Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
17. dec 2011

ahojte, no citam ze tu viacere riesime rovnaky "problem" .....my chceme tiez po novom roku zariadit nike izbu, ona sa uz nevie dockat aj tvrdi ze bude sama spavat v nej, ale kedze doteraz spavala s nami v posteli...mala postielku bez jednej strany pri nasej posteli a vzdy sa skotulala az k nam...tak neviem teda ci bude spat vo svojej izbe sama ako tvrdi...no bude to zaujimave 🙂

tinika
17. dec 2011

kamoskyn maly spal v postielke pri nich furt a ked sa mala narodila asi len tyzden prdtym siel do svojej izby a v pohode sam hovoril ze v jeho postielke uz spi sestrička

ingulik
17. dec 2011

@tinika no aj Nika vravi ze nechava postielku Filipovi tak som zvedava...

slniecko4
17. dec 2011

@tinika tini, prečo si myslíš, že si zlyhala? U nás Peťka kecá o 106, tej sa ústa zavrú, len keď spinká, niekedy ani zaspať nemôže, lebo tooooľko toho mi ešte musí povedať.. 😀 Ale zas to beriem tak, že je dievča, dievčatá skôr rozprávajú.. Každé dieťa je iné.. A tiež má ešte plienku, ciká už do záchoda, ale asi taká istota pre ňu.. A nehovorím, že aj cumeľ máme stále, ale nad tým sa ani nepozastavujem, veď kým sa bude vydávať, nosiť ho už nebude.. 😀 Čo sa týka spinkania, ona od narodenia spinká v postieľke, izbičku ešte nemám dôvod jej robiť, ani ju nerobím, lebo ju mám pri otvorenom schodisku, čiže počkám, až podrastie, alebo ak budem mať na to dôvod, ak by sme čakali druhé.. 🙂
@mum_to_be mum, Veronike všetko najlepšie prajem, kráááásne fotky máte na fcb.. 😵

tinika
17. dec 2011

@slniecko4 tak jedine uz cumel nemame, aj to odučil tatko kym som v nemocke bola ja som na neho makka no a on bud s nami na posteli abo nema sancu byt v spalni, tam je ltt postielka pre riska :D takze ma svoju izbu

slniecko4
17. dec 2011

@tinika a ako ho tato odučil od cumľa? mne to nejak extra nevadí, ani som s tým nezačala ešte, myslím s odúčaním, ale nechám si poradiť. 🙂 ona prakticky len na noc, respektíve, na spinkanie, čiže cez obedný spánok a večer. Cez deň pred kecaním nemá kedy ho v puse držať. 🙂 a Paťkovu izbu máš blízko spálne?

tinika
17. dec 2011

@slniecko4 no my sme mali uz len na spanie a raz ho proste naozaj stratili hehe tak prehladali cely byt a maly siel bez neho spat, troska poplakal a zaspal a potom sa tatovi podarilo ho najst, este mal jeden v zalohe keby naozaj bolo zle :D lebo mame cumlov do bludu ale poslednu dobu chcel len dva z nich :D ked som m udala iny tak krutil hlavou a na druhy den este pytal a potom zabudol :D takze nahoda :D akurat som sa bala ze či nebude pytat ked uvidi dakoho abo riska s cumlom ale v pohode teraz nosi cumel riskovi :D no vedla spalne je detska asi tak ze zo spalne do obyvky, a na chodbu a do detskej ale maju spoločnu stenu neviem či chapes

slniecko4
17. dec 2011

@tinika tak to máš lepšie, ako ja.. ja mám v dome cez chodbu celú detskú izbu,takže to by som ju ani nepočula.. ale nedá sa porovnávať byt s domom. 🙂 tak skúsim aj ja strácať cumle, čo to urobí, my ich máme asi 6. 🙂 do pusy, do jednej ruky, do druhej ruky a 3 v zálohe. 🙂

mum_to_be
17. dec 2011

slniecko, dakujeme!
tinika, neries to, kazda sa snazime deti vselico naucit a co najviac im dat, ale kazda to robime inak a kazde dieta je ine... a len teraz uvidis, ze budes musiet robit kompromisy, ked sa uz musis venovat aj riskovi... veronika by bola urcite odplienkovana aj skor, ale proste niekedy sme nestihali utekat na wc, ked som napr. dojcila prave romanka a podobne... nestihame tolko kreslit a citat rozpravky, ako ked bola sama. ale zas uz ma braceka a raz tomu (snad) bude rada... neboj sa, vecne s plienkou ani patko nebude. a aj rozpravat bude viac nez ti bude mile. 😀 vsetko chce svoj cas... mas dve krasne a sikovne deticky a to je uzasne!

tinika
17. dec 2011

@slniecko4 jooj tak ja ani netusim kolko sme mali bo do kočika min. dva, doma asi 6 hehe a tiez mal obdobie ze v puse a dva v ruke :D ja som sksala uz skor ze odstrihnut ten cumle, tak dal do pusy kukol na mna a vybral a dal mi ale pytal druhy :D a hladal

mum_to_be
17. dec 2011

co sa cumla tyka, nasa verca ho mala strasne rada. nechcela sa ho vzdat. a raz sme proste vystihli taky spravny moment, dudel zahodili do kosa. pred spinkanim si ho pytala, ale vedela, ze je spinavy v kosi, no a zaspala raz a odvtedy uz ho ani nepytala...

mum_to_be
17. dec 2011

dokonca kamoska mi hovorila, ze jedna jej kamoska spravila party na rozlucku s cumlom. priviazali ho na balon a odletel. 🙂 a bolo...

tinika
17. dec 2011

@mum_to_be ja som čitala ze davaju smetiarom cumle, lensom nemala pocit ze moj pato to uz pochopi a minule som čitala v mama a ja ze sa dvaju cumle cumlovej vile hehe ze odnesu na postu a na druhy den pride od vily darček na vymenu hehe

tinika
17. dec 2011

neviem čo je na tom pravdy ale napr. proti ziarlivosti deti ked pride surodenec svokra vravela ze risko by mal doniest patkovi darček, tak reku skusime, dostal puzzle drevene za 2eura hehe a neziarli tak mozno to je v nom, mozno darček pomohol :D

@mum_to_be dakujem za povzbudive slova :D no veru, ze keby som sama, tak isto si dam viac snahy ale teraz jednoducho nestiham na nočnik stale davat a sa pytat či chce ist, ked risko nechce spat a reve tak sa spamatam a uz zase ho krmit treba

zuzub
18. dec 2011

@tinika neboj určite si nezlyhala 😉 každa mamina sa snaži pre dieťa len to najlepšie a my sme mladé maminy 😀 ešte len naberame skúsenosti.ja to napr.vidím čo všetko som pri Miškovi robila zle a ešte aj robím tak viem, že pri ďalšom sa budem snažiť tomu vyhnuť.a cumel má aj on na spanie bez neho by večer nezaspal, ale nejako to neriešim ved ho nebude mať večne a pokiaľ s ním nebobehuje cez den tak nevadí.horšie je to s nočníkom s tým sa veľmi nekamošime.aj povie, že ide kaka ale ked ho posadím na nočník tak prestane tlačiť a koniec.tak teraz ho nedáva, lebo my sme mali veľké problemy s kakaním a nerada by som bola keby sa nám vrátili.teraz mám dosť čo musím riešiť, že nechce poriadne jesť ☹ ☹
ja sama neviem ako my poriešime tu izby pre Miška teda izbu už má len sa v nej hráva ale so spaním to bude asi horšie lebo stále sa v noci budí síce nepije mlieko ale musím k nemu vstať.mlieko dáva až tak nad ránom alebo ráno.hádam sa ten spánok zlepší.

tinika
18. dec 2011

@zuzub jasne, na silu netreba, skor by to bolo na skodu ako na osoh najma s tymi problemami aj moj vymysla s jedlom občas

vavenka
autor
18. dec 2011

Ahojte 🙂
Tak Jergusko uz je pokrsteny, vcera nam riadne cely den prsalo,ved preco nie 😀 ale vraj bude bohaty, tak potom ok 😀 zvladli sme to, uz sa mozem zacat tesit na vianoce 🙂 🙂 🙂 🙂
Dievcata Vanda ma rok a 7m a ja to este absolutne neriesim - nerozprava, cika do plienky, cumel ma na spanie alebo ked je unavena, nepapa sama..... A co? 😉 Vsetko nechavam na leto 😅 😅 😅

vavenka
autor
18. dec 2011

Mum Veronke prajeme vsetko naj naj naj 🙂

snazivazuzi
18. dec 2011

Ahojte, tak teda mám co citat 😀 ste sikovné.. 🙂
Jáááj tini, ty más ale problémy.... moj danko má 2 1/2 roka teraz, a plienku sme mali do septembra, a co? cumel máme stále, hlavne ak je unaveny si vypita, a pri spinkaní tiez. a co? videli ste uz dospelého cloveka s cumlom? alebo s plienkou? tak? 🙂 sica hovoríme uz od jedného roka, ale kazdé dieta je iné... moji maly bratranci zacali rozprávat az ked mali dva a pol, ale od vtedy hovoria od rána do vecera.

Ozaj, o adenke viete nieco? dlho sa neozvala....

tinika
18. dec 2011

@snazivazuzi :D :D ako ja to prezijem, ale lezu mi na nervy reči niektorych ludi hehe a zase začina otazka kojis? tak baby kojite? :P

vavenka
autor
18. dec 2011

Tini 😀 ja kojim hehe,... Uvidime dokedy 😉 ale ak by som aj nie, tak to neriesim 🙂

snazivazuzi
18. dec 2011

ja kojim, ale za kazdym ked malá place po kojeni zacnem panikarit, co ak jej moje mlieko nestaci alebo ci nie je prlizi riedke..... neberem to ako samozrejmost... danka som kojila do 1. roka, len tisko dufam, ze slecna bude kojená aspon do pol roka - vela závisi od mladého pána, ci mi dá moznost kojit, bo niekedy ked kojim pridlho, t.j. viac ako 15 min, tak uz zacina: mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hraj sa so mnou, ... mamiiiiiiiiiiiiiiii podme cikaaaaaaaaaaaaaaaaat... a pod...

tinika
18. dec 2011

@snazivazuzi tak to keby pato bol taky tak neviem hehe on v pohode ja som mu povedala ze papa risko a vydrzal ale je pravda, ze to bolo len kratke obdobie, teraz papa maly tak 15 min to sa da ale predtym veeelmi dlho aj dve tri hodky to uz by nevydrzal patko naveky :D

mum_to_be
19. dec 2011

ja kojim, sice uz by som aj rada prestala, ale zatial si to nejako neviem predstavit, kedze mlady panko sa budi v noci dvakrat na papkanie a umele mlieko ani vodu nechce... tak co uz.... ale hovorim si, ze maximalne do 18 mesiacov to mienim takto tahat, nemienim niekde riesit, ze by mi tahal tricko a dozadoval sa.
u nas veronika papkavala spociatku tak 30 minut, postupne sa to skratilo tak na 5 minut. a romanko takto bleskovo jedava uz od zaciatku. ved viac by mu veronika ani nebola dovolila, ze ano. 😉
dakujem za blahozelanie, pekne sme oslavili. ja som s mojou maminou robila tortu (celu ruzovu s barbie) a tak veronike zaziarili ocka, ked ju zbadala, baby, uzasna bola! kupila som jej baletkovu suknicku z H&M, tak to bol darcek s velkym D. proste maminy to vedia.... 🙂

tinika
19. dec 2011

@mum_to_be tak to mas super, moj patko jedol kratsie ale zase malo mu bolo tak bol dokrmovany, ten mal mlieka dost ale tak sa viac bavil ako jedol

vavenka
autor
19. dec 2011

@snazivazuzi aj Jergusko niekedy place po kojeni, ale vacsinou sa zacne aj pucit, tak to pripisujem crievkam....
A teda teraz som podstatne benevolentnejsia, pri Vande som dodrziavala odstupy v kojeni, aspon 2 hodinky, aj ked plakala.... Teraz vytahujem didu na poziadanie 😀 ale je to aj preto, ze napriklad ked Vanda spi, tak nechcem, aby ju zobudil a podobne.....Dufam ze sa mi to nevypomsti, no...

tinika
19. dec 2011

@vavenka prečo by esa ti to malo vypomstit? ved by sa vraj malo davat na poziadanie :d len kto ma vediet odlisit či plače ze chce didu alebo pre ine :D

ingulik
19. dec 2011

@vavenka ja davala na poziadanie Nike a budem aj Filipkovi...a som presvedcena ze prave preto nam to tak dlho vydrzalo 🙂

mum_to_be
19. dec 2011

to je na kazdej mamine - rozhodnut sa o veciach ohladne svojich deti. u nas deti jedli same od seba s tymi 3 hodinovymi odstupmi uplne od zaciatku, myslim. takze nemusela som ich do niecoho tlacit.

mum_to_be
19. dec 2011

ja som presvedcena, ze vzdy je to spravne niekde medzi. aj pri papkani asi nie je optimalne na silu deti trapit a nedat im skor nez po trebars tych 3 hodinach, ale takisto kojit ich v noci 10 krat asi tiez nie je podla mna optimalne. (samozrejme, ak im nejdu zubky a podobne...) ale to je moj nazor. tiez pri uspavani, nenechala by som dieta vyplakavat, ale takisto by som ho hodinu nenosia na rukach...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre