Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

snazivazuzi
22. sep 2011

Ahoj baby,

vao tini, ty uz ides na toooo 😀 ja ti aj tisko závidim.... ja uz neviem ako vstat z postele, alebo ked si sadnem na koberec hrat sa s Dankom, uz vtedy premyslan nad tym, ako odtial vstanem :D
Ja mám termin podla uzv 11.12 a termin podla ms 28.12. a naposledy ked som mala poradnu mi povedal ze sa riadime podla dátumu ms, lebo to bude druhá sekcia 2roky po prvej, a neriskujme nic.... takze v podtade bude sc 2 tyzdne pred terminom uzv, okolo 26-27-28.12. Uvidime este, uz sa neviem dockat. Inak, nenormálne sa bojim ako zvládnem pobyt v nemocke, maly Danko mi bude chybat a aj hormony budem mat porozhadzované, co ja viemm.... proste preplacem tie dni to uz viem teraz na 100%... uz len dufam ze vsetko stihneme do 5ich dni a mozeme ist domov.
Baby, kociky uz máte? Vela veci asi nepotrebujete, skoro vsetko máte po prvych detoch, vsak? Vavenka, ty si musis zaobstarat nieco chlapcenské hihi, ja zas ruzové a fialové, zlté... nemám doma vobec nic pre novorodeniatko, vsetky veci co som mala od krstnej som vrátila, ona bude rodit tiez po mne v januári, takze mozem zacac kupovat... uf.
Kocik uz mám doma, sice iba sportovu cast, ale dnes by som mala dostat aj vanicku k tomu.
Poradnu mám v stredu, bude velké sono, som zvedavá kolko vázime, meriame cca. No a dufam, ze sa dozviem kedy bude sc, musim zariadit pre malého moju mamu a aj manzel dovcu na ten cas...
Ako zvládate toto pocasie? Mna boli hlava uz celé dni, nenormálne... fnuk ☹

zuzub
22. sep 2011

čaute ženy, len tak narýchlo vás pozdravujem nemám momentálne prístup na pc lebo mám pokazený, tak som len k mamine odbehla, máme sa celkom ok stále mi býva strašne zle teraz je u nás svokruša aby mi s malým pomohla lebo muž chodí na služobky stále.včera sme mali poradnu všetko ok mám aj fotos, potom hodím 😉 tak sa držkajte.pa

tinika
22. sep 2011

@snazivazuzi no veru uz to mam za par, inac soma nepochopila, sekcia bude prečo? a 2tt pred terminu utz tak by mala byt koncom novembra či? nie 28.12. to mas podla ms ne? ja sa o maleho nebojim, uz sme si to vyskusali v aprili kym som bola v nemocke a zvladli to chlapi na 1* 🙂 akurat ze ako to poriesime či babky stihnu dobehnut 🙂))
@zuzub moja nech ti to rychlo prejde, aspon ze ti ma kto pomoct, ja som bola sama

snazivazuzi
22. sep 2011

som to zle napisala uz vidim, termin ms mám 28.11. a termin uzv 11.12. 🙂

vavenka
autor
22. sep 2011

@snazivazuzi ahoj 🙂 rada ta tu vidim.... Ja mam kociar po vande, aj vajco a vsetky tie veci (lehatka, kolotoce, hrazdy a podobne zalezitosti), postielku - ak bude treba, mi pozicia kamoska a oblecenie - hlavne tie do polroka by som tiez radsej pozicat, ako kupovat, lebo 1. je to na par tyzdnov 2. nemam to komu dalej dat (vandine veci nosia jej sesternice teraz) 3. nebudem to skladovat a ja niesom ten typ, co potom po bazaroch predava...
Juuj tak ty uz aj termin mas problizne -super 🙂 @tinika myslim ze zuzi to myslela tak, ze ma len 2r od prvej sekcie, tak nebudu riskovat prirodzeny porod preto planuju SC po ukoncenom 38tt 😉

snazivazuzi
22. sep 2011

no ved ved, vavanka má pravdu 🙂 no a som dost chudá, tak to brusko na mna bolo aj s dankom dost velikánske, a bojime sa o jazvu, tak ak bude vsetko OK, a aj miery bude mat slecna parádne tak ideme na to okolo terminu ms. 🙂

Vave super, ze más vsetky vecicky po malej 🙂 Ja som mala vsetko popozicané na prvé mesiace ale musela som ich vrátit uz a teraz nemám od koho si pozicat mini badynka a pod lebo kazdy rodiiii 😀 tak musim nejaké vecicky pokupovat ☹

snazivazuzi
22. sep 2011

a Danko mal chlapské miery 3700/50 a to je na moju postavu dooost 😀

vavenka
autor
22. sep 2011

@snazivazuzi aj vanda mala chlapske miery 😉 3780/51 😀
Noo tak aspon si nakupis, co sa ti paci 😉 a aky kociar budes mat? Danko je este v kociari? A co meno? Bude Zuzanka? 😉

snazivazuzi
22. sep 2011

Danko? ááááále kdeze, uz do 1 1/2 roka nepozivame kocik, lebo sa don nezmestil 😀 je to dlhy chlapisko a kocik ma drziak na nohy a jeho nohy nejak boli dlhsie :D hihi, tak ten kocik predávame,a kupila som pre malu dalsi, kt. drziak na nohy nemá 😀 kuk albumcek. Meno? hmm, zatial nemáme.....

vavenka
autor
22. sep 2011

@snazivazuzi no jasneeee, ved ten tvoj uz ma pomaly 2,5 roka 🙂 som si neuvedomila 🙂 Vandu este davam do kociara, hlavne ked na nakup ideme a tak, sice sa jej uz tam vemi nepaci, radsej by behala, ale tak smola, ja za nou uz nevladzem 😀
Pekny kociar si objednala... Novy: Ci od ruky?

vavenka
autor
22. sep 2011

@tinika ako si myslela to, ze ci babky stihnu dobehnut? Akoze ked ti odtecie plodova voda a chytia ta kontrakcie? 😉 Neboooj, myslim, ze bude dost casu, zas si nemysli, ze od prvej kontrakcie porodis za hodinu 😀 😀 a prinajhorsom pojde Patko s vami do nemocnice a babky si ho vyzdvihnu tam 😉
My uz budeme teda mimo KE a kebyze naaahodou bude treba ist do nemocnice, ze sa mlady vypyta predsalen prirodzene, tak asi budeme musiet zaviest Vandu cestou do nemocnice k nasim, lebo mamka nesoferuje a oco robi kade tade ako kedy - tak budem mat pre istotu zbalenu tasku pre seba aj pre malu 😀

snazivazuzi
22. sep 2011

NO akoze od ruky ale sporták zvlást bol kupovany takze kolieská su ako nové/nechcela som komplet sadu kupovat lebo kolesá sa znicia uz pocas pozivania vanicky.../, slecna majitelka nechcela sediet v kociku ked uz tento kupovali mala 2r., tak akoze skoro novy kociar to je a vanicka..... no tiez od ruky ale pozuzivaná cca 2mesiace. Cely ten kociar ako novy stoji v obchode okolo 800eur, co ja budem kupovat novy, ... a tento ma vysiel aj spolu s kuriérskou sluzbou 300. 🙂

vavenka
autor
22. sep 2011

@snazivazuzi Fajne 🙂 a vyzera ze kvalitny je.... Ja uz som poucena, tiez by som novy viac nekupovala - aj ked moj kociar stal asi 280 v polsku, mala som ho skoro rok - vanicku asi 5 mesiacov a potom sportiak, teraz ho ma vandina sesternica (vanda ma golfac), potom ho este zdemoluje nas maly a ktovie, mozno este niekomu posluzi len tak, na zahradku alebo do zalohy k babke... Ale kebyze mam este raz kupovat kociar, tak isto kupim uz od ruky, za novy sa neoplati tolke peniaze vyhadzovat a na bazari je toho spuuusta, clovek si az vybrat nevie 🙂

tinika
22. sep 2011

@snazivazuzi vidis, ja som mala ako posledny tremin 28,11 a narodil sa 26 🙂)
a aky kočik nevidim ho

@vavenka ja tiez este občas s kočikom idem bo maly dakedy rad sa vozi a ked idem na nakup tak nebudem v rukach nosit nakup+formičky+loptu....
a porod ked prirozdeny je mi jasne ze bude času dost .))) ale ked voda odtečie som myslela a tak, a jasne hodku počkam .))) ale ako vravis, pojde s nami keby dačo, jedine ze vn oci to pride ked bude spat

vavenka
autor
23. sep 2011

@tinika kocik zuzkin je v jej albume 😉 a ved aj v noci, prinjhorsom ho zobudite a pojdete vsetci traja..Alebo si zavolas taxik a tato pocka s malym na svokru 😉 .. No ja som veelmi zvedava ako nakoniec dopadnes 🙂 🙂 🙂

tinika
23. sep 2011

@vavenka sak a potom ze ako vy 🙂)) sak hej ale v ktorom albume bo som nemala čas prezerat vsetky

tinika
23. sep 2011

aha uz vidim 🙂

tinika
24. sep 2011

čafte kočky, tak kamoska uz v porodnici, odtiekla jej v noci voda a nič sa nedeje, tak dufam ze nedopadne ako ja ale pri prvom jej vyvolavali a v pohode tak snad... a včera sa patkovej krsnej narodil synovec na narodeniny svojej mamy parada darček ne? 🙂)) bez vyvolavačky, prirodzene, tak to vyslo 🙂

ingulik
24. sep 2011

@tinika takze Nikush uz tlaci pomaly 🙂 drzime palce, nech su zdrave baby

tinika
24. sep 2011

@ingulik netlači 🙂) občas kontrakcie ale nič sa nedeje :(

ingulik
24. sep 2011

@tinika tak dufam ze sa uz nebudu dlho trapit a mala pojde von 🙂

tinika
24. sep 2011

@ingulik aj ja dufam 🙂

tinika
25. sep 2011

tak mala Klara je na svete 🙂

slniecko4
25. sep 2011

@tinika super,gratulujeme kámoške ku Klárke. 😵 Dlho rodila? A ty sa ako držíš? Takto pred finišom? 😀 A Paťko ako sa má?

a pozdravujem všetky dievčence.. 🙂

tinika
25. sep 2011

@slniecko4 no v podstate porod bol celkom rychly ale mala mala dost kil 🙂 3600g tak sa smiala ze kričala jak ciganka, povodne chcela epi nakoneic nemala, jej odtiekla voda včera v noci, ely den nič poriadne len sem tam kontrakcia a začali az večer postupne ale tak 5 min. intervali mala az v noci a dali jej tabletku nejaku zjest, este pichli vyvolavačku a zaspala a o 3 sa zobudila takze hodinu a 15min. rodila

slniecko4
25. sep 2011

@tinika tak dúfam, že aj ty to budeš mať tak rýchlo.. 🙂 v podstate už môžeš kedykoľvek rodiť,že? a ako nakoniec budeš rodiť,normálne, či cisársky rez?

tinika
25. sep 2011

@slniecko4 zatial normalne ale v stredu ak bude mat primar sluzbu idem za nim tak budem vediet viac .) a nemyslim ze to bude rychle kedze to pre mna bude ako prvy ale snad prezijem bo ani epi nechcem

snazivazuzi
26. sep 2011

Noo tini, ty si odvázna 🙂, ja by som nemala odvahu takto po sc ist rodit normálne... ja sa nenormálne bojim o jazvu... no sice neviem ci este budeme mat dalsie bábo, ale za to sa bojim, ze pridem o maternicu- mozno je to hlupost, ale nejak ma to blokne a ˝som rada˝ ze bude sc. Aj ked viem, ze po tom nebudem fit aj 2 tyzdne, ale aspon budem kludnejsia. Tak dufam, ze vsetko bude ako si to predstavujes 🙂 a drzim palce, aby ste aspon do 38tt vydrzali 2v1!

zuzub
26. sep 2011

ahojte 🙂 tak aký bol víkend? my sem len tak doma lenošili, včera mi bolo lepšie tak som sa aj vonku vybrala.zajtra už odchádza svokruša tak zas budem s Miškom sama ☹
@tinika tebe sa ton už fakt paradne kráti....
juuj neviem prečo, ale to tehu mi vždy u iných tak prebehne a to moje sa tak vlečie 😀

tinika
26. sep 2011

@zuzub napodobne, ja mam pocit ze sa to vlečie a vy ma dobehujete 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre