Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
1. mar 2012

tak kočky prvy den v jasliach je za nami :D patko bol vraj velmi zlaty, troska mu trvalo kym zaspal, ale to aj pre nove prostredie aj to ze on doma chodil neskor, vstal asi 5min. predtym ako som po neho prisla :D a spapal cely obed ,polievku a pečene buchty, a doma to vymysla :D

vavenka
autor
1. mar 2012

@tinika A nenudila si sa doma? 😉

tinika
1. mar 2012

@vavenka nie, stihla som popratat, navarit, hodit sprchu, oholit hehe, učtovat, s malym sa pohrat :D a jaka parady vyjst von len s kočikom a ist svojim tempom :D ale to tak par dni hehe a potom uz bude aj to stereotyp uz sa tesim na leto ked budeme chodit na pieskovisko a preliezky :D

ingulik
1. mar 2012

@pacica tak pokial nie je mrcha nie je nic stratene...drzim palceky 🙂
@mum_to_be no strach nemam, aj ked mi nie je vsetko jedno...vratila som sa do nemocky vcera vecer s bolestami, nasadili mi infuzky, injekciu aj cipok na zastavenie kontrakcii, co sa im zatial podarílo a teraz cakam co bude...jeden lekar tvrdi ze mozem pirodzene a dasli zase ze nie...tak netusim co bude...ale chcela by som prirodzene uz len kvoli tomu ze tu v Kosiciach je teraz chaos, kedze nova nemocnica neprijma rodicky a tak niet miesta a stavy po sekcii lezia na pooperacnom a nie na sestonedeli a nenosia im babatka na kojenie, lebo je to o poschodie vyssie a nechcu ich po chodbe nosit...
..takisto aj v noci mi lekar tvrdil, ze este nie sm v termine tak to budu tlmit kym sa da...a hned rano dalsi dvaja ze tlmit nebudeme, ak sa ozvu kontrakcie, je jasne ze maly chce ist von a nebudu mu branit...o dva dni zacinam 38tt, tak snad to bude vsetko v pohode....

tinika
1. mar 2012

@ingulik tak aj ty si teraz druhe tehu v nemocke viac ako chces čo? tak drzim prsty nech potiahnete este dva dni a potom hoc nech sa narodi, ked sa malemu ziada, lepsie tak ako nasilu drzat nie? myslim ze by sa mohlo potom niečo pokaslat nie?

ingulik
1. mar 2012

@tinika no v nemocke som teraz druhykrat, v piatok som nastupila kvoli preeklampsii a v pondelok ma pustili, no a vcera som dosla s bolestami a stravila noc na porodnej sale, ale teraz uz som na oddeleni...tiez si myslim, ze pokial sa maly uz pyta von tak asi vie preco, priroda nie je hlupa....tak cakam, kedy sa to zase spusti, dufam, len ze to nebude trvat teraz pre zmenu dva tyzdne a ja budem tu kysnut v nemocnici...

tinika
1. mar 2012

baby aky mate nazor na očkovanie? bo ma z kazdej strany bombarduju ze nedavat nedavat len lekari hovoria ze ano ano uz je človek z toho blby, nevie komu verit a čo je spravne resp. čo je mensie zlo a čo si myslite o nepovinnom očkovani napr. na zltačku, rotavirusy a pod.? vdaka

mum_to_be
1. mar 2012

tinika, ja som povinne ockovania absolvovala s oboma detmi. a nepovinne nie. takze tak. 🙂

tinika
1. mar 2012

@mum_to_be no sak len aha, arotavirusy sme nestihli aj keby sme chceli a fajne sme si to vyzrali, toto mi stačilo raz .(( a teraz vaham lebo vraj stale moze dostat ked nie je očkovany

ingulik
1. mar 2012

@tinika no ja som zastanca ockovania ale zas netreba to prehanat...rotavirusy nam pomohli, mala neschytala nic ked sme boli vsetci chori..ale neuznavam ockovanie proti chripke napr kedze podla mojich vedomosti to nema moc zmysel, ani zltacka mi nie je moc po voli, v nasich krajinach sa nevyskytuje tak casto aby bolo nutne ockovat, kiahne je lepsie ked prekona samo dieta....
a proti rotavirusom by mal mat uz imunitu, ked bol chory iba ak by schytal nejaky iny typ, pripadne enterovirus...

mum_to_be
1. mar 2012

moje deti rotavirusy teda vobec nepotrapili. ale jasne, ked mas zlu skusenost, divas sa na to inak... podla mna je tych ockovani uz aj takto viac nez dost, takze nic nad ramec... a chripka, tak proti tomu ockovat, je podla mna ozaj hlupost, ked zaockuju len voci jednemu typu a existuje ich neviem kolko...

mum_to_be
1. mar 2012

@pacica - tak skus este predsa len pockat. skoda, ze si aspon netestovala s rannym mocom. ale jasne, clovek je nedockavy... chapem 🙂 a kolko sa uz snazite o babatko?

mum_to_be
1. mar 2012

@ingulik - tak to musi byt zly pocit, ked nevies, ako budes rodit. clovek sa predsa len tak trochu na to naladi, nie?

ingulik
1. mar 2012

@mum_to_be veru, ta neistota ma ubija...

zuzub
1. mar 2012

čaute, fuuuuha ste sa nejak rozpísali, tak som vás rýchlo prebehla 😀
dnes som mala poradňu, všetko ok, zatiaľ som zamknutá na sto zámkou, potvrdené na 99,9% dievčatko už je dolu hlavičkou a má 1900g čo sa mi zdá celkom aj dosť 😕 tak som zvedavá na výslednú váhu 😀
zajtra idem za mojim porodníkom do Martina.
tini tak to je super, že Paťko to takto zvládol, máš aspoň trošku veget 😉
čo s atýka očkovaní tak ja som za povinné očkoavnia, majú svoje opodstatnenie a z nepovinných len rotavírusy lebo ked počula čo sa deje s detičkami pri rotavirusoch tak mi to teda nebolo jedno, Miška som dala očkovať a dám aj malú určite.ale také, že chrípka, kiahne a pod.to sa mi zdá byť odveci ved to sú skôr bežné ochorenia.
@ingulik držím palce nech je všetko ok a myslím, že ak sa malý pýta už na svet je pripravený 😉 držte sa!!!!
ty kokso a to potom som už na rade ja???!!!!! 😲

tinika
1. mar 2012

@ingulik pytala som sa lekarky na tu imunitu a nerozumela som vsetko bo risko mi reval akurat ale dačo ze je chraneny tym len proti 4 a ze je vyse 90 druhov tak ockovanie odporuča a vlastgne vsetko čo si pisala je aj moj nazor, len mam kamosky čo ma teraz bombarduju pribehmi a linkami vselijakymi a uz neviem čo je lepsie

a ako pisete, proti chripke nikdy v starej robote nam jeden rok platila vakciny sefka, ja som sa nedala, baby čo sa dali hned boli chore a ja nič :D

s tou neistotou ako rodit, to ja som zazila tiez, od 20-30tt ze sekcia bo nizko placenta, potom ze ok potom kazdy tyzden inač az som zvolila sama sekciu lebo som sa bala ze mi rupne jazva hoci je to mala sanca, pri tom ako mi vraveli aku mam hrubku a ze je to riskantne ...
@zuzub patka sme dali proti rotavirusom ockovat, riska sme nestihli a vyzrala som si to s nim riadne, takze dost uvazujem lebo čloek nikdy nevie kedy sa dačo stane a pojde do nemocky, kamoskyna to tam shcytali a vlastne aj my ked sme boli čistit ramienko, inac mi to nevychadza ze kde inde

a ked so msa davnejsie s mojou pediatrickou bavila na temu očkovanie, tak priznala ze ano su aj nepriaznive učinky resp. komplikacie, ale keby sa nitko neočkoval napr. proti tbc ze by sme sa vratili o x rokov spat a aj tak to zrusili len my sme to este mali :(
ingulik drz sa a zuzi vlastne aj ty sak to uz raz dva :D ked som rodila som si vravela ze jooj akok to mate daleko sak to moj bude mat uz 4m a aha uz je to tu :D tka to bolo aj pri patovi :D to ste tiez boli vačščinou az po mne :D

pacica
2. mar 2012

@ingulik mrcha prisla ☹

pacica
2. mar 2012

@mum_to_be no cakat uz mozem akurat tak na ovulku ☹ vcera vecer sommrchu chytila ☹ sakra! ale nevadi,pokracujeme dalej 🙂 my sme sa este len zacali snazilkovat aj to mozno na moje neplodne dni,preto som to ani tak nebrala na 100% ze budem v tehu.takze necely mesiac sa snazime 🙂

mum_to_be
2. mar 2012

caute, pacica, tak to ma mrzi, ale ked ste snazilkovat len zacali, tak to je v pohode... 🙂
ja balim o 106, zajtra skoro rano odchadzame. tesim sa. 🙂 verca sa citi ovela lepsie, teploty uz nema niekolko dni, tak mozeme ist... prve dni budeme asi viac na izbe, no a potom si to snad uz uzijeme.

ingulik
2. mar 2012

@pacica nevadi ide sa dalej...

...no kocky, jak v kocurkove...dnes poobede ma poslali domov...tak budem cusat domka a cakat co bude, v stredu kontrola ak sa nic neudeje dovtedy...

tinika
2. mar 2012

@pacica :(((

tinika
2. mar 2012

@ingulik drzte sa

tinika
5. mar 2012

ta čo tu tak mrtwo?

vavenka
autor
5. mar 2012

@tinika mas casu teraz, ked Patko v jasliach, co? 😉 Ja som vytrepala mladeho na terasu, vanda este spi, ale ratam kazdu chvilu je hore,ale aspon som si zmyla dom a dala vyvesala pradlo, dnes po zime prvy raz vonku 🙂
Ingu a co za bolesti si mala, ze si sla do nemocky? Aj sa otvaras? Lebo ja som tiez mala riadnych poslov posledne 2-3 tyzdne pred porodom, nieraz som uz uz sla budit draheho, ze asi ideme, ale nakoniec som to vzdy rozdychala, ale neotvarala som sa.....

tinika
5. mar 2012

@vavenka :D nie len som nakukla ze uz par dni tu nikto nepisal,mne dnes strasne blbo, uz som si pokecala aj s wc misou, risko konečne spi tak kusa pauza a ty ako zvladas dvoch krpcov?

ingulik
5. mar 2012

@vavenka no kontrakcie kazdych 8min....to asi poslovia neboli...ale ta jeden dr povedal ze to utlmia tak utlmili a ja sa teraz doma trapim, bojim sa co bude...lebo dalsi dvaja dr mi vyexovali vsetko co ten prvy napisal....zajtra idem na kontrolu zas do nemocky, mala som ist az v stredu ale idem zajtra lebo ma strasne picha na jednom mieste a mam pocit ze aj pohyby citim menej...

vavenka
autor
5. mar 2012

@ingulik ingu ja som mavala aj take ze 4 hodiny v kuse kazdych 5-6 minut kontrakcia, takze viem presne, o com hovoris..... Ale ako som pisala, neotvarala som sa a to bolo pre doktorku smerodajne, sak zo mna sa uz smiali, jak som 2x do tyzdna chodila na monitor, tak tam mi pravidelne kontrakcie zaznamenavalo, prve dva razy ma aj sestricky plasili, ze po takom zazname uz isto ostanem na porodnici a potom uz ma poznali ze jaaj to ste vy, s tymi "kontrakciami" 🙂 a presne, aj ma dost pichalo na boku na pravo tak cca v strede medzi rebrom a panvovou kostou.... Ale isto chod, ked mas v strese byt, tak radsej nech ta pozru....
@tinika a ty co? Tretie cakate??? Po valentinskom sexe? 😀

vavenka
autor
5. mar 2012

@tinika a uz sa celkom da, mame aky taky rezim, jergusko celkom pekne a pravidelne zacal spavat, takze dava takych 45 min medzi 9-10 rano, potom cez obed si schrupne - to spolu s malou - ale samozrejme on len taku hodinku, vanda cca 2, a potom este od stvrtej do piatej si pospi a okolo polsiedmej ho uz ukladame na noc... Noci ma teraz horsie, kedze je soplavy a stekaju mu tie hlieny do hrdielka - mimochodom co by ste mi poradili? Nejaky sirup alebo nieco, na tie hlieny, hm? Ale inak v noci sa budieva tak 2-3x, kedy ako..... No uz aj celkom vie polezkat pod hrazdou, zacina sa otacat pomaly, ale isto, takze take teraz kludne obdobie mame, zacal slintat fajne, takze v kuse v podbradniku a tak, no 🙂

ingulik
5. mar 2012

@vavenka no mna picha nalavo pod zaludkom, jak keby som mala sval natiahnuty ci co...no mne sa nesmiali 🙂 rovno som na porodnej sale stravila celu noc, lebo krcok len pol cm ma a na prst som otvorena bola...dnes brucho tvrdne jak besne a ma od spodu do vnutra icha a tlaci vsetko...

ingulik
5. mar 2012

@vavenka na soplik ja som davala Libenar a odsat potom nasivin sprejik a hned bolo dychanie cistejsie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre