Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
15. jan 2012

@tinika mozno pomohla 🙂 vanda je na take este malicka, nechape este take suvislosti... No, hadam bude lepsie 😉 utesujem sa, ze v lete uz bude fasa 🙂 vypustim selmu (vandu) na pieskovisko, odparkujem spiaceho jerguska pod strechou v kociari a ja si sadnem na terasu a budem pit kavu 😅 😅

tinika
15. jan 2012

@vavenka hehe no prajem ti aby to tak bolo :D no som si tiez myslela ze pato nepochopi a mozno pochopil :D vies my si myslime ze deti su hlupe ale oni velmi dobre chapu, len na javo do daju len ked im to vyhovuje to som si uz u svojeho vsimla davno :D

vavenka
autor
15. jan 2012

@tinika no myslim ze to skor bude povahou dietata + vekom 🙂 tvoj patko je proste dobry poslusny chlapcek, moja vanda je jednoducho certik 🙂 ale nestazujem sa, budem vdacna, ked sa jergusko ukludni... Dnes maju obe decka dobry den, vanda sa doobedu pekne hrala, ani moc nevystrajala a aj maly je vcelku kludny, aj spolu pospali cez obed, takze som aj sprchu stihla 🙂 ale tak je mi jasne, ze nieje kazdy den nedela 😀

tinika
15. jan 2012

@vavenka haha ze poslusny :D tiez si myslim ze to darček nespravi :D ale tak čo vies :D no moj včera tiez vystrajal dnes klop klop a som sama na nich tato dava dokopy druhy byt takze tak a nema mi kto pomoct velmi svokra mala dojst poobede na prechadzku ale tak snezi husto ze ktovie

slniecko4
16. jan 2012

@tinika
@vavenka babenky, obdivujem vás,ako čítam, ako to zvládate s dvomi deťmi..🙂 vave, Vanduška je už veľká slečna, ale krásne detičky máš, fakt ako cez kopirák..🙂 A zas tinikini chalani sú tak krásne snedí, keď pozriem na Peťkinu svetlučkú pokožku..🙂

tinika
16. jan 2012

@slniecko4 hehe tak ja som bola velmi tmava ako dieta a tato je stale, tak maju byt po kom, teraz zase počuvam ako risko je cely tato viac este ako patko a zase ze patko je po mne :D doteraz bol tiez po tatovi hehe neboj keby si mala dva tiez by si zvladala, musela by si vsak @vavenka ? :D :D

joj baby ma tak zaludok boli jak na konci tehu s patom a na začiatku s riskom, chrbat des som si dala chladnu vodu ale to uz pijem tyzden a az včera ma začal boliet a dnes este viac sa muz smeje ze som tehu hehe reku hej z čoho :D kramy boli a sex uz nie :D a nie som typ čo kramuje v tehu

slniecko4
16. jan 2012

@tini ideš na tretie kolo? 🙂 a hej, súhlasím s názorom,že Riško je viac tatov, ako Paťko.. Ale zas, keď bol Paťko menší,bol viac tatov,ako je teraz.. čím je starší, začína sa podobať aj na teba..🙂 No ale veď na koho sa tie naše deťúrence majú podobať, že? 🙂 Na to, že Peťka je celá tato, som myslela, že zdedí aj snedú pokožku po ňom, ale tak, holka si vybrala oči, vlasy a pokožku po mamke..🙂

zuzub
17. jan 2012

Ahojte,
@tinika
@vavenka chcem sa vás spýtať teda ak si dobre pamätám tak ste sa cystali pri druhých krpcoch na latkove plienky aj ich použivate či? vyhody nevyhody? naíšte.prípadne kočky ak aj niektroé iní používate latkovky.dikes 😉

tinika
17. jan 2012

@zuzub ja pouzivam ale nie tie klasicke stvorce, pozri moj album, večer ti napisem bo teraz sme dosli domov malemu dam jest a parem cvičit :D

tinika
17. jan 2012

@slniecko4 hehe ta mozno o 5 rokov a to budeme asi stavat tak asi nie .( bo uz budem "stara" neviem čo bude ale chceli by sme este dievku tak uvidime

@zuzub aj @vavenka chcela pouzivat latkovky? :D si nepamatam
no vyhody: pre mna je to sice na začiatok vačšia polozka, ale teraz uz nekupujem jednorazovky, mam jedno balenie keby nahodou dačo, ale neotvorene, su zdravsie, ekologickejsie a pre mna velmi zabavne hehe skladat a vyberat ktoru mu oblečiem, lutujem ze som pri patovi si nedala namahu dostudovat tie mnozstva a druhy čo su a uz vtedy pouzivat D
nevyhodou mozno bude ze ich treba prat kazde 2-3 dni ale mne to nevadi, sak perie pračka, susi susička, akurat dosusam na susiaku a mozno sa ti bude zdat pri niektorych druhoch ze babo je v mokrom oproti jednorazovke ale zase sa tam nepari, ja ani krem na dupu nepouzivam lebo netreba a maju v tom take chutne dupky :D
ja keby mohla ta kazdy tyzden kupujem novu :D

tinika
17. jan 2012

sa mi zda abo sa nam skratil nazov temy?

vavenka
autor
17. jan 2012

@zuzub ja mam nakupene latkovky, zatial nepouzivam, ale chystam sa (mam jednovelkostne a este su jerguskovi trocha velke aj v najmensom zlozeni).
Vyhoda - ako pisala tinika - ekonomicka aj ekologicka
Nevyhoda - castejsie prebalujes a ja napriklad vidim trocha problem, ked ides s deckom niekam von, na navstevu alebo na vikend - pouzite plienky treba skladovat zial..
Pri Vande som cez den pouzivala latkovky a na noc som davala pampersu, teraz som spat pri jednorazovkach, lebo vela pije a vela pisa a na jedenkrat mi latkovku precura... Ale dufam, ze pri malom ich este vyuzijem.. Ak nie, tak predam 🙂

tinika
17. jan 2012

@vavenka aj ja mam jednovelkostne a niektore nesedia este dobre ale mam dost takych čo su ok, ake mas ty? nemas foto? som fakt nevedela ze aj ty sa na to chystas :D kolko si do toho vrazila? a aj ja pri patovi uz jednorazovky lebo prečuraval latkovky a občas aj jednorazovky jojo a to ma nenapadlo bo teraz v zime sme von kratko ze nevyhoda je ze vak s plienkami treba nosit bo ked idem terza dakde na navstevu ta autom ta pohoda ale po schodoch trepem :D

vavenka
autor
18. jan 2012

Tini sak sme to rozoberali predtym, nez si si kupila 😀 ja som uz latkovala, ked ty si estelen vyberala 😉 sak som ti aj radila...
Ja mam bumgeniusy kapsove a flipky vrchne nohavky a vkladacky + nejake organicke vkladacky, ja som nakupovala, ked bol europsky tyzden latkovych plienok, takze boli paradne zlavy, mam vsetko nove plienky a 120 som platila, + klasicke socikovske, tych mam plno vela ....
Idu ti dolu skvrny po kakach?? Cim to peres?

zuzub
18. jan 2012

diky kočky, no uvidím, ale priznám sa zatiaľ ma to až tak veľmi neláka, neviem moýno ešte do apríla zmením názor 😀

tinika
18. jan 2012

@zuzub skus si pozriet temu a sa tam pytat https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

mne dost poradili baby ked som mala hokej v tych plienkach

mum_to_be
21. jan 2012

vavenka, chudatko!!! presne viem, o com hovoris. aj verca je take zive dieta, stale vyzaduje pozornost a velmi rychlo zistila, ze ma doma konkurenciu... raz som od niekoho pocula, ze pre starsie dieta je prichod mladsieho surodenca asi taky, ako keby si manzel doviedol domov milenku a manzelke povedal: bude tu byvat a budete kamaratky. :D

mum_to_be
21. jan 2012

stoji to dost vela energie, udrzat ich spolu, ale vlastne od seba... nemozeme ich separovat, to by si na seba nikdy nezvykli, ale zas musime to kocirovat, aby si zle nespravili... ja ist do toho este raz, mala by som medzi nimi 3 rocny rozdiel...

tinika
21. jan 2012

@mum_to_be svagrina maju 3r rozdiel a mala ako kedy, niekedy ziarli a niekedy nie takze to jedine ze das starsie do skolky ale prazdniny, vikendy to mas zase, myslim ze to je jedno aky vekovy rozidle, len v detailoch je to

mum_to_be
21. jan 2012

tinika, nesuhlasim. do roka, mozno roka a pol si to dieta neuvedomuje, ze ma mladsieho surodenca, s ktorym sa deli o pozornost. a do troch rokov je dieta uplny sebec, ktory mysli len na seba a nie na ludi okolo, takze musi to byt rozdiel, ako sa vyrovnava s prichodom surodenca. jasne, niektore deti su vyspelejsie, niektore zaostavaju, tak tie hranice su ai priblizne. tiez podla mna robi rozdiel, ze nasa verca bola vo velkej rodine jedine dieta, chapes... ale ja verim, ze casom sa to upravi...
a este musim povedat, ze u nas to do 8 mesiacov bolo v pohode. a od tych 8 mesiacov, ked sa romanko zacal hrat s hrackami, to zacalo byt ovela horsie. ten vztah medzi surodencami sa istym sposobom vyvija...

vavenka
autor
21. jan 2012

No u nas je to zatial v pohode, co sa tyka vztahu vanda-jergus, ako pise mum... Mam pocit, ze vanda ho berie ako babiku, taku naozajstnu, krmila by ho, hladkala, ukazuje stale, ake zvieratka ma na obleceni a tak.... JAsne, ked som dlho s nim - tak zacina robit prieky, ale to je primarne kvoli tomu, ze si ju nevsimam, nie kvoli malemu, chapete,.. To by podla mna robila, aj keby som napriklad dlho zehlila alebo sedela za pocitacom,.... A najhorsie je, ked vanda nieco chce robit a maly reve, alebo ked su uz obaja unaveni, maly ziape a vandu treba nakrmit, alebo sa obaja naraz pokakaju - co tiez byva pravidlom 😀 a pre mna je najhorsie to, ze som nevyspata, jergusko sa stale budi 5-6x za noc - cize kazdu 1,5 az 2 hodiny...
Som zvedava, ako sa to bude vyvijat 🙂

tinika
21. jan 2012

@mum_to_be ale moj ma 2 roky a vobec neziarli ale jasne, čakam ze ked uz sa bude hrat aj risko ze uz bude aj boj :D

@vavenka ja mam teraz tiez obdobie ze sa neviem dospat, kedze do polnoci aj dlhsie robim a potom neviem zaspat a po polnoci maly uz vstava tiez kazde dve hodky

vavenka
autor
22. jan 2012

@mum_to_be mas symposa muza, ze pozdravujem 🙂

mum_to_be
22. jan 2012

vavenka, pozerala si STV? 🙂

vavenka
autor
22. jan 2012

Ano, pozerala 🙂

mum_to_be
22. jan 2012

🙂
my sme prave kupali deti, ale volali nam rodicia. 🙂 aspon to zajtra pozrieme v archive. 🙂

tinika
22. jan 2012

@mum_to_be a coze bol v telke?

mum_to_be
23. jan 2012

tinika, hovoril nieco ako ocny lekar, ale ved ani to nevidim v tom stv archive. 😒 vavenka, nevies, ktory to bol presne prispevok? tu je link... vpravo su vypisane temy... http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv

vavenka
autor
23. jan 2012

@mum_to_be je to cas 30:39 😉 zly stav svietidiel na skolach....

tinika
23. jan 2012

@vavenka inac na tie svetla ja nadavala uz ako dieta sme mali take zlte lampy čo este to malo svetla tlmili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre