Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
4. okt 2012

No ako sa mate skolkarske maminy?
Ja silno klopem, ale vandu presli zdravotne problemy a do skolky sa nenormalne tesi! Zacala tam bez problemov spat, jest, rano prva vstava, pobehuje po celom dome a krici, ze chce ist za detickami 😀 😀 😀 Moje zlate....
A jergus este furt nespi v noci, kurnik ved uz ma 10 mesiacov 🙄 kedy sa ja vyspiiim?
@ingulik @adenka @zuzub ako zvladate druhe babatko? Vsetko ok?

adenka
4. okt 2012

@vavenka ahoj, my celkom ok, len domca nam nos zo sklky vselijake divociny a maly si to odnasa, uz mame za sebou jedno atb kuru, jednej som sa uspesne vyhla.. tak ceckujeme, skoricujeme, domca sa uz tyzden drzi aj ja som sa dala dokopy a teraz som zacala davat cecko aj juniorovi tak snad sa mu polepsi...

vavenka
autor
4. okt 2012

@adenka mame to iste, jergus ma tiez uz za sebou atb a soplov sa nevie zbavit uz treti tyzden 🙄 ale vanda klop klop je ok.... Tiez som nakupila betaglukan detom, probiotika, cebion trepem aj do jedneho aj do druheho... Tak dufam, ze pomoze..
A Danielko ako sa ma? Uz lozi? Aj kojis este? Ja uz nie, na 9m sme to zapichli....

zuzub
4. okt 2012

ahojte 🙂

@vavenka celkom fajn už mame trošku aj nejaky system, len viac roboty s Miškom akoso Simčou mám lebo strašne vymyšla nechce jesť a spať poobede a pre všetko mrnči niekedy fakt mám nervy z neho .Simonka je zlatučka ked ju neboli bruško tak je super kojim stale ale aj dokrmujem UM.len sme tiež boli chori teda hlavne Simča teploty a sople metrove no hruza...už je lepšie len čakam, kedy to pride na Miška.aj ja som bola chora....
niekdy fakt ľutujem, že som Miška nedala do tej skolky lebo vidno ze sa doma občas už nudi a ja nemam tolkok času sa mu venovať 😒

zuzub
4. okt 2012

@vavenka a to čo je ten betaglukan?

ingulik
4. okt 2012

@vavenka ahoj, tak my tiez fajn, maly sa koji aj papa...sa smejem ze zje vsetko co nezje jeho...Nika je umaminkovana od kedy chodi do skolky, ale uz tam aspon chce chodit....s jedlom je to horsie lebo maju nejakeho divneho kuchara, ja by som nejedla co navari...Filipko ma uz prvy zubok prerezany, ale este nema zubaty usmev 🙂 a najradsej spi s nami v posteli....

vavenka
autor
4. okt 2012

@zuzub Zuzi taketo nieco mam http://www.mojalekaren.sk/beta-glucan-detsky-si... , je to na podporu imunuty.
Vanda sa velmi rychlo dostala zo soplov, tak sa tesim. Jergusko sa este trapi chudak, ale dufam, ze aj on sa toho uz konecne zbavi....
@ingulik tak Filipko sa poponahlal so zubkom, nasmu az na 8 mes oba spodne vysli. A zatila ma len tie dva, moj zlaty 🙂
Zuzi a uz teraz nemozes dodatocne Miska prihlasit do skolky? Ja si velmi pochvalujem - akoze primarne, kebyze tam nechce chodit, nasilu nebudem. Ale kedze chce, tak ten den mam uplne iny, ako keby mi tu mala vystrajat cely den.... Aj si zdriemnem, aj co- to porobim, aj s jerguskom sa pohrame, je nadseny, ked moze zobrat vandine hracky 😀 😀

zuzub
4. okt 2012

@vavenka oficiálne nie,ale chcem skúsiť po novom roku cez jednu známu riaditeľku skôlky tak uvidíme 😉

zuzub
4. okt 2012

to je také niečo ako imunoglukan, len do Miška dostať niečo to je horor teraz jak mal teplotu som mu davala nurofen to boli iné boje :D

vavenka
autor
4. okt 2012

@zuzub istotne ho daj, ked mas moznost... Teda ak sa mu bude pacit, no 🙂
Hej hej to je podobne ako imuno.... A ja to stale supnem do caju jednemu aj druhemu, takze pohoda 🙂

adenka
4. okt 2012

@vavenka na cebion sa vykasli je to svinstvo... ja kupujem ciste cecko v dm, a ladujem ich velkymi davkami... domca je vacsinou po 3 dnoch fit, danusovi nemozem take davky tak sa to taha...
kojim, drobcovi sa tuha strava nepaci a v noci cuca aj 5x

ingulik
4. okt 2012

@vavenka co sa tyka zubkov aj nike vysiel prvy okolo 7 mesiaca ale vsetci rovesnici uz maju dva a viac....a inak dnes som si vsimla ze uz sa prerezal i dalsi spodny zubok 🙂

@adenka to nika bola taka...nic okrem didy 🙂

adenka
4. okt 2012

my uz mame tiez 2 zubadla 🙂

tinika
11. okt 2012

čafte nas patko uz tiez je doma tyzden čo ma zelene sople a uz aj risko a to ake atb beriete? riskovi idu aj zbuky

tinika
11. okt 2012

@vavenka ja mam zase imunoglukan aj ccko ale ta ja trubka zabudam davat furt navyse pato odmieta take akurat teraz som ho ukecala na sirup na hlieny a kvapky do nosa ze musime chrobačika vyhnat z bruska a nosteka

tinika
11. okt 2012

a zubky u nas zatial presne ako u patka na 9m prve dva a na 11m horne dva čakame dalsie

tinika
11. okt 2012

inac ja des nestiham zit, spim tak 5 hodin denne aj to risko min. 2x papa a xkrat sa zobudi, zle spi zle zaspava, pato tiez spekuluje aj 6x ide akoze kakat a len pisa a ja nestiham robit studovat skolenia a riesit ine veci okolo domu nie to este spat a oddychnut už nech su vianoceeee akurat ma stve ze tento rok je plna skolka v dedine kam ideme 9 deti nezobrali takze budem furitkovat do presova 2x denne kym sa nepodari dajakym zazrakom kupit druhe auto aby aspon rano tato chodil s nim bo večer ho nestiha vybrat tak musim ja ze az bud. sk. rok reku serem to uz budem furikovat aj dalsi a mam poriesenu skolku v PO ked pojdem do roboty bo mi zoberu aj riska ked tam chodi patko, len som sa tesila ze budeme sa prechadzat s riskom rano odvezieme patka do skolky, nakupime a hajde varit a tak pol dna budem behat autom a neviem kedy este sa prechadzat a jeho rezim to ani nekomenutjem ja neviem kedy ho davat spat raz ide o takom čase a este spat nechce aj dve hodky sa bavi v posteli a reve dakedy uz skor odkvecne no proste horza s nim

tinika
11. okt 2012

snad tretie je za odmenu bo si to smarim hehe

vavenka
autor
11. okt 2012

@tinika takze este ta tretie nepreslo?? 🙂
Joj ja klopem, ked neratam prvy tyzden skolkarsky a potom tych par soplavych dni, tak s vandou je to skvele... Do skolky sa tesi, napreduje v rozpravani, akurat jerguskovi robi zle, ale tak to som aj cakala....Zdravotne je na tom ok - neviem, ci zaberaju tie srajdy, co do nich ladujem, ale tak nech jej to vydrzi.... Co mame nove, ze zacina spekulovat s oblecenim, ze toto hej a toto nie 😀 take u nas doteraz nebolo 🙂 no a konecne spi celu noc, sem tam sa raz zobudi, ked jej pisat treba... Vstava okolo siedmej, je perfektna, ako sa stale strapata rozospata dotrepe pred telku s macom v ruke a pozdravom d obe ano, posim mlieko 😀 moja zlata...
No a jergusko klasika, stale ma tie sople, uz su to 3 tyzdne, nevieme sa ich zbavit.... Tak hadam sa dockam, ze nebudem musiet mat na stred obyvacky rozlozeny vysavac 🙄 🙄 🙄 a mam pocit, ze ten spanok sa mu lepsi, menejkrat sa budi aj potiahne do tej 6-6:30... Lepsie ako 4:30 😀 A spinka 2x denne, doobedu da aj 3 hodky, poobede tak hodinku este zdriemne.... Tak sa celkom tesim, mam pocit, ze zacina trosku kludnejsie obdobie, ale dokedy, to netusim 😀

tinika
11. okt 2012

@vavenka no nepreslo hoci fakt ked bude ako risko skočim z balkona čo uz mat nebudeme hehe nas tak vsade chodi s korytnačkou od kedy sme boli v nemocke ju ma fakt aj na zachode hehe spi tiez zase skoro celu noc u seba a nad ranom sa stahuje k nam a sice stale rozprava slabo ale ide to smer dopredu a vysavač aj u nas mame furt vybraty aj odsavačku a ked a jpredu sople uz neodkladam bo furt ked to urobim sa to vrati hehe a ti zavidim :( moj ked spi denne 2 hodky tak vela fakt si akurat urobim jest a uz je hore ani sa nestihnem najest :(((

tinika
11. okt 2012

ja som uz dakedy na prasky uz aj uvazujem dakde ist bo sa osalim

slniecko4
13. okt 2012

ahojte babenky,
tak my tiež v pohode, ako Vanduška, ráno ide s radosťou do škôlky, dokonca sa dnes zobudila, že chce ísť do škôlky a včera, keď sme prišli domov, nechcela ani z auta vystúpiť, lebo chce ísť do škôlky.. 😀 Ale tak už chápe, že v sobotu a nedeľu je s ňou aj mamka domka, nejde do robotky, tak sa vytešujeme..🙂)) Lebo tato v robote furt.. Peťka sa tiež drží, síce, ešte kašle, ale chodí už druhý týždeň opäť do škôlky, bola týždeň doma predtým.. Ja zas vidím na nej pokrok, že je taká smelšia, odvážnejšia, lebo ona ukecaná až až až, ale pred cudzími hanblivá..🙂 Doma rozpráva, až uši bolia z nej..🙂 A zas, tým, že tu v dedine nemáme deti, na nej vidím, ako sa teší do škôlky práve kvôli deťom.

@tinika tini, do nového domčeka tretie bábo? 🙂

tinika
13. okt 2012

@slniecko4 :D no ale tak mozno ak tak o 3-5rokov

tinika
13. okt 2012

inac moj pato je uz vyse tyzdna doma čo sopli ale tak v stredu uz by mohol ist teraz pre zmenu risko ma zelene sople a to uz asi nebude len zo zubov ked su zelene

slniecko4
13. okt 2012

@tinika tini, zájdi k doktorke, u nás sa osvedčili kvapky Pamycon do nosa.. Peťka zasa stále kašle, už mala sinupret+calcium, keď nemala hlások, potom jej to stieklo, tak brala Mucosolvan junior a akože jej fakt nič nie je, len stále kašle, tak som jej dávala ditustat na tlmenie kašľa, ale nejak jej to nepomohlo.. ešte asi skúsim babský recept, cibuľu zasypanú cukrom, ktorá má pustiť šťavu, mi poradili kolegyne..
Ináč, dajte tip nejaký na darček na 3tie narodeninky.. Rozmýšľam nad tabuľou, to ju teraz dosť baví, ale potom neviem, čo na vianoce..

tinika
13. okt 2012

@slniecko4 mame tie kvapky, patko ich dobral riskovi dnes kamoska doniesla bo som sa nevedela lekarke dovolat asi mali volno abo nedvihaju ze kazdy vola o tie vakciny. tak moj ten cibulovy nechce, on ma problem aj so sirupmi a tak, teraz som ho ukecala ze mame chrobaka v nose tak musime kvapkat a aby nesiel do bruska tak aj sirup ale nie vzdy to zaberie.
no na 3r mu asi kupime lekarničku hehe bo od kedy sme doma z nemocky chodi s krajč. metrom a dava si ho na usi a pocuva kazdeho ako mu bucha srdiečko :D a na vianoce asi furik, kuchynku (to je tiez teraz hit u nas), guličky take do bazena uz na to bude tiez miesta :D smykalku do buducna, niečo vyberieme :D) a riskovi take http://www.efko.cz/efko/eshop/5-1-PEXESA-DOMINA... a vyhra sa s tym aj patko, on teraz velmi rad take sklada ze pexeso a podobne :D

slniecko4
14. okt 2012

@tinika ja mám problém už niečo kúpiť, lebo my sme veľká rodina a každý jej furt niečo donesie, takže máme aj šmýkalku na dvore, aj pieskovisko, fúrik, odrážadlá, bycikel, aj kuchynku má, aj doktorky má dve, aj autodráhu, aj vrtačky, žehličky, vysávač a čo ja viem čo..🙂 ale celkom ju baví skladať puzzle, tak jej možno ešte nejaké kúpim, aj tie kocky vyzerajú dobre..🙂

tinika
14. okt 2012

@slniecko4 no to poznam tiez maju toho dost :D ale vzdy este dačo objavime :D dufam ze ak raz bude tretie bude baba u netusim čo chalanovi by sme este kupovali :D:D:D

slniecko4
14. okt 2012

@tinika tini, hovor si, že musí byť tretie baba..🙂))) A ako pokračuje vaša stavba? Kedy sa plánujete sťahovať?

tinika
14. okt 2012

@slniecko4 mame hotove rozvody elektriny, vody, stierky, stropy vykopana zumpa a pripojka na elektrinu, este studna sa bude kopat a ostatne veci no ja si mozem hovorit ze baba hehe ked tato nezrobi :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre