Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
9. sep 2010

Zuzi no v porodnici to bol tiez dost masaker - mna velmi boleli bradavky prve 2 tyzdne, som myslela ze umrem 😀 ale mala sa prisavala pekne sama.... Ked pominula bolest tak potom to uz bola pohodicka 😉

tinika
9. sep 2010

tak vam trocha zavidim ze ste sa pozbierali z toho neuspechu prveho, mne sa to tahalo cely čas kym som kojila .(

vavenka
autor
9. sep 2010

Tini ale ved o nic nejde, PAtko je krasny zdravy chlapcek, radsej syte babatko s nutrilonom ako za kazdu cenu kojene a hladne .......
Jaj budem rada ked potiahnem do polroka, ale ak nie, tak nie... Aj za tieto 4 mesiace som vdacna, viem ze nie kazda mame to moznost.....

mum_to_be
9. sep 2010

caute, no aj ja som zvedava, ako to bude teraz s kojenim. kojila som 13 a pol mesiaca, relativne dlho, bez problemov sa sama veronika aj odstavila. akurat teda slo to len s klobucikmi, tak uz su pre istotu aj teraz nachystane... este skusim aj ja pozriet tie spominane stranky, mozno to bolo u mna zla technika prilozenia, lebo nezda sa mi, ze by som mala nejaky problem s bradavkami... inak, zajtra zacinam 40.tt. 😲 na poradni mi vcera doktor povedal, ze 'ale na porod to veru zatial vobec nevyzera...' no uz to vidim, zas budeme mat poprenasane 4-kilove dietatko... co uz...
a verca dnes ma teplotky, aj sme boli u lekarky, asi viroza, chudatko moje malinke, len nech sa vyzdravie, kym pojdem do porodnice...

ingulik
9. sep 2010

@mum_to_be no fiha ze 40tt, to sme my boli uz tyzden doma 🙂 veronicke skore uzdravenie
....my sme dnes boli v materskom centre, super bolo, aspon sme nesedeli doma v takom necase.....a inak ku kojeniu, este stale kojim a nevyzera ze by sa Nika chcela tak skoro toho vzdat....

tinika
9. sep 2010

@ingulik aj my sme uz boli doma 🙂
@mum_to_be skore uzdravenie drobcovi

@vavenka ved jasne, tiez som vdacna ze sa mi to podarilo aspon 3,5m. moja mamka len 6tt a svagrina asi mesiac takze som aj tak na tom dobre, sice druha svagrina este furt koji a maly je o 3m. starsi ako nas, tak ale čo uz narobim, hlavne ze maly je spokojny ja len ze mi to občas pride luto

zuzub
9. sep 2010

@mum_to_be to kokso, že 40tt to ako rýchlo ubehlo 😅
k tomu kojeniu, som sa rozprávala s kamošom čo je detský lekár a pre dieťatko má po zdravotnej stránke kojenie význam do ukončenia 6 mesiaca potom už vraj nie,skôr je to potom už o pohodli a ušetrení € za umelé mlieko.
tiež hovoril nech sa tým nestresujem, že kojenie je síce najlepšie ale teraz sú už vysoko kvalitné aj umelé mlieka.
takže radšej napapané bábätko a kľudná mamina ako kojenie za každú cenu 😉
inak na mna tiež čosi lezie hlava, hrdlo aj nos mám upchatý ach jaj, toto jesenne obdobie je vždy také choré 🙄

tinika
9. sep 2010

@zuzub tak to je potesujuca ifnoska ked to povie sam lekar .) moja ma tiez ukludnovala

zuzub
9. sep 2010

@tinika tak to hej tini ja som si tiež vždy myslela, že ked žena nekojí aspon rok tak je to zle a pritom to tak nie je.
som sa ho aj pýtala na UM tak vravel, že Beba je veľmi dobrá a najhnusnejšie sú vraj Hami.ale že je to aj individuálne čo ktorému bábu vyhovuje.bebu dávali Miškovi v pôrodnici a veru mu riadne chutila 😀

tinika
9. sep 2010

@zuzub aj my sme mali bebu ale potom mal zelenu stolicu a lekarka nam zmenila na sunar, aj ten je fajn. no a tiez mslim ze po pol roku uz to mlieko nema az taku hodnotu, nestači samotne, preto treba davat prikrmy a potom po oku je to uz skor o zvyku 🙂 a pocite dietata ze je blizko matky a zalezi aj čo matka papa aby vsetko slo do mliečka čo ma

slniecko4
9. sep 2010

čaute babenky, som tu už dávnejšie nebola,ale čo som nastúpila do prácičky,som večer,až uložím malú,úplne hotová.. pozerám,že rozoberáte kojenie,ja ešte stále kojím,ráno ju nakojím,na desiatu jej dajú odsaté mliečko a večer ju zas kojím,medzitým papká príkrmy.. A tiež zastávam názor,že ak nejde kojenie,tak nejde,nič sa nedá nasilu a aj na umelom mliečku odchované detičky sú zdravé..

tinika
9. sep 2010

@slniecko4 moja a ako v praci? ako to zvladate?

slniecko4
9. sep 2010

@tinika,tak ide to,do roka mám nárok na polhodinku na kojenie,tak chodím domov okolo tretej a len sa hráme a hráme.. 🙂 keď ju dám spinkať,porobím si,ale čochvíľa mi začína ešte aj škola a to som zvedavá,či sa to bude dať zvládnuť.. 😒 už si kupovala Paťkovi prvé topánočky?

tinika
9. sep 2010

@slniecko4 joooj tak mas to naročne, a tu prestavku vyuzivas tak ze ides skor domov hej? a do kedy mas narok na tu prestavku? topanočky som este nekupovala, bo čo troska stoji nevadi ze bosy, po byte aj tak bude chodit bosy bo vraj je to lepsie na vyvin nozicky ale uz obzeram po obchodoch

tinika
9. sep 2010

@slniecko4 joj sak do roka mas narok som prehliadla 🙂

mum_to_be
10. sep 2010

caute, tak startujem 40.tt... 🙂 skusim aj cvaknut brusino, len mi neskuste potom povedat, ze este nekleslo, lebo ma slak trafi. 🙂))

mum_to_be
10. sep 2010

🙂

zuzub
10. sep 2010

@mum_to_be ale myslím, že ešte nekleslo 😀

tinika
10. sep 2010

@mum_to_be aj ja myslim ze este nekleslo 🙂 Romankovi je tam asi dobre 🙂

vavenka
autor
10. sep 2010

Kontrola - mum stale 2v1, tak spokojne mozme pokracovat v dennej cinnosti 🙂 🙂
Inak ako sa tu mate zeny? Aden, tha co s tebou? Dokedy si v KE?

ingulik
10. sep 2010

Ahojky.....no Aden aj buduci tyzden som v KE takze ak bude pekne tak mozme dat stretko....aj s tebou Vave 🙂
Tini....mrzi ma, ale si budete musiet este tyzden poradit, ale potom uz naisto prideme do PO a nepojdeme tak skoro prec 😉
mum.....no neviem posudit, ale vyzera ze mas pohodlne brusino, kedze detickam sa z neho nechce 🙂

mum_to_be
10. sep 2010

to ste ma teda potesili... 😒 ale co uz narobim, ze...
mm sa len smeje, ze ma to nauci trpezlivosti, a tou teda ja vobec neovplyvam...

vavenka
autor
10. sep 2010

Mum no to ti verim, ja som uz od 38tt pomaly kazdu noc "rodila" 😀 😀
Ja tipujem na okolo 16.9. 😉

tinika
10. sep 2010

@mum_to_be mohla by si 13teho hihi na moje narodky tak 13:55 hihi

slniecko4
10. sep 2010

@tinika,hej,využívam ju podľa toho,ako Peťka vstane,keď ráno dlhšie,tak idem o polhodinku neskôr do roboty,ak normálne,tak idem poobede o polhodinu skôr. A čo sa topánočiek týka,Peťke musím kúpiť,lebo ona už chodí aj po dvore a v capačkách je už zima o nôžky,v dome chodí v papučkách.. Normálne sa už zlostí,ak ju vezmeme na ruky,chce na nôžky a chodiť.. 😀 Ale dnes sme s ňou boli zháňať topánočky,tak všade,kde sme boli,majú od čísla 20 a jej treba 18.. 😒
@mum, bruško ti fakt nekleslo.. 🙂
@vavenka,@ingulik,ahojte,čo máte nového?

tinika
10. sep 2010

@slniecko4 waw tak to je sikovnica, moj sice chce sa dvihat ale kročiky opatrne aj to len za učelom aby sa ku mne blizsie dostal a lezie na ruky, tak ako doteraz nechcel tak teraz chce az bars a uz ma cez 10kg tak to nie je sranda .))ale tak krasne ma objimne ze neodolam hihi

slniecko4
10. sep 2010

@tinika,hej,teraz sa vedia tak krásne mojkať. 😵 ja ju tiež dávam na zem,nech sa naučí si aj čupnúť,aj sadnúť sama,ale vedie chodenie,to je na prvom mieste v jej rebríčku teraz. 😀

tinika
10. sep 2010

.) no čaka nas vela, dnes mi kamoska zapotila či ho uz nechavam jest sameho ze uz na čase ze davala svojeho od pol roka, reku tazko pochybujem sak kojene deti este vtedy len začinaju s prikrmami ta maju čo robit s pusou a nie este rukami 🙂 no čaka nas nočnik, chodenie, rozpravanie, papanie a veeela velaa ineho az sa bojim ako to zvladneme všetko bo ma stvu reci furt dookola, kojis? a uz chodite? a uz toto a uz tamto?

mum_to_be
10. sep 2010

@tinika - tak to vobec neries, akoze v 9 mesiacoch a 2 tyzdnoch je ozaj prehnane ocakavat, aby chodil... teraz pozeram do mojho zapisnika a mam tu, ze verca presla cez celu kuchynu (cca 3-4 metre) sama v 10 mesiacoch a 1 tyzdni. ale este dlho som chodila stale za jej patami, aby sa niekde nepotkla a nezranila. uplne sama, tak ze som uz za nou vobec vobec ani nesla do inej miestnosti bezkala v 10 mesiacoch a 3 tyzdnoch.
co sa tyka krmenia, mne sa aj v roku zdalo prehnane - nechat jest veroniku samu. zacala pomaly az v roku a pol (aspon teda lyzickou a vidlickou, rukami to bolo samozrejme skor) a za par tyzdnov jej to uz islo super. podla mna, keby si ho uz teraz nechavala jest vylucne sameho, vela toho nepoje... a aspon pre mna bolo dolezitejsie, aby zjedla to, co ma, a nie, ci bude jest priborom uz v roku... ale teda, kazdeho vec...
co sa nocniku tyka, tak to radsej nerozoberam. my sme ho preskocili a sme rovno na wc... uz mi tam pekne cikala / kakala posledne dni aj 5 krat denne, teraz je chora, tak som to zredukovala, no uvidime...
este pozeram do zapisnika, ze v tom veku, ako mas ty teraz patka, co veronika vedela...
v 9 mesiacoch zacinala pekne chodit za jednu ruku, mala 3 zubky,
v 9 a pol vedela, ako robi havko, konik a strasidlo (bu),
v 10 mesiacoch sa naucila robit jastericku (vyplazovat jazyk),
v 10 mesiacoch a 1 tyzden presla cez celu kuchynu sama,
v 10 a pol mesiacoch vedela poslat pusinku a ukazat, ako skace zabka.
ale kazde dieta je individualne, netreba nan tlacit... nam sa napriklad veronika strasne dlho nevedela pretocit z bruska na chrbatik, ale zas na ukazovanie a rozpravanie je velmi sikovna... asi je to aj o tom, co to dieta bavi a k comu aj mamina inklinuje. ja som jej vzdy vela rozpravala, uplne od zaciatku a aj ona mala velmi rada knizky, tak mozno preto to rozpravanie... (v roku nam neurologicka povedala, ze predbieha nieco ako priemerny vyvoj o najmenej mesiac. jasne, bola som velmi pysna, 🙂 )

mum_to_be
10. sep 2010

inak, som velmi zvedava, ako to bude s malym romankom, ci to bude viac-menej kopirovat, co vedela veronika v danom veku, alebo nie. uz si vobec tie veci nepamatam, co kedy bolo, este ze som si nieco pozapisovala. 🙂 aj ked mozno lepsie je neporovnavat, ktovie... navyse to bude chlapcek a teda aspon tak hovoria, ze tym idu veci zvycajne neskor. aj ked, napriklad veronikin krstny sam behal uz v 9 mesiacoch, takze asi to nie je celkom na 100% s tymi 'spomalenymi' chalanmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre