Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
9. feb 2010

a ešte nám vravela, že počas kojeni asi treba dať pozor na odvápnenie organizmu, to som sa jej ja pýtala, že čo môže byť nejaký problémked nepijem vôbec mlieko tak mi hovorila,že treba potom zvýšiť prísun ostatných mliečnych výrobkov

adenka
9. feb 2010

zuzi ja som vzivote nezjedla tolko jogurtov ako od kedy kojim..vyslovene sa mi ziada..aj 2-3 zjem za den...

zuzub
9. feb 2010

ja mám také stavy niekedy teraz, a najviac na svete mi chutí zvolenský smotanový a idem si dať aj teraz veru 😀

adenka
9. feb 2010

zuzi ja som v tehu nemohla ziadne mliecne vyrobky ani citit..bolo mi z nich tazko.. tak teraz si to kompenzujem... aj teraz som dojedla druhy.. mne teraz strasne chutia tie nove Mnam jogurty od Raja..

zuzub
9. feb 2010

tie nepoznám, to sú smotanové?

tinika
9. feb 2010

u nas v nemocke len s flasou .(
a čo sa tyka mliecnych veci asi sa mi tehotenstvom upravila ta intolerancia ja v poho mozem aj rano zjest jogurt dokonca aj studeny dufam ze to ostane aj po kojeni 🙂) huraa

mum_to_be
9. feb 2010

aj u nas len flasa. ale neprikrmuju bez toho, aby o tom vedela matka. pocula som, ako sestricka nejakej mamicke vravela, nech si donesie avent flasu, aby potom dieta jedlo aj z prsnika. takze asi zalezi ajod sestricky, ako k tomu pristupuje. inak, niekedy je dobre, ked sa da dietatu umele mlieko - pretoze jest sice 3 prve dni nepotrebuje, ale moze zostat dehydrovane a tym padom by sa mohla pridruzit teplota, takze treba pocuvat lekarov, nie zastancov umeleho prikrmovania, ale ani laktacne poradkyne... ako vzdy, pravda je niekde medzitym. ja by som bola dala veronike umele mlieko, keby sa mi uz nebola rozbehla na 3.den laktacia.

mum_to_be
9. feb 2010

ja to uz balim, mam dnes fakt dost... a plavanie s vercou ma uz uplne dorazilo... 😕

vavenka
autor
10. feb 2010

Ranko 🙂

Kati tak este raz oficialne secko naj k narodkam 🙂 potom daj vediet, co si dostala od mangela 😉

Co mate dnes v plane? Ja zdrham k dvojickovej tak o hodinku, takze vidime sa vecer 😉

katka444
10. feb 2010

ahojte,

vavenka dakujem

no dopredu som uz dostala od mm ocny krem co som chcela a uvidim, ci este bude nejake prekvapko, ked dojdem domov 🙂

mum_to_be
10. feb 2010

kati, vsetko naj!
my sme prave doplavali a verca mi to v kociku aj rovno zalomila, parada. dnes sme mali nahradnu hodinu. nepoznala instruktorku, tak bola trosku laknuta, ale inak v pohode. 🙂 vcera som sa k tomu zehleniu uz nedostala, ale este som prala par veci v rukach, tak aspon daco... ved si ma to zehlenie pockalo, ze ano...

ingulik
10. feb 2010

ahojky...no my ideme s Tiniku von, len Nika zaspala tak musim pockat kedy sa zobudi...navarila som jej zemiacky a kuracie masko tak dufam, ze to aj zje 🙂
mum mna caka zehlenie dnes vecer 😉

katka444
10. feb 2010

mum dakujem 🙂

no ja mam tiez kopu pradla a este aj postelne 😝 sa mi do toho nechce. necham si to na vikend.

uz sa tesim na prechadzky. dokonca dnes davali, ze 1 hod. prechadzky dokaze spalit 1000 kalorii. tak budem palit tuk po porode 😵

mum_to_be
10. feb 2010

katka 🙂 prechadzky su super. aj keby pri nich clovek nepalil ziadne kalorie.
ingulik, ja robim verce kuracie masko s cestovinami a zeleninkou. 🙂 a sosovicovu polievku ma este od vcera, snazim sa varit vzdy na dva dni...

adenka
10. feb 2010

ahojte,

katka vsetko naj 🙂

my sme dnes boli s domikou prvykrat plavat a veeelmi sa nam to pacilo... na FB som zavesila fotecky 😵

katka444
10. feb 2010

adenka dakujem. neskor kuknem na FB. teraz uz bezim z prace domkov.

ingulik
10. feb 2010

mum no spapala...na zajtra ma zeleninkovu polievku...a myslim ze na dva dni to bude mat...my sa este len rozbiehame s papanim...teraz jedla polku vyzivy a na veceru este kasu dostava.. a potom sup zaspat na cicke 😀
adenka....Nike sa tiez paci plavanie...v sobotu ideme uz tretikrat tak sa tesime 🙂

mum_to_be
10. feb 2010

adenka, pozrela som fotky z plavania, super! 😀

adenka
10. feb 2010

strasne sa tesim z toho plavania...aj mne to celkom dobre urobilo, aj ta saunicka potom 🙂

mum_to_be
10. feb 2010

hej hej, je to parada. my uz budeme koncit 4.kurz. do leta stihneme este dva a potom na leto najdeme dake ciste kupalisko. 🙂

vavenka
autor
10. feb 2010

Ahojte,

tak ja som trochu pooxidovala u dvojickovej, potom sme boli s drahym definitivne vybrat okna, este sme vypytali nejaku tu zlavicku, tak teta nam ma zajtra volat, ci nam to jej vrchnost schvali, a ak ano, tak v piatok by nam ich uz mohli prist zamerat 😉 tak sa to zas pomalicky rozbieha 🙂

Aden idem kuk fotky 😉

zuzub
10. feb 2010

čaute 🙂 ja som dnes bola na kontrole na hematoške, všetko po starom, dávka nezmenená, mám trochu slabšiu anémiu ,ale vraj je to ešte vpohode a netreba na to lieky.už mám aj číslo na dokiho u ktorého budem rodiť lebo moja hematologička sa s ním pozná, mám mu zavolať v 32tt.
vavenka tebe hovorila niečo hematologička o úprave liečby pred pôrodom? mne dnes čosi spomínala, ale že to sa potom rieši aj s pôrodníkom, aby vedeli naplánovať pôrod 😒

vavenka
autor
10. feb 2010

Ahoj Zuzi,

nie, zatial sme sa o tom nebavili, len som sa jej pytala na tu epiduralku, tak vseobecne... Inak nic 😅

zuzub
10. feb 2010

hej na tu epiduralku som sa pýtala aj ja a hovorila, že by som mala mať rozdiel 12hodín medzi pichnutím fraxiku a epi.

vavenka
autor
10. feb 2010

Zuzi sranda, moja zas vravela ze rizikove su len prve 2 hodiny, potom uz je to ok..... Ale myslim ze sme sa o tom uz bavili 😉 aj tak bude podstatny anesteziolog v nemocke.....

zuzub
10. feb 2010

zavísi aj od toho akú dávku si picháš, ale ja radšej tých 12 hodín ako riskovať nejaké komplikácie, 12 hodín som našla aj na nete

vavenka
autor
10. feb 2010

Zuzi nezavisi az tak od toho aka davka, tam ide o ten cas metabolizacie.... Hej, 12 hod sa odporuca vseobecne, no moja hematologicka vravela ze posledne studie hovoria len o tych kritickych 2 hodinach a uz aj v teme trombofilie som sa stretla s tymto nazorom aj inych hematologov..... Ale je to uplne jedno, ako som pisala, podstatne bude, ako sa k tomu postavi aesteziolog..... Ked on zhodnoti, ze ti to nepichne, tak sa mozes aj na hlavu postavit, vsakze 😉

zuzub
10. feb 2010

no kedže moja hematologička je z nemocnice kde idem rodiť, predpokladám, že aj anesteziolog bude zdieľať jej názor 😀 a inak jeden kamoš mi hovoril, že ta liečba sa pred pôrodom upravuje aj tak, že sa vysadi fraxík a nahradí sa niečim iným, ale to som teda vôbec nepočula.ten kamoš je doki... no som teda zvedavá 😕

vavenka
autor
10. feb 2010

Zuzi no ja neviem, ja beriem clexane....
Ale vsak to je jedno, co picham... Teda aspon mne 😉

zuzub
10. feb 2010

no ja tiež nechápem, že ako to nahradia inou liečbou 😕 a ty budeš mať nejakého svojho pôrodníka, či len tak ideš do nemocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre