Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
30. jan 2012

@slniecko4 hej prisnu, ziadny tuk, a kopu inych veci

@vavenka mne lezie na nervy tiez ale nie prebalovanie ale to ze kaka vyslovene len pri prebalovani a aj to len s rektalnou rurkou :D :D a pato tiez sere jak .... ma dost riedku stolicu, uz to ideme riesit, sak to nie je normalne

vavenka
autor
31. jan 2012

@tinika jooj aj mne by sa zisla taka dieta, kokso strasne zravky mam, co kojim..... Pri Vande som si viac davala pozor, ona aj mala koliky a plakala hodne, teraz neriesim jedalnicek, asponze Jerguskovi nic nieje.... Ale aj to tak vyzera, nejdu kilecka dole ☹ sice mam len nejake 3-4 od predporodnej hmotnosti, ale Chcela by som aspon 6-7 zhodit, aby som sa konecne dostala pod 60tku - co sa mi od mojej 30tky nepodarilo 😀

tinika
31. jan 2012

@vavenka hehe by si neverila, prva dieta, ktoru naozaj dodrziavam bo mi lipi aby som dalsi zachvat nechytila :D :D a počas kojenia to aj ja poznam pri oboch som zrala jak ... hehe mne sa nepodari do 30tky ani na 65 hehe budem rada ked budem mat 70 :D ako pred tehu :D

vavenka
autor
31. jan 2012

@tinika lenze ja som mala 30 uz hodne davno 😀 😀 😀 takze uz dlhuu dobu mam viac kil, ako by som chcela....

tinika
31. jan 2012

@vavenka hehe moja ja uz hooodne dlho mam nadvahu 26kil

vavenka
autor
31. jan 2012

@tinika 26?? No to je dost.... Ja som do 30tky mavala tak 57, to bola moja vaha, sem tam kilecko, dve hore dole...
A potom sa na mna nalepilo nejak ani neviem ako postupne a zrazu som mala 63 a uz to neviem dat dole.... Tolko mam uz hadam 3-4 roky..... teda okrem stavu T samozrejme 😀 no a teraz mam 66.....

zuzub
31. jan 2012

ahojte 🙂 tini skore uzdravenie prajem, nech ťa žlčnik netrapi 😉 ženy moje ja mám žravú náladu odkedy mi nie je zle a hlavne sladkéééé bože to je hrozné normálne sladkosti ani nejem, ale teraz je to hrozné každý deň aspon 2 za den 😀 a inak pribrala som zatiaľ 5 kg takže menej ako pri Miškovi ale ta len za to, že mi dlho bolo zle inak by to už určite bolo dvojciferné číslo....a pred tehu som mala 66kg a stale som sa chcela dostať na 60kg ale veľmi sa nedarilo furt po 63 a potom koniec ani gram dole, tak sa zase "teším" na chudnutie po pôrode a kojení.
Miško nechce chodiť na nočník 😖 aj vie, že sa tam kaka aj mal take obdobie že tam aj posedel, ale teraz neexist aby som ho tam dala s holou riťkou sadnuť uplne amoky chyta.ale tak nerobím si ťažkú hlavu ved nikto nemal plienky večne, že?

zuzub
31. jan 2012

@vavenka ideš už teraz s Vandou na zápis do školky?ja som uvažovala ale pochybujem, že mi ho od septembra vezmu, v ZA sú školky hrozne plné.akurát dne smi volala kamošla, že bola dať malej už prihlašku, a že maju už 156 nahlásených a berú 30 detí.takže super...

tinika
31. jan 2012

@vavenka ja som mala dlhoooo 49kg a ked som prestala hrat hokej, začala pracovat a jest skor suchu stravu v praci, tak to slo hore pred prvym tehu som mala 68 dostala som sa na povodnu vahu, pribrala po kojeni zase 7kg dostala som sa na 71 a teraz po kojeni 75 heh verim ze po tej zlčnikovej diete budem mat menej hehe ale vaha ma tak netrapi ako moje telo a pocit

tinika
31. jan 2012

@zuzub jak to ze uz beru prihlasky, sak zakonom je stanovene ze od 15.2-15.3

zuzub
31. jan 2012

@tinika neviem, že už beru, tiež som sa čudovala.

zuzub
31. jan 2012

žienky ešte mi prosím napíšte aké všetky papierovačky mi bude treba vybaviť pri prechode z RP na materskú.a po narodení druhého dieťaťa sa dostáva nejaký príspevok či? bože ja som v tomto uplne mimo 😀 dikes

tinika
31. jan 2012

@zuzub dostanes papier od gyndosa, urob si kopiu - tu das na urad prace na zrusenie rodičaku a oroginal das na socialku kvoli materskej, vsade potom kopiu rodneho listu

ingulik
31. jan 2012

@tinika dakujem aj ja za toto info, zajtra idem do poradne tak ho budem pytat 🙂

zuzub
31. jan 2012

@ingulik ja idem vo štvrtok 🙂
a zamestnavateľovi tiež asi musím poslať nejaký papier?

slniecko4
31. jan 2012

@vavenka vave, to ti verím, pri dvoch deťoch máš o zábavu postarané.. ako si si zvykla a hlavne, ako si zvykla Vanduška? 🙂

mum_to_be
31. jan 2012

zuzub, a mas narok na prispevok pri narodeni aj priplatok k tomuto prispevku aj pri druhom dietati. 🙂

mum_to_be
31. jan 2012

caute, no ja som vahu nikdy nejako neriesila. teraz mam 58 kil a este kojim. ale som na tej vahe uz hadam pol roka. tak uvidime, ci to este pojde dole. mavala som okolo 55 kil. ale viemm, ze ked som otehotnela prvykrat (bolo to po vianociach...), mala som 57 kil. pri druhom tehotenstve som zacinala na 58 kilach. akoze bolo by fajn mat spat tu povodnu vahu, ale zas nestazujem sa, kedze nic preto nerobim, ze ano... 😀

tinika
31. jan 2012

@zuzub ked si zamestnana, tak ten papier od gyndosa asi nesies do prace, tam ti asi dačo musia potvrdit, neviem ja nie som zamestnanec

hanka286
1. feb 2012

ahojte..chcela by som sa opýtať..nepotrebujete niektorá momentálne injekcie GONAL?..ostali mi neotvorené a su do apríla..je mi ich luto ak by mali prepadnuť.

tinika
1. feb 2012

@hanka286 myslim ze nikto v tejto teme su bud uz tehulky alebo mamičky dvojnasobne

mum_to_be
2. feb 2012

caute, tak mam doma malu marodku, ma asi lahku virozu. ale ak pojde vsetko dobre, v pondelok moze ist do skolky. uvidime.

katka444
2. feb 2012

@zuzub cavteee, zuzub tak Kristinka je v sadaní na nočník na tom rovnako

katka444
2. feb 2012

Tiež riešim chudnutie. Kým začneme riešiť ďalšie bábo (ak začneme), chcela by som mať aspoň tú váhu, čo pred tehotenstvom. Takže min. 6 kg mi treba zhodiť.

tinika
2. feb 2012

ahojte, mamičky dvojnasobne ako to zvladate? mne uz dnes tiekli nervy :D maly nič nerobi len sa napapa ale nie ako by mal, kruti sa na flasi, potom sa trapime s kakanim, potom zaspavanim a dookola pospal tak polhodku o 12 sme sli ze spat a o 2 este obaja hore, a to som si chcela zdriemnut, bo mi treba robit do noci :((( kavu si dat nemozem aby som vydrzala hoci aj tak mi asi nezaberie ...

mum_to_be
3. feb 2012

tinika, to mi hovor. verca je chora, takze tiez ich mam teraz doma oboch. a manzel je v prahe od stredy do nedele... co ti poviem... vcera vecer som padla do postele o 9/tej... (este ani veronika nespala, len zaspavala...) a dnesny budicek od romanka - 5:15 hod. 🙄

mum_to_be
3. feb 2012

a to ani nehovorim, ze by som potrebovala ist si nakupit, ani umyvacku riadu nemozem pustit, minula som poslednu tabletku. 😒 no jo, dufam, ze svokra sa dnes doobeda aspon na chvilku zastavi...

tinika
3. feb 2012

@mum_to_be to mas aspon umyvačku hehe ja mam kopy riadu na linke a nerobim ine len umyvam :D nakupit pojde tato aspon ze to :D a vonku tiez nehrozi som chora, risko ma hnačky, včera zvysenu teplotu a vonku kosa jak v ruskom filme komu sa chce a este treba upratat, navarit, a venovat sa detom, sak to poznas :D

katka444
3. feb 2012

no tak umývačku riadu nedám za nič. kúpili sme, keď som mala nastúpiť do práce. a teda pánboh zaplať, výborný pomocník to je. 😉
babenky, kedy vám drobce začali v noci dobre spávať. u nás je to čím ďalej horšie. ☹ akoby sa jej čosi snívalo. túto noc bola hore asi každú pol hodinu. a to sa zobudí takým plačom. už neviem, čo mám robiť. dávame si aj espumisan v noci, že ak jej treba prtkať, lebo trochu zavše poprdí. na silvestra sme mali problém s bruškom, ju bolelo, tak sa naučila ukazovať, že bolí ma bruško a teraz neviem, či to už len zo zvyku ukáže na bruško, keď sa jej opýtam, čo ju bolí alebo ju ozaj bolí.
aj by som už rozmýšľala nad druhým bábom, ale keď si predstavím, že to druhé bude tiež každú pol hodku hore, tak ja kedy budem spať??? 🙄

tinika
3. feb 2012

@katka444 ja by som ju tiez chcela ale nemam kam dat .( a čo sa spania tyka, tak s patkom je to horsie čim je starsi, teraz sme v stadiu ze zaspava uz zase sam ale 100x vola mama tata, zlezie z postele a tak ale v noci sa zobudi s plačom alebo pride sam k nam a tam spi do rana a aj pri nas as budi s plačom a pyta si jest a sak si zvyknes ze sa vyspis tak zase vstavat, ked budes mat teraz, vstavas asi tak či tak hehe tak si to skor odkrutis :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre