Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
9. apr 2010

a kedy ideš kati teraz najbližšie k dokimu?
mna dnes inak boli brucho tak dolu v podburšku, to odvtedy ako som pršla z mesta 😒 ale som aj dve tašky vliekla s nákupom tak neviem či z toho a malý ma už vyše hodiny okopova a furt sa hemží hore dole, ale zaujmave už ho cítim akoby dolu nižšie tak pod pupkom

zuzub
9. apr 2010

vave už si bola v tom meste? a kupila si topanky? ja trubka som si zas nekupila ten malinikovy čaj 😠 hlavne, že som bola v lekarni a rozmyšlala som čo treba....

vavenka
autor
9. apr 2010

A do mesta som s dnes nedostala, ale som happy, lebo som nasla jedny take cierne vsuvky ze plna spicka a otvorena pata, do ktorych vtrepem nohu 🙂 sice su na opatku, neviem jak v nich budem chodit, ale tu chvilu v kostole prezijem 🙂 🙂 aj som nieco vyhrabala v skrini, co obleciem, aj som to uz poskusala, tak sa tesim ze nemusim kupovat 😅 😅

vavenka
autor
9. apr 2010

Zuzi ved kupis nabuduce, isto este mame casu 😉

zuzub
9. apr 2010

no tak super vave 😉 ja som pre malého dnes kúpila takú zlatú žirafku na pripnutie na kočík, strašne je milá 😵 ale sú hrozne drahé tie hračky 🙄 nevedia čo by za to pýtali táto stála 7ečiek a to som z tých lacnejších kúpila

katka444
9. apr 2010

mne sa mala vcera tak vypucala nad pupkom, ze ma z toho cely vecer bolelo brucho ako ked sa strasne smejete az mate na bruchu svalovicu.
primar mi kazal prist v pondelok-utorok, ze ako mi vyhovuje. tak asi radsej pojdem az v utorok. ak si ma tam uz budu chciet nechat, tak nech tam necucakujem zbytocne o den dlksie. a v utorok mam akurat termin. jedna znama tam lezala uz od terminu tyzden. cakali kym sama neporodi.

zuzub
9. apr 2010

no to už si hovorím druhý týžden, že kúpim nabudúce 😀

vavenka
autor
9. apr 2010

Zuzi 😀 😀 ja hracky nekupujem vobec, nechavam to na rodinu a kamosky..... Vsetkym poviem nech uz oblecko nekupuju, prijimam len kozmetiku, plienky a hracky 😀 😀 a samozrejme hotovost 😀

Kati inak myslim ze mum tu minule spominala nejaku statistiku, ze na slovenskiu prvorodicky prenasaju v priemere 8 dni 😕 som bola dost prekvapena z tohto cisla... Ale ja si aj tak myslim ze koncom aprila ideme na to 😉 ziadne take ze 11.5. 😀

zuzub
9. apr 2010

nie nie vave nás sa tie štatistiky netýkajú 😀 ja tiež hračky nekupujem som len túto na ten kočík chcela, ani kolotoč nad postieľku sme nekupovali, nech nám majú čo pokupiť ostatný 😅

vavenka
autor
9. apr 2010

Zuzi ja som kolotoc v polsku kupila, aj jednu hrkalku, a to je asi tak vsetko 🙂 🙂 take ze tie hrazdicky, hracie deky, nic, uz minule sa ma svagrova pytala co ma kupit.... Tak som jej ani narychlo nevedela povedat ze co 😀

zuzub
9. apr 2010

no ved to, že ani ja neviem ked sa ma niekto pýta mám pocit, že nič momentálne nepotrebujeme 😅 najradšej by som bola keby mi dali € a by som kúpila sama čo bude treba, len mi je blbé pýtať prachy....
moja mamina nám ide napr. zaplatiť postieľku s matracom, tak to je tiež super.
drahý dnes dovezie domov kočík od segry, taký starší čo dám na balkon aby tam mohol malý spinkať

vavenka
autor
9. apr 2010

Zuzi ozaj, a novy kociar kedy ma dojst?

Ved to, ale ja fakt momentalne asi nic nepotrebujem, plienky mam, oblecko tiez, jedine ze by som nemala mlieko, tak mi bude treba kupit veci ku krmeniu (flasky umele mlieko atd....) na hracky este ma cas, svagrina pre sesternicu (co im zajtra ideme na krst) kupila taku super multifunkcnu detsku stolicku v Polsku, ale tak to mi bude treba najskor o polroka, kde to budem dovtedy skladovat... Aj nocnik jej kupila... Akoze super, ale tieto veci este maju cas, nie? Vajicko mame, este mozno zavinovacku, ked niekto velmi bude chciet minut eura.... To som nekupovala... Ani zavinovacku, kedze mam perinku...

zuzub
9. apr 2010

no ved to, že tie veci sa teraz nepotrebuju a my to tu v 1 izbaku absolutne nemáme kde skladovať..... a neskôr veru bude trab kadečo aj fusák na zimu aj tú stoličku a neviem čo všetko.
a kočík by mal prísť budúci týžden, ale mi písali že už postieľka prišla a matrac, že bude v pondelok

zuzub
9. apr 2010

už mi tá bolesť brucha prešla 😅

tinika
9. apr 2010

vave ja som tak asi dva tt fungovala ze furt v noci ma mrchovsky brucho bolelo

slniecko4
9. apr 2010

čaute babenky,my sme dnes mali na návšteve krstniatko,takže sme boli celý deň vonku. 🙂
babenky,to sa strie robia aj na prsiach??? a zospodu??? To som ešte ani nepočula.. 😕
ináč,mne sa strie neurobili,dokonca ani dvorce nestmavli,akurát sa mi viac zvýraznili žily na prsiach,mm vraví,že na mne by sa dala učiť anatómia,ale ja celkove mám takú tenkú pokožku,že mi všetky žily vidno.. 😅 a teda,som zvedavá,keď dokojím,ako budú vyzerať prsia,či ešte budú držať tvar. 😀

slniecko4
9. apr 2010

tini a čo sa cisárskeho rezu týka,tiež som ho nemala naplánovaný,ale pri tých bolestiach pri kontrakciách a následnom neotváraní sa som bola neskutočne šťastná,že maličkú zo mňa vyberú a už ma nebude nič bolieť-teda,tú ranu som už nebrala ako bolesť,len úľava,že malá je v poriadku.. A aj keby som porodila normálne,museli by ma otvárať,pretože sa mi nesťahovala maternica,museli ručne a krvácala som. Ale pri druhom sa už možno budem báť,keďže viem,čo ma čaká.. 🙂

katka,ahoj,sme si mysleli,že už rodíš.. 🙂

vave,ty máš ešte rušno pred pôrodom,krstiny,svadba.. 😀

zuzub,ak máš druhý pilier,nahlásiš to len na sociálnej poisťovni,na oddelení poistného,tam tak či tak musíš ísť po pôrode prihlásiť maličkú s kópiou rodného listu a hneď povieš,že máš aj druhý pilier,vypíšeš tlačivo.

vavenka
autor
9. apr 2010

Tini no tak vsetko nazvedcuje tomu ze do konca aprila rodim 😀

SLni strie sa mozu urobit na akejkolvek casti tela, ak sa na danom mieste zvacsi objem a kozka sa nestihne natiahnut, alebo ma slabu elasticitu, to znamena ze aj na lytku, alebo na ruke, alebo na prsiach 🙂

Joj sme boli na pizzu, fajne som sa napapala 🙂

zuzub
9. apr 2010

slni a to do koľkých dní po pôrode treba ísť nahlásiť malého na tú socku?

slniecko4
9. apr 2010

zuzub,sa mi zdá,že do 30 dní,ale neviem presne.. ja som bola asi po týždni,ako sme boli doma,vybaviť pôrodné a rodinné prídavky na úrade práce a na soc.poisťovni prihlásiť malú.. ak by si to presne vedieť,môžem v pondelok prezvoniť kolegyňu..

slniecko4
9. apr 2010

vave,tak potom mám asi dobrú pokožku,lebo ja som mala predtým "prsia po tatovi" a teraz môžem aj Pamele konkurovať,tak som zvedavá,ako budú vyzerať,až spľasnú nazad.. ale strie sa nenarobili..

zuzub
9. apr 2010

v pohode si to zistím 😉 a môžeš mi pls zhrnuť a napisať čo všetko treba vybaviť na uradoch?

slniecko4
9. apr 2010

zuzub,z pôrodnice na matriku,tam ti dajú rodný list a papier na pôrodné.. S papierom na pôrodné+rodným listom na úrad práce,odbor sociálnych vecí vybaviť pôrodné a rodinné prídavky,tam ti dajú papier aj na ten jednorazový príspevok,ktorý si môžeš uplatniť až do 28 dňoch života bábätka,ten papier potvrdzuješ u detskej lekárky maličkej a u svojho gynekológa. Potom už len tá sociálna poisťovňa,na nemocenské oddelenie kópiu rodného listu a takisto rodný list na oddelenie poistného.No a takisto do zdravotnej poisťovne prihlásiť bábätko.To je všetko.Len si nakopírujte rodný list,ten treba všade.

slniecko4
9. apr 2010

zuzub,až PO 28 dňoch,ne DO.. chybička sa vloudila.. 🙂

slniecko4
9. apr 2010

vave,ja by som si tak dala pizzu,že až.. 🙂 snáď zajtra vybehneme s drobcom.. 🙂

zuzub
9. apr 2010

no ty kokso to toho, ale je, to asi vezmem maminu zo sebou ta sa bude s malým prechádzať a j a budem behať 😝

zuzub
9. apr 2010

slni a kedy si volala detskej lekárke ohľadom prihlásenia maličkej?

zuzub
9. apr 2010

hmmm pizzou by som ani ja nepohrdla 😅

slniecko4
9. apr 2010

zuzub,asi tak.. čo sa týka detskej lekárky,ja som volala nejaké 2 týždne pred pôrodom,či nás vezme,lebo v pôrodnici,až sa malý narodí,sa ťa budú pýtať,ku ktorej lekárke budete chodiť,aby tam poslali správy lekárske.. A naša dr. mi povedala,aby sme zavolali,až sa malá narodí,tak som volala z pôrodnice,no a potom v deň odchodu sme boli u nej na prvej poradni hneď.Aspoň u nás je tak,že po prepustení z pôrodnice do 24 hodín má bábo vydieť detská lekárka.

slniecko4
9. apr 2010

pánečky,že vidieť s y.. 😀 dnes mi to ide.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre