Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
5. aug 2010

@slniecko4 na pol dna by som do behaka malu nedala, ale ked je tam 15-20 minut, podla mna v pohode...

tini
5. aug 2010

Slniecko4, ahoj, ja som tini a som v uplne inej teme. Obcas mi zasvieti, ze ma niekto spomina a si to Ty ... 😅 skus ma, prosim, tolko nespominat. Diky.

tinika
5. aug 2010

@slniecko4 dakujem a na choditko mam taky isty nazor ako lekari, jedna mamička hovorila zo svojej skusenosti ze jej decko teraz po spickach chodi ze ma zlozvyk z choditka ani my sme nemali choditko a sme tu 🙂

tinika
5. aug 2010

mne pride to choditko ze mamky tam supnu dieta na cely den a maju pokoj nech si chodia, ako mum vravi, taka nejaku chvilu oka ked dačo potrebujes zrobit ale nie na dlho

mum_to_be
5. aug 2010

ja som choditko nekupovala, pozicala mi ho kamoska. keby sme ho nemali od nej, nemali by sme ho vobec, ja by som ho nekupovala... a fakt som ho aj pouzivala max. na daku polhodinku denne. verca vobec nespickovala a aj skoro zacala bezkat. ale je to dobra vec, ked potrebujes na wc, alebo daco rychlo spravit v kuchyni... lebo mne v tomto obdobi ucenia sa chodit mala v ohradke nechcela byt.

ingulik
5. aug 2010

ahojte...no my sme choditko kupili ale bolo nam na figu lebo Nika tam nechcela byt, ale suhlasim s nazorom ze na 15-20min to neuskodi, ale kamoska davala malu do chodaka na cely den a teraz jej beha po spickach, co nie je dobre....nam neurologicka aj na rehabke povedali ze cim dlhsie je dieta na styroch tym lepsie pre jeho chrbticu, kedze hlava je stale najtazsou castou tela....

tinika
5. aug 2010

a mimochodom mame ZUBYYYY

slniecko4
5. aug 2010

@tinika,blahoželám k zubom.. 😵 a inak ďakujem za odpovede k tomu chodítku,som chcela názor,či v tom niekto učil deti chodiť.. @tinika a vy ako ste na tom? už račkujete? Peťka ešte nie,plazí sa dopredu,dozadu,otáča dookola,ale na 4 sa nezdvihne.. 😀 ale sedieť vie sama. 🙂

tinika
5. aug 2010

aj pato vie sediet ale posadi sa len v kočiku sam a aj by stvornoskoval ale ruky ma slabe takze to vyzera komicky ze rit hore, nohy pokrčene, posuva ich dopredu a rukami len plazi hihi resp. ramena slabe tak ani hlavu neudrzi

slniecko4
5. aug 2010

@tinika,viem si to predstaviť,aj u nás to občas tak vyzerá,síce,ona hlávku drží krásne,ale nevie nejak spojiť ruky a nohy,buď sa dvihne na rúčky a riť zostane,alebo tak komicky dvihne riťku a ruky zostanú.. 😀 sranda z nej.. a ako sa zlato smeje,tatko miluje jej bezzubý úsmev.. 😀 vy už máte,sme na rade.. 😀

vavenka
autor
6. aug 2010

Aj Vanda uz pekne drzi hlavku 🙂

mum_to_be
6. aug 2010

ahojte, no konecne ide vikend... dost sme boli teraz s vercou same a potrebujem si oddchnut... aj mm mal dva dni po sebe sluzbu, no mam dost... aj vy si uzite vikendiiik!!!

mum_to_be
6. aug 2010

ze 35.tt, verite tomu????

evitkamalicka
6. aug 2010

@mum_to_be no za chvilu budeme gratulovat tebe

mum_to_be
6. aug 2010

🙂

katka444
8. aug 2010

ahojtee

evitka gratulujem k oliverkovi 🙂

adenka
8. aug 2010

ahojte 🙂

ako sa tu mate?
my sa mame super, zajtra letime na Kos tak sa tesim aj hysacim naraz 🙂 . neviem ako mala zvladne let, ako sa mi tam bude stravovat a navyse ani neviem kam vsetko pobalim, lebo mame 2 tasky tazke jak slak a furt mi napadaju veci co este sa zide 😅 .
domika sa snazi chodit, teda len za rucicky a pri nabytku, ale od vtedy uz neposedi, len postava vsade kde sa da 😀
a citala som vasu debatu o chadkoch, my mame len taky co tlaci pred sebou, ale este s tym nevie. takeho klasickeho pavuka nechcem, myslim ze to pre dietatko nie je vhodne...

mum_to_be
8. aug 2010

@katka444 - a ako sa mavate? nejake ukludnenie po 3 mesiacoch?

vavenka
autor
8. aug 2010

Aden prajeme krasnu dovolenku, neboj, vsetko bude ok, a aj na Kose maju obchody 😅 c o nezabalis, tak kupis tam 😵
Mum inak ja mam pocit ze u nas ako presli tri mesiace, tak sa to zhorsilo nejake to mame otocene ci co
😀

vavenka
autor
8. aug 2010

Aden prajeme krasnu dovolenku, neboj, vsetko bude ok, a aj na Kose maju obchody 😅 c o nezabalis, tak kupis tam 😵
Mum inak ja mam pocit ze u nas ako presli tri mesiace, tak sa to zhorsilo nejake to mame otocene ci co
😀

mum_to_be
8. aug 2010

@vavenka - tak to snad nie... a v com je to horsie? a kojite sa v pohode? ja som zvedava, ako to bude s nasim romankom. nemozem si pomoct, stale rozmyslam, kedy sa nakoniec vypyta na svet. uz niekolko kamosek porodilo, co mali termin zhruba ako ja, alebo aj neskor. dnes som sa dozvedela o jednej holke, co porodila dvojicky v 27,tt, maju 900 a 950 gramov... no ved uvidime...

mum_to_be
8. aug 2010

akoze, u nas by to asi take kriticke novolo, kedze uz som v 35,tt, ale aj tak, proste som zvedava kedy...

vavenka
autor
9. aug 2010

Mum hej, kojim v pohode, mliecka je dost, ale mam pocit ze uz Vanda zacina vymyslat 😀 doteraz mi sama zaspavala pekne v positelke a teraz posledne dni uz mrnci, nechce sama zaspat, treba ju cicikat a tak 🙂 aj v kociari - doteraz pekne lezkala a teraz ako uz pekne drzi hlavu a ma tendenciu sa otacat, tak nepolezi dlho 😀 jednoducho uz to nieje babatko, ale velka slecna, uz s nou nevybabrem 😀

Ja som tiez zvedava kedy sa Romko vypyta 🙂 ale na tvojom mieste sa este velmi netesim, ked bude ako Verca, dobre jej bolo v tvojom brusku 🙂 a teda Roman uz je definitvne meno, hej?

mum_to_be
9. aug 2010

hej, hej, meno je uz definitivne. (po ockovi)
vavenka, a necicikaj ju, nech len pekne zaspi, radsej k nej viackrat chod a pomojkaj ju, ale nech ti sama zaspava. my sme si tento dobry zvyk pokazili v 9 mesiacoch a uz sme sa k samostatnemu zaspavaniu nevratili. aka som bola hlupa! este ze aspon zaspava verca pomerne rychlo...

vavenka
autor
9. aug 2010

Mum no snazim sa, ale vacsinou spusti strasne rev a ja ju neviem nechat tak , 😅 tak dufam ze je to docasne...

katka444
9. aug 2010

ahojte
@mum_to_be no ukludnenie nastalo ako sme zacali davat nutrilon. asi bola chudinka hladna a preto tak vyvadzala. len mi nejde do hlavy preco vyvadzala pred kojenim a po kojeni bola kludna. keby ze vyvadza po kojeni, tak mi je to hned jasne ze je hldna. inak sa drzime super, kristinka je zdravucka, spinka a papa tak ako ma, tak som stastna, ze je to uz zase v norme. aj rast riadne zacala. ten nutrilon ma svoje caro. len mlicka mam stale menej. najskor som odsavala 47 x denne potom 3x, 2x a teraz uz len 1x asi. lebo taham a taham a nechce mi uz tiect. prave som sa s tym teraz domordovala a odsala som len 30ml

katka444
9. aug 2010

a uz sa krasne prevraciame same z chrbatika na brusko 🙂 robi nam radost kristinka nasa 🙂

katka444
9. aug 2010

a ked mi lezi v lone opreta o moje brucho tak sa uz sama zdvihne do sedu len je ako opitá 😀 neudrzi sa, asi len tak 1 sekundu

mum_to_be
9. aug 2010

kati, tak super! to kojenie je cela veda, aspon mne to tak pripada... keby sa viac snazili poradit v nemonici, bolo by to pre mamicky o dost jednoduchsie... ale hlavne, ze je malicka uz teraz spokojna. a super, ze je taka sikulka, ze sa tak krasne prevracia! na sedenie ma este casuuuuu...

zuzub
10. aug 2010

ahojte, juuj vôbec nemám kedy pismenkovať na MK, ked som na nete pozerám zariadenia do bytu, obklady, kuchyne a všetko, sa teším ked už budeme mať prerobené 😵
@mum_to_be tebe ako rýchlo tie tt pribúdajú za chvíľu vás bude o jedného viac, super 🙂
@katka444 tak to je hlavné, že je Kristínka spokojná, podľa mna skojením sa netreba trápiť za každú cenu, to potom nemá význam nespokojné bábo, nervozna mamina to je o ničom , som sa akurát o tom bavila s jedným kámošom čo je detský lekár a tiež hovoril, že kojenie je fajn, ale nie za každú cenu, ved teraz je už taký výber kvalitných UM, že až.
to je super,že sa ti už prevracia 😵
náš Miško, je zlatý, perfektne už drží hlávku a ked ho pritiahnem za ručky do sedu tak sa snaží byť vystretý, ale má ešte ťažkú hlavu 😀
@vavenka tak my máme tiež podobný problém neviem či prišla na tie naše deti nejaká kríza v tom 3 mesiaci, ale náš malý tiež furt mrnčí, nikde nechce byť len na rukách by sa nosil, už budem jak rambo.
uvažujem normálne nad kúpou babyšatky.v lehátku vydrží tak 10 minút, na hracej deke tiež a postieľka cez den nehrozí lebo v nej reve o dušu.naša záchrana je vždy len íst vonku tam je mu najlepšie aj čosi pospí v kočíku.spánok cez den to je bieda väčšinou spí doobeda alebo poobede ale 2x za den nehrozí.
dnes ideme na očkovanie, tak dúfam, že to bude ok a bez teplôt, idem dať aj tie rotavírusy.

vavenka
autor
10. aug 2010

Moja trojmesacna laska 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre