Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
19. dec 2011

Tak tak, ako mum pise.... Stredna zlata cesta je vzdy najlepsia... Pri Vande sa mi to osvedcilo, tie intervaly sme sa museli naucit a trvalo to mozno 2 tyzdne a zvykla si - potom aj pekne pila, nie dlho a vydrzala tie 2-3 hodky v pohode... Kojit sa prestala v 7m, ked sme vsetci ochoreli....
Svagrina davala dcerke na poziadanie a dopadla tak, ze prvy polrok mala malu na prsniku kazdu polhodinu pomaly, co podla mne nieje normalne 😉 tiez im kojenie dlho vydrzalo, ale ona sa bez malej ani pohnut nemohla.....
Nasa pediatricka je sice stara skola, ale tvrdi mi, ze treba intervaly medzi kojenim dodrziavat a netreba nechavat dieta na prsniku dlhsie ako 10-15 min.. V ostatnych pripadoch to vraj uz nieje o hlade, ale o boleni bruska alebo si dieta robi doslovne z prsa cumel... Netvrdim, ze je to pravda, tiez nenecham decko revat a nebudem striktne dodrziavat casovy limit, ale tak tiez niesom ochotna mat maleho cely den na dide.....

tinika
19. dec 2011

@vavenka tak uznate ze prečo som s tym sekla .( moj bol na prsniku aj dve tri hodky s malymi pauzami a take koliky :((( a taky rev, to sa nedalo ho nechat vyrevat este aj kvoli pauzam medzi pappanim, stačil rev pri bolestiach bruska a na druhej strane, maly pije z flase, moze ho nakrmit ktokolvek, resp. ja kdekolvek ,kedze nie som typ ktory koji na verejnosti navyse teraz v zime obzvlast nemam chut sa zobliekat kdekolkvek a zase laktačna vravela ze somarina ze 10-15minut ze niektore babo papa dlhsie, tak zase je to len na nas a na nasom instikte, lebo kazdy vravi inač

ingulik
19. dec 2011

suhlasim s mum....my sme nemali problem vydrzat bez didy aj 3 hodky a Nika sa od narodenia budila v noci len raz-dvakrat, zhorsilo sa to az ked isli zubky, to sme v noci papali aj 5x ale nie viac....a ked bola chorucka tak vtedy...isto by som babo netrapila len aby som dodrziavala nejake intervaly...

vavenka
autor
20. dec 2011

Ingulik - teraz sa ti hovori, ked tvoja Nika bola od narodenia "nastavena".. Kebyze ale mas den noc kazdu polhodinu vytiahnut cecok, asi by si inak rozpravala 😉 Este raz, striktne to nedodrziavam ani ja, ale ked kazdu polhodinku sa mlady tvari, ze chce jest, tak hold smola, musi trocha vydrzat a aj si poplakat 😉

tinika
20. dec 2011

@vavenka neboj, sak na nu mozno dojde teraz hehe :D ja tiez mam teraz vačši zahul jak pri patovi :D ten sa najedol a spal vačšinou a risko aj sa vykaka po polhodke trapenia aj tak mu este dačo nevyhovuje

vavenka
autor
20. dec 2011

@tinika aaale, nech na nikoho nic nedojde, bodaj by sme vsetky takto krasne kojili ako ingu a mum a vsetky deti boli od narodenia nastavene a bez kolik.... Taky cas sa tazko vysvetluje, ze niekde je to aj inac 😅 😅
Ja mam dnes premieru s detmi sama, zatial zvladam, teraz obaja drichmu, tak som aj co to porobit stihla a este sa chystam zehlit.... Tak idem radsej, nech sa tu nezasedim 🙂

tinika
20. dec 2011

@vavenka tak drzim prsty ja som tiez prvy tt mala tatka doma pre psychicku podporu :D

slniecko4
20. dec 2011

ahojte babenky, rozoberáte kojenie? 🙂 U nás Peťka tiež bola chvalabohu nastavená z pôrodnice na kojenie, kojená 18 mesiacov a prakticky od polroka už prespala celú noc, klobúk dole,žienky, lebo si neviem predstaviť, že by som 18 mesiacov vstávala ešte aspoň 2krát v noci.. Nadudala sa o 7mej večer a do rána v pohodke.. A teraz takisto s mliečkom, vypije o 7mej fľašu plnotučného mliečka a spí do rána.
inak babenky ako sa máte? darčeky už nakúpené, stromčeky ozdobené? u nás stromček už stojí, darčeky ešte musím dokúpiť, ale keďže robím do piatku, ešte stíham.. 😀 @ingulik sa ti to už kráti, ako sa máš? 🙂

snazivazuzi
20. dec 2011

Ja kojim cez den cca kazdé 3 hodiny, ale malá sa zvykne iba tak napit ked sa zobudi, potom je hore taku pol hodinku a uz hladá, je hladná. potom spinká zas také 3 hodky, mozno aj viac. a v noci zaspi medzi 7-8hod, a papkáme okolo pol jednej, potom medzi 5-6 a nie raz sme sa zobudili okolo 9tej aaaaaano okolo 9tej 😀 no dá sa to vydrzat ... :-P Samozrejme, mala som uz aj taku noc, ked sme boli hore od 4 do 6, ale priznám sa, iba raz 😀 ....
Len dufam, ze to horsie nebude 😀

zuzub
20. dec 2011

čaute babenky, takže hlásim, že Miško bude mať sestričku 😵 na sone všetko ok, krásna zdravučká tak sa veľmi tešíme, najkrajší vianočný darček 🙂

vavenka
autor
21. dec 2011

@zuzub gratulujeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 a meno? Uz nieco mate vymyslene?
@snazivazuzi dobre to mas nastavene 🙂 Jergus siel spat o siedmej a bol hore - teda aj cical o: 22:00, 00:00, 1:40, 3:50, 5:30 a od siestej je hore! Je poldeviatej a este furt nespi, pyta si v kuse, do osmej rycal, potom sa dogrcal a teraz pozera na babiku 🙂 🙂 🙂 ratam okolo deviatej zalomi a zas cely den prespi, s prestavkami na jedenie a v noci bude buntosit.....
A dnes je moja prvorodena hore prosim pekne od stvrtej! teraz neviem, ci ju dat spat 2x, alebo nech sa vytrapi az do obednajsieho spanku.... 🙄

mum_to_be
21. dec 2011

@vavenka - znie to strasne!!!! moja prvorodena je pekne v skolke, dnes sa extra ponahlala, lebo v skolke chodi jezisko a navyse nacvicuju na poobednajsi vecierok. 😀 strasne sa tesim!!! a este mame u nas prvy tohtorocny sneh, no zazitok nas zazitok!!!! a hlasim, ze romanko uz druhu noc po sebe sa zobudil len raz!!!! jupiiiI!!!! mozno svita na lepsie spankove casy!!!! 😵

tinika
21. dec 2011

@slniecko4 jak mne bolo fjane ked bol pato maly, ta tak o ničom teraz hehe sak on vstava aj viackrat ako risko hehe dnes zase zo sna trikrat mnam mnam reku nie je. prvy tyzden bol u nas desny, risko zakazdym ked sa najedol aj hodinu vrieskal, nevedela som mu pomoct a potom zase na prsniku vysel
@zuzub dobre som si tipla, same pariky tu :D aspon v niečom som extra :D :D
@vavenka aj moj mal taky asi tyzden ked cez den chrnel a v noci buntosil

@mum_to_be tak drzim palce nech je to uz fajn

vavenka
autor
21. dec 2011

More 🙂 Vanda odpadla uz v stolicke, ledva polievku zjedla 🙂 drichmu obe deti, idem aj ja, cauteee 🙂

tinika
21. dec 2011

@vavenka super hehe moj zaspal takto raz pri telke :D spi mladsi ale budi sa, ja zehlim a starsi ide papat

slniecko4
21. dec 2011

@vavenka vave,nezávidím ti včerajšiu noc, prajem, aby si mala takých nocí čo najmenej..
@zuzub gratulujem k slečinke, takže párik.. 😵
@tinika tini a tvoji drobci ako,myslím režim.. spinkajú spolu,alebo jeden musí byť ticho kvôli druhému?

tinika
21. dec 2011

@slniecko4 tak patko spi uz len raz denne a uz sme sa dostalicca na taky stav ze spia naraz vtedy a inac dost kriči ked sa hra a hovori ale risko v pohode pri nas, nech si zvyka hehe aj patko bol zvyknuty na hluk a brechanie psa, aj teraz sa malokedy na to zobudi :D
@vavenka tak to mas pestre, ja som tiez pri kojeni bol dlho hore ale neviem uz ani ako často, ani si nepamatam hehe bolo to davno? teraz vstava tak 2-3x

ingulik
21. dec 2011

@vavenka "hej sa mi hovori"... kazdy riesi vlastne problemy, niekto kojenie, niekto koliky, niekto zase dalsie....ja netvrdim ze my sme boli uplne bez problemov, Nika je narocne dieta, ktore si vyzadovalo a vyzaduje celeho cloveka...a som teda riadne zvedava aky bude Filipko

@slniecko4 no este stale mam dost casu, zrejme nas caka v januari este stahovanie...inak sa mam okrem bolesti chrbta a hlavne krizov dobre 🙂

zuzub...blahozelam 🙂

tinika
21. dec 2011

@ingulik takze hromadne stahovanie? hehe vavenka, ingulik, majulienka aj evus parada :D
takze uz budete dalekoooo? kym sa my vytrepeme s vami von :(( sa tesis? do noveho?

vavenka
autor
22. dec 2011

Ingu jasne ze kazdy mame svoje problemy, len ty tie moje zlahcujes 😉 asi preto, ze ty si taketo problemy nemala.... Nic viac a nic menej som tym nemyslela 😅 A kam sa stahujete? Do bytu, ci domu?
Tini a vy ako s tym pozemkom?

tinika
22. dec 2011

@vavenka je nas :D

ingulik
22. dec 2011

@vavenka nezlahcujem nikoho problemy takze ani tie tvoje nie...stahujeme sa do domu, cca 30km od KE...

@tinika aj sa tesim aj sa toho kustik bojim, ale teraz sme tu tiez travili dost vela casu, takze som prisla na to, ze to nie je az take zle....len sa mi trosku skomplikuje pristup do mesta ale aj to sa casom napravi...v januari este budeme v Presove tak sa hadam uvidime, ved ked nie vonku mozme niekedy na navsetvu zajst, ked vam to bude vyhovovat 🙂

tinika
22. dec 2011

@ingulik jasne, budeme radi, no určite, stači auto a pohoda, hlavne mas velky dvor, takze filipko moze chrniet aj na dvore a nemusis vonku utekat :D podla mna dom je ovela lepsi ako byt, snad sa ho raz dozijem, hoci si to neuzimej ako mamička na md lebo chalani uz vyrastu

zuzub
22. dec 2011

Prajeme vám krásne Vianoce v kruhu vašich najbližších 🙂

mum_to_be
23. dec 2011

aj my vam prajeme krasne vianoce!!!

mum_to_be
23. dec 2011

jaaaj, omylom som sem pridala tuto fotecku aj s napisom 😀 a uz mi nejde zmazat. no nie 🙂 domyslite si tam Vesele Vianoce 🙂)))

vavenka
autor
23. dec 2011

Krasne ste si pozdravy porobili, ja nemam ziaden, tak ale aj my prajeme krasne sviatky, hlavne nech su plne lasky a pohody! 🙂

tinika
23. dec 2011

@vavenka ani ja nemam ziaden hehe nestiham robit :D ale vsetkym prajeme tiez krasne sviatky

slniecko4
23. dec 2011

babenky, všetkým vám prajem krásne sviatky plné lásky, radosti a pohody.. 🙂

tinika
23. dec 2011

aj my uz mame :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre