Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
4. feb 2010

No de ste secky? H?
Zuzi ako dopadol test na cukrovku?

mum_to_be
4. feb 2010

vavenka, ja som bola dvakrat na 3D-cku a podla toho som si vypocitala, ake velke babatko sa asi narodi. vyslo mi to okolo 4000 gramov. ale lekar v porodnici mi hovoril tyzden pred porodom 3700 gramov. tak vidis, lepsie som sa trafila, hihi. 🙂))
epidural sa picha pred pustenim plodovej vody. dovtedajsie kontrakcie si prenasob desiatimi a take bolesti mas potom ocakavat, tak mi to povedal anesteziolog. a asi to aj tak bolo.

tinika
4. feb 2010

mum o bolestiach by som ti vedela rozpravat. ale aj tak nie som presvedčena ze si dam na druhy porod epidural 😀

vavenka
autor
4. feb 2010

Joj ja som kadeco precitala o epidurale, skor negativne ako pozitivne, a aj tak by som to chcela...
A hlavne - moja dobra kamoska anesteziologicka u nas v novej nemocnici obe deti odrodila s EDA a je priam chodiacou reklamou na to 😀 takze som kludna a ak sa bude dat - lebo nie vzdy sa da, ak som to spravne pochopila, tak si to urcite dam......

mum_to_be
4. feb 2010

ja som bola taka ohladne epidurale, ze uvidime podla situacie... moja situacia bola taka, ze som ho nakoniec mala.

tinika
4. feb 2010

vave a ja aj preto nie 🙂

tinika
4. feb 2010

u nas musite mat dopredu vybavenu epi, lebo cez vikend by potom anesteziolog nedosiel hii

vavenka
autor
4. feb 2010

Tini vsade to musis mat dopredu vybavene - musis mat podpisane poucenie anesteziologm....
Ja to isto podpisem a predne ako mum , uvidi sa potom podla situacie.....

vavenka
autor
4. feb 2010

A "milujem" reci typu ze sak zena by si ten porod mala odzit prirodzene, ze nova doba a zeny dnes uz nic nevydrzia a podobne dristy 😠 No ja som zastanca teorie, ze porod, a vsetky veci spojene s materstvom si treba ulahcit ako sa len da 🙂 🙂 a ze epiduralkou zena prichadza o najkrajsi zazitok v podobe ulavy po porode a bla bla..... Tak to isto mohol napisat len ten kto nezazil porodne bolesti 😀

Tini ale ty si nakoniec sla cisarskym, nie? 😨

tinika
4. feb 2010

vave hej a chcela som len od pol pasa a neviem prečo mi dali uplnu asi to uz surilo a az teraz som sa dozvedela ze aj pri polovicnej sa do chrbta dava 😅

vavenka
autor
4. feb 2010

Tini a co si si myslela ze ako sa to umrtvi len od pasa dole? 😉
Takze v podstate porod ako taky si nezazila, co sa bolesti tyka..... Zasivanie a tak..... Aj ked - hovori sa ze najhorsie su tie kontrakcie......

zuzub
4. feb 2010

čafte, poradňa ok, ďalšia 4.3. a čaká nás veľký UTZ tak s auž tešííííím.
no ta voa na tu cukrovku bol des, trošku zo mna išlo aj von, ale prežila som, akurát mi bolo potom ked som to vypila strašne zle, furt ma napínala na grc grc... zajtra budúvýsledky ked budú ok tak mi nevolajú, ked zle tak zavolajú a ja dúfam, že budú ok.
dnes nám prišlo hniezdo do postieľky, obliečky a zavinovačka, strašne peknučké je to 😵

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi no tak si to zvladla......
Ides niekam do centra na utz o mesiac? Mne robi gyndoska na kazdej poradni.....
Jeeej odkial si objednavala? Hod do albumu 😉

zuzub
4. feb 2010

to je vraj druhe genetické sono čo sa robí v 30-32 tt také podrobnejšie

tinika
4. feb 2010

a toto určite poznate ale vo franine sa mi lubi

https://www.youtube.com/watch?v=5H59Py7KApU
vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi geneticke? Fiiha, to som nevedela...

viem ze v 30tt sa robi utz na prietoky + velkost babatka, plodova voda a stav placenty.. Ale genetika? to som este nepocula 😨

zuzub
4. feb 2010

no to mi tak doki povedal, "že nabudúce spravíme to druhé genetické sono, čo sa robí v 30tt" tak neviem, asi so to každý doki pomenuje inak 😒

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi no ved jasne, ja len som sa zlakla ze nieco mi uniklo 🙂 ale to bude asi to iste..... Ci pana, to na dalsiu poradnu uz pojdeme v 30tt? Kokso, to uz budeme mat za par 🙂

zuzub
4. feb 2010

no ja už na konci 31tt 😨

vavenka
autor
4. feb 2010

No sak sme rovnako 🙂 ja mam poradnu 1.3... Tak to tiez budem uz 31tt 😉

zuzub
4. feb 2010

vavenka, riadne to uteká.
ozaj čo sme tie kamošky 4 tehule tak už sa včera jednej narodil syn Fedor 😀 takže už to začina, teraz vo feb má termín ďalšia, potom v apríli a potom už ja 😨

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi no to hej, uteka to, ale ja sa celkom tesim 🙂

zuzub
4. feb 2010

a ja teším, že to už konečne uteká 🙂
fuuu som práve spráskala puding s piškotami, banánom a šľahačkou 😝 no malý musí byť potešený, že taká mňama prišla na noc 😀

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi ja som doteraz robila jahodove gule zo zemiakoveho cesta, sice som sa s tym babrala, ale vysledok stal sa to 🙂 akurat ze sa neviem pohnut teraz 😀 a posypka bola ze maslo, struhanka, skorica mleta a vanilkovy cukor... Fajne to bolo 🙂

zuzub
4. feb 2010

tak to si mala dobrúúúú mnamu ja mám také slivkové v mrziaku narobené 😅
ozaj my ideme zajtra na chatu do Vrátnej, jupi sa celkom teším lebo ide aj jedna kamoška tehula, takže ked už budú iný v nálade my si apson fajne pokecáme 😀 😀

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi no hej, slivkove su najlepsie, ale tak teraz kupovat cerstve slivky - to by bol drahy spas 🙂
Noo tak fajne ti bude istotne, my sme tak boli v januari v Tatrach, a ta tehula co tam bola tiez, je uz mamina 😉

zuzub
4. feb 2010

ved z tej vašej chaty som tuším videla aj fotos na FB a to je tá čo jej museli ten cisársky robiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre