Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
25. júl 2011

@petulig nie vsetky sme sa do druheho kola dostali...este majulienka a ja ostavame s tebou...

petulig
25. júl 2011

@ingulik no aspon niekto🙂 a snazite sa uz? asi sa porozpravam vecer s drahym,co on na to. Aj v mojom okoli to nejako otehotnelo vsetko. Kamosky co mame rovnake deti, tak uz druhe kola. Jedna dokonca dvojicky.Asi je najvyssi cas zacat o otm rozmyslat. Vekovy rozdiel by bol celkom fajn.
idem vas trosku pocitat dozadu, nech som v obraze

adenka
25. júl 2011

@vavenka ja som uz ale pocula o pripadoch ze amnio vysla zle a babo sa narodilo zdrave.. tak si vyber...
mne ak vyjdu dobre tripple testy tak amnio odmietnem... aj tak si nie som ista ci by som bola schopna v nejakom 18tt ist na potrat a co potom? zozierat sa ci nebolo nahodou zdrave?? no ja neviem...

vavenka
autor
25. júl 2011

@adenka noo, amnio je v 99% spolahliva, jasne, ze sa moze stat, ale to riziko, ze vyjde falosny vysledok, je naozaj minimalne...
Ja som to tu uz pisala, v tomto ja niesom hrdinka, takze ak by mi tripple vysli zle, idem hned na amnio a kebyze je aj amnio zle, tak by som to asi ukoncila..... Ale chvalabohu toto riesit nemusim a verim, ze ani ty nebudes a nadalej to pre vsetky z nas ostane len tema ze "co by bolo, keby bolo" ....
Inak ako sa citis? Nevolnosti uz ustupuju? Vitaj pomaly v druhom trimestri 😉

adenka
25. júl 2011

@vavenka ano mas pravdu, ja neviem ci by som chcela mat "chore" babo aj ked ono staci ze sa narodi s oslabenou imunitou alebo je milion inych chorob ktore ani amnio nezisti a dietatko aj rodna s tym bojuje cely zivot...
no uz druhy den je mi trolinku lepsie, dnes si dokonca davam kavu, ale uz som total vybluta z toho pocasia 😀

inak baby co vy na odber pupocnikovej krvi?? ja som rpi malej darovala, lebo nejak mam stale pocit ze to je len cisty biznis, ale teraz som chcela dat zobrat aspon jedemu, ale neviem, zas som citala clanok o tom ze to je zbytocne... tak neviem co robit...

vavenka
autor
25. júl 2011

@adenka no ja by som darovala, kebyze mozem, ale skrz tej mojej trombofilie mi to zamietli... Respektive gynekologicka mi povedala, ze zbytocne budeme ziadat o darcovstvo pupocnikovej krvi, tak som to nechala tak... Aj podla mna je to jeden obrovsky biznis s minimalnou ucelnostou celej tejto "srandy"... Ja som si o tom co - to precitala este daavno, ked som prvykrat bola tehotna - to bolo tusim pred vyse 3mi rokmi a nejak ma to nepresvedcilo, potom som to uz vobec neriesila a neriesim ani teraz..... Nedavame si odlozit ziadnu krv...

adenka
25. júl 2011

@vavenka ved to ze clovek nevie co si o tom ma mysliet.. ja sa bojim pretoze erik rakovinu prekonal a to ta prinuti sa zamysliet ze co deti... ale zas ja tym nasim slovenskym firmam a celkovo zdracotnictvu vobec neverim... tak neviem ci do toho vrazat tolke peniaze... mozno opat darujeme

ingulik
25. júl 2011

@petulig snazime sa uz 15 mesiacov...

mum_to_be
25. júl 2011

caute, tak vcera som rano robila test - negativny. no a pred obedom prisla MS. fuf, odlahlo mi. 😉

mum_to_be
25. júl 2011

celkove meskanie bolo 11 dni!!!! uz som sa fakt zacinala bat... to by bolo dost drsne, nie? vekove rozdiely 1r 9m a potom 1r 6m...

snazivazuzi
25. júl 2011

Nooo mum, tak gratulujem 😀, bolo by to fakt husté 😉
Asi to je po prvy krát co gratuluje k / 😀

mum_to_be
25. júl 2011

co sa odberu tyka, mi sme pre veroniku nechali zobrat. ale odvtedy MM cital nejake odborne clanky a pre romanka sme na zaklade nich uz odber nedali spravit. je to biznis. aj ked, ako pise adenka, ked je nieco v rodine, je to trosku ina situacia...

mum_to_be
25. júl 2011

zuzi, asi hej. 🙂))))

slniecko4
25. júl 2011

@ingulik ingu,aj sa sa zberám do druhého kola, takže už sme 4.. 😅 Len ja som ešte len teraz dostala druhú MS, prvá 10.6., druhá 24.7.,takže kým sa to nejak upraví, asi potrvá, ale chceme druhé.. 😵

vavenka
autor
26. júl 2011

A kto zacne TRETIE kolo? 😀 Evus sa nenechala este ukecat manzelom? 😉 Ale nie ,srandujem, drzim palce dievcata, nech co najskor vycikate //...
@ingulik a ako to vyzera s tebou? Zdravotne vsetko ok?

vavenka
autor
26. júl 2011

A mum samozrejme gratulujem k jednej palici 😀 😀 a ktovie, mozno este do konca roka zahlasis 😀

ingulik
26. júl 2011

@vavenka no ako sa to vezme...zdravotne podla lekarov vsetko OK, psychika je vsak v prdeli...ale ideme dalej, snazim sa to neriesit....

vavenka
autor
26. júl 2011

@ingulik no to ma mrzi ☹ viem ake to je, pri vande som presla niecim podobnym .. A rady typu "nesmies na to mysliet" ma vyslovene rozculovali..... Ale je pravda, ze cim viac budes v pohode, tym skor sa vam to podari.... Treba si najst nieco, co ta bavi - zacat chodit cvicit, alebo sa proste na nieco dat 😅
Planujete dovolenku? 😉
Ked si pomyslim, ze na vandu sme 2 roky cakali a tohto prcka sme neplanovali vobec, tak je to az komicke.....

ingulik
26. júl 2011

@vavenka boli sme s mm tyzden v tatrach a v piatok odlietam s mamkou a Nikou k moru...

vavenka
autor
26. júl 2011

@ingulik juuj tak si to tam zeny uzite, ja ja by som hned sla, keby bol cas a prachy 😀 😀 hadam o rok sa podari, no 😅

ingulik
26. júl 2011

@vavenka nam tiez mamka zaplatila, inak by more nehrozilo... 🙂

mum_to_be
26. júl 2011

ingulik, uzite si to!!!! my sa chystame do chorvatska na konci augusta, velmi sa tesim!
vavenka, no neviem... asi skor nie ako ano. teda zatial urcite tretie neplanujeme. chceli by sme dom, tak nech sa nestahujeme az na dochodku, hihi. 😀 jedine, ze by sa tak neplanovane zadarilo... inak, mam kolegynku, co mali uz dve vacsie deti asi 8 a 10 rokov. a rozmyslali, ci mat tretie alebo nie. a sup, boli to rovno dvojicky. 😀 😀

vavenka
autor
27. júl 2011

Mum noo, dakujem pekne, ze dvojicky 😀 😀 mna by asi piclo 😀
Ako travite tieto uprsane dni? nam teraz pred chvilou do okna slnko zasvietilo, tak ideme trocha von 🙂

zuzub
27. júl 2011

ahojte, len tak narýchlo som sem mrkla, ako tehulkujete či nepribudla nejaká nová tehula 😀
my máme za sebou 12 nervných dní u svokrovcov, jaaaj to bolo, som už taká šťastná že som doma, že až...Miškovi ide asi 5 zubov naraz, nervný je ešte aj prestal úplne jesť už takmer mesiac s tým bojujeme ani mlieko nechce proste nič už aj dosť schudol ,tak to už riešime z doki....zajtra budeme mať výsledky z krvi, držte palce.

cicus111
27. júl 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat - ms mi meska uz 8dni, posledny nechraneny styk sme mali pred takmer 2 tyzdnami, po kazdom jedle ma napina ale nevraciam, bolesti mensie v podbrusku som mala ale presli, furt sa napchavam, ale dnesny test vysiel negativne :( co si mam mysliet?

vavenka
autor
28. júl 2011

@zuzub daj vediet, ako ste dopadli s miskom.... Inak Vanda tiez vymyslala s jedlom, ked sa jej trepali spodne stolicky, ale jasne ze to nebolo mesiac, asi tak 10 dni protestovala - rezpektive jedla len to, co jej vyslovene chutilo - cize uhorky a melon 😀 a ako sa jej prerezali tak zas srotuje vsetko.......

@cicus111 ked nedojde menzes, sprav test este tak o 3 dni a ak bude negativny, tak pravdepodobne niesi tehotna a sarapati ti cyklus - treba skocit za gynekologom....

zuzub
28. júl 2011

tak sme doma, Miško je chudokrvný má brutálne nízke hodnoty železa, tak sme zhájili 3mesačnú liečbu 😖 dúfam, že to aspon pomože a bude lepšie.

zuzub
28. júl 2011

@vavenka inak vavenka ak by si potrebovala nejaké chlapčenské vecičky daj vedieť mám toho na mraky takže niečo aj predávam, ale tu na MK mám toho málo v inzerátoch.

vavenka
autor
28. júl 2011

@zuzub jooj moj chudacik malicky... A co ste, lieky dostali? Hadam sa mu polepsi, no...
Vdaka za ponuku na veci, ale neviem ci mi pomozes, kedze nase su majovcatka a tento krpec sa mi narodi do zimy, takze potrebujem 56-62-68 skor zimne veci.. Ale kebyze nieco, tak sa ozvem 😉 a na doma veci nejake hadam aj po vande vynosi, no 😅 zatial toho moc nekupujem, uz som poucena, zacnem az po krstinach 😀 akurat co som kupila, tak overal, v ktorom z porodnice pojde a mozno nejaku supravicku, nech mame k lekarovi, inak musim pretriedit, co po malej je zachovale a nie moc ruzove 😀 a potom sa uvidi.....

zuzub
28. júl 2011

@vavenka jasne vave, ok 😉
jj dala nám železo vo forme kvapiek a kyselinu listovú, no dostať to do neho to je nadľudský výkon....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre