Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
14. jan 2014

@ingulik tak to je fajn ze aspon troska kludu :D a k lekarovi neviem som dnes 3+6tt tak asi tak najskor o 3 tyzdne

tinika
14. jan 2014

@ingulik a ty uz koncis 600nedelie? ale to leti :D ja pri patovi ani nemala .D:D inac mas pocit ze nejako uprednostnujes dvojky tym ze si bola pri vedomi pri porode?

ingulik
14. jan 2014

@tinika nie neuprednostnujem ich...ale ma az mrazi ked si spomeniem na to...a niekey ma mrzi ze nemozem vsetkym detom venovat tolko casu kolko by si zasluzili...a pravdu povediac obcas sa citim ako vazen vo vlastnom dome...lebo s tolkymi detmi sa neda robit to co s jednym...ked si predstavim kolko sme toho podnikalis Nikou a aj s tebou a Patkom....tak ma mrzi, ze Filip nebol ani plavat ani detske centrum ani nic take a geminky uz ani tolko....ale ako som sa bala ked som zistila, ze nebude len tretie a stvrte babo, teraz som najstastnejsi clovek na svete a stale zasnem nad tym ako je mozne ze JA mam dvojicky 🙂

vavenka
autor
14. jan 2014

@ingulik som sa ta chcela opytat, ze ked si tu pisala, ze uz nikdy nezazijes tehotenstvo - si sa nechala sterilizovat pri porode?

tinika
14. jan 2014

@ingulik to poznam ja si to tiez vyčitam dakedy ze kvoli praci nemam na nich tolko času a veru toot mi chyba s patom som chodila furt dakde s risom uz menej bo bol aky bol a teraz jedine ze budu obaja v skolke dkedy si hovorim ze som mohla počkat s riskom len kvoli tomu ale zase potom by bol pato navyknuty ze je sam a by mozno ziarlil neskor a by mali vačši rozdiel tak len si vravim potom ze čo ma byt tak je :D a risko este tiez nebol nikde plavat s patom som bola na 1 kurz + 2 x na dovci a v rodine nemate dvojky? bo mna uz pri druhom strasili znami dovjkami aj teraz neviem sice prečo nemame v rodine :D

nikka_
14. jan 2014

@slniecko ale vieme budeme mat dievčatko. Maly chcel od začiatku sestričku aj jej hned vybral meno Kristinka. Dnes som prave zistili že to je v kalendári na svrtok, tak dúfam, že sa vtedy aj nenarodí. Ešte týžden relatívne do termínu a ja sa cítim uplne v pohode. Az nechápem sama seba, ze nemám vôbec ziaden strach ani nervy z pôrodu. Zajtra idem znova na poradnu.
@vavenka zatial so pribrala 14kg, celkom dost, snad potom pojdu rychlo dole.. Mala ma podla posledneho sona z min tyzdna 3490g, tak uvidime v reali..

nikka_
14. jan 2014

@ingulik ty mas rodinu v gelnici, ja mam odtial manžela 🙂

slniecko4
14. jan 2014

@vavenka vave, ja by sa dala na druhé kolo už dávno a teraz až by som, lebo v máji štátnice, tak by som si vychutnala aspoň druhú materskú,keďže pri Peťke som pracovala do posledného dňa a od 9 mesiacov som bola naspäť v robote.. Ale u mňa je problém s MM, najprv som mala-nemala, potom tak 5x do roka a takto nejako to ide.. Záver je taký, že je to stresom, lebo najprv mi hovorila,že môže ísť o predčasnú menopauzu, ale čo som bola u svojho pôrodníka, tak mi povedal,že žiadna menopauza, aj som mala MM, potom zasa nemala, tak to zvaľujú na práca-rodina-škola..:( Teraz som mala 10.12., v januári zatiaľ nič.. A čo vám budem k tomu, 2 týždne vkuse mám pozitívne ovulačné testy, dokonca aj jeden tehotenský, čo som hneď vedela,že neexistuje,keď nemám MM,tak som si kúpila digitálny rapid clear a včera som robila a nič.. takže ja nechápem svoje telo vôbec.. Že štátnicami ten stres pominie..:(

tinika
14. jan 2014

@nikka_ aj moj patko chce pomaly rok sestričku cele leto nahanal bociana čo tu bol ze kedy donesie :D

tinika
14. jan 2014

@slniecko4 drzim prsty ja som bola v tom ze statnice si robila uz davnejsie bo stale na teba myslim ze praca, statnice a dieta to je dost naročne

ingulik
14. jan 2014

@vavenka ano hlavne zo zdravotneho hladiska kedze dalsie tehu uz by bolo prilis nebezpecne pre mna

@nikka_ my byvame 10km od gelnice, rodinu tam nemam, to len svokor tam isiel cosi vybavovat na urady tak vzal maleho sebou 🙂

slniecko4
15. jan 2014

@tinika tini, v roku 2012 som štátnicovala, ale Bc.,teraz Mgr a už konečne koniec..🙂

tinika
15. jan 2014

@slniecko4 jaaaaj :D tak to uz mi dochadza :D

vavenka
autor
15. jan 2014

@slniecko4 no ked vazne chces otehotniet, urcite musis zistit, ako ti funguje cyklus - cize mas niekolko moznosti - urcite na uvod hormonalny profil, potom bud folikulometriu alebo sa dat na meranie BT... ovulacne testy by som velmi nerobila, tam je ta "pozitivita" otazna, pretoze pozitivny je vraj len vtedy, ked su ciarky obe rovnako silne, popripade testovacia este silnejsia, ako kontrolna.... A hlavne ked ani nevies, ci vobec ovulujes.... Alebo mas priznaky? Ja napriklad presne viem, kedy mi vajco ide z vajecnika 😀 mam bolesti, hlieny, velmi to citim 🙂 tak mozno sa skusit troska viac sledovat.....
@ingulik dobre si urobila, pri tvojej plodnosti 🙂 a urcite je to lepsie, ako pchat do seba hormony alebo v kuse mysliet na to, ci zas niesom tehotna 😉 Ja mam danu, zatial som pokojna... tiez som zvazovala, ze si dam podviazat vajecniky pri malom, len ma nejak kamosky odhovorili, ze co ak raz.... Ja som presvedcena, ze uz "co ak raz" nebude, no ale nikdy nehovor nikdy, vdakze 🙂

ingulik
15. jan 2014

@vavenka ja by som mozno raz aj zmenila nazor ale nemusela by som to prezit...takze u mna naozaj uz nemoze byt nikdy viac...

vavenka
autor
15. jan 2014

@ingulik mozno by si zmenila nazor? Ze akoze na piate dieta? Ty jo 🙂 Ty si z kolkych deti?
Pre mna uz 3deti pride hodne velke sci fi.....

vavenka
autor
15. jan 2014

@slniecko4 ty aku skolu si robis? Urcite si uz pisala, len nejak mi to vypadlo 🙂 a manzel co na druhe dieta hovori?

ingulik
15. jan 2014

@vavenka ja som v podstate jedinacik....a nevravi ze by som ten nazor naozaj zmenila...v dnesnom hnusnom svete je mat dieta dost egoisticke....a hlavne financne narocne...

slniecko4
15. jan 2014

@vavenka vave, sociálnu prácu končím.. a hej, hormonálne profily mi robila, tak najprv z toho bol predčasný prechod, potom nič, potom menzes, potom podľa nej stres, proste, furt dačo.. manžel by chcel druhé a v podstate aj ja a nehovorím o malej..🙂 o bazálnej teplote ani netuším, ako to funguje.. 😅 a už som nad tým rozmýšľala..

tinika
18. jan 2014

kocky neviete prečo ked si idem kurzorom na foto nemam tam deti ani tehu? neviem o to mze by som dačo prestavovala admini neodpisuju

tinika
18. jan 2014

@slniecko4 tak sa potom pytaj čo budem vediet ti poradim alebo kukni do skupiny o BT :D

slniecko4
18. jan 2014

@tinika tinuška, neviem, ako by som si mohla merať BT, keď ja mám menzes,kedy sa mu zachce.. a meria sa od menštruácie, či?

tinika
18. jan 2014

@slniecko4 ked mam kramy nemeriam inac meriam stale a aspon podla toho uvidis ake dlhe mas cykly, či si mala vobec ovulaciu

slniecko4
18. jan 2014

@tinika hej, to som pochopila, ale teraz keď napr. 2 mesiace nedostanem menštruáciu, môžem testovať až potom?

tinika
18. jan 2014

@slniecko4 čo chces testovat potom? no nie začni si uz teraz merat teplotu a uvidis či ti vobec označi ovulaciu

slniecko4
18. jan 2014

@tinika a môžem ťa poprosiť,vysvetlíš mi podstatu? lebo 7000 strán nejakej diskusie nemám čas čítať..🙂

tinika
18. jan 2014

@slniecko4 no ja som akurat minule si oprasovala info tiez som z toho troska mimo merias si teplotu, malo by sa porovnavat vzdy 6 za sebou iducich a ked jedna stupne o 0,2 vyssie ako najvyssia z tych 6tich predchadzajucih tak bud prebieha alebo prebehla ovu najlepsie keby si to znacis do nejakeho programu napr. ako ja sledujes trebas aj vytok a to uz ti ten program oznaci na isto mne to označil naisto terza napr. predtym len neisto lebo mal len teplotu ako parameter pouzivam tento program http://www.fertilityfriend.com

tinika
19. jan 2014

@slniecko4 myslim ze hned na prvej strane diskusie su pisane zakladne veci

slniecko4
19. jan 2014

@tinika tini, dík..🙂

tinika
19. jan 2014

@slniecko4 nz neviem tak po AJ tak neviem ake este funkcie ma ten program je tam kopa veci na zaskrtnutie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre