Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
10. jún 2011

Mum dik za tipa! 🙂 Aj ked neviem ci moja Vanda z toho uz nieco bude mat, v kazdom pripade ak nebude prsat, tak sa tam pojdeme prejst 😉

slniecko4
10. jún 2011

čaute babenky,
ako sa máte? a nastávajúce maminky tinika a vavenka? 🙂 mne končí letný semester, takže ešte sa učím, v práci pohoda, Peťku som odstavila od kojenia, ale mliečko stále mám a čakám, kedy konečne príde MS, nech sa môžme aj my snažiť. 😅
@vavenka @tinika, ale vám tie týždne letia.. 😵

lilien6
10. jún 2011

ahojte rada by som si popisala s nejakou babenkou ktora planuje miminko

vavenka
autor
14. jún 2011

@slniecko4 drzime palce na skusky 🙂 no to hej, ide to rychlo, teda aspon mne prvy trimester zbehol ako voda, akurat som dnes bola na odber na tripple testy, dufam ze secko ok bude...
No a ako sa vam to podarilo s odstavovanim? Slo to hladko, ci boli cirkusy?
Ako sa mate maminy a tehule? Co nove? Vanda ma prvu stolicku! Som najprv myslela, ze si roztala dasno, hnusne to vyzeralo a nakoniec sa jej z toho vyklul zub 😀

sweetberry
14. jún 2011

hmmm to znie dobre "najplodnejsia tema" 😎 tak teda sa vitam medzi Vami dufam, ze tu najdem niekoho kto je na tom podobne ako my....a planuju babatko v centre reprodukcie? Pekny dnicek

vavenka
autor
14. jún 2011

Cauko @sweetberry , no tema je hodne plodna, vsetky sme tu uz maminy a uz sme pomaly zacali aj druhe kolo 🙂
V centre tu z nas nebola tusim ziadna, ale zas presli sme si kadecim, my sme napriklad na nasu krpatu cakali 2 roky, parkrat som potratila az kym mi zistili trombofiliu a potom sa konecne podarilo.. No a kedze som kazdemu vykladala, ze budeme mat jedinacika, tak sa nam prednedavnom "postastilo" znova 😀

sweetberry
14. jún 2011

@vavenka no aj ja som teda v zaciatkoch druheho kola 😀 ....gratulujem Vam 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

vavenka
autor
14. jún 2011

@sweetberry dakujem 🙂
A coze do centra? Nejde to prirodzene? A dcerka sa ako podarila?

sweetberry
14. jún 2011

mas IP
@vavenka 😉

sweetberry
14. jún 2011

Nie nejde to prirodzene presne tak....

tinika
14. jún 2011

ste sa nejako posnazili 🙂 jedna strana po dlhej dobe 🙂

tinika
14. jún 2011

@sweetberry mozme ti dat tehu bacily 🙂) sa tu hromadne rozdavali kedysi 🙂 aby sme sa "nakazili" navzajom 🙂 drzim prsteky

inac kočky ak ste si nevsimli v pase, tak vam davam na znamost, ze čakame dalsie sidlo 🙂 chlapca .)

vavenka
autor
14. jún 2011

@tinika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som ti pisala ze sa moc nespoliehaj na tie blbe "tabulky" 😀 tak gratulujem a vyzera to tak, ze bude aj tretieee 🙂 🙂 🙂 🙂

@sweetberry dik za IP, no v kazdom pripade drzime prsty.. A ako dlho uz sa pokusate a babo?

tinika
14. jún 2011

@vavenka sak ja ich brala s rezervou, len pri patovi vysli 🙂 tak som chcela vediet či aj teraz 🙂) vdaka 🙂

sweetberry
14. jún 2011

@vavenka piaty rok

sweetberry
14. jún 2011

@tinika gratulujem 🙂)))) a posli tich baby bacilov 🙂

tinika
14. jún 2011

@sweetberry tak chytaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tinika
14. jún 2011

@sweetberry uf ze 5 rokov, my rok a som bola zufala, ale pozeram ze dcerku mas, na nu ste ako dlho čakali?

tinika
14. jún 2011

@sweetberry teraz sa to musi podarit, teraz tehu bacily davame len tebe bo ina snazilka tu nie je 🙂) teda este lili

slniecko4
14. jún 2011

@vavenka no odstavovanie u nás bolo super, žiaden plač, žiaden stres, mi povedala gynekologička, že keď chceme druhé, musím odstaviť, lebo ináč nedostanem MS, mám dosť mlieka.. Takže som raz skúsila dať Peťke z fľaše prevarené mliečko, koľko dostala do pusy, toľko vypľula, tak som ju nakojila v pohode, potom sme druhý deň skúsili, to vypila pár hltov a som ju nakojila, no a potom som jej kúpila fľašku, akú má aj na čajík a z tej začala piť mlieko..🙂 nenútila som ju, pozvoľna aj s kojením za týždeň bola odučená, riadne vypije fľašu mliečka večer, teraz už aj ráno.. Niekedy si cez víkend spomenula, že by chcela odo mňa, párkrát cucla a stačilo jej.. No a mne dala gynekologička tabletky na zastavenie mlieka, aby som dostala MS, ale keď som kukla na vedľajšie účinky, tak som ani nezačala brať.. No a po 3 týždňoch od odstavenia som v nedeľu víťazoslávne dostala MS. 🙂 Takže tak.. 🙂 A ako sa cítiš? v pohode? v porovnaní s prvým tehotenstvom?

slniecko4
14. jún 2011

@tinika čo to pozerám? druhý chlapček???? 😵 a čo ti vychádzalo podľa čínskeho kalendára? dievča?

tinika
14. jún 2011

@slniecko4 jo chlapec .)) a podla vsetkeho vychadzala baba .)) takze ako mi ato vsetko vyslo pri patovi, tak nič pri druhom 🙂))

tinika
14. jún 2011

inac evus ma parik, evitka ma dvoch chalanov a ja tiez 🙂 tak ostatne budete tiez parikove 🙂) som strasne zvedava čo čaka vave a zuzi 🙂)

slniecko4
14. jún 2011

@tinika tak ja tak čakám august, lebo mi vychádza chlapec,takže ani nečakať? 😅

tinika
14. jún 2011

@slniecko4 nečakaj 🙂)) mne vychadzala baba vo februari aj podla krvi aj podla tabulky a nevyslo 🙂) ja som tomu ani tak neverila, ale pre srandu som porovnavala s patom .)) a este aj snazili sme pred ovulkou ale proste chlapska spermia sa rozhodla ze bude vynimočna 🙂)) len dufam, ze moj muz ma aj babske .D

snazivazuzi
14. jún 2011

Caute baby!
Tini gratulujem 🙂 paparáda, takze po roku mozete zacat znova 😀 hihi
My sa máme fajn, sa vytesujem z toho ze pri Dankovi som mala v 15tt uz min.2 kg navyse a zatial este nic.... no viem, pride to urcite a za maly cas budem zas ako velryba 😀 sak nevadi...... ja sa jedine bojim od toho, ze v takomto teple neprezijem leto, furt mám zalahnuté v usiach, cely den sa s tym trápim, hlava sa mi toci, krvny tlak mám niekde v pivnici..... no sranda bude.....
A vy sa máte ako? Vsetko ok?

tinika
14. jún 2011

@snazivazuzi
no vidis, to ja pri patovi som prve kilo pribrala az v 7m. a teraz uz mam 1,5kg 🙂 no o rok asi ee to by som osalela beaht po tych schodoch s 3 deckami 🙂) navyse si určite dam dlhsiu pauzu mam dost teraz problemy, napriek tomu z lekar povoil ze vsetko ok, mam nizko placentu, sanca ze budem rodit normalne je minimalna a musim si davat bacha, este aj KEXIK mi zakazali aby som nekrvacala nahodou, takze ziadne dvihanie maleho, ani prudke pohyby (ako by sa to dalo )

tinika
14. jún 2011

@slniecko4 tak pekne ste sa odstavili, inac moj ak pije mlieko tak v noci alebo nad ranom, s ranajkami mozem zabudnut, poslednu dobu ledva ranajkukje, a celkovo malo papa, dnes uz ani piskoty nechel vonku ako zvyčajne ked nezjeol obed tak neviem, očne zuby ma uz vonku tak neviem, zajtra volam lekarke bo sa nam vratil ekzem tak uvidime ze čo

vavenka
autor
15. jún 2011

@tinika no Vanda nepije mlieko vobec! Akurat co do nej na ranajky a veceru tlacim mliecnu kasu... Aj to sa pri tom dost trapime... A na obed vacsinou len polievky, polievky tie ona miluje, takze aspon to,.. Ale zas nema problem s ovocim ani jogurtami, takze desiate a olovranty v pohode.... A ty si chcela prirodzene rodit? Sak uz ked mas jazvu na bruchu, tak ju treba vyuzit a nedokafrat este aj susku, nie? 😉 Je take nepisane pravidlo, ze medzi 2 sekciami by mal byt aspon 2 roky rozdiel, ked chce zena ist normalne rodit a to ja mat ani zdaleka nebudem, takze ja z 99% pocitam so sekciou. Uz viem, co ma bude cakat, tak to bude jednoduchsie....

@snazivazuzi hehe dievcata vy ste smiesne s tymi kilami 😀 ja mam uz teraz +4kilecka, pri Vande som skoncila s +25 😀 idem priblizne rovnako ako pri prvom tehotenstve.... Takze sa mam na co tesit.. Mne sa zas naopak viac paci, ze je leto, ze sa nemusim babusit a cizmy na nohy tahat, aj ked ani to ma asi neminie, kedze termin mam v decembri, vsakze.... Ja milujem leto a radsej nech mi tecie pot po chrbte, ako keby som kosu mala klepat 😀

A Vande pred tyzdnom vysla dolu stolicka, som to mozno uz aj pisala 🙂 a mam taky pocit ze aj na druhej strane sa jej uz tlaci 😉

@slniecko4 gratulujem k MS! 🙂 🙂 a sup sup do snazenia, na tabulky sa vykaslite, je to somarina 🙂

vavenka
autor
15. jún 2011

Joj tie dva roky nie medzi sekciami, ale medzi sekciou a normalnym porodom, som sa pomylila, pardon 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre