Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
11. apr 2011

@tinika no co bolo s tebou? vsetko ok uz? a teda som ti mal pripomenut potencialnu PN, ako by sa to ratalo? 🙂

tinika
11. apr 2011

@vavenka ahoj, tak baby ja som sa vo stvrtok o pol 7 zobudila na to ako by mi praskla plodova voda, čisto rovnake ako pri patovi a vytieklo niečo zo mna priesvitne, tak som duchala na wcko a uz slzy na krajičku ked mi doslo čo sa deje, potom mi prislo neskutočne zle, oblial ma studeny pot a okrem toho ze som 3x mala hnačku tak ma aj naplo na .... manzel vyletel zo sprchy a siel obliekat maleho akurat sa zobudil. Prisli me do porodnice a tam sme behali hore dole bo na pohotovosti prepočula v ktorom som tt tak ma poslala na porodnu salu, tak ti naspat na pohotovost, tam robila test na vlozke čo este kusom bolo na nej (bo doma som si dala čistu a tamtu vyhodila ja tava) a ona sa tvarila tak vselijako a kyvala hlavou a nič nepovedala, tak som to brala ako hotovu vec ze je po vsetkom :( tak prisiel lekar, ktory m rodil aj pri patkovi a povedal ze to este nemali taky pripad aby v 11tt odtiekla dakomu voda, ze to sa este len vytvara, ze to musel byt moč, čo vobec nechapem lebo po noci, ked som nič nepila to bolo uplne priesvitne a bez zapachu a vysetril ma a hovori ze uplne som uzavreta vsetko ok, potom urobil utz, srdiečko bilo o 106 a pre radost mi urobil foto, to som uz od ulavy plakala .)) ale nechali si ma tam na pozorovanie, lebo hend ako voda odtiekla este som aj take tlaky ako pri patovi citila, bolest v podbrusku a krizoch, nechcem take uz zazit .( ten strach a neistota, vy viete čo to je ste to prezili. Nastastie som nekrvacala, mam si davat pozor a nenamahat sa a nedvihat tazke tak bude zabava fungovat s aptom na 4p. bez vytahu 🙂

tinika
11. apr 2011

@vavenka tolko k PN čo som sa pytala

A este ja, som SZCO, na RD, teraz odvody platim len dobrovolne nemocenske z maxima od 1.2.(s tym ze som si zrusila min.VZ a nasledne prihlasila max. VZ) inač si DNP platim od 9/2006 v kuse okrem prestavky počas MD. Do porodu 26tt maxima stiham, niekdy v auguste mam splnene, nastup na MD v septembri niekedy, ked by sm teraz sla nahodou na PN tak počas PN si neplatim odvody do SP a teda a mi to nepočita do tych 26tt? Ak nebudem musiet ist, tak este mozem mesiac pred porodom byt PN a uz v pohode mam max. matersku? a PN by sa z čoho počitala?
Môžeš ísť na PN - doba nemoc.poistenia Ti beží aj počas PN, takže materské bude z maxima.
PN z minima pokiaľ pôjdeš do tých 26 týždňov od posledného prihlásenia na DNP.

ale teraz neviem ako u teba, ked ty nemas to DNP

z toho vyplyva ze keby teraz som na PN tak mam PN z minima, ale max. matersku mi to neovpyvni aj ked som ju platila len dva mesiace 🙂) tak sa tesim keby dačo ze je to v pohode. U teba asi bude dolezhite či splnis tych 270dni poistenia za posledne dva roky a ak splnsi tak PN tiez z pravdepodobneho platu tak ako ja MD ale to by si mala zistit asi radsej na SP

vavenka
autor
11. apr 2011

@tinika Tini ale chapes, ja DNP nemam, lebo ani nemozem mat, kedze moj prijem bol vyssi ako maximalny vymeriavaci zaklad, nemala som si co platit 🙂
No velmi som to nepochopila, asi to necham tak.... Dakujem za info 🙂

Joj chvala bohu ze ste v poriadku aj s fazulou, musis sa setrit..

tinika
11. apr 2011

@vavenka no sak potom mi doslo ze to ty DNP nemas 🙂)) tym padom mas ale vyhodu ze si stale zamesnana .)) no nastastie sme ok a dufam, ze budeme az do porodu po 36tt 🙂 dakujem budem sa snazit davat pozor

tinika
11. apr 2011

nasa fazulka, troska slaba foto zoskenovana ale je tam 🙂

tinika
11. apr 2011

@snazivazuzi inac mas termin ajko ja s patkom 🙂) a nakoniec prisiel 26,11 tak kočky drzme si prsteky nech je vsetko ok a drobci su zdravučky .)

snazivazuzi
11. apr 2011

Jééééj Tinikaaa, aj ty si tehula??? Super baby, sa tesiiiiiiiiiiiim 🙂

Ako sa citite, vsetko je u vás ok? Ja som mala dnes hnedkasty vytok, akurát ráno som volala gyndosovi pre termin, mám ist bud tyzden vo stvrtok, ale ten vytok ma vystrasil, tak tam zajtra ráno zavolám, ze okkkamzite ma mus vysetrit, ci je vsetko ok a stary dobry duphaston mi nech vypise! Nechcem riskovat, vsak jeden potrat uz mám za sebou a ani s Dankom te nebolo lahké na zaciatku.

Vavenka, tak ideme spolu na sálu? 😀

tinika
11. apr 2011

@snazivazuzi hej ja som myslela ze vies 🙂)) my sme dnes prisli z nemocky ale uz dobre .) sak ty si sa tiez nepochvalila len komentujes vavenku :P hihi a to uz si dlhsie .)) ja som len nospu dostavala a jendu infuzku hned po prijme a dnes kus divne ale inac fajn a verim ze stresu uz mam na cele tehu dost .) drzim prsty nech ste ok, ja zajtra tiez ku gyndosovi so spravou z nemocky

tinika
12. apr 2011

ahojte, dnes sme uz aj tehu knižku dostali 🙂) srdičko bije fazulke o 106 🙂 vsetko ok

vavenka
autor
12. apr 2011

Tini super 🙂
@snazivazuzi zuzi ja som tiez dnes zacala spinit, nejake sme prepojene ci co 🙂 hadam to nic strasne nebude ☹

tinika
12. apr 2011

@vavenka joj baby drzim vam prsteky nech je vsetko ok

snazivazuzi
12. apr 2011

cauko baby,
tak som bola u gyndosa, mám fotku uzv, som cca v 5tt max 6, srdiecko sme este nevideli, idem bud. tyzden, tak vtedy by sme uz mali vidiet ako bije o 106 🙂, dostala som duphaston, no klop klop klop od vcera som ten vytok nemala, mám oddychovat, setrit sa.... no diky, mám 2rocného synceka, tak oddychuj 😀
Tini, fiha, tak to nebola sranda, verim, ze si sa zlakla! Dávaj si na seba velky pozor, tiez sa setri 😀
Vave, dufam, ze si bola u dr! nenechávaj tu návstevu na poslednu chvilu!!! nie ze potom to budes lutovat, mala by si tam zavolat!

tinika
12. apr 2011

@snazivazuzi tak to je super ze uz ok, pekne ze mas uz aj foto hned 🙂 a ze zase utz bud. tyzden ides ja tiez v utorok o tyzden uz na 12tt uzt 🙂) a tam maju lepsi tak aj foto bude krajsia .)) takze teraz mam utz kazdy tyzden hihi

jahoda
13. apr 2011

@vavenka &@ snazivazuzi, gratulujem kocky, tusim vsetky otvarate druhe kolo :D no, ja este neviem, uvidime, mozno som si tu unavu, pichanie a zvlastny zaludok len namyslala....

petulig
13. apr 2011

tak ja som tu sto rokov nebola a co sa tu deje🙂) dalsie kolo? to ja som uz zmeskala tusim..gratulujem baby, ja tiez rozmyslam, ale normalne mam z toho strach, ako by som to zvladla dve take male deticky naraz

tinika
13. apr 2011

@petulig neboj zvladnes, sak dakedy mali rozdiel aj menej ako rok a zmakli a nemali take moznosti ako my. ))

petulig
13. apr 2011

@tinika no len ak by mi mal muz pomahat tak ako pri prvom krpcovi tak si to mozem hodit.jedinacika nechcem ale asi este pockam kym do skolky nepode

tinika
13. apr 2011

@petulig tak to moj pomaha celkom dost takze je to asi aj preto ine 🙂

tinika
13. apr 2011

som si dnes nalistovala stranu 124cca a tam sa tesim z // pri patovi 🙂)

mum_to_be
13. apr 2011

snazivazuzi, gratulujem, nech vsetko dobre dopadne!!!
vavenka, dufam, ze to spinenie nie je nic vazne...
co sa nas tyka, romanko je zlatusik, aj ked zrovna dnes nemal svoj den. veronika je naplno v obdobi vzdoru... hroza a des... no o tom nabuduce. uz idem spat. ... papa. drzte sa vsetky!!!!

jahoda
14. apr 2011

@snazivazuzi - gratulujem, panecku, si pamatam, ako si len nedavno nasla dve ciarky...to som sem este mala cas "chodit" pravidelne...teraz s mojim sidlom sa to uz moc neda :D

slniecko4
15. apr 2011

ahojte babenky, nevieme nič o vavenke?
@snazivazuzi blahoželám k dvom čiarkam.. 😵

snazivazuzi
15. apr 2011

@slniecko4 dakujem 🙂

o vavenke som nepocula, naposledy, ked sem pisala ze spini. Dufam, ze je s nou vsetko OK! Mozno len nemá cas sem pisat.

tinika
15. apr 2011

@snazivazuzi aj ja dufam, ze vave je v poriadku

vavenka
autor
16. apr 2011

Caute caute 🙂
Ma seklo v krizoch v stredu! Som myslela ze si cvrknem kua 🙄 uz trochu lepsie, ale furt to boli. Aj spinim furt, ale mam pocit ze menej. No a vyzera to tak, ze tehotenske nevolnosti ma chytaju, vcera som bola cele doobedie odrovnana, ako mi zle bolo 😀 tak ale na druhej strane sa utesujem, ze ked mi je zle, tak hadam je cervik ok 🙂
Ste zlate ze na mna myslite 😉

tinika
16. apr 2011

@vavenka tak sa daj do kopy rychlo sak mas aj vandusku 🙂 mame to tazke teraz ze? s babatkami v brusku a dalsimi na svete 🙂) nie ako pri prvom tehu ze pohoda 🙂

adenka
16. apr 2011

cafte cicusky
no kraaasne sa to tu rozbieha 🙂 .. vsetkym blahozelam a prajem krasne tehu 😵

tinika
16. apr 2011

@adenka dakovame 🙂

margetakuska
17. apr 2011

ahojte dievčatá 😉 neviem či sa k vám môžem pridať, veľmi rada by som s vami poklábosila 😝 mám taký menší problém, vy ste to tu už zrejme viaceré preskákali a potrebovala by som poradiť... pred dvoma mesiacmi sme prišli o drobčeka v 10tt, manžel týždeň na to musel odcestovať a vrátiť sa má až v máji, snažila som sa nejako odsledovať terajší cyklus aby sme sa vedeli nastaviť, keď už bude doma ale neviem neviem.. doteraz som mala vždy pravidelnú ms, 30 dňový cyklus, ovulácia vždy na 15 deň, hlien ukážkovy, teplota tiež všetko ok... a teraz po tom potrate mám namiesto plodného hlienu kolo 13dňa hustý biely hlien bez zápachu... čo to môže byť? môže to byť ovplyvnené aj tým kyretom? bolesti v podbrušku som mala ako keby pred ovu lenže ten plodný hlien nikde a namiesto neho mám veľmi početný hutý biely hlien... viete poradiť? tehu nemôžem byť manžela nemám doma 😅 a ešte gratulujem všetkým tehuľkám a prajem veľa zdravíčka a hlavne kľudu aby bolo všetko ok držte sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre