Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
15. feb 2010

A co by sa stalo, keby som ten papier nemala? 😅

Zajtra idem na matriku tak ci tak, kvoli rodnemu listu (neviem ho najst 😀 ) tak sa popytam aj na to urcenie otcovstva.....

katka444
15. feb 2010

tini a kolko mi treba tych podloziek do postele a tych nohaviciek? a kolko vloziek? mam jeden balik tych po porode. a nejake este normalne alwaysky s kridelkami.

katka444
15. feb 2010

vave tak by tam asi napisali, ze matka otca neudava 😉

vavenka
autor
15. feb 2010

Kati to podla mna bude individualne - ako dlho budes v nemocnici, ako silno budes krvacat, ci pojdes rodit prirodzene alebo sekciou.... Ja ratam takych 7 vloziek na den? takze ak budes v nemocnici 4-5 dni, tak balenie 2x20 ks...... A podlozk jednu - dve..... Nohavicky ja neviem ci vobec kupujem jednorazovky - mam doma dost takych starsich, co mi nebude luto 😉

katka444
15. feb 2010

to len aby som priblizne na zaciatok vedela ze kolko. ved priebezne mi donesu. a svagrina a svagor pracuju v nemocke tak v pripade velkej nudze mi kupia, prip. vybavia nejake erarne. a este aj kamos tam robi, tak co, poslem ho na vlozky 😀

adenka spomínala nejake sietkovane nohavicky, ze ich mala a boli vzdusne. tie by som si kupila. lebo zatial som vsade videla len tie jednorazovky po porode.

vavenka
autor
15. feb 2010

Kati ved presne, niekedy si az musim pripomenut ze heej, vave, sak obchody budu otvorene aj ked porodis 😀
a este ja tu stresujem, co mam nemocnicu pod nosom 😀 aj ked je mi jasne ze prve dva dni bude moj herec nepouzitelny - viem ako to funguje - za posledny rok sa v partii narodilo par deti, to cerstvi otcovia oslavovali statocne 😀 a potom dodatocne este vikened samozrejme pre tych, ktori nebrali cez tyzden dovolenky 😉

tinika
15. feb 2010

kati pisu ze 5 ale ja som bola na cisarsky, nekrvacala som tak len tu prvu ked som nemala este po cisarskom nohavicky som vymenila a potom u ee stačial mi jedna
vave kamoska je ten pripad čo ty a ten papier vybavovala pred porodom

a mm prisiel ku mne kazdy den niekedy aj rano doniesol niečo a po praci na navstevu 🙂

katka444
15. feb 2010

vave ved prave. ale ked mi zenske chceme mat vsetko hned a po ruke 😀

no to aj moj ktovie aky bude. no ale sa bude muset drzat, lebo on za mnou do nemocky musi autom, tak aby mu svokra nemusela robit sofera 😀

dostala som v praci taku fajnu hruskovicu aj s hruskou vo vnutri flase, tak som mu akurat vcera vravela, ze ju musim skovat pred odchodom do porodnici aby mi ju nevyzrali, ked budu oslavovat 😀

vavenka
autor
15. feb 2010

Tini tam je este dolezite ze ci vybavovala papier na priezvisko maleho alebo len otcovstvo.....
Lebo Vanda sa bude volat tak ako ja, takze na to mi papier netreba..... To som si ista, ze na to priezvisko je dobre mat papier z matriky, ale teraz neviem ci aj na otcovstvo.... No nic, ved zajtra sa popytam.....

petulig
15. feb 2010

ahojte,sem tam vas citam ale neni casu.Nie ste aj na FB?

inak baby tych vloziek vam bude treba dost.Ja som to menila kazdu chvilu teda aspon prve dni. Ono to riadne zapacha a neznesiete to. Jasom mala tri baliky a ostalo mi len par kusov, ale to nam aj erarne davali. a najlepsie su uplne taky obycajne bez kridelok hlavne nech je to vzdusne. A tie nohavicky dierkovane boli fajn, maju to vsade v zdravotnickych potrebach. To len preperiete a pohoda.

a vave to potvrdenie otcovstva bolo prve co odo mna pytali na porodnej sale. Prisla teta a medzi kontrakciami som jej musela vysvetlovat kde mam ten papier v taske schovany. Musite tam nadiktovat chlapcenske a dievcenske meno a podpisat sa. To je vsetko.Aj tak neviem,ze kebyze si tesne pred porodom meno rozmyslim co by robili.

a hlavne si zbalte vela vela vody na pitie a nejaku mast na pusu. Baby mali aj plavacie koleso na sedenie 🙂 ale ja som si do toho nevedela sadnut, som sa bala ze to praskne. 😀

ingulik
15. feb 2010

ahojte babule...ja len na skok, nejako ma zmaha choroba ☹
inak ti vlozky...najlepsie su tie zo zdravotnickych potrieb, ja som mala dva baliky a malo bolo...ako pise petulig, lepsie viacej, fakt to budete casto menit...a vave ked budes rodit na rastislavke, tam pan prednosta na vizite nema rad ak ma niekto gatky....musis pri velkej vizite lezat len s vlozkou medzi nohami...ale inak sa fakt hodia tie poporodne nohavicky zo zdravotnickych potrieb...
...tak ja sa idem liecit do postele...sama...mm sa kdesi flaka ani mobil neberie...

vavenka
autor
15. feb 2010

Ingu hehehehe ze pan prednosta nema rad 🙂 dobre vediet 🙂
Dievcata dakujeme za cenne rady...

Ingu tak len sa pekne liec, a coze na teba lezie?

Petulig presne, na to labelo uz viacere mi hovorili, nech nezabudnem.... A vela vody... Ach jaj 🙂

ingulik
15. feb 2010

vave no vsetko ma boli, aj hrdlo si citim...tak dufam ze to nebude nejaka chripka...uz len to mi chyba 😖
no nas tam buzerovali, ze nesmieme mat lebo pan prednosta ide na vizitu...sak raz som skoro nestihla dat dolu...
a vodu treba mat, mne mama nosila kazdy den aj tri litre...ked sa rozbieha mliecko tak to strasne susi...a mala by byt neperliva

zuzub
15. feb 2010

tie sieťované gate sú vraj dobré a ani v našich nemoclách nemajú doki radi obyč gaťuše 😒
ingu skoro sa vylieč 😉

ingulik
15. feb 2010

zuzub pan prednosta ma rad naostro 😀

ingulik
15. feb 2010

no idem ja do postele, prajem pekny vecer 😉

vavenka
autor
15. feb 2010

Ingu 😀 😀 😀

zuzub
15. feb 2010

ingu 😀

tinika
15. feb 2010

vyve myslim ze ona dala malemu meno po otcovi a prečo tvoje meno bude mat? polovicka suhlasi?

tinika
15. feb 2010

inac vies ze ty budes na materskje 9 meisacov? ta kamoska si platila dobrovolne a berie 16000 ako ja ale ona 9 mesiacov potvora uz som odhalila čo sa tak do svadby nehrnie 😀 😀

tinika
15. feb 2010

tak tak este aj kvapky do nosa s morkou vodou odporučaju, aspon u nas ze je strasne suchy vzduch ale pouzila som ich len na čakatelskej. a pomadu ako pise petulig

ingu a ja sa tesila na stredu ze pojdeme von :( ze uz len zajtra sama no nic, tak sa vylieč

vavenka
autor
15. feb 2010

Tini hej, viem ze budem dlhsie brat matersku ako slobodna matka... Musis mat ale rozdielne bydlisko s otcom dietata, ak sa ukaze ze ste v jednej domacnosti alebo tak, tak ten narok stracas - ale to mam len sprostredkovane - nie overene info...

No z praktickeho hladiska - ja budem v nemocnici, ja s nou budem vacsinou chodit po doktoroch, ja pre nu vacsinou budem chodit do jasli/skolky - tak nebudem furt vysvetlovat ze ja som ta a ta a to babatko s inym priezviskom je moja dcera... A vobec, nevidim dovod preco by sa mala volat inak ako ja 🙂 ju 9 mesiacov nosim v brusku, porodim ju, a vobec 😉 drahemu som to oznamila uz daaavno a teda co uz moze 🙂 ked chce aby sa jeho deti volali tak ako on, musim sa tak volat aj ja 😀

adenka
15. feb 2010

ahojte babulky,

vidim ze riesite nakupy...

na temu vlozky sa pridavam, treba ich urcite viac, ja som mala niekedy aj 2 medzi nohami a ten zapach mi brutalne vadil tak som ich casto menila... podlozky som mala 5, stacili mi... a sietkovane gatky su fajn, ale odporucam nenosit, alebo len co najmenej... ja som si po 3 dnoch dala hrdinsky gatky a kridlatu vlozku a vecer ma tak rozbolela rana ze som az plakala... potom som prestala gatuse nosit celkom, po kazdom cikani som sa sla osprsit a o 2 dni som ani nevedela ze som bola sita...

a niekto tu spominal klobuciky... ked vam mozem poradit, ja som si cele tehu kazdy vecer v sprche masirovala bradavky tou sietkovou spongiou a nemala som absolutne problem s kojenim, ziadna bolest, ani krvacanie proste nic... klobuciky aj masticku som teraz posielala nepouzite svagrinej...

tini preco davas mrkvu tak skoro?

vavenka
autor
15. feb 2010

Aden servus dragam, ako ide? 🙂

Dakujeme za postrehy... Takze tych vloziek radsej viac.... Ja som kupila jedno balenie z Tesca - tam maju poporodne vlozky - neviete nahodou ake su? A tiez som pocula ze baby pobehuju len s vlozkami bez gatiek... Teda - pobehuju 😅 😅 HMmm, ja som nemasirovala bradavky - tak asi zacnem 😀

adenka
15. feb 2010

vave dobre ide, dnes som mladej davala prvykrat vecer kasicku... no teda co do ust to aj von, ale hadam aspon jednu lyzicku prehltla 😀

vlozky si hlavne pozri ako je riesena vypln..ja som mala take otrasne ze to vnutro sa uplne zosulalo do valceka tak som musela mat aj 2... a ta masaz, podla mna ked zacnes teraz tak to bude stacit..mne to poradila mama a nedam na to dopustit...

tinika
15. feb 2010

vave ta kamoska byva v spoločnej domacnosti, neviem sice ako maju trvale bydlisko a ona tvrdi ze bude 9 mesiacov
to si zvolila dobru taktiku hihi on sa nechce zenit hej?
ja som klobuciky len preto ze som mala vpadnute bradavky a bradavky stimulovat kazali az od 36tt lebo ze to moze tiez vyvolat porod ci do

vavenka
autor
15. feb 2010

Aden takze uz zacinas prikrmovat?
No sak este kupim nejake vlozky v zdravotnickych, snad mi tam poradia....
Tak skusim tu masaz, ja som sa asi pred mesiacom dozvedela, ze netreba natierat cele prsia, ze potom hodne zjemnie koza na bradavke 😀 a ja fajne mazem uz od zaciatku cele kozy 😀 no co uz....

Tini no svojho casu som sa chcela vydavat - tak rok a pol doazdu, a henten nechcel - teda vravel ze raz mozno svadba bude, ale teraz nie (on uz bol raz zenaty)... Hold tak smola 😀 neni svadba - neni priezvisko 😉 aj tak sa mi to moje paci viac 😉

tinika
15. feb 2010

vave tak aj ja som mala radsej to svoje meno s ova ale čo uz narobim 🙂

adenka
15. feb 2010

vave zatial len kasicka lebo zacala nejak skoro vstavat v noci tak mozno ju to viac zasyti a chcem aby sa zoznamila s lyzickou lebo cez vikend mozno zacneme s mrkvickou..
ja som sa nenatirala vobec..len brusko trocha... a cele tehu som nemala ani jednu striu a po porode sa mi urobili po stehnach a zadku mrchy jedny... 😠

vavenka
autor
15. feb 2010

Aden no ja mam nabeh na strie - mne uz stehna popraskali v puberte ked som rychlo pribrala, takze mazem ako diva a zatial klop klop.... Az aj mamka sa cudovala, lebo mame rovnaku kozu a ona ma dost popraskane (a to rodila ked mala 20, nie 32 ako ja 😀 ) ze sa mi pekne drzi kozka na to, ake uz mam brusisko... No velke nadeje si nerobim, ze nepopraska vobec, ale jednoznacne tie kremy pomahaju, to je jasna vec....

Jeej tak uz zacinate pomalicky, to mas super 🙂 a mliecka mas dost? Ono moze byt ze jej na noc uz nestaci, a tie kase su syte a vyzivne, takze urcite sa tym nic nepokazi.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre