Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
15. mar 2010

ano tak to bude tym ja som na 12dpo este nemala ani čiarku az na 15dpo slabe //

zuzub
15. mar 2010

ja som mala na začiatku tiež len "duchov" držím palce 😉

awalancha3
15. mar 2010

dakujem vam za povzbudenie.......

vavenka
autor
16. mar 2010

Ranko, tak viacmenej vymalovane, dnes este podavat naspat veci a mame novy bytiik 🙂

evitkamalicka
16. mar 2010

dobre ranko prajeme

tinika
16. mar 2010

čafte

vave parada
ahoj evi

evus tu fakt uz dlho nebola ...

zuzub
16. mar 2010

ahojte žienky 🙂
vavenka tak paráda,že máte vymaľované 😉
u nás dnes počasie čistý apríl chvíľu chumelica, chviľu slnko 😝 dnes príde kámoška tehula ku mne poobede tak sa teším aspon s niekým pokecám

vavenka
autor
16. mar 2010

Zuzi u nas detto - chvilu snezi, chvilu svieti slnko 😀

Juj tak to mas super, mne uz sa tehule pomaly minaju - vcera porodila moja spoluziacka z vysky - denne sme si skypovali.....

zuzub
16. mar 2010

no ved toto je posledná tehula predomnou a už 8.apríla má termín 😅
juuuj malý zase jako štikúta 😀
som sa inak vážila a už mám 76kg som nabrala čo som teraz 2týždne doma lebo furt čosi vyžieram 🙄
a vavi pekné máš brušino, také dopredu okruhle 😉 ja mám stále také do bokov, ved odfotím

vavenka
autor
16. mar 2010

Zuzi hej ja ho mam take vpredu, zo zadu ani nevidno ze som tehotna, ale ked sa otocim z profilu, tak som neprehliadnutelna 😀 je fakt obrovske.... Ja mam tiez 76 😀 a mam pocit ze tu 80tku hravo prekrocim 🙄

tinika
16. mar 2010

vave pekne brusinko ja mam pocit z som mala este vačšie hihi a zaujimave ale ze na dievčatko take brusko velke hihi kamosky mali take ako ja v 5 mesiaci čo čakali dievky hihi

maxii
16. mar 2010

vave, pekne fotky 😉 😉

baby ja som dnes bola na tych pecenovych testoch a zajtra su vysledky, tak snad nepojdem do nemocky 😒 tuto noc ma svrbeli dlane jak slak, ostatne telo svrbi ale nie je to strasne a nie je to vkuse nastastie, hlavne ked lezim, cize je jasne ze to robi krpanda mala 😒 😒 tlaci na pecen....no co uz, musim to nejak vydrzat este aspon 2 tyzdne 😀 dnes koncim 37tt

vavenka
autor
16. mar 2010

Maxii Tini dik 🙂 inak moja mamka ked cakala mna, tak mala tiez nenormalne velke brusko, a pritom som sa narodila s normalnou vahou, tusim 3,2 kg.... Asi mame tak nejak maternicu polozenu viac vpredu, ze ide do vonka, nie do dutiny brusnej 🙂

Maxii ja by som spokojne brala uz aj 37tt na porod 🙂 mne uz je teraz nejak dlho s tym brusiskom 😀 inak ja tiez ked vecer lahnem do postele tak ma casto svrbi, niekedy aj cele telo.....

Joj som teraz rozpravala s tou kamoskou, co vcera porodila - bola hrozne pozitivne naladena cele tehotenstvo, a nakoniec dopadla ako Tinika - 5 hodin v bolestiach a nakoniec aj tak sekcia..... Dost je z toho vymleta chuderka ☹ Zevraj nieco strasna ☹

Zuzub uz to prisloo, dakujeem 🙂 🙂 🙂

maxii
16. mar 2010

jezis vave nestras s tym porodom, ja uz mam strach nejak 😖 som sa rozhodla ze epi nechcem....budem to musiet nejak vydrzat....

maxii
16. mar 2010

ja prave mam teraz poci ze chcem malu v bruchu az do 39tt neviem mam pocit ze potom bude uz isto donosena, sak uz su to len 2 tyzdne 😅

ale rpedtym som si tiez vravela ze po 36tt uz kedykolvek 😀

vavenka
autor
16. mar 2010

Maxii no ja by som to asi bez epi nedala.... Aj tato moja kamoska bola presvedcena ze nechce nic, a potom dakovala seckym ze jej povolili epidural....
Ale tak je to kazdeho osobna vec - ja minimalne pojdem na poucenie...

A nechcela som strasit, prepaaac 🙂 len ked mi to opisovala, bol to pre mna dost zazitok, tak som mala potrebu sa on podelit 😅 😅

ingulik
17. mar 2010

dobre ranko 🙂
ako sa mame tehule a maminy? ake plany na dnes?
my celkom fajn...Nika uz ma dalsie dva zubky...cize spolu uz 6 mame...

zuzub
17. mar 2010

ahojte 🙂 vavenka, tak som rada, že to došlo ok.my sme mali včera návštevný deň po tej kamoške prišiel ešte kamoš na návštevu, tak sme posedeli.
ja by som tiež rada mala epidurál ak sa bude dať, ale ked nie tak čo nejako hádam prežijem 😀

tinika
17. mar 2010

ahojte
vave hej? takze nie som sama. ja este o hodinu dlhsie ale spatne to mam v pake akoze bolesti boli dost velke uz som myslela ze tomu nebubde koniec ale teraz mozem povedat, ze keby to bola cena za uzlik štastia, tak idem zase trpiet 🙂 fakt, zabudne na to aj kamoska tvoja ja uz ked som doma bola som vravela ze kludne este raz hihi hrdinka som čo? ale stale mam dilemu keby si mozem vybrat ako rodit druhe hoci vraj po cisarskom tri roky len cisarsky neviem pocila som ze aj do roka čo sa neodporuca otehu kocky rodilil a to dokonca normalne

maxi ja som rodila v 38+5 takze uz to mas blizko 🙂) a ja som tiez epi nechcela, radsej bolest ako divny pocit ze mi do chrbta davaju dačo a to ani ked som mala bolesti ma nenapadlo pytat a ani sa nikto neponukol 😀 😀 a čo som chcela ist na sekciu polovicnu ze len od pol pasa tak teraz rozmyslam ze doky hovori ze este uvidime a kym ma doviezli na salu uz sa ma nikto nepytal, to by este museli nahanat anesteziologa a on vravel ze uz nie je na čo čaka, kedze voda uz bola preč tri dni a maly sa uz tlačil nespravne, keby ma nebrali na cisarsky uz by som len normalne musela keby vosiel do porodnych ciest a ktovie ako by to dopaldo, tak uz som to neriesila. a az potom som zistila ze aj pri tej polovicnej sa dava do chrbta 😢 takze chvalabohu ze mi ju nedali 🙂))

ingulik
17. mar 2010

tini ja som sa pytala gyndosky a ona mi povedala ze po SC musi byt len rok pauza a ja nemusim riesit dilemu ze ako dalsie, lebo ja mam nejaku vrodenu vadu na maternici, takze ja len cisarskym budem 🙂

vavenka
autor
17. mar 2010

Tini tak ´hlavne ze je maly v poriadku, to iste som vravela aj kamoske - podstatne je ze su obaja ok, ta jazva o par dni prestane tak hnusne boliet a hend sa na to bude inak pozerat....

Ja idem o chvilu do mesta, mam rande s kamoskami a potom s drahym na nakupy 🙂

Takze prajem pekny den 🙂

evus
17. mar 2010

ale dobryyyyyyyyyyyyy 🙂 nejako podozrivo sa mi cikuta 😀 ...nerodime????

tak som sa tu hadam po pol roku zas objavila...ale ja radsej na fcb,uz som zavisla aj na petvill,takze notmalne na kona zabudam.

ako sa mate???vsak tehule uz vam to krasne obdobie pomaly konci 😉

u nas vsetko po starom,deti rastu,robia radost a Miso zacina vystrkovat rozky,je tyka podrzejsi,no proste chytro vsetko zle chyta od starsej segry...uz dnes aj vyprask dostal,lebo sa mu zapacila hlina v kvetoch a nie a nie si dat povedat,ze ju nema z kvetinacov vyberat a dnes ma uz fakt napalil.

tinika
17. mar 2010

no super tak pisem este raz
evus hej som na teba myslela ja tiez som na fb zavisla aj ja hram hry .)

tak ramienko ma maly v poriadku dnes sme boli na očkovanie, skoro vobec neplačkal. a zmenili nam mliečko lebo ani probiotika po tt nepomohli

ingu 🙂 takze mozte sa snazit hihi inac ja mam posledne dni take myslienky ze by som sla zase rodit hihi sa tesim na druhe
a o chvilu uz budeme mysliet na nase tehule ked budu rodit, tak ako vy ste na mna mysleli 🙂)

slniecko4
17. mar 2010

čaute babenky,
tini a to očkovali do jednej,či oboch nožičiek? Lebo my ideme s Peťkou v pondelok.
vave,ja si taký pôrod tiež užila,vyvolávačka ráno o šiestej a cisársky večer 21.45. 🙂
ingu,mne primár hovoril,že 3 roky od pôrodu len cisársky a neriešim to vlastne ani,lebo my chceme druhé bábo "vypracovať" tohto roku v decembri,keďže rok by sa nemalo otehotnieť a vek tlačí.. 😀
evus,čau,dlho si tu nebola.. 😉
maxi,ako výsledky?
a čo sa týka epidurálu,čo ste tu preberali,ja by si tiež nedala,lebo som počula viac proti názorov,ako za.. aj som v nejakom časopise čítala,že potom sú aj detičky nervóznejšie..

katka444
17. mar 2010

ahojte, tak ja som dnes bola na tej predporodnej priprave v nemocke. najskor nam taky mlady fesak v obleku prednasal a pupocnikovej krvi. Potom sme mali kurz s porodnou asistentkou. Ukazala nam zopar cvikov a povysvetlovala v ktorej porodnej faze akym stylom dychat a nacvicili sme aj tlacenie. samozrejme bez tlacenie. bolo to super poucne. ak by som isla prirodzene rodit, tak mi ta priprava velmi pomohla.

katka444
17. mar 2010

ja som sa pýtala tej porodnej asistentky, ze co je lepsie pri CR, ci uplne uspatie, ci spinal. tak vravela ze je v poslednej dobe preferovanejsi spinal, lebo je to mensia zataz na organizmus matky a aj dietata. a rozpravla aj o EPi, co vlastne aj spinal je picnutie do miechy, ze sa toho vobec nemusime obavat, ze anesteziologovia su dostatocne skuseny nato aby tam nieco dobabrali. takze nemusime mat strach, ze ostaneme ochrnute atd.

katka444
17. mar 2010

a coze? dnes tu nikto nieje?
zajtra mam poradnu, tak som zvedava co mi dr. povie ak sa mala stale neotocila. co asi nie.

vavenka
autor
17. mar 2010

Ahojte, tak som konecne doma po celom dni, mam dost, bolia ma este aj mihalnice 😀

No Kati tak super ten preporodny kurz, ale ja som dost skeptik co sa prvorodiciek a pripravy tyka... Myslim si ja osobne ze teoria sa v praxi aj tak vlemi uplatnit neda, a zial mam to aj potvrdene....

Ja som sa uz vyjadrila, bez epiduralu nerodim 😀

ingulik
17. mar 2010

tini...no mozo sa zacneme sazit o druhe niekedy v lete aby bol ten rok od porodu dodrzany a este musim Niku naucit existovat bez cicky, co bude asi ten najvacsi problem...dnes mi skoro nic ine nechcela jest, len po mne sa tahala...uz som normalne nervozna z toho bola...nie ze by som uz nechcela kojit, ale nemoze predsa papat len mlieko...

maxii
17. mar 2010

cauko 😉

vysledky az zajtra, dnes som sa po ne nejako nedopatrala, moj lekar nebol v nemocke a sestricka mi ich udajne dat bez neho nemohla, no snaaad to bude ok 😉 dnes ma telo skoro vobec nesvrbelo zeby sa to lepsilo? 😀

co sa tyka epi, moja hematologicka mi vavela ze skor nie ako ano,a le jasne je to vec nazoru, ja som sa rozhodla to proste nejak vydrzat a "spolupracovat" so svojim telom a nechat to na prirodu...uff ako to hrozne znie 😀 no ale vazne, ja proste dufam v lahky a rychly prirodzeny porod v 39tt 😀 😀 🤐 🤐 🤐

ked mi to vykde tak sa nazvem vestica mesiaca 😀 😀

kati takze kedy idete na to? mas uz stanoveny datum?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre