Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
15. feb 2010

tak vidíš kati paráda, minule to bol len taký planý poplach,aby si sa nenudila 😉

tinika
15. feb 2010

kati mas casu dost, kamoska v 36 myslim este mala maleho naopak on sa jej dokonca neotacal ako mal ale opačne a vieš čo jej pomohlo?? svietila baterkou po bruchu a on sa fakt otočil za svetlom fakt. ale nakoniec sla na cisarksy kvoli inym komplikaciam
mne podla utz 28.11 dali termin podla mrchy 6,12 a maly sa narodil 26.11

zuzi gratulujem kamoske a lutujem si uzije este hojenie moja zlata a kamoska tiez mala uzku panvu a rodila normlane a sama porodna asistenka vravela ze lepsie prirodzene a sa potrapit ale cisarskym sa da vela pokazit a ako som sa az teraz dozvedela tak od nej ziadna baba este normalne nerodila čo sme chodili napripravu hihi akurat teraz jedna ma termin dnes tak som zvedava či bude prva

katka444
15. feb 2010

tini, to som uz niekde pocula o tej baterke. vyskusame 🙂

katka444
15. feb 2010

a ktorim smerom sa ma spravne otacat? 😕

vavenka
autor
15. feb 2010

Kati noo, takze ziadne obavy 🙂
Zuzi krasna bundicka 🙂

zuzub
15. feb 2010

hihihi to je super,že svietiť baterkou 😀 malý si pomyslí, že mamine asi šiši 😀 😀 😀

zuzub
15. feb 2010

dik 😉

vavenka
autor
15. feb 2010

Zuzi, kedy zaciname balit tasku do porodnice? 😉
KAati ty uz mas pobalenu? 😅

katka444
15. feb 2010

ale vave kdeze 😀

ale prave vcera som zehlila dve nocne kosele so zapinanim po starkej. pri najhorsom uz len nahadzem do tasky. ale ved casu dost. dufam 😕

tinika
15. feb 2010

kati ja som tiez začala balit az na materskej ale uz som mala skoro vsetko pokuepne a neveiem ktorym smerom svietit ale mozem sa jej opytat
vave sa smejes ale raz som sa zobudila na bruchu ta som sa zlakal ze som ho zapucila a necitila som pohyby, ta som rychlo mobilom svitila po 15 minutach sa konečne pohol tak ze som uz aj citila ne ze len sa mi zdalo 😅

katka444
15. feb 2010

tini dik, lebo vraj ked sa nespravnym smerom svieti a teda babo potom otaca, hrozi zase ze snura sa omota okolo krku.

vavenka
autor
15. feb 2010

Tini ale tak ty niesi dobry priklad, ty si este v deviatom mesiaci malovala byt 😀 😀
Kati zatial cvic macasi chbat, svietit budes az po 36tt 😉

zuzub
15. feb 2010

vavenka, že tašku do porodnice 😀 šak ja ani žiadnu súcu tašku nemám, iba kufor 😀

tinika
15. feb 2010

vave neprehanaj hihi bolo to v septembri takze som bola v 7-8 🙂 som sa aspon nenudila 🙂
kocky hadajte čo maly spapal teraz a celkom mu chutilo som ho aj natočila hodim na fb ked dobijem baterky jak sa olyzoval
😀

katka444
15. feb 2010

co take spapal?

tak ja tasku zase mam 😀 len netusim co mi este chyba. musim niekde pokukat co vsetko treba do porodnice

tinika
15. feb 2010

kati stavu z mrkvy 🙂
kati napis co mas ak sa ti chce a kuknem ti to

vavenka
autor
15. feb 2010

Kati no mne treba este tampony do podprsenky, vlozky, podlozku podo mna a asi aj pod malu vezmem na prebalovanie, krem na bradavky, klobuciky a asi secko 🙂 To sa chystam naraz nakupit v zdravotnickych potrebach....

A co mam - to je sudocrem, plienky, postolky, odsavacka, podprsenka.....

Asi ani uz nic ine nebalim - tam kam idem, maju oblecko pre deti erarne, aj nocne kosele a zupany.....

No a jasne klasika kozmetika, uterak, slapky do sprchy a tak.....

zuzub
15. feb 2010

mna tiež ešte čakajú nákupy v zdravotníckych potrebách prip. v lekárni, kamoška mi posielala taký fajný zoznam a som si ho omylom vymazala 😖

tinika
15. feb 2010

vave aj u nas pre deti maj usvoje ale sebe musime brat

ja som mala dve tasky zabalene, jednu k porodu druhu na izbu ale kto mal vediet ze budem rodit tri dni 😀
tak potom mi mm nosil postpne veci z tej druhej tasky ze hrnček na vodu, zub. kefku a pastu a take hihi

katka444
15. feb 2010

no ja mam vlozky, tampony do podprdy, slapky do sprchy, mam aj nejake podlozky na prebalovanie, tak neviem ci to su take ake treba aj podomna. potom tie nocne kosele a neviem co este. malej plienky a obrusky. oblecko vsetko davaju.
raz som v cakarni zobrala taky letak, co treba do porodnice. musim ho ist pohladat.

tini tak uz mrkvicku papate? 🙂

katka444
15. feb 2010

a co treba do tej tasky k porodu a co na izbu?

vavenka
autor
15. feb 2010

Kati no mas toho uz dost - mne len kamoska vravela ze maju aj take vacsie podlozky, akoze pre dospelakov, ale myslim ze ked to nebudes mat tak sa nic nestane.... No a tie masticky pre malu, pre teba.... A mozes ist rodit 😀
Joj dnes mam taky den ze som tak nejak nedockava, uz by som tasku sla balit 😀

tinika
15. feb 2010

kati dnes sme prvykrat skusili a chutil 🙂
vave hej mali podlozky ale potom ti druhu nedaju ked nepopytas, teraz to mam v postielke ked prebalujem

kati no k porodu uterak, ked sa chces umyt, vodu, odporucam normalne vlozky, ma nenapadlo a myslela som ze ani nemozem a tri dni som mala tie čo sa davaju po porode a vsetko čo tieklo von mi drazdilo pokozku čo ma holili
no nejaky časopis ak by si musela čakat dlho na čakateskej ja som brala aj tehu vankus, nocnu koselu, nohavicky take jednorazove po porode
mala som aj čoko a zozraal som celu aj mi malo bolo aj vodu som mala len v malej vlasi a mm potom este nosil

tinika
15. feb 2010

tehu knizku, občiansky, papuce, aj do sprchy

a na izbu dalsiu nocnu koselu, hrnček na vodu, polievku, pribor, odsavacku, prip. klobučiky, ponozky teple, plienky pre male, aj latkove par som brala a zisli sa, napr. na teple obklady na prsia, alebo som na to davala susit flasku a odsavačku
mobil, nabijacku, ceruzku, krizovky, vlozky porodnicke, tehu podprdu a tampony do nej, sprch. gel, sampon, zupan,

katka444
15. feb 2010

nasla som ten letacik:

dokumenty:
- tehu preukaz
- karticku poistenca
- obciansky
- sobasny list resp. zapisnicu o urceni otcostva ( 😀 akoby musel byt ten co je na sobasnom liste 100% otcom, ze? 😀 )
- vysledky spec. vysetreni v gravidite, alebo z minulosti

Osobne veci:
- nocna kosela 2x
- zupan
- uterak
- mydlo
- zubna kefka a pasta
- hreben
- papuce (slapky na sprchovanie)
- ponozky
- volnejsie nohavicky (resp. specialne pre zeny po porode)
- matersku podprsenku 2x
- vlozky do podprsenky
- mast na osetrenie bradaviek
- napoje (nesytene min. vody)
- ak mate citlivejsiu pokozku vas sovedceny toaletny papier, hyg. vlozky, jednorazove absorpcne podlozky do postele

Pre dieta:
- jednorazove plienky
- jednorazove vlhcene utierky

Pre dieta pri odchode z porodnice:
- oblecenie podla rocneho obdobia
- body, plienky, postolkove nohavicky, ciapka, rukavicky, ponozky, dupacky
- v zime: fusak svetrik, kabatik, tepla ciapka, tepla deka
- autosedacka

tinika
15. feb 2010

sobasny ti stači na izbu, tam pride za tebou z matriky
veci čo oblecies malej tak stači ked mm donesie ked pride po vas
toaletny a kukam ze mas celkom dobry zoznam

katka444
15. feb 2010

tini dik, idem si na ten letacik dopisat co si este ty napisala a neni to tam 🙂

vavenka
autor
15. feb 2010

no nam asi treba ist na matriku spisat tu zapisnicu, co? ....
Drahy bude mat radost 😀

zuzub
15. feb 2010

ja si asi tento týžden budem zase musieť ísť dokúpiť nejaké podprdy, už mi je malá aj 80C 😠

katka444
15. feb 2010

vidis vave, vam to je treba. ale sranda, ze si myslia, ze otec je ten kto je napisany na sobasnom liste, nie? 😀

tini a ten sobasny staci kopia, ci treba original?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre