Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
24. máj 2012

@tinika neboj, aj patko sa zacne pytat. daj mu este trocha casu - skus 3-4 dni mu dat uplne pokoj, nechaj plienku, nespominaj nocnik... A potom zas skuste doma bez plienky, mne sa vanda celkom chytala na to, ze rano sme dali dolu plienku, povedala som jej to, ze teda plienocku uz nema, nechala som ju vybrat si gatky, ake sa jej pacia a ze nech si ich neocika... No a potom vela trpezlivosti a nachystanych vela slipkov, teplakov, ponoziek a popripade aj papuc 😀

tinika
24. máj 2012

@vavenka sak mame zasoby :D:D

vavenka
autor
30. máj 2012

A kde ste vsetky?
@zuzub prid napisat, ako sa mas mamina dovjnasobna, aky bol teda ten porod? Ako mliecko? Uz mas ok ten zapal?
@tinika vy ako? uz zdravi? Kurnik tie moje sa nevedia tych soplov zbavit! Mam pocit, ze sa to uz lepsi, ale kokso uz tri tyzdne bojujeme 😠 Vanda uz hysaky chyta, ked vysavac zapnem 😠
A co ostatne osadenstvo? Katka sa neozvala ani nepamatam, o Evus ani nehovorim a aj @snazivazuzi by mohla niekedy napisat, ako sa im vodi 😉
@ingulik ako to zvladate?

tinika
30. máj 2012

@vavenka ahoj, risko ma furt sople :( a vraj na dlho ked je to zo zubov, ze ine nam nevie dat lekarka ako kvapky ake sme mali, tak v noci a rano odsvame, cez den v pohode, Pato vysavač zapina ked taham riskovi ale on ani nahodou by nechcel vysavat, ale uz vie fukat tak aspon to :D
ja mam toho teraz dost :D cvičim, drzim dietu snad dačo zhodim, zatial mam za tyzden 2,5kg dole a ked som dobre merala tak 5cm z brucha a treba mi robit učto, nahanam novych klietov a tak domacnost, deti a tak sak to poznate

ingulik
31. máj 2012

@vavenka ahojky....my sme v pohode, cele dni vonku....Nika obcas vymysla,ale to len aby uputala pozornost a Filipko je zlatucky chlapcek. A keby nemal reflux mliecka tak by bolo uplne super vsetko...ale aj to sa da zvladnut, kupila som si baby satku tak ked je moc zle tak ho v nej ponosim. tento tyzden sme v Kosiciach, stale behame niekde vonku a uzivame si pekne pocasie

@tinika ahoj...no aj ja chudnem, ale kedze kojim cvicim len velmi zvolna, skor prechadzky a obmedzila som sladkosti a zatial islo dolu za dva tyzdne 4kg 🙂

tinika
31. máj 2012

@ingulik tak to je super, ja pocas kojenia som sla tiez dole vahou ale po kojeni sup hore :( a to som ani stravu nezmenila resp. jedla som menej sladkeho tiez

vavenka
autor
31. máj 2012

@ingulik tak to je super, ze Felipe je dobry 🙂 nas Jergus bol prve dva mesiace strasne uplakany, ale potom sa to otocilo o 180st a bol perfektny, sam sa v pohode vyhral, zamrncal len ked sa pokakal alebo vyhladol - co ale netrvalo dlho, lebo potom sa zacali tlacit zuby - teda doteraz, ratam kazdu chvilu budu dolniaky na svete, strasne nervny vie byt 🙄 No ale co uz, patri to k tomu 🙂
My teraz von len ked jergus spi, lebo ma obdobie ze nechce byt velmi v kociari... A potom jedine ze po rukach, ale to az ked mam draheho doma, lebo na vandu treba kondicku 😀

tinika
31. máj 2012

@vavenka my od 3m čakame zuby a furt nič, aj lekarka vravšela ze uz idu a furt nič .( a moj nechcel byt v kočiku kym nezačal troska sediet takze az teraz si mozem dovolit byt von dlhsie este ked patko chodil pred mesiacom do skolky som muslea riska v manduke ked sa zobudil nosit ,bo inac rovno domov

zuzub
31. máj 2012

čaute ženy, tak ja na net veľmi nestíham občas na FB kuknem, u nás je to stále o držku malá chaos strašne je urevaná cez den nespí max pol hodky hodku a tak a v noci kedy jak.a ešte aj Miško sa začal v noci budiť tak k nim stávam na striedačku raz k jednemu razk druhemu aj naraz su občas hore to Miška beriem k sebe do postele aby nereval.Simonka je veľký papkač cez den každé dve hodky kojím v noci 3-4 hodky vydrží.
Miška odúčam od plinenok už sa pomaly chytá, ale asi zvolím radikálny postup 😀 dám mu rovno silipky nech vie ako je to byť počuraný.
no a ten môj pôrod: v ndeľu som mala také slabšie kontrakcie už od rána ale staršne nepravidelné vlastne už od soboty tak vravím mm v nedeľu o 22.30 že podme my radšej do tej nemocky nech ma pozrú a uvidíme.som ani tašku nechcela brať ža šak ešte domov prídem 😀 v nemocke po vyšetrení mi dokina vraví že to neni na pôrod že nemám kontrakcie a som malo otvorena, ale že ma už pripravia dajú mi klystír aATB na toho streptokoka.ja reku že super kto vie dokedy sa budem trápiť...a do 2 minút ako my dali klystír som dostala dve veľké kontrakcie už som sa nevedela ani postaviť len krčím, že pomoc ja rodím sestrička ledva pribehla a rýchlo volali dokinu ja osm len kričala ako o dušu že pomožte rodím 😀 doki vyplašená že ako možem rodiť šak mi nič nebolo a ked ma ledvom dotrepali na stol do saly malej už trčala hlavička tak som dva krát potlačila a mala bola von 😅 a celé to trvalo no o 23.30 sme prišli ešte len do nemocky a o 1.15 sa narodila.

tinika
31. máj 2012

@zuzub akoby si o nas pisala, od kedy mame riska aj pato sa začal viac budid, vyzadovat si znova mlieko v nosi, uz sa to zlepsuje sak po 7.m. uz načase :D s plienkami u nas o ničom, ani len v slipkoch nepomaha na von aj tak plienka aj na noc .( jak ze ti uz klystir dali ked to nevyzeralo na porod? hehe tak to si mala krasny porod rychly ne? ja len 6h kontrakcie brutalne a aj tak sa nič nepohlo furt na 2 prsty otvorena som bola bo maly siel zle sa asi zasekol

mum_to_be
4. jún 2012

zuzub, tak to je sila... ale na druhej strane, dobre, aspon si to mala rychlo za sebou. 🙂 tretie by si tusim uz doma porodila, hehe. 🙂))

vavenka
autor
4. jún 2012

@zuzub super porod! Asi sen kazdej nastavajucej maminy 🙂 esteze ste isli do nemocnice 😉

@mum_to_be ako sa maju deticky? O chvilu mate prazdniny, sa tesis? Predpokladam ze stale ucis, nie? Spokojna si? Ja tiez velmi zvazujem, ci sa vratim do prace mojej povodnej, alebo sa poobzeram po nejakej zakladke a tiez pojdem ucit 😕 Pri dvoch malych detoch je to idealna praca, aj ked slabsie platena, no....

@tinika ty si zacala dokumentovat svoje kulinarske pokusy? 😉 to mas nejake speci recepty, co davas na fb?

tinika
4. jún 2012

@vavenka ty si učka vystudovana? hej speci :D drzim dukanovu dietu :D

vavenka
autor
4. jún 2012

@tinika fiiiha, a funguje dukanova?? Si uz aj schudla nieco?
No niesom priamo ze ucitelka, ale robila som si pocas vysky pedagogicke minimum, takze mozem ucit chemiu na vsetkych typoch skol 🙂

tinika
4. jún 2012

@vavenka hej 3 kila v prvom tyzdni teraz stojim par dni

vavenka
autor
5. jún 2012

@tinika tak drzim palec, nech to ide cim skor dole 🙂 ja este kojim, takze dietovanie estechvilu pocka, ale tiez potom musim nieco vymysliet, dost velke brucho mi ostalo 😖

tinika
5. jún 2012

@vavenka dakovam :D

mum_to_be
6. jún 2012

vavenka, aj ja tak. VS plus pedagogicke minimum. a aj zameranie na chemiu. 🙂)) teraz ucim jeden den v tyzdni, buduci skolsky rok by to mali byt 2 dni. a potom uz plny uvazok, pravdepodobne. 🙂 co sa prazdnin tyka, ano, tesiiiim sa. 🙂 veronika bude v juli v skolke, no a potom v auguste bude mat aj ona prazdniny. 🙂

zuzub
7. jún 2012

čaute ženy, fííha jaké učiteľky tu máme 🙂 ale to je super aspoň na par dní v týždni sa možete zamestnať.ja som bola tiež rada keď som mala tú brigádu apsoń na víkendy.
inak dnes a zajtra som sama so Simčou tak mám veget, Miško išiel k babke celý šťastný bol.kočky prosím ako ste postupovala pri odúčaní od plienok? lebo ja som už z toho na nervy davám Miška skoro každú pol hodku na wcko pekne sa väčšinou vyciká a aj kaka ale sám sa nebude pýtať ani za svet aj my povie, že sa vypýta a nič ked by som ho nedavala na wcko tak sa dočura dokaka, ja už neviem.
inak už by som bola celkom rada keby Simonka začala mať nejaký režím lebo nič neviem naplanovať dopredu.kedy vaše bábätka nabehli už na nejaký pravidelnejší režim?

tinika
7. jún 2012

@zuzub moja bud vdačna aspon zato, moj sa do plienky len vykaka .((( a to uz mame viac ako 2,5r ja uz som zufala, teraz som ot nechala tak tak sa dvakrat pytal a čural ale večer sa pyta az ked je pohroma

zuzub
7. jún 2012

@tinika ved hej len ked vidím na čo všetko má rozum a na to aby sa na wcko vypytal nie? 😕 ty kokso niekedy mám pocit, že tie naše deti sú iný špekulanti 😀

tinika
7. jún 2012

@zuzub presne moje slova a asi mame fakt prve silne obdobie vzdoru, za vsetko čo nedovolim abo nie je po nom sa zduje a začne revat na silu, takze ked je risko ok tak reve pato a naopak

mum_to_be
8. jún 2012

caute, no nas romusko sa tento tyzden dvakrat alebo trikrat vycikal do nocnika. neni mozne... dlha cesta pred nami, ale aspon si tam uz sadne a chvilku zotrva. 🙂 baby, keby ste ho videli, aky je opaleny po dnesku, jak ciganik. 🙂 a to sm ena slnku boli tak polhodinku...

tinika
8. jún 2012

@mum_to_be super u nas bola burka :D
ale pato sa pytal dnes vonku sam :D a nie vtačik kukaj ale riso kukaj ako pisam :D:D

ingulik
10. jún 2012

Ahojte tak my sme posadzanie na nocnik ano velmi neriesili....zacalo sa to vlastne tak, ze sa nika pokakala do plienky a druhu sme nemali, tak som ju nechala len v kratasoch a pekne vydrzala. Tak sme zacali chodit von bez plienky, spociatku nechcela piskat do travy ale potom sa naucila aj to...a moc nam pomohla dovolenka pri mori, tam behala skoro stale bez....a v noci ked sa budila asi tyzden so suchou plienkou som jej skusila nedat...par nehod bolo ale velmi rychlo sme boli bez nich....a tiez mi pomohol clanok tu z MK o odplienkovani...

tinika
10. jún 2012

@ingulik ja som to čitala tesne pred porodom a tam pisu ze ked sa ma narodit druhe dieta nepustat sa do toho navyse teraz na to nemam čas to tak dodrziavat :( takze musime zvolit inu metodu, a tiez on vydrzi sediet len dakedy ho tam problem dostat alebo sa nepyta ked treba, dakedy zase hej, dnes napr .som sla na zachod a on ze fuj tak reku ides tiez? sadol na nočik a kym sa mohol na zachod bo chcel tam uz sa vyčural do nočnika :D ale 10min na to pokakal do plienky :( s kakanim furt problem

ingulik
10. jún 2012

@tinika u nas sme mali s kakanim iny problem...zapchu ☹ Neboj on sa to nauci, poznam minimalne dve deticky - dievcatam ktore mali uz tri roky a vedeli rozpravat a stale mali plienky. A nepoznam ziadneho dospeleho s plienkami (okrem patologickych vynimiek)....Ja viem ze to stve, ze este nevedia...

tinika
10. jún 2012

no ved ma huste, a pato ani rozpravat poriadne nevie, keca to iste čo vie a sem tam dačo prida lae cudzi mu malo rozumeju :( a stvu ma skor otazky druhych a tie kecy inac ma presla chut na tretie, to nie je normalne aby mi mlady od 6-21 spal len 5 min a sa furt budil ale evidetne je unaveny, tre oči .... proste ja uz neviem ako na neho, nijako ho neviem uspat, na rukach sa kruti, v posteli na 4 stava v postielke reve, v kočiku dnu tiez nechce len na balkone tak ide leto ok dvadni uz zaspava na balkone v kočiku ale dnes sa zobudil pri prenasani a ani panovi boze ked si predstavi kolko veci sme mohli podnikat, ci uz s jednym abo dovma a o čo vsetko pride napr. patko, lebo nemozme ist do centra na divadlo..... bo risko uz o 4,5tej je nervozny :((( nestiham sa mu naplno venovat, a risko to tiez len po rukach vtedy je kludny ked sa pohra za den sam hodku ta vela, nič ine neurobim len von s kočikom beham, este sa mi aj kočik zlomil tak nastastie ze sa mi nepodarilo predat surodenecky bo by som si to hodila chodit kazdy den 2x zo 4teho podlazia s kočikom hore dole ani pato nebol idealny spač, najme ked zuby začali rast a zvykol si ze spi s nami abo ho uspavam, ale toto je uz vela aj na mna a nech min ikto nehovori ze to prejde, čakam na to uz 7,5 mesiaca a nevidim ziadnu zmenu k lepsiemu, skor k horsiemu lebo apson večer vedel zaspat sam resp. troska pohladkat a byt pri nom

ingulik
11. jún 2012

@tinika on ti to vynahradi...a preco ho prenasas z balkona? ved ho nechaj spat cely cas tam spat. Ja naopak sa tretiemu nebranim, nie vsak hned...sla by som do prace na nejaky cas a potom...necham tomu volny priebeh, ziadne snazenie sa na to uz nervy nemam...
mna tiez niekedy zamrzi, ze sa nemozem Nike venovat naplno...ale uz sa to lepsi, Filipko zacal vnimat hracky na hrazdicke tak sa trocha pohra...jedno je iste, ze musim davat sakra pozor na to, co zjem...staci male mnozstvo niecoho co nafukuje a je problem...no a stale ma reflux, cize grcanie a prezliekanie seba i jeho je na programe aj 5x denne....
drzkaj sa...moc ma mrzi ze som vas uz tak dlho nevidela...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre