Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

katka444
20. máj 2010

ahoj mum, na poradni sestricka chvalila ze pekne pribrala a dr. nam povedal, ze mame o 100g menej ako by sme boli mali pribrat. (asi podla nejakej tabulky 😒 ) a vravela som o grckani, tak ze to mozem byt aj tym vygrcakavanim, tak mame dojst za 2 t na prevazenie.

vavenka
autor
20. máj 2010

Ahojte, ja dnes tak akurat, aj krpata co to pospala, tak som dala pracku a aj daco pozehlila, teraz tiez drieme tu so mnou pred telkou 🙂

Aden a ten reflux sa neprejavuje grcanim? Lebo nasa negrcia, sem tam heh vybehne po jedeni, ale malicko... Spi na vyvysenom kupila som ten klinovy vankus, ma ho v postielke.....

Kati ahoj, tu vahu velmi neries, zas nie kazde dieta musi byt zrovna tabulkove, kym papa a kaka a pribera tak si myslim ze je to ok.....

Mum tak prveho juna na teba budem isto mysliet a drzat palce, ak mi to mala dovoli 😀

Evus jo jo, snazime sa, aj ked stale mam obavy a pochybnosti, ci robim vsetko spravne - nemal mi kto ukazat, ale snad dobojujeme nejak a ziskame prax 🙂 takze teraz si bez Karinky? Juj chudak Misiak, ale jak sa bude vytesovat ked sa zas stretnu detiska Tvoje 😉

Tini krasneho chlapceka mate 🙂

vavenka
autor
20. máj 2010

Bambula 🙂

zuzub
20. máj 2010

ahojte 🙂 my sme dnes 1xsami doma mm už musel ísť do roboty, celkom v pohodke zatiaľ, ráno sme od ôsmej do pol dvanastej nespali tak sme sa kade jak bavili, papali a prebalovali.
grganie nám stále veľmi nejde ani cez pliecko si moc negrgneme len občas, a strašne nás ta štikutka hnevá 😖 kočky poradte ako na nu, skoro po každom papaní nas štika ☹
zajtra príde moja mamina, s babkou, teda vlastne to už sú babka s prababkou tak sa teším 😅
vavenka Vanduška je nádherná 😵

zuzub
20. máj 2010

vavenka a kde si kúpila ten klinový vankúš?

tinika
20. máj 2010

vave vdaka, ved aj vy mate krasnu princeznicku
zuzi mojmu pomahalo zo začiatku čajik vypit ale teraz uz ani to

mum_to_be
20. máj 2010

s tym odgrgavanim... skuste im tak jemne chvilku buchat po chrbatiku, ako ich mate na pleci. ale trosku o seba pritlacit. u nas to tak fungovalo. s vygrckavanim vam neporadim, my sme s tym vobec nemali problem, verce daco vybehlo po jedle snad 2-3 krat za cely cas, co sme sa kojili...
kati, rozdiel 100 gramov je nic, absolutne nic. ved taky rozdiel vznikne aj podla toho, ci ste jedli tesne pred poradnou alebo dve hodinky dozadu, to vobec neries. pekne koj dalej, hlavne nedavaj umelu vyzivu, ono sa to krasne upravi. ved ani nam dospelakom nejde vsetko na 100 percent hned na prvykrat... 😉
vavenka, vanduska je princeznicka, krasna.

tinika
20. máj 2010

no nas pato mal jedno obdobie ked grckal dost vela ale to asi tak styri dni to sa potom samo upravilo

janulik.j
20. máj 2010

avojte, Vave Vanduska je krasna 😉 Co sa tyka vygrckavania nas Kubko tiez vcelku dost vygrckaval, zo zaciatku po kazdom jedeni trochu a niekedy tiez vsetko... chce to cas kym sa im tie bruska dovyvijaju. Zvacsa okolo 3mes. vtedy zvyknu odzniet aj koliky. A stikutanie mame tiez za sebou, vacsinou som to riesila cistou vodou prevarenou al. feniklovy cajik al. to skratka preslo same. Ja som z toho bola tiez na nervy, ze preco stale stikuta, ale potom to same odznelo vekom 😉 Joj to uz mi pripada, ze som ani nezazila take vzdialene 🙂 🙂

Kati to je normalne tieto bleskove spanky cez den, ak ti pekne v noci spinka, tak cez den asi tolko nepotrebuje. Nas Kubko to mal naopak cez den vyspaval a v noci to bola hroza ☹

Mum budem drzat palce! 😉

slniecko4
20. máj 2010

vave,nááádherná je Vanduška. 😵
mum,držím prsty k štátniciam.. 🙂
zuzub,na štikútku mne dr. vravela dať jej ešte zapiť mliečko,lebo Peťke sa veľakrát štikútalo.. Ak by nechcel mliečko,tak čajíku trošku.. lebo nechať tak a vyčkať,kým to prejde,je pre bábo tak nepríjemné,ako pre nás dospelých..
katka,aj Peťka zo začiatku grckala,ale to vygrcne len to,čo je v žalúdočku navyše,keďže detičky nevedia,kedy majú dosť.. 🙂

adenka
20. máj 2010

ahojte,

vave reflux sa prajavuje grcani, ale my sme mali tzv. tichy reflux...cize negrcala skoro vobec, ale stale jej to stupalo zo zaludka do pazeraku aj s kyselinou a to ju bolelo a palilo... ale reflux ma aj dalsie priznaky: casta stikutka, nekludny a kratky spanok, nervozita po jedle...a dalsie co si nepamatam...ja som sa toto doocitala az ked sme ho mali potvrdeny...

a ku grganiu, domike pomahala taka poloha co nam ukazala doky, ze si babo akoby posadis na koleno, tak ze jednou rukou a ho drzis popod pliecka a hlavicku ma opretu o ruku a druhou rukou jemne tapkas po chrbatiku... tak si grgla vzdy ked to neslo inak... a niekedy aj take dobre krcmove grgy to boli 😀

my mame tatina zasa v nemocke, tak bacujeme same... ale kedze od zajtra tu bude asi kazdy den nasackovana svokra, tak si tu samotu dnes celkom uzivam 😝

tinika
20. máj 2010

no nas pato stikutku mava stale, ked sa smeje a zabudne sa nadychnut 🙂 a nepomaha ani čajik musi to prejst same a čo som bola prekvapena u babky sme boli 3x a vzdy tam strasne čkal a nič nepomahalo ani čajik čo v tej dobe este zaberal

adenka
20. máj 2010

tini domike pomoze vzdy cajik, alebo voda, ale musi aspon 5-10 minut stikutat..ked jej dam skor tak nepomoze...

tinika
20. máj 2010

no tak asi preto nepomaha ked dam hned vyskusam najblizsie vdaka az tip 😉

adenka
20. máj 2010

skus, ja uz to mam odsledovane 😉

tinika
20. máj 2010

jasne .) uvidime či aj na neho zaberie inac sa tesim na tuto noc bo uz styri noci buntosi kym sme hore stači mu dat cumel a pootm ked idem spat ta je hore, včera som si len lahla a uz bol hore 😀

mum_to_be
21. máj 2010

caute, pripajam fotky 🙂

zuzub
21. máj 2010

ahojte, diky za tipy na tu štikutku, ja zatiaľ vždy len počkám kým prejde, som myslela, že je to preto,že si Miško neodgrgne ale aj ked občas grgne tak sa mu štika.
včera nám nespal od 14.30 do 21hod len také 10-20minutove spánky, je to normálne? 😕 a v noci som ho tiež uspávala od pol tretej do piatej 😝 ani nejak neplakal len tak mrnkal a nie a nie zaspať.
ozaj chcem sa spýtať ten fenyklový čaj čo sa dáva bábätkam si môžem aj ja uvariť?

adenka
21. máj 2010

ahojte....

mum krasne fotecky, ako sikovne si zubky umyva 😀

zuzi stikutka moze byt aj z toho ze ma prilis plne brusko...to nam hovorili v nemocke 🙂
a fenyklovy cajik mozes, mne to pomahalo...

mum_to_be
21. máj 2010

aj ja som si robila fenyklovy caj.

vavenka
autor
21. máj 2010

Ahojte dievcata 🙂

Taak my pokracujeme s revom uz po kazdom jedeni, dufam ze to coskoro prejde...
Takze dnes bola krpata bud na didke, alebo spala alebo revala,.... No co uz, budeme musiet nejako vydrzat 🙂
Js tiez pijem fenyklovy caj a aj caj pre kojacie maminy 🙂

adenka
21. máj 2010

vave ahoj... a co sa to deje??? place hned po jedle alebo?

tinika
21. máj 2010

vave nebude ju boliet brusko alebo niečo? skus sa poradit s lekarkou lebo to asi ma pričinu ked plače tak pravidelne, ako moj plakal malo, jedine ked ho brusko bolelo alebo bol hladny, viem ze su deti ktore prerevu aj 5 hodin denne bez pričiny, ale ja by som patrala či to nema nejaku pričinu aby ste sa ty a drobec netrapili zbytočne ked sa to da nejak odstranit. drzim palce nech to prejde alebo zistite prečo to je. skus ako som uz pisala prilozit teplu plienočku na brusko a ked o chvilu prestane plakat, určite je to kolika. nasmu Paťovi nič ine nepomahalo, ani masirovat brusko. a tiez sme boli beznadejny ze trpi a nevieme mu pomoct tak sme skusali vsetko

vavenka
autor
22. máj 2010

Tini, Aden, no ratam ze prdiky to su, vacsinou sa pri tom reve aj fajne puci, potom nalozi do plienky tak ze az susedia pocuju a trocha sa ukludni 🙂 ale nie je to vzdy - ale vacsinou 🙂
Takze ratam ze ju boli brusko, davam jej espumisan, aj trocha fenykloveho caju - par lyziciek, ja pijem tiez fenyklovy caj, masirujeme brusko, cvicime....
Takze asi len pretrpiet tie prve tyzdne, kym sa dovyvija crievko Vandule, potom bude lepsie....
Myslim ze na lekara to nieje, nechcem s nou zas zbytocne behat po cakarnach plnych bacilov...... Ved ma chuda estelen 2 tyzdne....

mum_to_be
22. máj 2010

vavenka, tak to mas tazke, musis vydrzat, ked nic nepomaha. neskusala si ju mat v nosice alebo baby satke, mozno by bola pokojnejsia, ked by si ju mala na sebe... vyskusaj. drz sa, urcite si z toho unavena a hlavne ta to trapi, ale zvladnes to a bude lepsie, neboj sa.

mum_to_be
22. máj 2010

este ma napadlo, ze jedna moja kamoska (jej maly mal taketo problemy ako vanduska), ked videla, ze maly sa uz napina, tak ho zobrala do kupelne, dala mu dole plienku, pokrcila nozicky a v tej polohe ho dala kakat nad wc, tym, ze tie nozicky mal pokrcene, mu to slo lepsie a fakt skoro hned prestali mat problemy s bruskom. neviem, mozno to stoji za to vyskusat. ja by som tiez spekulovala a skusala, radsej ako vidiet babatko trapit sa. inak, asi ma kamoska aj malu spotrebu plienok, ked to takto robia. 🙂 papa.

tinika
22. máj 2010

ja som tiez ked sa pucil cvičila mu s nozičkami a čitala som ze aj ponorid dupu do teplej vody vraj pomaha ale to som neskusala

adenka
22. máj 2010

ahojte,

vave drzim palce nech sa to cim skor do doporiadku... inak dominiku fenyklovy caj brutalne naduval a mala z neho krce...skus odsledovat co sa vanduske po nom ulavi a co to nie je prave naopak... a naopak na brusko jej pomahal harmancekovy caj..dodnes ak ma problemy s bruskom tak jej dam harmancek a o chvilku je dobre...
a cvicenie nozkami je super...ja som si vzdy sadla na sedacku s pokrcenymi kolenami, oprela som si ju o nohy a cvicili sme..som jej dvihala kolienka k brusku, len tak jemne.... tak skus aj to 🙂

majulienka32
22. máj 2010

vave aj Petka bolievalo casto brusko..ale nam tie typicke detske caje nepomaly ako fenykel harmancek a podobne..
kupila som mu cajik rooibos...a po nom ako keby utalo! hned bolo dobre..to mozu deticky pit od narodenia,,je to zdravy cajik pre kazdeho.. 😉

adenka
22. máj 2010

maju ten pije teraz domika a straaasne jej chuti....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre