam zatial kociar po vande a hlboky/kombinovany sa isto nechystam kupit, na tych par mesiacov.... Vanda bola vo vanicke 4,5 mesiaca - tolko krpec vydtrzi v tej, co mame 😉 aj tak idem rodit do zimy, takze prve mesiace neratam s tym, ze budem absolvovat nejake vazne dlhe vychadzky s kociarom....

zuzub
25. aug 2011

Miško, má tiež také, že by už chcel sám papať, ale ešte mu to veľmi nejde iba rukami 😀 😀

mum_to_be
25. aug 2011

vavenka, a co porabame cele dni? tento tyzden sme mali taky navstevny... v pondelok, utorok aj stvrtok sme boli s kamoskami. dnes sme boli s kamoskou a jej dvoma detmi v detskej kaviarni, verca sa vysantila na trampoline, lezeckej stene, vyzivala sa vo vareni v kuchynke... 🙂 a s romankom sme bezkali, skakali na malej trampoline, bolo to fajn. 🙂 a poobede sme boli na ihrisku a na zmrzline. tak to je taky nas typicky den. ale vacsinou chodime aj k mojim rodicom, sme na dvore, deti sa clapkaju v bazeniku, hupu, hraju v piesku a tak. 🙂))

vavenka
autor
25. aug 2011

@mum_to_be super, dakujem za info... No, vanda ma teraz 15 mesiacov, tak pomalicky skusime, ci ju to chyti s tymi rozpravkami a pesnickami.... Hej, aj ona rada "pomaha" s jedlom, ale ta jemna motorika predsalen este nieje dobra... Zas - extremy ako jest sama v 13 mesiacoch mna neberu, vsetko ma svoj cas, ja si to krmenie aj celkom uzivam 🙂 nechcem hnat ju ani seba, nech je hlavne spokojna, nepotrebujem lamat rekordy 🙂 nech si to uziva zasroska 😉 len som bola zvedava, ako je to uz vasich deticiek,......

zuzub
25. aug 2011

@vavenka jasne na zimu by som asi ani ja nekupovala, ale na jar budem asi zvažovať, Miško tiež beha sám len on je taký víchor, že vonku ho mám problém ustrážiť on behá kade tade musím za ním utekať ked sme bez kočíka, my máme tiež dvojkombináciu a golfáč sme kupovali ten je úplne najsamlepší ideme ho zodrať.ešte som zvažovala aj ten skejtík, ale ešte neviem to má čas...len kamoška ma na jar predávať tak by mi to možno aj bodlo.

zuzub
25. aug 2011

ten kočík zvažujem aj preto, že ja vlastne ani nič také kupovať nebudem kedže budem mať pravdepodobne rovnaký termín ako pri Miškovi 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre