Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
30. júl 2010

@mum,z ovocia zatiaľ spapkala len nektarinku,banán nechce,čerstvý nie,vo výživke áno,jabĺčko nie,včera som jej nastrúhala hrušku,ani tú nechcela,ale hruškovú výživku áno.. 😀 ja len rozmýšľam,či sa neprekyslí,keď bude vždy výživku papkať.. a odkedy môže chlebík s maslom? lebo suchý už papká,len neviem,odkedy sa maslo môže.. čo som čítala,tak až od 10. mesiaca.. 😨

tinika
30. júl 2010

@slniecko4 slni taveny syr mozes davat od 8m. bo nam teraz na poradni vravela lekarka, aj hydinovu sunku, hoci mne sa to zda slane pre takeho drobca a nas pato tiez prv len vyzivy chcel, napr. banan+jablko, ked som mu banan+jabko nastruhala ta sa kvasil hihi a teraz viac take spapa ako vyzivu

tinika
30. júl 2010

@katka444 poviem ti tak ze aj mne hovorila lekarka ze od uk. 5.m a kamoske zase ze uz od 4. m. moze davat, takze je to na tebe, kazdy hovori inac, vravi sa ze ked uz nestači mliečko ze je babo hladne ma sa začat s prikrmami, ale moj by asi nebol hladny ani teraz keby pil mlieko hihi

tinika
30. júl 2010

@slniecko4 ja som začala tak ze desiata bolo ovocie a olovrant zelenina a večera kasa, obed a rano mlieko,.
teraz sme presli na system rano ovocie a obed zeleninka aby si zvykol ze vtedy sa papa a olovrant mlieko ostatne tak ako doteraz, ale ked sme dlhsie von tak ma aj na obed taku hotovu kasu s mliekom

pipimiska
30. júl 2010

@tinika ,cau moja,roky sme sa nevideli...ako sa vam dari?citam,ze patko je sikovny 😵 aa planujete druhe babo,ci?

tinika
31. júl 2010

@pipimiska ahoj, mame sa fajn, paťko robi pokroky, ale este stale cvičime vojtovku. Druhe babo zatiaľ neplanujeme, chceli by sme sa začať snažit tak o rok ked bude mať 2 rôčky. Kedže nemame vyťah a sme na 3.p tak si to neviem predstaviť, kym paťko nebude vladať sam chodit hore schodami 🙂 a vy ako sa mate? rastiete ako z vody uz mate 3mesiačiky. som chcela pozriet aj fotky ale nemas v albume .(

mum_to_be
31. júl 2010

ja som zas tavene syry davala asi az od roka. ale uz predtym som davala lucinu, ta je vraj velmi hodna pre babatka. a maslo len klasicke, ziadnu floru a ramu a podobne. tie sa malym detom nemaju davat. ked davam tavene syry, tak sa snazim kiri, aj ked teraz uz ma verca vyse 19 mesiacov, tak sme poskusali vselico. 🙂

mum_to_be
31. júl 2010

inak, verca mala banany rada a potom zrazu ani za svet... za posledne tri mesiace nezjedla asi ani jeden... ale inak jej ide melon, broskyna, nektarinka, ribezle, egrese, marhule, jablka, hrusky, snad vsetko... a hlavne ked si to moze odtrhnut v zahrade... 🙂

majulienka32
31. júl 2010

ahojte.. mum ze. tyzden ..ja odpadnem..jaak to letii. 🙂
vavenka petkovi pliecko hnisalo este aj v 8smom mesiaci..ale potom sa to ukludnilo a zahojilo..repik som mu nato davala..

majulienka32
31. júl 2010

@majulienka32 mum ze 34 tyzden som chcela napisat..hehe

mum_to_be
31. júl 2010

majulienka32, veru tak, ze 34.tyzden, aj ja nechapem...

vavenka
autor
31. júl 2010

Caute krasky 🙂

Ako letujete? My sa flakame furt ked je to len trochu mozne 🙂 mala je zlata, rastie nam do krasy, hlavku uz drzi ako velka slecna, pekne spi, budi sa uz len raz, ale vobec 😉 uz nema ziadne bolave bruska, dierky po nausnickach mala zapalene asi len 3-4 dni a potom ako keby utalo, takze som stastna ze sa to tak pekne zahojilo...
Akurat to pliecko, no... A zas sa jej zacalo ocko skamrit, dufam ze to prejde, nerada by som s nou zas absolvovala preplach kanalika ☹
Mliecka mam zatial dost, takze okrem neho nedostava nic, ale uz sa tesim na to ked zacne ochutnavat prve papky 🙂

A ozaj, som sa vam pochvalila? V septembri ideme do Anglicka, len my dve, za mojou sesternicou a bratrancom, na tyzden 😀 Uz som s nou bola aj v praci sa ukazat a predtym nez pojdeme do UK, este sa chystam na vikend na pieniny s kolegovcami, akoze team building, bude nenarocna tura, tak sa tesiiim 🙂

Mum krasa, o mesiac uz mozno budes dvojnasobna mamina 🙂

Evit myslime na teba 🙂

vavenka
autor
31. júl 2010

Ozaj dievcata, davali ste svoje ratolesti zaockovat proti rota virusom?

mum_to_be
31. júl 2010

vavenka,
tak to je parada, uz je aj z teba taka ozaj spokojna maminka. 😉 vyletik do anglicka znie super, neboj, vanduska to v pohode zvladne, ja som tiez mala strach, ked sme ju brali minuly rok k moru a ona s tym nemala ziadny problem, zvladla to na 1*. a kym ju kojis, tak to je este jednoduchsie, nemusis sa jej starat o vyzivky a obediky... urcite si to uzijete!
co sa mna a tehotenstva tyka, no uvidime, dufam, ze este august zvladneme 2v1. 😉 a ak nie, tak aspon 2 tyzdne odo dnes, to sa totiz vydava moja sestra a ideme s mm za svedkov... 🙂 vercu som teda 11 dni prenasala a mala som uz riadne nervy, teraz by mi prenasat vobec nevadilo, aspon by bol este o nieco dlhsie klud, hihi. 😉 ale ved bude to, ako to ma byt, no nie? 😉 inak, romanko kope ako divy, bude to minimalne daky boxerista, hihi. cele brucho mi niekolkokrat denne nadskakuje a to uz akoze maju pohyby byt slabsie, lebo by mal mat menej miesta, no tak to asi sotva... ale je to aj po druhykrat uzasne, pozerat na brusino a cakat, kedy sa nadvihne a ponadskakuje. 😵
jaj, no a rotavirusy sme my neriesili, nedali sme okrem povinnych ockovani nic dalsie...
majte sa krasne, my prave hodujeme u svokrovcov... papa

tinika
31. júl 2010

@vavenka vave my sme očkovali proti rotavirusom
evitka veru uz to mate za sebou .) tesime sa s tebou

ingulik
31. júl 2010

ahojte babule
my sme sa dnes vratil z prazdnin u prababky....no som rada ze som doma, az dnes sme si to uzili ako prazdniny, inak dost o nicom bolo...neskor hodim foto na FB, ked najdem kabel k fotaku...
tini....v pondelok mozme ist von, budeme v PO aj v utorok....
evit....drzime palceky, myslela som na teba...

mum_to_be
31. júl 2010

akurat som pozerala FB a evitka napisala toto: tak uz sme styria,nas druhy pokladik Oliver ma 3000g a 49cm (a pisala to uz v stredu). a este evitka pise, ze zajtra by ich mali pustit z nemocnice, tak sa mozno ozve aj na konikovi. 🙂 papa, dobru noc vsetkym!

tinika
1. aug 2010

jee tak evitka to uz mala za sebou ked my sme to len čkali hihi

@ingulik super, ja potrebujem ist na danovy dačo odniest a je to na posch :( tak som nevedela ako to urobit hihi a chcela som ist na švaby kuknut športiaky bo maju rozbalit v pondelok a jeden tam mali celkom fajn len musim pomerat širku

ingulik
1. aug 2010

....jeej..evitka tak blahozelame, krasne miery.... 🙂
@tinika no mozem Ti postrazit maleho kym si vybavis, nie je problem....ja som sice do Lidlu chcela zajst, ale to mozem aj s mm poobede....tak si zavolame rano

@mum_to_be chcela som sa spytat....Verca uz chodi na nocnik alebo este nie? Ja som teraz u babky len pocuvala ako vsetci moji bratranci uz sedeli na nocniku hoci este poriadne nesedeli....ja som toho nazoru ze ponahlat sa nie je kam....tak zbieram info....a ostatne mamicky kedy ste zacali davat babatka na nocnik alebo kedy planujete?

tinika
1. aug 2010

@ingulik ved mozme sa stretnut napr. pri lidli a potom zabehnem na danovy a ked ta naspat uz busom 🙂 moj muz pojde do lidlu v pondelok autom bo maju pampers 4-ky 132ks v krabici za 22eur

tinika
1. aug 2010

@ingulik ja sa uz chystam vyskusat bo uz vie sediet len nejak som furt ten nočnik nevytiahla zo skrine hihi

ingulik
1. aug 2010

@tinika ved preto chcem ist do lidlu...na plienky 🙂
....ja uz tento tyzden pojdem kupit nocnik a zacneme pomalicky, tak som zvedava...

vavenka
autor
1. aug 2010

Evitka balhozelam 🙂 tesime sa na podrobnosti a fotky 😉

Dievcata mne sa zda ze v Tescu maju pampersy bezne v takej cene 😉

evitkamalicka
1. aug 2010

ahojte,
tak sme doma, neskor napisem viac, idem si troska lahnut, v nemocke som moc nefotila, az jednu fotku co sme uz sli dnes domov, ale tak neskor pridam aspon tu

mum_to_be
1. aug 2010

ahojte,
ingulik, verca na nocnik nechodi, ja som to nechcela prehanat, ze davat ju tam hrat sa a co ja viem co, ale zrazu tam nechcela ani len sadnut, ani oblecena! doteraz tam nechodi. akurat posledne take 2 tyzdne ju niekolkokrat denne dam na wc, drzim ju a nech si teda zvyka rovno na wc. zatial bol len jeden uspech. ale nutit ju teda nechcem. plus, ako boli tepla, behala bez plienky vonku, len teda potom prisli chladne dni, tak nase snazenie sme nemohli dotiahnut... teraz budeme pokracovat. ja by som ju na tvojom mieste na nocnik uz davala. ja pri druhom zacnem urcite skor, aj pred rokom.
evitka, tesime sa!!!! a vitaj doma z nemocky!!!

mum_to_be
1. aug 2010

evitka, a adamka mas uz bez plienok ci nie? nejako si nepamatam...

zuzub
1. aug 2010

čaute kočky, evuš BLAHOZELAM 😉 my sa máme dobre, tiež stále beháme kade tade, a začíname prerábať byt takže vás budem priebežne informovať čo ako 😀
@vavenka vave ja idem dať určite aj rotavirusy 😉

evitkamalicka
1. aug 2010

fotecka z dnesneho dna, to sme uz boli pripraveny na cestu domkov

tinika
1. aug 2010

@ingulik a to natrepes tu krabicu do kočika?
@vavenka neviem o tom ze maju bezne 132ks za 22 eur taku akciu maju len raz za čas a ja som ju zazial len dvakrat a to v lidli
@evitkamalicka vitaj doma 🙂
@mum_to_be ja by som tiez chcela uz pomaly skusit dat maleho na nočnik ,ved sediet uz vie tak uvidime čo to urobi

tinika
1. aug 2010

@evitkamalicka kraaasavec a to take krasne postelne tam mali? to kde si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre