Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
7. nov 2012

kočky a pijú vám deti ešte mlieko? lebo Mišo strašné boje zvádza lendva 1-1 a pol vypije mám už z toho niekedy nervy s ním bojovať....

slniecko4
8. nov 2012

@zuzub zuzi, Peťka pije mlieko ráno a večer fľašku.. Ona skoro celý október prekašľala, takže sme toho vyskúšali veľa,až nakoniec atb.. Teraz berie na imunitu imunoglukan, aj dievčatá tu ho chválili, tak som zvedavá, koľko vydrží v škôlke..

tinika
19. nov 2012

@zuzub moj pil len pred spanim a to som uz zatrhla bo sa v noci daekdy počural a cez den nechce pit

tak my sme v sobotu mali oslavy 1 rok 3 roky 30 a 33 :D a patko v piatok dostal teploty :(( uz zo skolky siel urevany a doma len lezal na gauci a spal v sobotu o pol 9 rano sa pytal spat reku super oslava bude, z oslavy po gratulaciach domov ist nechcel spat tam spal az v kočiku risovom bo domov s nikym nechcel ist a včera uz teploty nemal vraj viroza ta neporazi ma chudačik nechcel ani gratulacie poriadne akurat sviečku by sfukoval kazdy den z torty :D

tinika
19. nov 2012

a riso zase začina soplim ma drbne a mali sme zlateho stafilokoka pato si ho asi z nemock doniesol v septembri este ked bol ta super ze az teraz na to prisli a to kazde dva tyzdne soplavy bol :(

tinika
20. nov 2012

Ahojte,tak de za vu,som v nemocke,tentokrat s riskom.mali sme 40tky sme nevedeli zbit a dnes ze ma zapal stredneho ucha

tinika
23. nov 2012

tak tu mrtwo my uz aj doma z nemocky ani ste nas nestihli polutovat 😀

vavenka
autor
24. nov 2012

Servus @tinika 🙂 som evidovala, na FB... A co? Kolko ste tam boli? A Risko uz ok? A uz sa rozchodil? Nas Jergusko uz krasne chodi, len keby ho sestra v kuse nestrkala 😉 A Patko? Uz bez teplot? Joj dajak sa lepi na vas kurnik ☹ Tak hadam uz lepsie bude... Ja klopem, moje deti teraz ok, zdrave, Jergus sa v pondelok ockoval, celkom bez ujmy sme to prezili, ani teploty neboli.. Ma 10,5 kg... Uz ani nepamatam, kolko mal naposledy 😀 pri Vande som si vsetko pisala, teraz uplne zabudam 😅
A inak nove nemame nic, dookola to iste, sa mi normalne zlievaju dni, esteze mam v kuchyni na okne kalendar, lebo inak ani netusim, aky je datum a den.... Od vcera som sama s detmi, drahy je u svokry na zabijacke, tak mi tu zo zasrosov uz rohy rastu....
Inak - kedy vase deti prechadzali na jeden spanok denne? Ja si to pri Vande vobec nepamatam! Lebo nas mlady uz poobede ma dost problem zaspat. Ale zas ked rano vstane okolo polsiedmej, tak uz o deviatej-poldesiatej je hotovy....

tinika
24. nov 2012

@vavenka boli sme tam od pondelka noci do piatku a uz lepsie len ma strasne sople a z toho kasle, ma bakteriu v moci v nose a zapal stredneho ucha ktory sa uz doliečuje. hej aj moj uz tak 3-4 tyzdne pekne pobehuje :D My mame očkovat v decembri tu tretiu vakcinu čo mala byt na 11m ale asi nedam a moj vazi 10750g :D a meria len 73 pato mal o 100g viac ale mal 81cm a tie dni mi hovor hehe nemam šajnu o datumoch zatial ani netusim kedy sa stahujeme tak len prezivam a v hlave uz planujem ako budem balit a stahovat hehe. Muz mal zajtra pomahat stahovat susedu no presunuli to tak som rada bo som tiez dajaka chora tak by som sa osalila z dvoma hehe resp. s riskom bo pato pokuka rozpravky pohra sa ta by som aj zdriemla ale pri riskovi net sanca ani oddychnut. Moj pato presiel na 1 spanok v cca 14m risko zatial spi 2x ja si to pamatam bo patko mal vtedy prvykrat take teploty vyssie a začal odmietat nočnik to bolo tesne po vianociach ked začal aj spat len 1 hodku denne čo som sa bala ze konec ale potom sa to upravili na 3 hodky -+ dnes spal risko do pol 8 čo je asi nas rekord a ako pises ked vstane o pol 6 tak pol 9 a uz je zly

vavenka
autor
26. nov 2012

@tinika no tak ste si zas "uzili".... Ale tak hadam uz len dobre bude.... A ako robotka? Mas klientelu? Stihas pri detoch? Ja tiez uz spekulujem, asi budem musiet buduci rok do roboty, nejak nam posledne mesiace nevychadza... Tak skusim po novom roku nejake jasle zohnat. Aj ked neviem neviem, ako to budem stihat, kedze ja dochadzam az k Vranovu do roboty, to mam hodinu cesty autom a muz chodi do tej bratislavy casto, na 2-3 dni... Bude to zabijak..... Oco moj vravel, ze by vedel deti zo skolky/jasli vyberat, kebyze nestihame.... Ale nieje na tom zdravotne najlepsie, tak bohvieako to cele vypali..... No uvidime, aj co mi povedia v robote, ci vobec pre mna nieco najdu 😖
Domcek ako?
Ako sa maju ostatne maminy? @ingulik @zuzub @slniecko4 @mum_to_be @adenka a ostatok? 😉

vavenka
autor
26. nov 2012
tinika
26. nov 2012

@vavenka ahoj no akurat dnes mi klient posiela dajaky kontakt na full time flek tak som zvedava čo to bude zatial stiham len robota mi furt pre dačo stoji bo choroby, nemocka, rieism dom a tak :D dufam ze mi ta robota vyjde a bude sa dat zvladat lebo tiez evry treba .( no s tym časom to budes mat tazke kedze to mas daleko. Domček pokračuje len akurat rieisme či stihame do vianoc abo radsej az po bo nechcem stresovat pred vianocami kedze este len ten tyzden tam robia kozub a neni tam poschnute nechcme ist do vlhkeho aby nabytok nepokrutilo :D

petulig
26. nov 2012

@vavenka zijeme zijeme, len sem chodim pomenej..dieta v skolke, robim z domu ucto a hladam nejaky normalny job, ale este som na UP, podpora mi vyslo paradna takze mam este pol roka cas, tak vegetim🙂) vidim to tak ze na rok do roboty a potom zvrtnem druhu matersku ak vyda 🙂

adenka
26. nov 2012

cafteee
noo my momentalne lazaret, domca chora, ja chora... ale inak pohoda... maly je zlatusik, domca zas certik, tak to mam aspon vyvazene 😀

tinika
26. nov 2012

@petulig :D si vyuzila to čo sa dalo este ze počas RD ak dostanes vypoved?

tinika
26. nov 2012

@vavenka som chcela pokukat este raz tvoj domcek ale na streche som nenasla tvoj album

ingulik
26. nov 2012

caute...my tiez pohoda, maly bol troska chory, Nika doniesla zo skolky virozu...dni bezia jeden za druhym a su rovnake az mi je z toho obcas zle...nemam rada stereotyp...

slniecko4
26. nov 2012

@vavenka ahojte, my tiež chorí, dnes som šla pre Peťku do škôlky, tak mi učiteľka povedala,že celý deň pokašľuje, že jej na obed museli dať 3 vankúšiky, aby mohla spinkať, lebo ju dusilo, aj nádcha opäť začína a to berie imunoglukan. Chudinka ani mliečko nemôže teraz,keď je ukašľaná. Hádam sa do soboty dá do poriadku,lebo má veľký deň - 3 rôčky.. 🙂 Vavenka a kde tu pri Vranove robíš?

petulig
26. nov 2012

@tinika ja som bola zamestnana u kamosa, kvoli tomu aby som mala vysoku matersku, teraz som dala vypoved ja sama, bola som dva dni v praci akoze a vysla mi max. podpora. tak co by som nevyuzila. teraz uz len neviem kebyze teraz otehotniem ako sa mi bude ratat dalsia materska. Asi musim do prace na ten rok a potom mi hadam nieco vyjde 🙂

tinika
26. nov 2012

@ingulik j moj pato asi virozu mal bo v piatok pred oslavou mal teploty aj na oslave .( a tak to chytilo riska

tinika
26. nov 2012

@slniecko4 tiez som sa modlila aby sme boli dnes doma s riskom kedze patko ma sviatok hoci oslava uz bola a chudačik velmi si ju neuzil :(

katka444
27. nov 2012

@vavenka jo jo tady, tady

katka444
27. nov 2012

Priznám sa, že dosť často kuknem čo máte nové, len nejako neni čas popísať. Ja v plnom pracovnom nasadení a ked dojdem domov snažím sa čo najviac času venovať Kristínke. Zatiaľ sme zdraví klop, klop. Len asi bude problém s nosnou mandlou (zatiaľ môj názor). A od februára ideme do škôlky. Zatiaľ je Kristínka nažhavená, no uvidíme, čo bude na mieste činu. Najhoršie je, že sa nechce rozlúčiť s plienkou. No už spolieham na škôlku, učiteľka ma uistila, že tam sa deti odučia. V lete sa krásne chytila pýtať na nočník. Za dva týždne sme ani v noci plienku neminuli a potom sa začala pocikávať a vôbec sa nechce vypýtať, len keď ju sama dám na nočník aj to sa opčas zoprie a nechce si naň ani sadnúť a potom sa pociká. Ale my sme mali problém skoro pol roka s kakaním, zadržiavala aj 5 dní tak ja myslím, že to všetko z toho.

vavenka
autor
27. nov 2012

Jeeej no konecne ste sa aj stratene ozvali 🙂
Tak sa tesim, ze v ramci moznosti ste ok a tie choroby - no ved to je vsade, teraz take usmoklene pocasie ☹ Uz nech radsej snehu napadne, ako toto cudo 🙄
@tinika na FB mam album, na streche niesom vobec
@slniecko4 v Bystrom n/Toplou som 🙂 teda niesom, ale zatial mi tam drzia flek... Dufam, ze ma pozvu na vianocnu party, chcem tam pokecat so sefom, ze co a ako...
@katka444 ty si ostala na skole? Spokojna si?

slniecko4
27. nov 2012

čaute kočky, tak dnes sme boli s Peťkou u doktorky, má zápal priedušiek.. 😒

katka444
27. nov 2012

@vavenka na skole? nie. ja som robila doktorát externe, ak myslíš to.

katka444
27. nov 2012

ozaj a ako vaše detičky v škôlke? myslím tie čo začali teraz v septembri. ako to zvladaju? zvykli si?

vavenka
autor
28. nov 2012

@slniecko4 joooj chudacik maly ☹ takze dalsie atb? Do kelu s tymi chorobami.... A kto ostava s malou? Sa striedate s muzom? Babka ako je na tom?
@katka444 nasa Vanda uplne perfektne, co sa skolky tyka - velmi rada tam chodi 🙂 aj zdravotne sa drzi, v septembri akurat co 3 dni bola doma a odvtedy nebola chora (klop klop klop) 🙂

katka444
28. nov 2012

@vavenka a je tam Vanduška na celý deň? tu u nás my povedali, že prvé dva tt zvyknú mať adaptačné len doobedu, ale uvidím, ak tam bude rada a nebude plakať, tak ju nechám aj skôr 😒

katka444
28. nov 2012

inak aj môj mm je doma s atb, tak len dúfam, že malá to nechytí. dosť čo chrápe a chrčí jej v nose už asi dva tt. myslím že nosná mandľa, už predtým nás s tým dr. strašil

slniecko4
28. nov 2012

@vavenka hej, má atb a ak neprestane kašeľ, tak na injekcie bude musieť chodiť, tak sa modlím, aby jej to pomohlo. Ako jej v podstate nič také nie je, len kašle. Už fakt nech začne mrznúť a nech tie bacily vymrznú.. Super, že sa Vanduška tak drží, neviem, či u nás to chytá pravidelne od nejakých detí, ale tak kolegyne mi hovorili, že to len musí vychytať všetky tie choroby a vybudovať imunitu a bude dobre.. Tak dúfam..🙂

@katka444 u nás v škôlke zas povedali, že od prvého dňa na celý deň aby sme ju nechávali, tak bola od začiatku tak a zvykla si, tiež tam chodí veľmi rada, stáva sa, že aj cez víkend sa pýta do škôlky.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre