Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
26. feb 2009

Aj chlapom sa robi hormonalny profil???? Nechapem velmi 😅

shaarka
26. feb 2009

kati, to je krasny pribeh 😀 ked som o sebe nevedela nic (v juli) tiez som si myslela, ze takto dopadnem. teraz to uz nemozem zarucit a dokonca uz v zazrak ani nedufam.

nevedela som, ze aj muzom sa robi HP 😕

vavi - na laparku sa dusevne pripravujem. ved clostil sa predpisuje kadekomu, a tak neverim, ze ja s mojimi hormonalnymi hodnotami a rozstrielanymi vajecnikmi (kukala som na monitore) sa laparke vyhnem. 😀 😀

katka444
26. feb 2009

hypotyreoza (nedostatok hormónov pri zníženej funkcii štítnej žľazy), ale v podstate problemi som nikdy nemala. len mama ma donutila ist na vysetrenie, lebo ona sa lieci a vraj je to dedicne. tak som sla a od vtedy tam chodim.

katka444
26. feb 2009

shaarka rozstrielane vajecniky? to co je? 😨

ano aj chlapom sa robi HP

shaarka
26. feb 2009

no vavi, vidim, ze mame medzery...
a ake hormony sa sleduju chlapom, katus??

rozstielane - polycysticke som myslela. monitor bol plny ciernych dier - vycsich, ci mensich, proste take cierne koraliky, podla toho, do akej strany pohla UZV, tak sa to menilo. celkom pekne abstraktne divadlo. skoda len, ze vo mne. 😀 😀 😀

no a este mam otazku na tu šž - ja som tiez podozriva (uz obvodak mi vravel pri vstupnej prehliadke do prace) - nepravidelny (ziadny menzes), obezita, vysoky pulz (88 v pokoji) a nizky tlak.
na EKG som bola - vtedy bolo ze vraj vsetko v poriadku.

vavenka
autor
26. feb 2009

Kati tak mi to prosim vysvetli...Zena ma niekolko faz cyklu, preto sa robi profil - ako pocas cyklu jednotlive hormony vyzeraju - predovulacna faz, ovullka a poovulacna faza....Akym sposobom sa potom da chlapovi urobit HP?
Este by som pochopila nejake vysetrenie krvi na testosteron alebo nieco chlapi maju...Ale profil???

shaarka
26. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀 mne to tiez nejde do hlavy 😀 😀 😀 😀 😀

katka444
26. feb 2009

no asi je to ten testosteron, neviem ci aj ine hormony. v tomto som aj ja nevedoma 😕
ale na papieri, co nam dal na prvom spg bolo napisane, kontrola o mesiac na lacno, krv na HP a spermijky na dalsi spg.
ja neviem co presne myslia pod muzskym HP. ale urcite maju muzske hormony tiez vplyv na spermiogenezu, ja neviem 😒

shaarka
26. feb 2009

kati, tak mas za ulohu to zistit! 😀

katka444
26. feb 2009

toto som nasla na nete, len neviem co znamenaju tie skratky.

Iba vyšetrenie spermiogramu však nestačí na posúdenie mužskej plodnosti. Medzi ďalšie vyšetrenia patrí hormonálne vyšetrenie. Hormonálny profil - testosterón, SHBG, FAI index

katka444
26. feb 2009

a este toto je zaujimave, ved zeny maju tiez trochu testosteronu, tak preco by muzi nemali zase zenske hormony nie?

Folikulostimulačný hormón (folitropín, FSH) - u žien pôsobí na rast a zrenie folikulov vaječníka, pričom folikuly pod jeho vplyvom produkujú hormóny estrogény. Táto funkcia prebieha v spolupráci s luteinizačným hormónom.
Zvýšené hodnoty môžeme nájsť pri:

*Poruchách funkcie semenníkov.
*Zápale semenníkov.
*Po kastrácii.
*Predčasnej puberte.
*Nevyvinutí vaječníkov.
* Menopauze.
*Patologických zmenách centrálneho nervového systému.

Znížené hodnoty môžeme nájsť pri:

* Polycystickej chorobe vaječníkov.
* Poruchách funkcie (hypofunkcii) hypotalamu alebo adenohypofýzy.
*Anorexia nervosa.
* Nádoroch nadobličky.

vavenka
autor
26. feb 2009

Fiiha 😨

shaarka
26. feb 2009

hehe, tak PCO mam.
hypofunkciu asi tiez, uvidi sa.
anorexiu nemam urcite.
a nador nadoblicky??? uuuuuuuuuu 😒

kati, o FSH a LH a ich spolupraci a vsetkom tom, ako to funguje, sa da najst na nete milion. hadam secko uz mam preskumane. 😉

katka444
26. feb 2009

toto je vicuc z tejto stranky http://www.mediforum.sk/pdf/urologia/2005be12_K...

HORMONÁLNY PROFIL: LH 3.39mIU/ml, FSH 3.97mIU/ml,
PRL 136.6uIU/ml, testosterón 19.0nmol/l

my chodime k tomuto lekarovi, co toto pisal

katka444
26. feb 2009

tak uz viem co bude mat manzelik vysetrene v hormonalnom profile. pravdepodobne ten nas lekar robi presne tento hormonalny profil.
😉

katka444
26. feb 2009

este som natrafila na tuto definiciu. 😒 zaujimave, ktozvie ci to tiez vysetreju bezne.

Antispermatozoidálne protilátky
môžu sa nachádzať v sére, hliene krčka maternice alebo v seminálnej plazme. Znižujú pohyblivosť a narúšajú normálnu funkciu spermií, čím spôsobujú tzv. imunologickú neplodnosť. Tiež môžu sťažovať prechod spermií cez hlien krčka maternice alebo brániťoplodneniu.

katka444
26. feb 2009

a este.

LH
luteinizačný hormón. Je to tzv. gonádotropný hormón produkovaný podmozgovou žľazou (hypofýzou). U žien vyvoláva záverečné dozrievanie vajíčka a ovuláciu. U mužov stimuluje tvorbu mužských pohlavných hormónov.

uz to asi prehanam, ze? 😀 vsak ma zastavte

katka444
26. feb 2009

Hormóny u muža, samozrejme, zohrávajú úlohu v procese produkcie a dozrievania spermií.

katka444
26. feb 2009

vystrasila som vas ? 😀

shaarka
26. feb 2009

kati, nene, ved to je ok. cim vaic sa dozvies, tym lepsie. mediforum poznam.
a co sa tyka hlienu, tak je to jasne. ved preto sa robi po dlhsom case IUI aj ked ani jeden z paru nema zjavny problem. ten hlien sa vyzistit aj postkoitalnym testom. tusim ze po styku treba prist na vysetrenie, odoberie sa vyter k krcka a pozoruje sa pohyblivost spermii.

snazivazuzi
26. feb 2009

katka, co tu robis, skolenie? 😀

baby spravte si prestávocku, pozivam vás na palacinky 😉
Vavus, tebe dám dvojitu dávku, urcite nemás ani dnes poriadny obed 😠

takze si mozete vybrat:

broskynovy dzsem
cucoriedkovy...
jahodovy...
marhulovy...
nugátová nátierka...
hm... co este.... idem sa kuknut 😀........
mám k tomu este aj granko, skoricovy cukor a samozrejme slahackuuuuu 😎

snazivazuzi
26. feb 2009

a mám este aj kur. vyvar... keby mal niekto záujem 😉

katka444
26. feb 2009

ahoj zuzi, hej prednasku. ale pre teba je to uz pase 😀

ja si prosim s cucoriedkovy 🙂

vavenka
autor
26. feb 2009

Zuzi si ma odhalila, ale mam inu salamku ako dnes 🙂
A nie chleba ale rohlik 😀

katka444
26. feb 2009

vave a co sa deje? ved si pred tym chodila na obed. radsej by si si mala nosit zeleninkovo cestovinovy salatik a pod. 😉

ja som vcera intenzivne cvicila 😀 a snazim sa jest menej a castejsie. tak uvidim ci to bude mat nejaky efekt.

katka444
26. feb 2009

vavenka a uz si pochopila hormonalny profil u mužov? 😀

tinika
26. feb 2009

Niekto sa tu dnes hra na učiteľku? 😀 😀

katka444
26. feb 2009

cau tini. kde si sa vyparila 🙂

no chceli vediet co zahrna hormonalny profil u muzov 😀

tinika
26. feb 2009

No bola som na ten pohovor. sme si fajne pokecali, taka mlada čaja tam bola, ale si myslim ze vyberu inu babu, bo tam boli aj take s 10 ročnou praxou, ale mna uz to prekvapilo ze vobec ma pozvali.

tinika
26. feb 2009

no ked budem mať čas tak si prečitam. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre