Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
5. apr 2010

no tak to je potom asi ok, ja som sa normálne raz až zlakla či už idem rodiť alebo čo 😀 a kedy máš teraz poradnu?

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi v pondelok mam, 12.4., uz o 7:45.... A mam pocit ze uz bude posledna, potom uz len asi do porodnice, nie?

zuzub
5. apr 2010

hej po 36tt sa už tuším chodí tam kde ideš rodiť.
idem ja vavenka do hajan, ráno musím skôr vstať a spraviť si hygienu 😀 dobrú nocku 🙂

vavenka
autor
5. apr 2010

Jasne, aj ja uz pomaly pojdem, dobru nocku 🙂

maxii
5. apr 2010

Konecne pridavam foto 😉

zuzub
5. apr 2010

maxii Natálka je nádherná 😵

petulig
6. apr 2010

jeeeej aka krasna baba, to uz je taak davno, ked sme my boli taky malinky 😀

slniecko4
6. apr 2010

maxii,nádherná je.. 😵

maxii
6. apr 2010

dakujeme🙂)) a sranda je ako je kazdym dnom troska ina..🙂

evitkamalicka
6. apr 2010

ahoj babulky....tak na 3D idem 5.5.

maxi krasna babulka, gratulujem

slniecko4
6. apr 2010

evit,som zvedavá,čo to bude.. 😉

zuzub
6. apr 2010

ahojte 🙂 som doma z poradne, dnes ma len vyšetril a zobral ster na streptokoka, o týžden idem na sono a monitor -prietoky.inak všetko ok 😉

slniecko4
6. apr 2010

zuzub,tak super,že je všetko o.k. 🙂

katka444
6. apr 2010

ahojte, tak som doma. mala ma 3000 g. mam prist zase o tyzden, lebo na porod to zatial nevyzera. a veru, primar je zastanca prirodzenych porodov. povedal, ze pri terajsich rozmeroch a rozmeroch mojich (dost velka panva) by to teraz v pohode slo aj prirodzene a ze aby som sa nebala, ze keby nieco, tak cisarsky sa da urobit okamzite kedykolvek.

katka444
6. apr 2010

maxi natalka je krasna 🙂

zuzub
6. apr 2010

Ahoj Kati, tak to možno budeš mať nakoniec aj na termín 😅 a ty by si chcela radšej cisarsky?
mne dnes doki hovoril, že pri tej mojej trombofilii, sa pôrod planuje- vyvolava, nakoľko by sa nemalo prenášať a že zvyknú niekedy aj v 38-39tt tak aby som bola pripravená, tak som sama zvedavá a uvidím čo mi zajtra povie ten môj porodník, môj doki to zobral v pohode, že k nemu nejdem rodiť a nakoniec ešte zistil,že s tým mojim porodníkom sa poznajú, tak vravel, že bude s ním spolupracovať 😀

katka444
6. apr 2010

zuzub tak super. ja mam toho streptokoka negativneho.

a nebudes uz chodit len k svojmu porodnikovi?
lebo ja uz k svojmu dr. ani nejdem. dnes mi kazal v nemocke, ze o tyzden k nim. aspon muslim, ze k mojmu uz nemusim 😒

zuzub
6. apr 2010

ja som sa s mojim dokim dohodla, že budem chodiť k nemu, on robí aj monitor, aby som nemusela sa každý týžden trepať 25km do Martina kde idem rodiť, ale uvidím čo mi ešte zajtra povie ten môj porodník v Martine, ale kamoška čo ide tiež k nemu rodiť tak chodí k svojmu dokimu jej povedal, že to je ok.

katka444
6. apr 2010

to je pravda. ja to mam tiez 36 km, no ale si myslim, ze tam pojdem uz max raz zbytocne a na ten dalsi sa ma uz nechaju.

no ja mam trochu strach z porodu zadockom. je to urcite tazsi porod. ale to mam mozno z toho, ze furt citam o vyklbenych nozickach a rucickach. ale primar vyzeral v pohode a vie ze by som radsej cisarskym. isla som k nemu cez jedneho znameho dr. tak on to uz s nim konzultoval. a kedze to na porod este nevyzera, tak ma poslal domov, ze naco tam budem zbytocne lezat.

katka444
6. apr 2010

fuha ja uz mam 40 tt 🙂 v auguste som si myslela, ze ako je to daleko. a uz je to tu 🙂

zuzub
6. apr 2010

kati, tak už radšej nič nečitaj 😉 a treba už len veriť dokimu, ved hádam vedia kedy zvoliť cisarsky...
ty to máš tiež daleko do porodky,ale tak to máš zas fak dobré, že už tam asi pojdeš len 1x, mne to ešte vychádza na 4 týždne chodiť, ale aj tak si myslím, že ku koncu už bude chcieť ten doki pôrodník, aby som šla k nemu

katka444
6. apr 2010

no mam ist pondelok-utorok. a v utorok mam termin. a znami dr. mi hovoril, ze nechaju prenasat max. 10 dni. tokze do 23.4. to mam uz naisto 🙂

vavenka
autor
6. apr 2010

Hojte 🙂

Maxii Natalka je nadherna, este raz gratulujem 🙂

Ja som bola dnes poslednykrat na hematoske, vybrala poslednych 30 injekcii z lekarne, som happy 🙂 lekarka vravela nech pre istotu dojdem v ramci sestonedelia este na jeden odber, ci nahodou nebude velmi husta krv, ale inak ze secko ok 🙂
Joj tesim sa 🙂
Zuzi super ze je vsetko ok, tesim sa 🙂 ja idem v pondelok - mam poradnu este v ambulancii u gyndosky, mozno uz aj poslednu 😉 som zvedava kolko ma mala......
Kati no uz to moze prist kazdy den, kokso riadny adrenalin 🙂

katka444
6. apr 2010

ahoj vave, super ze mas vsetko v poriadku. ti poviem, ze adrenalin. ma pred chvilou tak pichlo zo 2x kdesi dolu, ze som zacala rozmyslat ako to vlastne maju vyzerat tie pordne bolesti 😀

zuzub
6. apr 2010

vavenka super, že je šecko ok 😉
som zvedavá či aj tebe niečo povedia phľadom toho pôrodu a prenašania....
kati to by som aj ja rada vedela ako vyzerajú pôrodné bolesti, ale o chvíľu budeme vedieť a aj cítiť 😀

katka444
6. apr 2010

no vsak zuzub, skoro zistime 😀

normalne zacinam uvazovat nad EPI. porod KP je vraj tazsi. a keby bolo treba cisarsky, aspon mozem ist na spinal, ked uz budem mat pichnutu EPI

zuzub
6. apr 2010

kati a ty si nechcela epi? 😕 ja chcem lebo ak budú pôrod vyvolavať načo sa ešte potom viac trápiť....

katka444
6. apr 2010

a kedy uz treba o to ziadat?

zuzub
6. apr 2010

kati, v niektorých porodkách treba nahlásiť skôr ale tam kde idem ja napr až tesne pred porodom sa pýtajú tak neviem

vavenka
autor
6. apr 2010

Zuzi no ja dufam ze nebudem prenasat 🙂 uz teraz mi je dlho, si neviem predstavit ze by som mala takto fungovat nad limit 🙂 a teda aj na psychiku je to asi zataz......
Som dnes akurat rozoberala epiduralku s hematologickou a sme aj tak usudili, ze v konecnom dosledku secko zavisi od anesteziologa, ci bude ochotny pichnut alebo nie.... Ci sa t ovobec stihne a tak,..... Takze vsetko ukaze az dana situacia.....
Ja som sa pred casom vyjadrila, ze bez epiduralky ani nerodim, ale uz zacinam ratat aj s tym, ze sa to nemusi podarit......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre