Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
10. jan 2011

@majulienka32 tak som tu....ale bez dobrych sprav....dr. mi vzala krv, HCG len 0,8 takze tehu nie som, pichli mi agolutin tak mozem 2 tyzdne cakat ci dojde ms....a vraj si mam kupit kyselinu listovu, to je vsetko...normalne som sklamana, lebo v kutiku duse som aj dufala....ale tak podari sa na buduce, listovku som kupila tak budem papat a snad sa zadari...

majulienka32
10. jan 2011

@ingulik veru zadari sa ako sme sa uz dohodli na fc...
minimalne ty budes urcite uz tehu buduci mesiac 🙂

ingulik
11. jan 2011

@majulienka32 dufam....aj za teba 🙂
...
inak som sa dnes dostala k pribalovemu letaku od toho agolutinu a dost ma sokovalo co som sa tam docitala....absolutnou kontraindikaciou je dojcenie....mna sa vobec nepytali ci este dojcim a rovno mi to pichli....je to hormon a prechadza do mlieka !!!! .... tak teraz neviem co si mam o tom mysliet...asi len dufat ze to nebude mat zle nasledky pre mna a Veroniku....

majulienka32
11. jan 2011

@ingulik Skus zajtra zovolat tvojej dr. a spytaj sa na to.. uvidis ze co ti na to povie..To bude asi najlepsie

ingulik
11. jan 2011

@majulienka32 mozno skusim....

mum_to_be
13. jan 2011

caute baby, ja som tu nebolaaaa, ani nepamatam... na FB vcelku chodim, no ved aj vy, hihi. ale sem mi to uz nejako nie a nie vyjst... ingulik, teraz som kustik docitala, takze mozno tehu? no drzim velmi palce... o tom sa na FB nic nepisalo. 🙂 o agolutine nic netusim, to ti nepomozem... ale asi by som aspon do opytania sa lekarky nedojcila, ak sa da...

mum_to_be
13. jan 2011

a este aspon v skratke o malom romankovi. takze uz ma 3 mesiace a 3 tyzdne. je veliky, v poslednej poradni (3 mes.) mal 6660 gramov. dojcime sa, no a je to take spokojne babatko. nastastie, lebo pri verce sa neda cely den ho pestovat alebo podobne veci... romanko si mrmle tie svoje grrr, errr, aaaa a uz ho zaujimaju hracky, docahuje, zuzle. a stale ma rucicku v pusinke, najradsej celu... dudlik sem tam chce, sem tam nie. v noci spinka dobre, vstavam k nemu az nad ranom okolo 5-6 hod. a potom este spinkame, dokym dovoli verca, t.j. zvycajne do osmej, ale uz sme tahali aj do deviatej. 🙂)) a cez den zatial spinkava 3-4 krat po takej hodinke. takze da sa to zvladnut. ked spinka, s vercou si mozem zacat aj take veci ako malovanie rukami alebo plastelinovanie. ked je hore, tak sklada puzzle, to ju teraz straaasne bavi. a este je namotana na DVD podhradska + canaky - vola sa to spievankovo, uplne super pre taketo male deticky. fakt odporucam, mate polhodinku volna zarucenu... 🙂 no a veronika recni od rana do vecera, niekedy aj zo sna. s papkanim nemame problemy, aj sladkeho zje uz menej, poprosili sme babky, aby zakazdym nenosili nejaku sladkost.... takze tolko v skratke... 🙂

mum_to_be
13. jan 2011

no jo, a zabudla som dolezitu vec - cez den je uz veronika bez plienky, asi 10 dni sa ani raz nepocikala!!!! takze podaril sa aj bod c.3 ... (1. cumel, 2. samostatne zaspavanie, 3. plienky) ale ked ideme na dlhsie von, radsej jej tu plienku este dam, aby mi teraz v zime nahodou neprechladla. ale vacsinou sa vraciame so suchou plienkou, dokonca aj po obednom spani uz mava aj suchu plienku, ako kedy.

tinika
13. jan 2011

@mum_to_be super, poznam spievankovo a mala je sikulka my mame dalsi zubok vysiel celkom rychlo a bze hnačiek, teplot a soplikov je to očny horny takze mame 7 hore 5 a dole 2 🙂)

vavenka
autor
14. jan 2011

@mum_to_be jeeej ahoj kocka, tak citam ze sa mate dobre, to je skvele 🙂 normalne taka pohoda z tvojich prispevkov ide, tak si sikula, takto to zvladat... Ja si netrufam 😀
Verca je sikovnica, uz bez plienok, parada.... V lete uz bude frajerka 😉

@ingulik tak ako si dopadla? A co MS, prisla?

@tinika tak uz mas doma selmu zubatu 😀 Vande sa trepu horne predne oba naraz... Uz ich vidno, ale este niesu prerezane

tinika
14. jan 2011

@vavenka hej nam isli horne 4 naraz 🙂) a teraz dalsi vysiel no hej chechta sa a ceri zuby zlaty je 🙂)

ingulik
14. jan 2011

@mum_to_be neda sa nekojit, Nika je zavislak nenormalny....ja by som aj chcela uz prestat, ale stale si to vyzaduje a mam problem odputat jej pozornost a ked si raz zaumieni "duldul" tak nepomoe nic len jej dat....budem ju musite poslat na odvykacku 😀 (ale nikto nema odvahu mi pomoct v tom ☹ )
a inak kde dostat to DVD? V Draciku?

@vavenka no MS zatial nikde, vraj do dvoch tyzdnov od injekcie by mala dojst, takze este zhruba tyzden mam...ma pokusa kupit si aj test, ale zas ked krvny test bol negativny tak si nemyslim ze som tehu...k dr. sa dovolat neviem, je tam strasne blba sestricka co nic nestiha (predtym tam bola uplne super baba ale to co je tam teraz to je katastrofa)....takze uz je to asi aj jedno....ale nabuduce im to vytmavim.... 😉

ingulik
14. jan 2011

mrcha dorazila... ☹

vavenka
autor
15. jan 2011

Ingu tak asponz dorazila, o 2 tyzdne ovulujes 😉 drzim palce! A s tym kojenim, no ved ak ti to nerobi nejaky vazny problem, tak preco nie, aspon nemusis kupovat tie drahe mlieka, ved ja teraz nestiham z uctu vytahovat! Kokos ved krabica sunaru stoji vyse 10 eur a ma ju tak na 5 dni.....

ingulik
15. jan 2011

@vavenka no dufam ze bude ovulka a dalsej mrchy sa nedockam 🙂 a kojenie mi problem nerobi, som rada ze nam to tak dlho vydrzalo... 🙂

tinika
16. jan 2011

@ingulik a ja ze čakas ze budeme zase skoro spolu tehulkovat 🙂 tak este tak dva - tri mesiace počkaj a budeme tak ako pri prvom ty končit a ja začinat 🙂)

vavenka
autor
17. jan 2011

Uz sa tesim dievcata ako budete testovat a fotit 😉 a vsetky tie prvotne napatia, juuuuj, az sa mi nechce verit ze tak pred 2 rokmi tu bolo koopec snaziliek 🙂

tinika
17. jan 2011

@vavenka veru človek by to nepovedal a o dva roky mozno budu mat vsetko po 2-3 deti 🙂

tinika
17. jan 2011

@vavenka veru človek by to nepovedal a o dva roky mozno budu mat vsetko po 2-3 deti 🙂

tinika
17. jan 2011

@vavenka veru človek by to nepovedal a o dva roky mozno budu mat vsetko po 2-3 deti 🙂

mum_to_be
17. jan 2011

ingulik, to DVD zozenies napr. v knihkupectvach. co sa kojenia tyka, u nas to slo same. bola som v 7.tt a verca sa na posledne kojenie (o 4 v noci) proste prestala kojit. a musim teda povedat, ze ani raz sa odvtedy nedozadovala, aj ked ma videla nahu. proste pohoda. 🙂

tinika
17. jan 2011

@vavenka som ti pisala ale nechcelo dat moj prispevok tak este raz ze reku o dva roky budeme uz mat po 2-3 deti 🙂) mozno 🙂 a prave som sa dozvedela ze kamoska čo ma o mesiac starsieho ako nas patko je tehu 🙂

ingulik
17. jan 2011

@mum_to_be no to Nika si vezme do hlavy ze chce didu tak mozem mat aj skafander na sebe bude sa ma snazit vyzliect 🙂 ale nejak to neriesim, papa, prospieva tak ziaden problem a ktovie, mozno ked budem tehu aj ja tak jej prestane chutit....
@tinika no vidis, blbol kon a teraz je tam tvoja odpoved az trikrat 🙂 a inak spai ste este potom doma? Nika zaspala az teraz, poobede nic.....unavena som jak kon

tinika
17. jan 2011

@ingulik ta čo si spal hodku v kočiku a konec ta to blby kon 🙂) a trikrat a ja si nevsimla ta pisem este raz 🙂)

vavenka
autor
17. jan 2011

Zeny poradte mi: Uz dlho sa trapime, Vanda ma hrozny problem poobede zaspat - doobedu pohodka, aj vecer, sama sa v podstate ulozi, len to poobedie nevie, uz som skusala vsetko, aj ju nechat vyplakat, jedine co pomoze je nalozit ju do kociara a von... Ale tak nie vzdy sa da, som z toho dost na nervy.... Mate nejake triky? 🙂

tinika
17. jan 2011

@vavenka asi len pretrpiet, moj mal tiez take obdobie asi tiez v 8m. ale stastie bolo ze bolo teplo uz a tiez len v kočiku chcel ale preslo to tak vydrz a čerstvy vzduch vam prospeje, uz je celkom fajne vonku

zuzub
17. jan 2011

@vavenka my takto vonku spíme stále aj doobeda aj poobede inak Miško nezaspí, tiež sa vždy nedá ísť von tak to riešime tak, že Miško spí v kočíku na balkóne.bud rada, že ti večer sama zaspí lebo to u nás nehrozí 😒

vavenka
autor
18. jan 2011

@zuzub no to hej, ona ani doobednajsi spanok nema problem, aj dnes pekne zaspala... Len to poobedie, ma ide slak trafit... U nas balkon nehrozi, kedze je zapratany....

zuzub
18. jan 2011

@vavenka tak treba balkon upratať 😀 mne Miško spáva aj vo vnútri v kočíku, trochu ho povozím po byte a zaspí to hlavne vtedy ked sú vonku veľké mrazy.
my máme zase problém, že mišino nevie cez den spať v postieľke ☹ som to už skúšala, ale vždy sa to končí obrovským revom a potom už nechce spať nikde, tak zatiaľ som to vzdala

majulienka32
18. jan 2011

ahojte
vavenka mozno si robi novy rezim, ze bude chciet uz len raz denne spavat..dieta si robi rezimi stale..netreba ju nutit..
Petko tiez po najnovsom nechce uz cez den spinkavat ale o to skor ide vecer..takze mu ten spanok nechyba.. 🙂
Do roka skoro spaval dvakrat denee. nieco po roku uz len raz a teraz pred druhym rokom sa rozhodol, ze cez den mu netreba 😀 Ale mozno o tyzden alebo kedy sa rozhodne zase spat..to sa veeeelmi tieto spankove rezimi deti menia... 😉

vavenka
autor
18. jan 2011

@majulienka32 hej mas pravu, ale ona je unavena, sucha si oci, este je malinka na to, aby poobede uz nespala, len sa v postielke jednoducho nevie ulozit, v kociari zaspi...

@zuzub hehe, no ja v ziadnom pripade nechcem kocikovat po byte, kamoska tak naucila svojho syna spat a uz ma 2 roky! a stale sa furikuju po byte, ked treba spat.... Toto urcite nie😉 No dufam ze sa to casom upravi....

majulienka32
18. jan 2011

@vavenka tak ked je unavena a sucha si ocka tak to je o inom potom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre