Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
12. jan 2010

ahojte babenky,krásne brušká máte,akurát som fotečky pozerala. 🙂

katka444
12. jan 2010

no asi budeme mat len zaznam. lebo vcera tam bola jedna babenka a vraj foto nerobia. ale teda neviem. mi tam ideme po znamosti, tak mozno nam spravia. alebo si urobim z DVD.

tinika
12. jan 2010

evi nemal tvoj adamko nejaky pluzgierik na pere? bo som si vsimla dnes ze maly ma na hornej pere taky ako opar alebo pluzgierik, zatial pije asi ho to neboli ale je nepokojnejsi posledne dni

evitkamalicka
12. jan 2010

tinika nie nemal

slniecko4
12. jan 2010

tini,ahoj,čítam,ako ti malý dlho spal.Si predstav,naša sa tak predvčerom napapala na trikrát,že od poldesiatej spala do rána do 7mej,až som nechápala,tiež som ráno vstala a nepamätala,či som v noci kojila,alebo nie,ale ohmatala som prsia,tvrdé ako kamene,tak mi bolo jasné,že nie,ráno z jedného prsníka papala,z druhého som musela odsať,toľko mlieka bolo. 😀 Ale to bolo prvý a poslednýkrát zatiaľ,ináč sa budí každé tri-štyri hodinky. 🙂

katka444
12. jan 2010

vave krasne brusinko 🙂

tinika
12. jan 2010

slni ta to parada no aj mne ked uz tri hodky nepapa tecie mlieko a mam prsia tvrde az hrudky sa mi robia hihi
a ty len kojis? bo ja mam mlieko len maly vypije kus a potom uz nechce a prikrmujem

slniecko4
12. jan 2010

hej,ja len kojím a tiež ako ty píšeš,keď pretiahne čas,tak smi stvrdnú a tiež sa mi až hrudky narobia,toľko mám mlieka a potom chuderka ani nestíha pregĺgať,jak jej rýchlo tečie. 😀

tinika
12. jan 2010

tak to mas dobre ze len kojis, ja od začiatku prikrmujem včera mi kamoska vravela ze sa mam vykaslat na kojenie ked aj tak prikrmujem

slniecko4
12. jan 2010

tini,ja by som ani nepovedala,aj moja kámoška od začiatku aj kojí,aj prikrmuje,ja si myslím,že materské mlieko je len materské mlieko.Naša malá napríklad keď brala tabletky na žltačku a mala som jej ich rozrábať do mlieka,tak sme jej dávali po kojení do 30ml nutrilonu,ale mala som pocit,že má z toho umelého len zápchu,už keď som ju nakojila,kakala krásne.Si myslím,že keď máš dosť mliečka,nemeň to za umelé mlieko.Materské je materské,je zdravšie a ľahšie stráviteľnejšie.

tinika
12. jan 2010

slni sak ja si tiez vravim ze tolko sa potrapim, je to určite lepsie ako len umele mlieko hoci moje mu nestači ale lepsie aspon nejake ako ziadnem, aspon do pol roka chcem takto vydržat hoci som mala predstavu ze budem len kojit, ale to by papal kazdu hodinu neviem prečo on taha len cca 60 a potom uz len z flace, bradavku vypluva uz davaj z oboch aby vypil viac ale stale pije az z flase

katka444
12. jan 2010

tini urcite neprestan kojit. ked aj po troske. a neprestane maly pit z prsnika len preto, ze vie ze este bude flaska? lebo mliecka mas asi dost, nie, ked sa ti az hrcky robia. alebo mu je to malo? co ti na to povedala lekarka?

inak nase mimi bude asi papavat o pol5 rano 😀 sa vzdy tak zobudim a nemozem zaspat. len teraz to neni nic moc, lebo o 6 uz vstavam do prace, tak uz moc nepospim. ked som bola doma, tak to som potom do 9 este spala.

slniecko4
12. jan 2010

tini,ja som tiež mala pokušenie odstaviť malú a len na umelom nechať,mne v pôrodnici neskutočne rozhrýzla bradavku,keďže nám nik neukázal,ako prikladať,len sme mali prikladať a ja som prišla domov už so zapálenou bradavkou,až som plakala,keď sa mi prisala,vyskúšala som rôzne krémy na bradavky,nič nepomáhalo,tak som nakoniec skončila u svojej gynekologičky,lebo mi to začalo hnisať,tá mi predpísala antibiotiká a sušila som to s bórovou vodou,z prsníka som už kojiť nemohla,len odsávať a z jedného kojiť,kým človek naodsával,tak som stokrát pomyslela,že už dávno by napapaná bola,keby som jej umelé urobila,ona celý čas revala a vieš,kým ručnou odsávačkou poodsávaš,niečo to trvá.. Ale stálo to za to vydržať.. A tiež by som chcela do polroka kojiť,ako sa odporúča,tak uvidíme.. Tiež mala fázy,že aj po hodine,hodine a pol chcela zas papať,tak som závidela švagrinej,ktorá má malého len na umelom,že mu dá papať a má 4 hodiny pokoj.. 🙂

tinika
12. jan 2010

kati ked som bola u lekarky tak sa pytala kolko vypije z flase a ked som povedala ze 60 (teraz uz 90) tak povedala ze mam malo mlieka ked tolko stiahne. mozno teraz je to uz zvyk, ale som parkrat skusala len nakojit ze ako dlho vydrži a po hodke uz bol hladny tak neviem či fakt mam malo mlieka abo len on malo tahal
slni ja som tiez zo začiatku odsavala, tiez som si hovorila v nemocke ze ostatne čo len koja uz spia a ja do 1 v noci este odsavala, doma to iste, ale som sa nevzdala, no ja som zo začiatku s klobučikami kojila tak bradavky nerozkusal, ale mam ich teraz citlive a bolia stale ale čo uz vydržime ne?

slniecko4
12. jan 2010

mne zas moja nechcela na klobúčiky papať,lenivá bola,alebo jej vadila tá guma.A to prikrmuješ pri každom kojení tú 90ku? možno len krátko papká a nevyťahá si to zadné sýte mliečko,preto je tak skoro hladný.Z predného sa len napije,to mu rýchlo vytrávi.. Moja papá okolo polhodky,kým je riadne napapaná.Ťahá asi 20 minút,potom zaspáva na prsníku,dám ju odgrnúť,to ju preberie,potom ešte asi 10 minút poťahá,až zaspí..

tinika
12. jan 2010

slni on taha aj pol hodin a ke tahal len predne mal zelenu stolicu,teraz nema

katka444
12. jan 2010

tak na sono ideme. mame tam byt o 15:30 - 16:00. juj uz sa tak tesim 🙂 dufam, ze sa otrciiiiii

evus
12. jan 2010

helou baby...tak po dlhom case som opat zavítala 😉

ako sa tu mate?

veven,cipana,ty mas teda bruchando 😉 ,co ty budes robit v 38tt???necakas ty nahodou dvojicky?mozno ti to lekar nepovedal a chce to davkovat postupne,aby si sa nezlakla 😉 😀 ,ale nieeeeeeee,srandujem,ale to brusko mas fakt fajne

evus
12. jan 2010

baby ste okrem tiniky este niektora na facebooku???hodte do posty priezviska,nech si vas najdem 😉

katka444
12. jan 2010

ahoj evus. ako sa mavate? baby maju fakt velke brusina. ja mam nejaky ten tt naviac a nema az take. no mozno je to len opticky klam.

evus
12. jan 2010

ahoj kati,my fajn,nestazujem si...ja som tiez mala pri miskovi vacsie brusko ako pri karin

katka444
12. jan 2010

na fb som aj ja. ale velmi malo. som tam ako Matuskova Katarina

katka444
12. jan 2010

ved ja sa nestazujem. aspon sa mi laksie dycha a chodi. aj tak mam niekedy pocit, ze ked este viac narastie, tak uz prasknem, alebo sa uz ani nepohnem.

evus
12. jan 2010

kati,vsak vyckaj,este len budes ochkat a tazko dychat 😉

zuzub
12. jan 2010

čaute ženy 🙂 ja už pekne makám v práci 😝
v meste som mm nič nekúpila, iba krpčekovi cumlíky a niečo na oblečko.
evus ja som na FB ako Zuzana Repková

katka444
12. jan 2010

no ved, uz aj teraz zavse ochkam 😀 tak ale zvladneme to.
dnes zacinam 28 tt. to za 10 t mozem uz aj rodit 😲

a o chvilku odchadzam na sono. drzte palce, nech sa ukaze, ci je ozaj baba.

evitkamalicka
12. jan 2010

zuzu to je sice pekne, ale Zuzan Repkovych je tam viac, tak ktora?

zuzub
12. jan 2010

takú mám fotku pred šonbrunom vo viedni

ingulik
12. jan 2010

ahojky...no sme boli dnes cvicit, mala si porevala a poriadne...o tyzden zase
tini, slni...neprestavajte kojit...je to to naj co mozme pre svoje deti urobit...a tini aj Nika mala take na pusinke, par krat sa to odluplo a zmizlo uplne samo

vavenka
autor
12. jan 2010

Evus no cau, pekne si mi to natrela 😀 😀 😀 ale nie.... Mne je to jedno, kebyze mam brucho ako pri trojickach, aspon ma mala dost miesta 😀 😀

Ja som miriam vatalová na fb 😉

Kati drzime palce, nech sa male ukaze 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre