Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

evus
22. apr 2009

maju ja davam v pohode uz od druheho mesiaca feniklovy

zuzub
22. apr 2009

čítam, že tu máte nejakú, mamičkovskú poradňu 😉
kočky potrebujem poradiť: mojej mamine zistili, že prekonala asi pred 5-10 rokmi toxoplazmu a vznikol jej vraj z toho helicobakter a pľúce chlamýdie,vraj sa asi nakazila zo zvieraťa, my sme vtedy chovali doma exotického papagája, takže môže byť....chcem sa vás opýtať či podľa vás možem byť aj ja nakazená a čo to mohlo spôsobiť tie moje potraty.... chcem zájsť aj za mojou doki, že jej to poviem, ale neviem či to nie je hlúposť....

evus
22. apr 2009

zuzub,jasne,ze to moze byt,ja by som ani nahodou nevahala a sla,vsak istota je istota,nech ti urobia testy,toxoplazmoza sa neda len tak zistit

tinika
22. apr 2009

janulik prepac, nechcela som ta nakazit ale vies, musim sa toho zbavit ta musim mat naslednika hihi a ty uz tehu nie si hihi ale zase mas drobca, musim najst ineho dobrovolnika. Kto chcem moju nadchu?? Prosim, zadarmo dam aj pribalim bolest hlavy 😀

zuzub
22. apr 2009

no asi zavolám tej doki maminu tu tiež hneď napadlo, že by som aj ja mala ísť....a prenáša sa toxoplazma aj z človeka na človeka? a aké sú vlastne príznaky???

tinika
22. apr 2009

no ja som sa konecne dovolala do nemocky, aby som sa objednala na ten ultrazvuk, idem v stredu na 12 a plati sa 10 Euro no ta čo uz

tinika
22. apr 2009

pre svoj klud a zdravie drobca dam aj viac

zuzub
22. apr 2009

tini a prečo ideš platiť za ultrazvuk? 😕

evus
22. apr 2009

zuzub,tak to teda neviem,ale myslim,ze medzi ludmi je to prenosne len krvou,vsak skus pohladat na nete

tinika,preco na dalsi ultrazvuk?

snazivazuzi
22. apr 2009

snu, prespala som sc a ked som sa o hodku zobudila mi nic nebolo. Mozno ten nizsi tlak, ale to je vsjo.... Hlava sa mi netocila, zle mi nebolo a malého som mala hned pri sebe ako som si otvorila oci. na druhy den som vstala, a chodila. Ziadna migréna, ziadne zvracanie nebolo. Baby kt. boli so mnou na izbe mali spinal a jedna zvracala hned ako jej pichli spinal, pocas sc 😒 , druha mala migrénu, a tretiu boleli krize az tak, ze ani po 3 dnoch nevedela ako lezat, sediet, chodit.... takze tak. - nehovoriac o tom, ze jedna dostala sok z toho celého, prislo jej zle ked si uz nohy necitila a citila sa taká bezmocná. Inak nás domov pustili na 5 den.

janulik.j
22. apr 2009

Tini dufam, ze nam to prejde. ja nemam sopel ani hrdlo bolave, len som o nicom a boli ma hlava trochen. prisli sme z poradne tak hlasim 7,7kg a 67,5cm 😉 maly hned zaspal, ked sme odtial vysli, tak MM s nim ostal vonku ja sa idem naobedovat a vylienit pred TV jupiiii 🙂 Tini a tvoj dr. nema sono? ja som nikdy neplatila iba, ked som chcela nahrat obrazok na CD...

Maju cajik by si mala davat urcite, kedze Petko neni plne kojeny a uz su dost tepla. Ten Hipp fenyklovy aj na spokojne brusko uz moze. Alebo len prevarenu dojcensku vodicku (ja som mu ju trosilinku osladila 😝 ) nas vobec caj nechcel az ho napinalo, ale ako zacali tie tepla, tak vypije aj 100ml.

Zuzub myslim, ze toxoplamoza sa prenasa len telesnym kontaktom a kontaminaciou z potravy, ale tie chlamydie sa mozu, ale zas plucne nesposobuju neplodnost iba tie vaginalne. ale jasne, ze sa pre istotu porad s doki 😉 a vysledky z tej hematol este nemas?

janulik.j
22. apr 2009

snu ja som rodila prirodzene, ale som bola na izbe s babou co mala spinal a ako pisala zuzu aj ona bola chudiatko vystresovana z toho, ze si necitila nohy a ako to telo postupne ozivalo, ze to bolo hrozne. a este z toho dostala aj zapal moc. ciest. a este som mala na izbe babu co mala EPI a tu tiez priserne bolel chrbat... tak som rada, ze som to zvladla prirodzenou cestou, aj ked Kubko mal 4kg a ja som tiez zrovna neni ziadne babisko 😵

tinika
22. apr 2009

zuzi aj u dokyho som platila vraj za prvy sa plati nechapem prečo, sak vzdy ked som tam bola na nejake vysetrenie ta ho robila zadarmo.
a tam tiez neviem prečo platiť.
evus no lebo sa mu nezdala poloha drobca ta chce pocut aj nazor niekoho ineho a o dva tyzdne uz bude fazulka vačšia ta on este skontroluje

tinika
22. apr 2009

zo spanku nič, nedari sa mi zaspat ta som si aspon polezala

snu
22. apr 2009

jaj ja sa teraz neviem rozhodnut ☹ bojim sa byt pri vedomi,ale zas ked hovorila dr ze pre babo je lepsi spinal,, no dakujem za info,, idem si lamat hlavu.

tinika
22. apr 2009

janulik ma sono, ale ze chce aj nazor ineho pocut a neviem prečo za prvy utz sa plati, za dalsie by som uz nemala platit a neviem či nahrava na cd alebo dava obrazky

evus
22. apr 2009

tinika,jaaaaj taaaak

snu,vies preco vravia,ze pre babo je to lepsie???aby si ten spinal mohli aj na niekom vyskusat,pretoze je este stalo malo kvalifikovanych anesteziologov na toto a musia aj vediet vedlajsie uciniky a ako to vlastne na rodicku posobi,a vravia to aj preto,lebo uplna narkoza vraj uspava aj babo,aleto nie je pravda,pretoze akonahle ta uspia,tak babo musia co najskor vybrat von,aby nanho narkoza nezacala posobit...fakt nerozmyslaj a daj sa uspat,tie bolesti hlavy a migreny su hrozne

snu
22. apr 2009

ked som mala zakrok po potrate tak potom som mala aj tak brutalen bolesti hlavy a horucky a zimnice fuj tajbl..

ja fakt neviem,,vela citam a sto ludi sto chuti,, a ja sa neviem rozhodnut,, asi to necham tak,, odsuhlasim im prve co mi ponuknu 🙂))))))))))))))

evus
22. apr 2009

snu,zimnicu som malaaj po jednom aj po druhom cisarskom,po spinale som sa nemohla pozbierat tri dni,po celkovej anesteze som behala na druhy den ako srnka...a ked mas spinal pocujes a vnimas vsetko,boliet ta neboli nic,ale vies kedy ta rezu,citis ako ti natahuju kozu,ako vyberaju babo,no poviem ti,nie som nejaka poseroutka,ale bolo toho na mna dost...a takto zaspis ani nevies ako a zobudis sa a mas vsetko za sebou

snazivazuzi
22. apr 2009

Snu, v operacke som si lahla o 8,30 a o 8,35 bol maly vonku z bruska 😉 . Akonáhle ti pichnu infuzku, ty zaspis a bábo do 5 min vyberu. Potom ta uz len vycistia a zasivaju. Neboj sa. Ja keby som isla na sc 2x tak urcite tak ako teraz.

tinika
22. apr 2009

ahojte zase mi blbne kon

snazivazuzi
22. apr 2009

Inak, som nemala ani zimnicu, ani horucku. Kazdá zena reaguje inak, ci uz na spinal, alebo na uplnu anes.
Rozhodnut sa musis ty, len aby si potom bola so svojim rozhodnutim spokojná a neolutovala to. Mat sok z porodu nie je bohvieco... a mozno ti to bude bránit v buducnost mat deti kvoli strachu z porodu.

evus
22. apr 2009

zuzi,teba uspavali cez infuzku???nie cez masku?a intubovali ta?

snazivazuzi
22. apr 2009

Ano, intubovali 😒, mala som kanyl. Cez masku som dostávala oxi, kym som nezaspala. Trvalo to cca 2 sec 😀 som bola nejaká rychla 😝

tinika
23. apr 2009

ahoj kati

tinika
23. apr 2009

ta de ste dnes vsetky? Zase tu budete o zivot pisat, ked ja budem robit? 😉

snu
23. apr 2009

dobre ranko,, dakujem vam babulky 🙂
no ja som sa pri pohovore s anestziologickou priklonila k tomu spinalu,tak neviem ci by mi teraz stacili tie vysetrenia co mam keby som chcela mat celkove uspanie,, brali mi len krv a bola osm na ekg. potrebujem neake komplet interne,keby osm chcela celkovu? neviete? lebo sa mi neico mari,ze by som musela mat celkove vysetrenie u internistu,ale to uz nestiham 😖

snazivazuzi
23. apr 2009

Ahoj snu,

anesteziologicke je asi fuk, ci budes mimo pár dni po spinalu.... no ale to je moj osobny názor.
Predoperacné vys. som mala u intern. iba ekg, nic iné. a povedali mi, ze staci v ten den ráno povedat ci chcem spinal, aleo uplnu.

evus
23. apr 2009

cauteeeeeeeee...

zuzi,tak nejak som na tom bolaaj ja s tymi dvomi minutami

snu,tie vysetrenia ti uplne stacia,tie iste sa robia aj pri spinale aj pri celkovej a oni sa ta este budu pred zakrokom pytat,ci si sa nerozhodla inak...fakt ten spinal chces???? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre