Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
11. sep 2010

@mum_to_be 🙂 ved ja len uvazujem, tiez nemyslim ze uz by mal jest sam, na nocniku bol asi 6x a raz sa mu podarilo vycikat, ale bezne zabudam ho tam dat alebo sa mi nechce 😀 a chodit on este nechce, občas sa vytiahne a ked ho podrzim urobi 2-3 kroky a sadne na zem, a nutit ho určite neminemi, ani nam to neodporuča rehabilitačna, ja sa neponahlam, aspon nemusim este za nim tolko behat hoci plazenim uz je tiez dost rychly. a dufam ze aspon tu ukecanost bude mat po mne 🙂) mama, baba uz hovoril v 8m. ale akosi sa zasekol teraz 🙂 a mava ručkou uz tiez nejaky čas 🙂 vačšinou sice ked sa ide vonku alebo niekam prideme, ked sa lučime tak len ked sa mu chce ale sak čo 🙂
ja tiez mam zapisane veci len cca, niekde datum, niekde len mesiac a som zvedava potom na druhe 🙂

vavenka
autor
11. sep 2010

Jeej, sa mi nechce verit, ze o polroka moje dieta mozno uz bude chodit, stale mam pocit ze je to babatko, aj ked uz riadne vybite 😀

tinika
11. sep 2010

@vavenka mi hovor vave, moj uz aj svojou recou rozprava

katka444
11. sep 2010

ahojte, dosla som kuknut ci nemame nejaky prirastok. mum drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

my uz mame na pondelok 5 mesiacov. strasne to ubieha. ani sa mi verit nechce. inak kristinka je zlatucka, zdravucka uz by najradsej aj behala keby mohla. uz sa chce staviat na nohy a to este ani poriadne nesedi. len v noci sa mi zacala nejako casto budit, aj po polhodinke. ani nie zeby sa riadne zobudil, ocka ma zavrete, len otaca hlavickou dviha nohy a vypluva dudku, ktoru jej treba zakazdym podat. niekedy to trva aj 40 min. kym sa znovu ukludni a riadne zaspi. neviem cim to je, neviete poradit?

katka444
11. sep 2010

vave, citam, ze uz mas tiez malo mliecka. ja som tiez kojila 4 mes. z toho posledny som odsavala a ten treti sme sa dotrapili vsetci, tak sme zacali prikrmovat. takto je to lepsie. vsetci sme kludny a spokojny. my uz tiez papame vecer kasu. presne ked ukoncila 4. mesiac. mame nestle bananovu na dobru noc. kupila som aj sunarku bananovu ale nechcela ju. bola teda dost hnusna aj ked ja som ju ochutnala, taka bananova umelina.

tinika
11. sep 2010

@katka444 neviem čim to je, moj ma take obdobie teraz :( tiez kazdu chvilu, niekedy aj kazdych 10 minut sa budi

katka444
11. sep 2010
katka444
11. sep 2010

ahoj tini. vravela som to aj lekarovi, tak on zeby to mohlo by, ak sa jej uz prebudzaju zubky. ale natrela som jej dasna gelom a bolo to o tom istom 😒

tinika
11. sep 2010

@katka444 tak potom to nie je asi o zubkoch, moj sa po geliku ukludnil ale teraz mam pocit ze uz je na nom zavisli aj ta preto sa ukludni lebo lekarka povedala ze zubky nam teraz niedu :(

a mala je kraaaasna rastie ako z vody

slniecko4
11. sep 2010

čaute babenky,
@ tinika, súhlasím s tebou,že to lezie na nervy,keď sa niekto vypytuje,ktoré dieťa v ktorom veku robí to,a prečo nerobí ono a podobne.. ja už také veci púšťam jedným uchom dnu,druhým von.. 😀
ináč,dnes sme konečne kúpili prvé topánočky.. 😵 Už je na capačky vonku chladno a Peťka by len chodila a chodila,veľmi sa jej to páči.. Dnes dokonca ani po obchodoch nechcela byť na rukách,ale len chodiť a chodiť.. 😀 A ste mali vidieť,keď sme boli na Betliari,sprievodkyňa hovorila,skupinka ľudí sme chodili za ňou,no a naša Peťka na konci radu a po svojich,lebo v nosiči byť nechcela,to bolo plaču. 😀 Kým sprievodkyňa ropzrávala,sedela na koberčeku,až skončila,pomaličky za ňou.. 😀
@ mum, porovnávam tvoje zápisky s našou Peťkou,v podstate sú na tom rovnako s Veronikou,len keď Verča začala chodiť za rúčku,mala 3 zúbky,Peťka má len 2. 😀 ináč myslím,že podobne,ako Veronika,vyplazuje jazyk,kýve na pozdrav,ťapká rúčkami a rozpráva si tou svojou hatlaninkou.. 😀

slniecko4
11. sep 2010

Peťkine topánočky..

slniecko4
11. sep 2010

a Peťka..

ingulik
11. sep 2010

ahojky,
my sme dnes boli na vylet ku prababke, narodili sa tam steniatka tak sme mali divadielko...mm maka dalej na stavbe, tak ostavame u nasich aj dalsi tyzden...

@slniecko4 mala je krasna a super topanocky ste kupili

@tinika aj mne hrozne lezie na nervy to porovnavanie, ale najma to, ze vlastna mama ma buzeruje, ze Nika nechodi na nocnik.....ale ta co jej ho mam prilepit na zadok ked na nom neposedi ani minutu....este tak na wcko, ale tam sa boji tak idem kupit tu redukciu a uvidime.....a co Nika kedy vedela si pamatam len matne a mozno je to aj dobre lebo dalsie babo nebudem potom porovnavat....kazde babulo je zlate a ine....

@katka444 krasna je Kristinka, rastiete do krasy

tinika
11. sep 2010

@ingulik 🙂 ved moj tiez uz nechce sediet, hned vstava hihi vydrzal na nom tyzden aj to nie kadzy de a len raz denne ked som si spomenula, a nutit ho teda nebudem 🙂

tinika
11. sep 2010

@slniecko4 kočka a pekne topanočky 🙂

vavenka
autor
12. sep 2010

Jeeej ake krasne deticky 🙂 🙂 sa nam podarili, vsakze? Slni super topky ste kupili....
Joj a to porovnavanie - ja som sa hned na zaciatku obrnila, vzdy ked prideme na vychod k "svokrovcom", tak tam ma Vanda sesternicku o mesiac a pol starsiu, takze furt len pocuvam co uz vsetko tamta mala vie a robi... Ale mesiac a pol v takom veku je hrozne vela, takze neriesim 😉 a ani nebudem, ved presne, kazde dietatko je osobnost a jedinecny cloviecik....

Pridam aj ja Vandu, sme ju toho tyzdna fotili 🙂

tinika
12. sep 2010

@vavenka poznam to velmi dobre, svagrovci maju presne o 3m. starsieho a ma slo porazit ked hovorili ze mal 7kil ako polročny či jak a ze jaky on je velky, ze uz do vajka sa nezmesti akoze v zime naobliekany jasne ale sak oni ho tak kočikovali vo vajku, neivem načo maju vaničku a sportiak a pritom moj mal tych 7 kil este skor a som bola ticho .))
a krasna princezna

tinika
12. sep 2010

neverim ze uz su vase decka tiez take velke 🙂) sak nedavno ste hlasili //

vavenka
autor
12. sep 2010

Tini ved to, Tvoj Patko tiez uz aky fesak, ved to uz je hotovy clovek a cisty tato mimochodom, neskutocna podoba 🙂

tinika
12. sep 2010

@vavenka .) kazdy to vravi, len sranda ze ja tata v nom nevidim hihi neviem prečo, asi preto ze su to dve samostatne osoby 🙂))

mum_to_be
12. sep 2010

co sa tyka kileciek, tak nasa verca bola vzdy riadna buchta. od zaciatku s tymi 4000 gramami a hrozne rycklo priberala. ale ako nahle zacala lozit a behat, to uz ani nehovorim, uplne sa to priberanie zastavilo. teraz sme na tom tak, ze v 15 mesiacoch mala v poradni 10690 gramov a ked som ju vazila pred tyzdnom-dvomi, tak mala len 11,2 kg. navyse teraz bola chora, jedla fakt malicko, no ktovie, mozno nema ani 11 kil teraz...

vavenka
autor
12. sep 2010

Ja doma malu nevazim, a zdaleka obchadzam vsetky tabulky, netusim kolko by mala vazit momentalne Vanda 🙂
V troch mesiacoch mala 6 kil, doktorka povedala ze je to v poriadku, takze nestresujem 😉

vavenka
autor
12. sep 2010

Tini aj nam kazdy vravi ze mala je cisty tato a mne s avobec nezda 😀

vavenka
autor
12. sep 2010

Ozaj mum, som chcela, ked porovnas druhe tehotenstvo s prvym, aky je vysledok? Lepsie, horsie? Ine? V com? 🙂

tinika
12. sep 2010

moja svagrinka rodi o mesiac cca a hovori ze toto tehu je uplne ine, tak som zvedava či to bude chalan 🙂 prva je baba 🙂

tinika
12. sep 2010

moja svagrinka rodi o mesiac cca a hovori ze toto tehu je uplne ine, tak som zvedava či to bude chalan 🙂 prva je baba 🙂

slniecko4
12. sep 2010

@ vavenka, krásna je Vanduška, ona má modré očká? Lebo ich má na fotke také červenučké,ako má Peťka dosť často na fotkách.. 🙂 Ale tiež je už veľká slečna,ako pozerám.. 😵

slniecko4
12. sep 2010

@ katka,aj Kristínka je nádherná a také pyžamká aj Peťka nosí.. 🙂 Rastú nám tie detičky rýchlo.. 🙂

vavenka
autor
12. sep 2010

Slni hej modre ma, ale uz jej idu tak do siva... Aj Vanda ma take kombinezky na spanie, to na fotke take kvietkovane, to je tiez take 🙂 musim nastavit fotak, niekde sa to tam da, ze sa nebudu oci odrazat, len ja som dost antitalent 🙂
Tini a svagrina nechcela vediet co cakaju??

mum_to_be
13. sep 2010

stale 2v1 ...

tinika
13. sep 2010

@vavenka aj by chcela ale tak ako aj pri prvom nevidno .))) takze prekvapko do poslednej chvile

tinika
13. sep 2010

@vavenka aj by chcela ale tak ako aj pri prvom nevidno .))) takze prekvapko do poslednej chvile

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre